راهنمایی در مورد روغن موتورسیکلت

بحث در مورد انواع موتور سيكلت

مدیر انجمن: رضا عمراني

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
sheitonak-2013
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: maxima 87-xantia 89
محل اقامت: اصفهان

Re: راهنمایی در مورد روغن موتورسیکلت

پستتوسط sheitonak-2013 » پنج شنبه 13 مهر 1396, 4:59 am

ARASH_ART نوشته شده:خوب رفیق من تحقیقات رو از طریق سایت tvs انجام دادم موتور شما از سیستم CVTI استفاده میکنه ، من فک میکردم جوپیتر مثل tvs wego سی وی تی هست.
شما دو نوع کلاچ تو موتورت داری کلاچ اول cvt کلاچ دوم قوطه ور که من خودم هم تعجب کردم!!! کارت یکم سخت شد الان مجبوری که روغن مخصوص بریزی ، شرح روغن پیشنهادی از خود تی وی اس : 750 سی سی باید بریزی ، روغن پیشنهادی هم SAE 10W 30 SL-JASO MA2 سنتتیک، شما نزدیک ترین و شاید هم بهترین روغنی که تو بازار بتونی پیدا کنی روغن Hyundai Xteer 4T 10w40 هست که خدارو شکر دیجیکالا یه مدته آورده و من خودم چندتا سفارش دادم. راجع به واسکازین هم تی وی اس 100 میل توصیه کرده.

سلام.ممنون دوست عزيز كه پيگير سوالات من بودين.اي بابا :D شانس ما را ببين رفتيم يه موتوري خريديم كه يعني يجورايي كارمون راه بندازه و در عين حال كم خرج هم باشه. :wink: آقا آرش در اصل بخاطره همين بود روغن اوليه اون از آب هم غلظتش كمتر بود.حالا با اين وجود به نظر شما استفاده توصيه شده روغن ١٠-٤٠ توتال(sl)هست ميشه در اين موتور استفاده نمود؟؟؟چون توي زانتيا ١٠-٤٠(sl) نيمه سنتيك استفاده ميكنم؟؟
ببخشيد من زياد سوال ميپرسم.

نمایه کاربر
sheitonak-2013

پستتوسط sheitonak-2013 » پنج شنبه 13 مهر 1396, 9:36 am

سلام.آقا آرش منم همون روغن هيونداي را ٨٠٠٠٠ تومان ٤ ليتري از اصفهان مغازه تعويض روغني خريداري و همونجا روغن را تخليه و ٧٥٠cc داخل موتور ريخته و گيج را مشاهده كه تقريبا" بين سطح سنباده اي بود.در ضمن روغن درجه jasoma را هم علاوه بر sl شامل ميشه.بازم ممنون از توضيحاتتون.حالا فقط يه سوال الان ٢٨٠ كيلومتر كار كرده موتور روي چند كيلومتر روغن را دوباره تعويض كنم؟؟ممنون بازم

ARASH_ART
شروع حركت
نوع خودرو: Kavir Radison

پستتوسط ARASH_ART » پنج شنبه 13 مهر 1396, 2:36 pm

سلام داداش خواهش میکنم ، توتال رو نه نمیتونی بریزی چون استاندارد لازم رو نداره ، شما روی 750 تا تعویض کن ، بعدش دیگه هر 1500 الی 2000 کیلومتر روغن رو عوض کن

نمایه کاربر
sheitonak-2013

پستتوسط sheitonak-2013 » یک شنبه 16 مهر 1396, 1:28 pm

سلام.آقا آرش من نميدونم آخر روش اندازه گيري دقيق روغن از طريق گيج چطوريه آخه من هر موقع روغنش را ميخوام ببينم روي جك دوپا بعد از نيم ساعت كه خاموش كردم موتور را گيج را باز ميكنم مقداري روغن خارج و روي زمين ميريزه كه مجبور ميشم سريع گيج را ببندم تا همش خارج نشده تاالان ٢ بار كه اومدم سطح روغن را چك كنم هر بار ٢٠-٣٠ سي سي خارج شده و مجبور شدم سريع گيج را ببندم.ميشه يه توضيحي هم در اين باره بدين من خودم حدسم اينه بايد رو جك تك پا بزارم.ممنون ميشم يكم توضيح بدين كه چرا ووغن خارج ميشه

sorosh.moto
نوع خودرو: pulse 180
محل اقامت: تهران

پستتوسط sorosh.moto » یک شنبه 16 مهر 1396, 8:13 pm

سلام دوستان
تازه عضو خانواده موتورسوار ها شدم
ممنون میشم جوابم رو بدید
1-بهترین روغن برای پالس 180 چی هست و چند لیتر؟
2-هنگامی که چراغ اصلی موتور رو روشن میکنم دور موتور از کار میوفته(در ضمن باتری را تازه عوض کردم باتری قبلی خراب بود)

نمایه کاربر
HAMID.RACER
دنده 2
نوع خودرو: SLX TU5-LX EF7-Pk
محل اقامت: شهرکرد-کرج

پستتوسط HAMID.RACER » دو شنبه 24 مهر 1396, 11:22 am

دوستان
خواهش میکنم توی موتور های کلاچ غوطه ور در روغن،از روغن موتور خودرو استفاده نکنید
نمیدونم دلیل اینهمه پیشنهاد بی دلیل برای روغن های خودرو چیه
باور کنید بهران تکتاز. پیشتاز. سوپر پیشتاز. کاسترول جی تی‌ایکس. کاسترول مگنتیک. همه روغن های عالی هستن اما نه برای موتور!سطح روانکاریشون اونقدری بالا هست که پدر و مادر صفحه کلاچ موتور رو درمیاره. موتور استاندارد داره. روغن استفاده شده حتما حتما حتما باید api بالای sl و استاندارد jaso-ma رو داشته باشه. این موضوع نه توهمه. نه حساسیت بی جا. به غیر از این دو استاندارد. هر روغنی خواه لیتری هزار تومن خواه لیتری یک میلیون تومن. جز فشار و ضربه،چیزی رو عاید انجین موتور نمیکنه.
به شدت ریختن هر نوع روغن موتور خودرو اعم از توتال. کاسترول. بهران. ایرانول و.... رو داخل موتور سیکلت منع میکنم. چهار روغن در ایران شناخته شده هست برای موتور.
هیوندای اکستیر(هم api sl و هم jasoma و هم تماما سنتتیک) لیتری ۲۷ تومن،دی جی کالا داره
کاسترول جی پی لیتری ۱۳ تا ۱۸
موتول لیتری از ۳۰ تا ۶۰
موتورکس هم قیمت ندارم.
برای موتور های کلاچ غوطه ور بالای ۴ میلیون. صرفا و اکیدا از همین مارک ها استفاده کنید.
روغن افزودنی ای‌نیست که با یک بار استفاده بشه خوبی یا بدیشو حدس زد
حتی اگه با روغنی دنده ی شما سفت تر هم شد. اگر استاندارد های لازم رو داره. روغن مناسب موتور شماست. همیشه نرمی صدا و دنده ملاک نیست.
روی اون اعداد حساب شده. استاندارد ها گذرونده شده. همیمطوری الله بختکی روی روغن موتور عدد و رقم نمینویسن که.
روغن موتور صدای گیتار نیست که به گوش خوش بیاد!خزاران هزار فعل و انفعالات شیمیایی توی ۷ هزار بار بالا و پایین رفتن سوپاپ و پیستون و شاتون اتفاق میوفته که با گوش و چشم و حس قابل لمس نیست. کیفیت یک روغن. فقط به اعداد و استاندارد های روشه.
با استفاده از هر مدل از روغن های خودرو در موتور. بعد از چند سال. افت شدید. صدای زیاد. ضعف رینگ و شاتون رو برای موتورتون به ارمغان میارید.
با این حال. صلاح مملکت خویش. خسروان دانند
ارزش ماشین به نوع و مدلش نیست,ارزش ماشین به راننده ایه که پشتش میشینه

ARASH_ART
شروع حركت
نوع خودرو: Kavir Radison

پستتوسط ARASH_ART » چهار شنبه 26 مهر 1396, 1:45 am

HAMID.RACER نوشته شده:دوستان
خواهش میکنم توی موتور های کلاچ غوطه ور در روغن،از روغن موتور خودرو استفاده نکنید
نمیدونم دلیل اینهمه پیشنهاد بی دلیل برای روغن های خودرو چیه
باور کنید بهران تکتاز. پیشتاز. سوپر پیشتاز. کاسترول جی تی‌ایکس. کاسترول مگنتیک. همه روغن های عالی هستن اما نه برای موتور!سطح روانکاریشون اونقدری بالا هست که پدر و مادر صفحه کلاچ موتور رو درمیاره. موتور استاندارد داره. روغن استفاده شده حتما حتما حتما باید api بالای sl و استاندارد jaso-ma رو داشته باشه. این موضوع نه توهمه. نه حساسیت بی جا. به غیر از این دو استاندارد. هر روغنی خواه لیتری هزار تومن خواه لیتری یک میلیون تومن. جز فشار و ضربه،چیزی رو عاید انجین موتور نمیکنه.
به شدت ریختن هر نوع روغن موتور خودرو اعم از توتال. کاسترول. بهران. ایرانول و.... رو داخل موتور سیکلت منع میکنم. چهار روغن در ایران شناخته شده هست برای موتور.
هیوندای اکستیر(هم api sl و هم jasoma و هم تماما سنتتیک) لیتری ۲۷ تومن،دی جی کالا داره
کاسترول جی پی لیتری ۱۳ تا ۱۸
موتول لیتری از ۳۰ تا ۶۰
موتورکس هم قیمت ندارم.
برای موتور های کلاچ غوطه ور بالای ۴ میلیون. صرفا و اکیدا از همین مارک ها استفاده کنید.
روغن افزودنی ای‌نیست که با یک بار استفاده بشه خوبی یا بدیشو حدس زد
حتی اگه با روغنی دنده ی شما سفت تر هم شد. اگر استاندارد های لازم رو داره. روغن مناسب موتور شماست. همیشه نرمی صدا و دنده ملاک نیست.
روی اون اعداد حساب شده. استاندارد ها گذرونده شده. همیمطوری الله بختکی روی روغن موتور عدد و رقم نمینویسن که.
روغن موتور صدای گیتار نیست که به گوش خوش بیاد!خزاران هزار فعل و انفعالات شیمیایی توی ۷ هزار بار بالا و پایین رفتن سوپاپ و پیستون و شاتون اتفاق میوفته که با گوش و چشم و حس قابل لمس نیست. کیفیت یک روغن. فقط به اعداد و استاندارد های روشه.
با استفاده از هر مدل از روغن های خودرو در موتور. بعد از چند سال. افت شدید. صدای زیاد. ضعف رینگ و شاتون رو برای موتورتون به ارمغان میارید.
با این حال. صلاح مملکت خویش. خسروان دانند

نرود میخ آهنین در سنگ... والا ما هم انقدر گفتیم خسته شدیم ، این جریان دیگه جا افتاده تو این کشور در صورتی که کشورای زپرتیه آسیا همه مملو از انواع و اقسام روغن های درجه یکه موتورسیکلته با بهترین قیمت و همه چیز به جا و استاندارد استفاده میشه... اون وقت ما تو کشور به این بزرگی با هزار زور و بلا باید روغن مخصوص موتورسیکلت پیدا کنیم

بازگشت به “كلوپ آزاد و مباحث فنی و تخصصی موتور سيكلت Motorcycle”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان