تلگرام، فرصت یا تهدید؟

تصویر اینجا میتوانید: خود را معرفی کنید / پیشنهاد و انتقادات خود را مطرح کنید / مشکلات حساب کاربری خود را عنوان نمایید.
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
ramin-am
دنده 1
نوع خودرو: 405GLX
محل اقامت: tabriz

Re: تلگرام، فرصت یا تهدید؟

پست توسط ramin-am » 19 مارس 2016, 07:33

آقا با آه و ناله کاری نمیشه کرد
درست که خیلی از دوستان الان سنشون رفته بالای سی سال یا قطعات گرون شده درسته ولی باید تغییر کرد بایدتحول رو از همینجابا ز شروع کرد
چرا هفوروم رو با یه سبک و نگرش جدید ادامه ندیم ؟
زحمتای مازیار رو من زیاد دیدم تلگرام هم ابزار مفیدی میتونه باشه برای اطلاع رسانی ولی مرجع اثلی همینجا باید باشه لینک های مطالب جدید تاپیکهای مهم و آپدیت ها میتونه توی تلگرام اطلاع رسانی بشه
هنوزم اینجا میتونه رشد کنه با همین پژو ها با همین سمند ها و جک و جیل و م و م ها
اگه کامارو نداریم. 405 که داریم رو همونا که داریم مانوور میدیم
البنه دوران گذشته تی تی روشن روشن هم نیست خاکستری هستش

Sent from my LG-P715 using Tapatalk
نمایه کاربر
takapoo
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: RE: Re: تلگرام، فرصت یا تهدید؟

پست توسط takapoo » 07 آپریل 2016, 11:53

Bidel نوشته شده: بنده هم به عنوان کسی که سالها در انجمنهای مختلف عضو بودم خیلی مطمئن میگم این فروم و آزادیهاش از تمام انجمنهای دیگه که از سالهای سال پیش از این ، در اونها عضو بودم بیشتر بوده و اخلاق و برخوردهای کودکانه ای که در انجمنهای دیگه از مدیرهای حتی ارشدشون کم ندیدم (در پرشین تولز و پی سی ورد و موبایلستان و امثالهم) اینجا به شخصه ندیدم.
:-)
درسته
تو فرومای دیگه بیشتر کاربرا رو اذیت میکنن :D
نمایه کاربر
takapoo
شروع حركت

پست توسط takapoo » 07 آپریل 2016, 11:58

Ali Beheshti نوشته شده:دوم عرض کنم: وقتی گوشی های موبایل اینترنت نداشتند ما با کامپیوتر و مودم دیال آپ و هزار بد بختی میومدیم تی تی و مباحث و مشکلات و سوالاتمون رو مطرح می کردیم و با اینکه حتی عکسهای بی کیفیت رو هم به زور ارسال یا دریافت می کردیم، بسیار عالی و مفید بود.(اعتراف می کنم اگه تی تی نبود من هرگز نمی تونستم با اون کیفیت بنز جمع کنم و خیلی کارهای دیگری که روی بقیه ماشین هام انجام دادم بدون تی تی و کسب دانش از دوستان امکان پذیر نبود.) اما الان برای اتصال به اینترنت و ارسال انواع فایل و اطلاعات نه تنها نیازی به کامپیوتر و مودم (و خوردن فحش بابت اشغال کردن خط تلفن) نیست بلکه همه جا و در هر مکان و زمانی گوشی های موبایل امکان اتصال به اینترنت رو به کاربران دادند و استفاده ازشون بسیار آسان تر از کامپیوتر هست. بنابراین این یک امر طبیعیه که استقبال از فروم هایی مثل تی تی کم بشه و بازار موبایل رونق بگیره.

سوم عرض کنم: مدیران تیونینگ تاک اگر می خواهند تی تی مثل سابق پر بازدید و پر کاربرد و پر رونق باشه باید به روز بشن.
به روز شدن از نظر من یعنی اینکه با امکانات جدید بشه به راحتی ازش استفاده کرد. مثلا یه نرم افزار اندرویدی و IOS برای سایت طراحی و ارائه بشه که کاربران موبایل هم بتونن راحت دسترسی داشته باشند و استفاده کنند.(الآن امکان دسترسی از طریق موبایل به سایت هست اما قالب سایت برای کامپیوتر طراحی شده و توی گوشی خیلی کوچیکه و اگه زوم کنیم هم باید هی چپ و راست کنیم تا یه خط مطلب رو بخونیم.) یا اینکه قالب هایی هم برای اندروید و IOS طراحی کنند که وقتی سایت از طریق موبایل باز میشه تشخیص بده و با همون قالب بالا بیاد. (کاری که سایت هایی مثل دیوار و آپارات و دیجی کالا و بامیلو و... انجام دادند)

چهارم عرض کنم: هر تهدیدی می تونه یه فرصت محسوب بشه. مثلا همین تلگرام که مازیار جان فرمودند. یک رقیب و تهدید برای سایته اما میتونه به فرصت تبدیل بشه. به این صورت که یک کانال تلگرامی راه اندازی بشه و گلچینی از مطالب مفید سایت رو توی کانال ارائه کنه(آن هم نه به صورت کامل، بلکه تیتر وار به همراه لینک تاپیک مورد نظر)
:-)
سلام
چند نکته:
1- سرعت بسیار زیاد تلگرام و امثال آن موجب رغبت به سمتشون میشه.
2- بازی درآوردن وبسایتای داخلی و برخی فروم‌ها موجب دلشکستگی کاربراش میشه. مثلا من خودم توی یه فروم پرشین تولز عضو بودم نزدیک 1000 پست داشت ولی یه دفعه حذفش کردن ، به همین راحتی
3- دست کابران توی فروم‌ها بسته است. تقریباً همه‌ی فروم‌ها یه جور هستند و امکانات اضافه‌ای ندارن.
4- توی تلگرام راحت‌تر میشه حرف زد و هیچ سسسانسسسوری انجام نمیشه
5-سرعت خیلی کند فروم‌ها و امکان قرار ندادن عکس و فیلم نیز مزید بر علت میشه.

من واقعاً متأسفم که تلگرام موجب شده استفاده از فروم‌ها کاهش پیدا کنه ولی توی این فضای رقابتی بهتره که مدیران فروم‌ها سرعت رو بالا ببرند ، امکاناتو اضافه کنن و به فکر طراحی اپلیکیشن‌های پر سرعت باشن.
به موازات این کارها از تلگرام هم استفاده کنند و مطالب مفید رو توی اون هم قرار بدن. :old:

در ضمن من مطمئنم اگه یه فروم سرعتش مثل تلگرام باشه همه به سمتش هجوم میارند.
FARHAD CAMPER
Rebuilder
نوع خودرو: 4WD Caravan Camper
محل اقامت: Tehran - Iran
تماس:

پست توسط FARHAD CAMPER » 25 آپریل 2016, 03:12

در مورد مطالبی که دوستان ذکر میکنند اگه جمع بندی کنیم همگی درست و واقعیاتی هستند که باید پذیرفت، ولی چیزی تغییر نکرده و مشکلی بوجود نیومده که نگران کننده باشه و موضوع آنچنان بحرانی و شدید نیست که بشه گفت سایت با رکود مواجه شده چه بسا بالعکس میزان بازدید آن از سالهای پیش خیلی بیشتر هست ، اگه توجهی به آمار بازدید سایت بندازیم این مسئله رو تایید میکنه،

تصویر

همونطور که تو عکس میبینید نزدیک ساعت 3 صبحه و 162 کاربر آنلاین هستند در صورتی که خیلی از سایتهای مطرح در اوج شلوغی و تایم کاری خود این تعداد کاربر همزمان رو ندارند، از طرفی اگه ادامه مطلب رو بخونید رکورد کاربران آنلاین همزمان مربوط به 26 بهمن ماه گذشته و حدود همین 2 ماه پیشه (856 نفر) که خیلی عالیه، پس نمیشه گفت تلگرام و یا نرم افزار های مشابه توان تهدید و یا حتی کوچکترین خدشه ای به فروم جامع تی تی داشته باشند، این سکوت نسبی و کاهش شور و شوق مستقیما متوجه کاربران هست که همونطور که دوستمون گفتند اغلب مصرف کننده شدیم و سعی در برداشت اطلاعات داریم تا کاشت اون، و این نتیجه کم لطفی کاربران هست نه کم رونقی سایت، در نهایت نظر من بشخصه و بدون تعصب اینه که نمیشه فروم تی تی رو با تلگرام و یا نرم افزار های مشابه مقایسه کرد چون کاربری اینها با هم هیچ ارتباطی نداره.
کلوپ تخصصی اتوکمپینگ (خودروهای مسافرتی)
viewforum.php?f=402

کلوپ تخصصی سفر و گردشگری
viewforum.php?f=176
نمایه کاربر
HamedNet
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: StepWay
محل اقامت: شیراز

پست توسط HamedNet » 25 آپریل 2016, 08:33

کسی که بخواد بره تلگرام میره، سانسور کار به جایی نمیبره.
ولی تلگرام هیچوقت جای این سایت رو نمیگیره.
شما در مورد خودرو یه سرچ داخل گوگل بزن، هیچوقت یه کانال تلگرام به عنوان نتیجه نشون داده نمیشه.
البته باید پایین اومدن رنک این سایت تو گوگل هم برسی بشه.
در این 5 6 سال گذشته ماشین جدیدی نیومده که بخواد مبحث جدی رو شروع کنه.
یا چینی بوده که مخاطب هدفش کم هست یا تغییر سیستم برقی!
انشاالله طی چند ماه آینده با اومدن خودرو های جدید این سایت هم مثل سابق میشه.
هر گوشه ای از شور آواز من پیدا می شود قصیده ی تو
نور باور پرواز تابه کجا تابیده شد به جان ز دیده تو
نمایه کاربر
Mostafa
مدير كل سايت

پست توسط Mostafa » 25 آپریل 2016, 11:35

به نظر من مقایسه تلگرام با تیونینگ تاک یا فروم تیونینگ تاک مقایسه اشتباهی است .
هر کدوم رو بهر کاری ساختن ! و من هم با کمک همه دوستان از مدیران گذشته و حال گرفته تا کاربران فروم ، این فروم رو بهر کاری ساختم و اون کار ، چیزی نبود که بشه در ابزاری مثل تلگرام پیادش کرد .
درسته تلگرام سریعه ، در دسترس تره میشه درش فیلم رو به یک روش دیگه گذاشت و .... اما
تیونینگ تاک یک سیستم با اطلاعات طبقه بندی شده داره که میشه در موردش به صورت طبقه بندی شده بحث و تبادل نظر کرد ، تیونینگ تاک نظمی داره که نمیشه اون رو در تلگرام پیاده کرد ، تیونینگ تاک میتونه مثل یک دانشگاه یک مطلب رو از سیر تا پیاز آموزش بده میشه مطالب قدیمی رو طبقه بندی شده دید . تیونینگ تاک یک سیستم کامله اما تلگرام یه ابزار از sms قویتر با قابلیت پخش فیلم :-(
سیستم رو با ابزار نباید مقایسه کرد ، میشه از ابزار در سیستم استفاده کرد ، ولی ما تصمیم گرفتیم که از این ابزار در این سیستم تیونینگ تاک استفاده نکنیم و اونم به 100 دلیل که یکیش بی درو پیکر بودن ساز و کار تلگرامه
هر چه بیشتر به دنبال یاد گرفتن رفتم ، متوجه این شدم که هنوز هیچ چیز نمیفهمم ، حالا که میدانم نفهمم ، با فهمیده ها چه کار دارم ؟
ارسال پست

بازگشت به “تیونینگ تاک و کاربران”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان