قبل از شروع اينجارا بخوانيد

تصویر اینجا میتوانید: خود را معرفی کنید / پیشنهاد و انتقادات خود را مطرح کنید / مشکلات حساب کاربری خود را عنوان نمایید.
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
قفل شده
Mostafa
مدير كل سايت
پست: 2855
تاریخ عضویت: 01 ژولای 2004, 15:27
نوع خودرو: مشخص نشده!

قبل از شروع اينجارا بخوانيد

پست توسط Mostafa » 22 ژولای 2004, 23:16

سلام؛
متن زير قوانين تيونينگ تاك هست كه رعايت اونها، برای تمام اعضا در هر سطح و درجه ای، الزامی است. بدیهی ست ثبت نام و فعالیت شما در این سایت، به منزله ی تایید این قوانین است. به اميد اينكه با رعايت اين نكات فروممون روز به روز بهتر بشه. پیشاپیش از بذل توجه و دقت نظر شما در خواندن مطالب زیر، متشکریم:

1)انتخاب شناسه کاربری (ID) از بين نام های سياسی، کلمات غير اخلاقی و رکيک و نا مناسب مجاز نبوده و اين دسته از شناسه ها به محض مشاهده حذف خواهند شد.
- لطفا در صورت امكان برای شناسه کاربری از حروف (Characters) انگليسی استفاده نماييد. اين امر باعث هماهنگی بيشتر در انجمن شده و همچنين از تشابه اسمی جلوگيری به عمل می‌آيد.
- از ايجاد چندين شناسه کاربری پرهيز نماييد.
- با افراد مولتی اکانت در این انجمن، به شدت برخورد خواهد شد و این قبیل نامهای کاربری، بلافاصله بعد از اثبات از طرف مدیریت، Ban (مسدود) خواهد شد.
- کسانی که دسترسی آنها به انجمن محدود میشود، حق ایجاد آیدی دوم، سوم و ... ندارند و با آیدی های جدید نیز مثل آیدی اول، برخورد خواهد شد.

2) زبان رسمی اين انجمن فارسی است.مطالب خود را صرفا با اين زبان بنويسيد. از بکار بردن نگارش های نامانوس مانند Pinglish (يا Finglish) باعث می‌شود خوانندگان از خواندن مطلب شما منصرف شوند. (پست هاي فينگليش -پینگلیش- پاك خواهند شد)
- لطفا کلمات تخصصی انگليسی را با حروف انگليسی بنويسيد و از نگارش کلمات انگليسی با حروف فارسی پرهيز نماييد.
- نکات ادبی را در پُستهای خود رعایت کنید،از نقطه (.) و ویلگول (،) در پستهای خود استفاده کنید تا خواننده دچار سردرگرمی نشود.
- سعی کنيد در نگارش خود دقت لازم را بکار گيريد که تا حد امکان غلط های املايی در مطالب کاهش يابد.
- به کار گيری نکات فوق در زمينه نگارش، باعث سهولت دسترسی خود شما و ديگران به نوشته ها از طريق جستجو می‌باشد.


3) پی نوشت هر فرد نمايانگر هويت اوست. در صورت امکان در پی نوشت، نام و نام خانوادگی خود را ذکر کنيد. از قرار دادن هرگونه تصوير با حجم بالاي K 10 و سايز 20*60 و مطالب و جملات و شعارهای تبليغاتی و سیاسی و مذهبی در پی نوشت خود پرهيز نماييد. حداکثر تعداد کاراکترهای متنی مجاز 200 عدد می باشد که تصویر نیز شامل این شمارش می باشد.
- افراد خاطی، در صورت عدم رعایت قانون فوق، در مرتبه ی اول با تذکر و اخطار و در دفعات آتی با ممنوعیت استفاده از آن روبرو خواهند شد.

4) در انتخاب تصويرک (آواتار - Avatar) برای خود دقت نظر بيشتری داشته باشيد. تصويری که انتخاب می‌کنيد، بيانگر نوع شخصيت و منش شماست. از انتخاب تصاوير نامناسب (از نظر حجم، اندازه، محتوای اخلاقی و تبليغاتی و سیاسی و...) پرهيز نماييد.
- افراد خاطی، در صورت عدم رعایت قانون فوق، در مرتبه ی اول با تذکر و اخطار و در دفعات آتی با ممنوعیت استفاده از آن روبرو خواهند شد.

5) در هر ارتباط، احترام شرط اول برقراری رابطه است. بديهی است در اين انجمن که هزاران نفر حضور دارند، اهميت حفظ احترام ديگران چند برابر است.
- استفاده از هرگونه الفاظ رکیک، توهین و فحاشی، در هر قسمتی از این انجمن (چه در پی ام، چه در پستهای عمومی) ممنوع است و با افرادی که رعایت نکنند (با توجه به شدت امر و اصرار یا عدم اصرار بر آن، در سطوحی همچون: تذکر، اخطار، اخراج موقت و اخراج دائم) برخورد میشود.

6) از ارسال مطالب حاوی کلمات و عبارات زشت و ناپسند و غير اخلاقی و رکيک و مبتذل و دشنام و بدگويانه و افترا آميز و منفور و تهديد آميز و مخالف قانون جدا پرهيز فرماييد. با افراد خاطی، به لحاظ عمومی بودن محیط انجمن، به شدت برخورد خواهد شد.
- توهين به افراد، گروهها و طرز فکر ها در اين انجمن تحمل نخواهد شد.همچنين القاء عقايد و نقطه نظرات به سايرين ممنوع بوده و با بحث هائي كه جنبه كل كل داشته باشند به شدت برخورد خواهد شد.


7) اين انجمن محلی برای بحث و تبادل نظر در مورد مسائل علمی و تخصصی پیرامون خودرو است. بیان اعتقادات شخصی در مورد مسائل سياسی و مذهبی و اجتماعی، کمکی به اهداف علمی این انجمن نخواهد کرد. برای مباحث با موضوعات ديگر (نظير اجتماعی، مذهبی، سياسی و . . .) از انجمنهای ديگری که به همين منظور ايجاد گرديده اند، استفاده فرماييد.

8) هر مطلب صرفا بيانگر نظر و عقيده نويسنده آن است و بيانگر نظر و عقيده مسئولان انجمن و يا تفکر حاکم بر اين انجمن نيست. بديهی است مسئوليت تمامی مطالب و نوشته ها بر عهده شخص نويسنده آنهاست. هرگونه عواقب بعدي ناشي از تغييرات اقتباس شده از اين فروم بروي خودروي افراد به عهده مسئولين و صاحب نظران اين فروم نخواهد بود. پس قبل از انجام هر تغییر و تنظیمی در خودروی خود از صحت گفتار نویسنده مطمئن شوید و با افراد مطمئن تر مشورت نمایید.

9) سعی کنيد مطلب و يا پرسش خود را در قسمتی مطرح نماييد که با موضوع مورد نظر همخوانی داشته باشد. از مطرح کردن پرسشهای خود در قسمتهای نامتناسب پرهيز فرماييد.
- ارسال چند باره يک مطلب يا پرسش، به يافتن سريعتر پاسخ کمکی نمی‌کند؛ بلکه صرفا موجب سردرگمی خوانندگان می‌شود. در صورت ارسال متوالی تاپیک و پست در قسمتهای مختلف (کپی کردن یک پست در چند قسمت) تمامی پستهای این چنینی، حذف خواهند شد.
- پیش از پرسیدن سوال، از عدم وجود پاسخ آن در انجمن اطمینان حاصل نمایید. برای این کار می‌توانید از قسمت جستجوی انجمن استفاده نمایید.
- برای مطالب خود، عناوین مناسب و متناسب و مرتبط انتخاب کنید. بهتر آن است که عنوان مطلب در چند کلمه نمایانگر محتوای آن باشد. از به كار بردن کلماتی که با هدف جلب توجه به کار برده می‌شوند همانند : کمک ! ، کدوم بهتره ، سلام . چی بخرم و ... و يا كلماتي كه با محتوای مطلب سنخیتی ندارند پرهيز نمائيد ،اين كار موجب گمراهی خوانندگان می‌شود.
- از عنوان هر گونه مطالب شخصي در پست هاي عمومي پرهيز كنيد و اينگونه مطالب را در پيامهاي خصوصي به اطلاع كاربر يا مدير مورد نظر برسانيد. اینگونه پستها بدون ملاحظه، حذف خواهند شد.
- از ارسال پستهاي صرفا" تشكر آميز و بي محتوا جدا" خودداري نمائيد و جهت ارسال اينگونه پستها از پيام خصوصي استفاده نمائيد. این پستها به منزله ی spam در نظر گرفته میشوند و پاک خواهند شد.

10)سعي نمائيد تا از كلمات كليدي در تيتر و موضوع تاپيكها استفاده نمائيد.با اين كار دسترسي سايرين را در مواقع جستجو تسهيل مي نمائيد.

11) در پاسخ به سوالات دقت كافي به عمل آورده و در صورت عدم اطمينان قطعي از پاسخ خود از كلماتي مانند : "به نظر من ..." استفاده نماُيد تا موجب گمراهي مخاطبين خود نگرديد!
- از ارسال پستهاي متوالي در يك مدت زمان کوتاه خودداري نمائيد و جهت اضافه نمودن مطلب به پست ارسالي از گزينه ويرايش استفاده كنيد٬ در صورت اتمام زمان ويرايش و يا اعمال محدوديت ويرايش از مدير بخش درخواست اصلاح نمائيد.
- در صورت عدم پاسخ به پست شما صبور بوده و بازه زماني يك تا دو روز را جهت دريافت پاسخ در نظر بگيريد و از بكار بردن عبارتي همچون : " چي شد ؟. كسي نيست؟. منتظرم .و...." خودداري نمائيد .
- برای مهم نشان دادن قسمت هاي مهم پست خود از گزینه هایی همچون B ، u ، marker استفاده کنید و براي راحتي خوانندگان پست از Bold کردن کل پست خودداری کنید.

12) برای تبليغات معرفی سرويسهای خود و يا فروش و يا فعاليتهای مشابه (صرفا موارد مرتبط با صنعت خودرو)، از قسمتی که به همين منظور تعبيه شده است (بازار) استفاده فرماييد.
- ارسال پيام هاي خصوصي گروهي (Spam) به منظور تبليغات کالا، خدمات، سایتهای موازی و ... اكيدا ممنوع است.
- به شدت تاکيد می‌کنيم: وجود تبلیغات به هر شکل و نوع (چه در تاپیکها و چه در پیغام خصوصی که با گزارش توسط کاربران به اثبات برسد) که شامل قرار دادن لینک به صفحه های درون تیونینگ تاک (لینکهای داخلی) و یا خارج آن (لینکهای خارجی) ، قرار دادن متون تبلیغاتی، شماره تلفن و آدرس مراکز فروش یا خدماتی نیز باشد ممنوع است. و با افراد خاطی طبق قوانین برخورد خواهد شد.

13) در پاسخ به پرسشها، با دقت مضاعف، از بکار بردن الفاظ و جملاتی که ممکن است باعث دلسردی کاربر پرسشگر ‌شود، خودداری فرماييد.
-دقت داشته باشيد ممکن است مطلبی برای شما ساده و پيش پا افتاده به نظر برسد ولی برای فرد ديگری مهم و سخت به نظر برسد. فراموش نکنيد که ممکن است اين وضعيت برای خود شما هم پيش آيد.
- برای بیان احساسات خود، از شکلکهای بیان احساسات در کنار کادر ارسال مطالب استفاده نمایید.

14) در صورت نقل قول مطلب، منبع اصلی آن را ذکر نماييد. در صورتيکه نام نویسنده مطلب موجود بود، با ذکر آن به حقوق او احترام بگذاريد.
- در صورتيکه مطلب مذکور بر روی اينترنت موجود بود، شايسته است آدرس (URL) اصلی آن ذکر گردد.

15) از تصاوير با حجم بيشتر از 100 كيلوبايت استفاده نكنيد. براي كادربندي صحيح سعي كنيد از تصاوير با وضوح بيشتر از 800*800استفاده نكنيد. در غير اين صورت آدرس لينك تصوير را قرار دهيد.

16) لطفا در صورت مشاهده هرگونه حرکت خلاف چهارچوب، از هرگونه برخورد شخصی با فرد خاطی بپرهیزید و صرفا مدیران و مسئولان انجمن را توسط گزینه ی تصویر مطلع سازید و اقدامات بعدی را به آنها بسپارید.
- در صورت نیاز به رسیدگی فوری، لطفا با مدیر بخش از طریق PM در ارتباط باشید.


نکاتِ مهم:

- عضويت در اين انجمن رایگان بوده و خواهد بود. ولی ما بر پايبند بودن شما به قواعد و قوانين و چهارچوب های انجمن اصرار می‌ورزيم.
- عضويت در اين انجمن به منزله پذيرفتن قواعد و قوانين و چهارچوب های انجمن و تعهد به پايبند بودن به آنهاست.
- به افرادی که از قواعد و قوانین انجمن تخطی کنند، سه بار اخطار داده خواهد شد و در صورت اصرار بر رفتار مغایر با قوانین، دسترسی ايشان به انجمن به مدت 7 روز، محدود خواهد شد. افرادی که دارای سطح اخطار 5 باشند، برای همیشه دسترسی ایشان به انجمن محدود میگردد.
- تمامی سوابق اخراج، اخطارها و تذکرات و... در پرونده ی شما به صورت اتوماتیک ایجاد میشود و باقی میماند و به همان میزان برای شما نزد اداره کنندگان سایت، اعتبار می آورد.
- تمامی اطلاعات گرفته شده از شما در بانک اطلاعاتی انجمن ذخيره می‌شود. اطلاعات شخصی شما به هيچ وجه بدون اجازه شما در اختيار شخص ديگری قرار نمی‌گيرد. ما تمام تلاش خود را برای حفظ امنيت اطلاعات شخصی شما بکار خواهيم گرفت.

- مدیران و مسئولان انجمن TuningTalk (تیونینگ تاک) ، حق ويرايش، جابجايی، بستن و يا حذف هر مطلبی از هر شخصی را برای خود محفوظ می‌دارند.


« گروه مدیریت انجمنهای تخصصی خودرو - تیونینگ تاک »
هر چه بیشتر به دنبال یاد گرفتن رفتم ، متوجه این شدم که هنوز هیچ چیز نمیفهمم ، حالا که میدانم نفهمم ، با فهمیده ها چه کار دارم ؟
قفل شده

بازگشت به “تیونینگ تاک و کاربران”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان