موتور بدون نیاز به گواهی نامه

بحث در مورد انواع موتور سيكلت

مدیر انجمن: رضا عمراني

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
driver.1368
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: VW Golf Mk2

موتور بدون نیاز به گواهی نامه

پست توسط driver.1368 » 24 اکتبر 2016, 13:13

سلام
نمیدونم جایه درستی تاپیک رو ایجاد کردم یا نه
پیشاپیش عذر میخوام
همونطور که از اسم تاپیک مشخصه آیا موتور سیکلت هایی هستن که نیاز به گواهی نامه نداشته باشن؟
چون من به دلیل بحث سربازی قادر به گرفتن گواهی نامه ی دیگه ای نیستم
از یه ور یه وسیله بی دردسر برای رفت و آمد داخل شهری لازم دارم
دوستم یه موتور گرفته با حجم 45 سی سی فکنم و بدون دنده و میگفت که این ها نه پلاک میخوان و نه گواهی نامه و یجورایی شبیه ه دوچرخه حساب میشن
منم توی نت سرچ کردم چیزه خاصی پیدا نکردم
حالا میخواستم بدونم واقعا همچین چیزی هست؟
اگه هست موتور خاصی مد نظرتون هست؟
با تشکر :hb:
نمایه کاربر
\ JAVAD /
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید B
محل اقامت: پایتخت دل ها

Re: موتور بدون نیاز به گواهی نامه

پست توسط \ JAVAD / » 25 اکتبر 2016, 18:45

سلام
من هم شنیدم این مدل موتورهایی که به گواهی نامه نیاز ندارن هست تو بازار
یک مدلی که جدیدا تو بازار دیدم اسمش پرواز بود بدون کلاج و فکر کنم بدون دنده
خدایا ممنون بخاطر همه چیز
نمایه کاربر
Mehrdad_jafari89
دنده 1
محل اقامت: تهران

پست توسط Mehrdad_jafari89 » 29 اکتبر 2016, 00:30

سلام.
من همین دو ماه پیش اقدام کردم برای گواهینامه موتورسیکلت.
اولین سوالی که همه افرادی که ثبت نام کرده بودن این بود که آیا موتوری داریم که نیاز به گواهینامه نداشته باشه؟
سرهنگ مسئول اونجا گفت: خیر!!! به هیچ وجه! حتی براوو! هر وسیله نقیله موتوری که قابلیت حرکت با راکب رو داشته باشه ، راکب باید دارای گواهینامه باشه. موتور و اسکوتر و موتور گازی هم فرقی نداره.
موفق باشید.
mahan051
شروع حركت
نوع خودرو: Kia pride DM&Scooter
محل اقامت: مشهد

پست توسط mahan051 » 30 اکتبر 2016, 16:04

سلام به دوستان.طبق فرموده مهرداد عزیز هر وسیله که دارای انجین باشه نیاز به گواهینامه خاص خودش هست از موتور گازی براوو گرفته تا بولدزر و هواپیما و کشتی.اما یه نکته داره
جایی که ما داخلش زندگی میکنیم کشور ایرانه و ایران با همه ی کشورهای دیگه متفاوته.توی ایران بعضی قانونا اصلا عمل نمیشه بعضیا هم انقدر محکم و سفتو سخت عمل میشه که جون همه رو در میاره.
از بحثمون دور نشیم.توی ایران موتور یه معذله هم واسه راکب هم واسه پلیس و هم واسه بقیه مردم جامعه.این وسط پلیس بعضی وقتا شروع میکنه به موتور گرفتن و به صغیرو کبیر رحم نمیکنه.من خودم تاحالا دوتا موتور ازم گرفتن و دیگم دنبالش نرفتم.(موتور دومم یه کاواساکی کیزر125 بود خدابیامرز خیلی تمیز بود)
سومین موتورم این اسکوتر بوده که گوش شیطون کر تا الان از دست ندادم.چیزایی که مهمه اینه که کلاه کاسکت حتما داشته باشین و سرتون کنین،هیچ وقت تخلف نکنین چراغ قرمزو رد نکنین پیاده رو نرید و ....
اگه این کارارو نکنین احتمال گیر دادن بهتون 90درصد کم میشه.جدیدا مد شده پلیس با موتور دو ترکه گشت میزنه و موتورایی که وایساده باشن یا پلاک نداشته باشن یا درحال خلاف باشن میگیره.البته همون طور که گفتم توی ایران قانون مشخصی نداره.یه دفه داشتم عبور ممنوع میرفتم دیدم یه گشت موتوری جلوم سبز شد.اشهد خودمو خوندم اومد جلو گفت داری خلاف میای گفتم ببخشید گفت باید بیای بریم پارکینگ گفتم نمیشه این دفعه ببخشی دیگه تکرار نمیشه اومد پشت موتور دید پلاک داره کلاه هم سرم گذاشتم بعد متوجه شد موتور کلاج نداره و اصطلاحا گازیه گفت این دفعه برو چون موتور گازی هستی گناه داری ولی یه بار دیگه ببینمت میبرمت پارکینگ.حالا فکر کنین توی همون حالت نفر دوم که پشت سرش بود یه آشخور شهرستانی عقده ای بود نامرد میگف بگیرش موتورش تمیزه بی پدر میگفتی فقط میخاد موتورو واسه خودش بگیره منم توی دلم....نثارش کردم.خلاصه کار خدا بود که نگرفت موتورمو.این چیزایی که تاثیر داره همیناس.فقط نباید جلوی چشمشون باشی.موقع رانندگی باید حواست جمع باشه و جلوترو همیشه نگاه کنی که پلیس نباشه.اینجا ایرانه دیگه داداش.....
نمایه کاربر
driver.1368
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: VW Golf Mk2

پست توسط driver.1368 » 30 اکتبر 2016, 16:07

mahan051 نوشته شده:سلام به دوستان.طبق فرموده مهرداد عزیز هر وسیله که دارای انجین باشه نیاز به گواهینامه خاص خودش هست از موتور گازی براوو گرفته تا بولدزر و هواپیما و کشتی.اما یه نکته داره
جایی که ما داخلش زندگی میکنیم کشور ایرانه و ایران با همه ی کشورهای دیگه متفاوته.توی ایران بعضی قانونا اصلا عمل نمیشه بعضیا هم انقدر محکم و سفتو سخت عمل میشه که جون همه رو در میاره.
از بحثمون دور نشیم.توی ایران موتور یه معذله هم واسه راکب هم واسه پلیس و هم واسه بقیه مردم جامعه.این وسط پلیس بعضی وقتا شروع میکنه به موتور گرفتن و به صغیرو کبیر رحم نمیکنه.من خودم تاحالا دوتا موتور ازم گرفتن و دیگم دنبالش نرفتم.(موتور دومم یه کاواساکی کیزر125 بود خدابیامرز خیلی تمیز بود)
سومین موتورم این اسکوتر بوده که گوش شیطون کر تا الان از دست ندادم.چیزایی که مهمه اینه که کلاه کاسکت حتما داشته باشین و سرتون کنین،هیچ وقت تخلف نکنین چراغ قرمزو رد نکنین پیاده رو نرید و ....
اگه این کارارو نکنین احتمال گیر دادن بهتون 90درصد کم میشه.جدیدا مد شده پلیس با موتور دو ترکه گشت میزنه و موتورایی که وایساده باشن یا پلاک نداشته باشن یا درحال خلاف باشن میگیره.البته همون طور که گفتم توی ایران قانون مشخصی نداره.یه دفه داشتم عبور ممنوع میرفتم دیدم یه گشت موتوری جلوم سبز شد.اشهد خودمو خوندم اومد جلو گفت داری خلاف میای گفتم ببخشید گفت باید بیای بریم پارکینگ گفتم نمیشه این دفعه ببخشی دیگه تکرار نمیشه اومد پشت موتور دید پلاک داره کلاه هم سرم گذاشتم بعد متوجه شد موتور کلاج نداره و اصطلاحا گازیه گفت این دفعه برو چون موتور گازی هستی گناه داری ولی یه بار دیگه ببینمت میبرمت پارکینگ.حالا فکر کنین توی همون حالت نفر دوم که پشت سرش بود یه آشخور شهرستانی عقده ای بود نامرد میگف بگیرش موتورش تمیزه بی پدر میگفتی فقط میخاد موتورو واسه خودش بگیره منم توی دلم....نثارش کردم.خلاصه کار خدا بود که نگرفت موتورمو.این چیزایی که تاثیر داره همیناس.فقط نباید جلوی چشمشون باشی.موقع رانندگی باید حواست جمع باشه و جلوترو همیشه نگاه کنی که پلیس نباشه.اینجا ایرانه دیگه داداش.....
سلام
تشکر فراوان هم از شما هم از بقیه دوستان که پاسخ دادن
ممنونم :hb: :hb: :hb:
bugless.ir
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط bugless.ir » 08 فوریه 2017, 09:06

طبق قانون پلیس راهور هر وسیله حمل و نقلی که برای حرکت از سوخت ( فسیلی , الکتریکی و ... ) استفاده میکنه و وارد معابر عمومی میشه به گواهینامه احتیاج داره !!!
Alireza.mufer
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط Alireza.mufer » 13 می 2017, 09:01

اینجا ایرانه دیوانه قانون مینیویسن که پشت ویترین باشه
تو شیراز موتور پاکشتی(هوندا دیو،سوزوکی لتس،یاماها جوگ) مثه مور و ملخ تردد میکنه هیشکیم کاریش نداره،ماکه نه گواهی نامه داریم نه کاسکت کسیم تاحالا گیر نداده هرکیم گفته چرا پلاک نداری گفتم پاکشتیه دیگه

Sent from my iPhone using Tapatalk
akbert
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ِDeleted Account 2.0
محل اقامت: فروم حذف شده
تماس:

پست توسط akbert » 13 می 2017, 09:52

خیلی خطرناکه مخصوصا تو شهرهای شلوغ
مقصر هم تو تصادف نباشی طرف زرنگ باشه میپرسه گواهینامه داری یا نه ؟ و نداشته باشی مصیبته
این وسیله ذاتا خطرناکه با نگرفتن گواهینامه نباید بدترش کرد
من هم دنبال حجم پایین بودم چیز به درد بخوری به غیر از هوندا دیو نیست که اون هم جنازه اش کلی قیمت داره
نمایه کاربر
amirradmard
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پارس سال XU7

پست توسط amirradmard » 16 می 2017, 12:26

این جمله که "هر وسیله نقیله موتوری که قابلیت حرکت با راکب رو داشته باشه ، راکب باید دارای گواهینامه باشه. موتور و اسکوتر و موتور گازی هم فرقی نداره " به نظر من غلطه !
وقتی وسیله ای پلاک نمیشه شماره موتور و بدنه ش ثبت نمیشه گواهینامه میخواد ؟
البته باید بگم که این موتور های 45-50 سی سی واسه نوجوانان هست ها ! یکمی فرد سنگین وزن باشه موتور نای حرکت نداره
نمایه کاربر
Homayoun.rm
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: capra,cerato koup
محل اقامت: نهران

پست توسط Homayoun.rm » 20 ژانویه 2018, 00:38

حذف گواهینامه برای موتورهای برقی ممکن نیست

قول مساعد مسئولان برای کاهش برخی محدودیت‌ها و پرداخت تسهیلات بیشتر به خریداران موتورسیکلت و عملی نشدن آنها در سال‌های گذشته نیز مورد دیگری بود که باباخانی در پاسخ به آن گفت: «برداشتن برخی محدودیت‌ها مانند عدم نیاز به گواهینامه رانندگی برای موتورهای برقی عملا غیرممکن است. زیرا موتورسیکلت‌های برقی با توان بالا عملکردی مانند موتورسیکلت‌های بنزینی دارند و راندن آنها نیاز به مهارت دارد. لذا چنین انتظاری غیرمنطقی است.» وی یادآوری کرد: «براساس مصوبه استاندارد، موتورسیکلت‌های برقی با توان کمتر از یک‌کیلو وات که در حال‌حاضر به قیمت ۲میلیون و ۲۰۰هزار تومان در بازار معامله می‌شوند، نیازی به شماره‌گذاری و الزامی نیز برای داشتن گواهینامه برای رانندگی با این موتورها ندارند.»

حال بعد از شکستن طلسم شماره‌گذاری موتورهای برقی، باید منتظر واکنش مصرف‌کنندگان بود. مصرف‌کنندگانی که بیشتر قشر ضعیف جامعه را تشکیل می‌دهند و توان مالی بالایی برای پرداخت پنج‌و‌نیم تا شش میلیون تومان هزینه برای خرید یک دستگاه موتورسیکلت ندارند.
ارسال پست

بازگشت به “كلوپ آزاد و مباحث فنی و تخصصی موتور سيكلت Motorcycle”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 2 مهمان