پلاک نشدن موتور سیکلت برقی لیفان

بحث در مورد انواع موتور سيكلت

مدیر انجمن: رضا عمراني

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
hm13862007

پلاک نشدن موتور سیکلت برقی لیفان

پست توسط hm13862007 » 06 دسامبر 2017, 01:43

عرض سلام

دوستان من بزودی قصد دارم که یه موتور سیکلت برقی لیفان مدل em03 ، با توان 2000 وات ، مطابق تصویر خریداری کنم .
شرکت فروشنده که اعلام کرده ، نمایندگی تهران رو هم بر عهده داره ، در توضیحات فروشش در سایت ها ، اعلام کرده که این موتور پلاک و گواهینامه نمیخواد .

اولا بنده برای اطمینان از صحت رانندگی خودم و جلوگیری از بروز مشکل حاد در تصادفات احتمالی ، میخوام برم از شنبه هفته آتی در کلاس های آموزشگاه موتور سیکلت ثبت نام کنم و گواهینامم رو بگیرم . چون قبلا در جزیره کیش ماه ها ، با موتور برقی رانندگی کردم و مسلط هستم .

ثانیا سوال من اینه که مگر میشه یه موتوری با سرعت 85 کیلومتر بر ساعت و وزنی حدود 80 کیلوگرم و موتوری با توان 2000 وات واقعی ، شماره گذاری نشه و همینجوری ، بدون پلاک در معابر شهری تهران تردد کنه و پلیس هم نگه چرا موتور پلاک نداره ؟
من چی باید پاسخ بدم به پلیس در این زمان ؟
شرکت اعلام کرده موتور چون شناسنامه (برگ سبز) نداره ، پلاک هم نمیشه و لذا سند در دفتر اسناد رسمی بنام خریدار نمیشه و فقط سند کمپانی بنام خریدار میشه که در متن درج شده ، مصرف تفریحی و ورزشی میباشد و شرکت میگه شما همین برگ سند کمپانی رو کپیش رو نشون بدی به پلیس ، کاری ندارن . میگه ما قبلا نامه نگاری کردیم که این موتور رو توقیف نکنند .

با توجه به اینکه تا امروز حدودا ده برند و مدل مختلف از انواع موتور سیکلت های برقی در تهران مجوز شماره گذاری دریافت کرده اند ، این موتور چه زمانی ممکنه شماره گذاری بشه ؟ من باید اقدامی انجام بدم یا شرکت فروشنده بهم اعلام میکنه .

مشکلم با گرفتن گواهینامه حل شده ولی این پلاک نشدن برام جای سوال هستش .

لطفا عزیزانی که اطلاعات دارن ، راهنمایی کنند . ممنون

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
نمایه کاربر
پایونیر
يار همراه
نوع خودرو: L90
محل اقامت: کارمــــــــــــــیــــــــــســــــــــــــــــــــــــــــــــــــیــن

Re: پلاک نشدن موتور سیکلت برقی لیفان

پست توسط پایونیر » 06 دسامبر 2017, 07:44

بزودی زود پلیس جهت کسب درآمدهای جدید موتورهای برقی رو هم مورد عنایت قرار میده . متاسفانه اعمال قانون در ایران سلیقه ای هستش و ممکنه موتور رو توقیف کنند.
این مورد مربوط به سال 93 هستش==>>www.mehrnews.com/news/2429493/موتورهای- ... برای-شماره
«محمد»
hm13862007

پست توسط hm13862007 » 06 دسامبر 2017, 11:28

پایونیر نوشته شده:
06 دسامبر 2017, 07:44
بزودی زود پلیس جهت کسب درآمدهای جدید موتورهای برقی رو هم مورد عنایت قرار میده . متاسفانه اعمال قانون در ایران سلیقه ای هستش و ممکنه موتور رو توقیف کنند.
این مورد مربوط به سال 93 هستش==>>www.mehrnews.com/news/2429493/موتورهای- ... برای-شماره
ممنون از توضیحات شما

منظورم این هستش که آیا بنده باید کاری انجام بدم برای پلاک کردن این نوع موتور ، یا خود شرکت راسا اقدام میکنه با ناجا هماهنگ میکنه . پلیس اگر ایراد بگیره از من در حین تردد در خیابون ، توقیف میکنند ، خوب من چجوری باید رفع توقیف بکنم ؟ این که اصلا پلاک نشده ؟
برم بگم چی ؟ بگم یه موتور پلاک نشده داشتم ، لطفا آزادش کنید ؟
مگر موتوری که اصلا سند برگ سبز ناجا رو نداره و شماره گذاری نشده رو ناجا میتونه توقیف کنه ؟
آخرش متوجه نشدم که شخصا میشه با این موتور تردد کنم یا نه ؟ من میخوام شماره گذاری بشه زودتر ، ولی خوب وقتی نشده من چیکار کنم ؟
نمایه کاربر
پایونیر
يار همراه
نوع خودرو: L90
محل اقامت: کارمــــــــــــــیــــــــــســــــــــــــــــــــــــــــــــــــیــن

پست توسط پایونیر » 06 دسامبر 2017, 16:36

بهتره از اداره کل راهنمایی و رانندگی بپرسید که خیالتون راحت شه . نظر شخصی من اینه که چون وسیله نقیله محسوب میشه ممکنه مثل سایر وسایل نقلیه دیگر مشمول قوانین شه با این تفاوت که فقط برقی ها از جریمه آلودگی صوتی بدور هستند.
«محمد»
hm13862007

پست توسط hm13862007 » 06 دسامبر 2017, 19:34

پایونیر نوشته شده:
06 دسامبر 2017, 16:36
بهتره از اداره کل راهنمایی و رانندگی بپرسید که خیالتون راحت شه . نظر شخصی من اینه که چون وسیله نقیله محسوب میشه ممکنه مثل سایر وسایل نقلیه دیگر مشمول قوانین شه با این تفاوت که فقط برقی ها از جریمه آلودگی صوتی بدور هستند.

اتفاقا امروز از پلیس راهور سوال کردم ، گفت پلاک شدن وسیله مورد نظر شما ، اصلا جز اختیارات شما نیست ، جز کارهایی هستش که شرکت وارد کننده و نمایندگی پخشش در کشور باید انجام بده اونم اگر نیاز به پلاک شدن باشه و مجوز استانداردش بیاد برای راهور ، بعدش فراخوان میدن برای پلاک شدنش و الا در صورتی که الزامی به پلاک شدن نداشته باشه ، خود شرکت فروشندش به شما این مورد عدم نیاز به پلاک رو حتما اعلام میکنه .

والا من چند روز پیش هم از شرکت (نماینده تهرانش ) هم پرسیدم ، گفت ، این موتور سند کمپانی داره و سند محضری نداره و ما با ناجا قبلا در هنگام واردات هماهنگ کردیم که این وسیله نیاز به گواهینامه و پلاک نداره و لذا پلیس ایراد نمیگیره و متوقف نمیکنه و مدارک نمیخواد .

افسر راهوری که چند روز پیش حضورا هم ازش مورد توقیف کردن این موتور رو پرسیدم گفت ، اگر موتور شناسنامه (برگ سبز نداره) و پلاک نشده قانونا ، پلیس دستور و اجازه ای برای توقیفش نداره .

امروز عصر فرصت کردم و به سه نفر از مصرف کنندگان این موتور در سه استان اصفهان ، تبریز و تهران که موتور رو برای فروش آگهی کرده بودند تماس تلفنی گرفتم و ازشون پرسیدم جریان پلاک نداشتن چیه که هر سه گفتند ، این موتور رو که از موتور فروشی خریداری کرده اند ، صرفا یک برگ فاکتور با درج شماره تنه ، بهشون تحویل شده و پلیس در هر سه استان تا امروز هیچ کاری با این برقی ها نداره کلا و به محض توقف ، کپی فاکتور رو نشون میدن و رد میشن . هر سه نفر که راکب بودند گفتند ، نه گواهینامه میخواد و نه پلاک میشه و نه کلاه ایمنی براش الزامی هستش ، حتی یکی از این مصرف کننده ها گفت توی فاکتور برای بنده درج شده دوچرخه برقی .

باز ممنون از اطلاعات شما عزیزان که راهنمایی کردین .
اگر بشه حتما در اوائل هفته آینده به نمایندگی تهرانش مراجعه میکنم و اطلاعات کاملتر حضوری ازشون دریافت میکنم و اینجا توضیحاتش رو جهت استحضار سایر دوستان مینویسم .
نمایه کاربر
babr
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: rv 200 / 206
محل اقامت: تهرانپارس قنات کوثر

پست توسط babr » 03 ژانویه 2018, 18:49

سلام خدمت دوستان
کسی اطلاعات جدیدی نسبت این موتور داره
منظورم مسافت طی شده با شارژ کامل هستش توی سایت زده بود 70 کیلومتر
alireza731373
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط alireza731373 » 07 فوریه 2018, 02:15

سلام
من تازه از این موتور خریداری کردم
قبل این
همتاز برقی داشتم که به اون اصلا گیر ندادن خط ویژه و عابر پیاده و ... جلوی افسر هیچ مشکلی نبود ولی خیلی ضعیف هستن
لیفان رو هم تازه خریدم فعلا هیچ مشکلی نداره چند نفر هم دیدم از این موتور دارن بدون پلاک و ....
ولی یکم میترسم که نیروی انتظامی به دلیل نبود پلاک برخورد کنه
چندین بار دیدم موتور های گازی مختلفی رو خوابوندن و هر چی موتور بود زدن رو وانت بردن حالا نمیدونم جریان چیه
موتور بدون پلاک هم بماند اگه گیر بدن خدا میدونه باید چی جوابشون رو بدم حالا شاید اطلاعی در مورد موتور های برقی نداشته باشن به همین علت گیر بدن
در مورد این موتور لیفان عرض کنم که موتور خیلی خوبی هست سرعتش تا 80 کیلومتر
و 50 الی 55 کیلومتر راه میره
میتونم بگم شتاب موتور لیفان از ماشین بیشتره
دوستانی که اطلاعات بیشتر در مورد این موتور و گواهینامه و پلاک میدونن به اشتراک بزارن
بنده هم به خاطر نیاز نبودن پلاک و گواهینامه این موتور رو خریداری کردم
ارسال پست

بازگشت به “كلوپ آزاد و مباحث فنی و تخصصی موتور سيكلت Motorcycle”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان