مطالبي جزئي پيرامون ريو

مباحث مربوط به خودروی ریو

مدیر انجمن: morbid

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
M.V
فعال کلوپ ریو
نوع خودرو: کیا ریو - رنو کپچر
محل اقامت: کرمان - جیرفت

Re: مطالبي جزئي پيرامون ريو

پست توسط M.V » 06 ژانویه 2018, 19:58

sina93h گرامی
این مورد با افت دور موتور همراه هست ؟
از چند عامل میتونه باشه 1 دینام درست کار نمیکنه که میتونه از شل بودن تسمه دینام باشه (میتونید ببرید باطری سازی میزان شارژدینام رو تست کنین )
2 باطری اخر عمرش باشه و درست شارژنمیگیره 3 استپر کثیف باشه و نتونه دور موتور رو در حالت درجا درست تنظیم کنه که به نظر من مورد اخر بیشتر احتمال داره
دکتر شریعتی:اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیبی باش که با افتادنش اندیشه ای را بالابرد
sina93h
شروع حركت
نوع خودرو: ریو

پست توسط sina93h » 07 ژانویه 2018, 00:27

M.V نوشته شده:
06 ژانویه 2018, 19:58
sina93h گرامی
این مورد با افت دور موتور همراه هست ؟
از چند عامل میتونه باشه 1 دینام درست کار نمیکنه که میتونه از شل بودن تسمه دینام باشه (میتونید ببرید باطری سازی میزان شارژدینام رو تست کنین )
2 باطری اخر عمرش باشه و درست شارژنمیگیره 3 استپر کثیف باشه و نتونه دور موتور رو در حالت درجا درست تنظیم کنه که به نظر من مورد اخر بیشتر احتمال داره
ممنون که جواب میدی اقا محمود
دینام و میبرم چک کنن،ولی از وقتی تسمه تایم عوض کردم احساس میکنم یه صدای عجیبی میلد از سمت تسمه ها
باتریو هم میبرم چک کنن
استپر میدونم ۱۰ ساله دست نخورده،بردم یجا تمیز کنن گفت الان زمستونه این کارو کنی شاید صبحا ماشین رو ساسات نره اذیت کنه،اینجا هوا خیلی سرده
amir_t6262
دنده 1

پست توسط amir_t6262 » 08 ژانویه 2018, 00:11

amir_t6262 نوشته شده:
06 ژانویه 2018, 18:32
سلام دوستان
چند سال قبل پایه ی یکی از چراغ های جلو شکست و ناچار چراغ را عوض کردیم و مارک ایرانی انداختیم. حالا بعد از چند سال، شیشه ی چراغ مات شده و اون رفلکتور داخلش که جلوی لامپ قرار میگیره هم پایه ش شکسته. خوشبختانه چراغ های فابریک را نگه داشتم. حالا دوستان جایی در کرج یا تهران میشناسند که چراغ ایرانی را دمونتاژ کنه و طلق و رفلکتور چراغ اصل را روی چراغ ایرانی ببنده؟
از دوستان کسی نظری نداشت؟
نمایه کاربر
PR-7690
دنده 2
محل اقامت: مشهد

پست توسط PR-7690 » 08 ژانویه 2018, 12:11

amir_t6262 نوشته شده:
سلام دوستان
چند سال قبل پایه ی یکی از چراغ های جلو شکست و ناچار چراغ را عوض کردیم و مارک ایرانی انداختیم. حالا بعد از چند سال، شیشه ی چراغ مات شده و اون رفلکتور داخلش که جلوی لامپ قرار میگیره هم پایه ش شکسته. خوشبختانه چراغ های فابریک را نگه داشتم. حالا دوستان جایی در کرج یا تهران میشناسند که چراغ ایرانی را دمونتاژ کنه و طلق و رفلکتور چراغ اصل را روی چراغ ایرانی ببنده؟
سلام
این کار رو کسانی که تو زمینه ترمیم و شفاف سازی چراغ فعالیت میکنن میتونن انجام بدن براتون، اما چون تهران نیستم جایی رو سراغ ندارم
هرچند کار سختی نیست و با تهیه چسب مخصوص آب بندی میتونید خودتون هم انجام بدید
چه حس خوبی داره وقتی بدونی قطعات اورجینال رو ماشین داری.احساس سواری مطمئن یه ماشین صفر کیلومتر رو میتونه منتقل کنه
amir_t6262
دنده 1

پست توسط amir_t6262 » 09 ژانویه 2018, 11:21

PR-7690 نوشته شده:
08 ژانویه 2018, 12:11
amir_t6262 نوشته شده:
سلام دوستان
سلام
این کار رو کسانی که تو زمینه ترمیم و شفاف سازی چراغ فعالیت میکنن میتونن انجام بدن براتون، اما چون تهران نیستم جایی رو سراغ ندارم
هرچند کار سختی نیست و با تهیه چسب مخصوص آب بندی میتونید خودتون هم انجام بدید
سلام و ممنون
مشکل اصلی جدا کردن شیشه از روی چراغ هست. نمیدونم با آب جوش میشه بازش کرد یا اینکه باید با چیزی حرارت داد تا در بیاد؟
نمایه کاربر
PR-7690
دنده 2
محل اقامت: مشهد

پست توسط PR-7690 » 10 ژانویه 2018, 01:19

amir_t6262 نوشته شده: سلام و ممنون
مشکل اصلی جدا کردن شیشه از روی چراغ هست. نمیدونم با آب جوش میشه بازش کرد یا اینکه باید با چیزی حرارت داد تا در بیاد؟
سلام، خواهش میکنم
راه اصولی اش استفاده از فر هستش، قبلش سه تا پیچ پشت چراغ (دور جالامپ راهنما و یه دونه دیگه هم گوشه چراغ) رو باز کنید و خار فلزی بالای چراغ (زیر لاستیک رو چراغ قرار داره) رو آزاد کنید و کل چراغ رو داخل فر قرار بدید و با دمای پایین اجازه بدید کاملا گرم بشه ، چراغ رو بیارید بیرون و طلق و بدنه چراغ رو از پایین چراغ به سمت مخالف هم بکشید تا آزاد بشه، اگه دیدید باز نمیشه بازم بذارید تو فر تا بیشتر حرارت ببینه اما خودتون بالاسر چراغ باشید تا فراموش نشه و ذوب نشه

شنیدم با سشوار هم باز میشه ولی من تست نکردم و با فر انجام دادم
چه حس خوبی داره وقتی بدونی قطعات اورجینال رو ماشین داری.احساس سواری مطمئن یه ماشین صفر کیلومتر رو میتونه منتقل کنه
نمایه کاربر
sia_ca
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Rio LS
محل اقامت: TEHRAN

پست توسط sia_ca » 13 ژانویه 2018, 14:03

سلام. لطفا مکانیک خوب ریو(غرب تهران ) معرفی کنید.
نمایه کاربر
farshidxx
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ریو
محل اقامت: تهران

پست توسط farshidxx » 13 ژانویه 2018, 17:05

سلام
شهرک غرب - میدان کتاب - اول دو راهی فرحزادی - کلینیک شبانه روزی حسن
نمایه کاربر
AMIR F
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: SLX TU5 - R 0 A
محل اقامت: اصـفـهـان

پست توسط AMIR F » 13 ژانویه 2018, 21:53

درود
چند ماه پیش ، ربو یکی از بستگان آمپر آبش بالا میره و ماشین دست خانمش بوده میبره پیش مکانیک ناشناس و ماشین را میگذاره و میره.
فرداش میرن بهشون میگه واتر پمپ خراب بود عوض کردم.
الان بعد از دوماه برای سرویس بردن مکانیک خودشون و متوجه شدن که پلوس ماشین عوض شده و نو بجاش بسته شده.

بنظرتون آیا ممکنه کاری کردن که پلوس خراب شده و مجبور شدن عوض کنند؟
یا اینکه ارزش داره که پلوس فابریک با کارکرد ۲۵۰ هزار تا را با نمونه ارزان قیمت تر ولی نو عوض کنند؟؟
amir_t6262
دنده 1

پست توسط amir_t6262 » 16 ژانویه 2018, 10:41

PR-7690 نوشته شده:
10 ژانویه 2018, 01:19
amir_t6262 نوشته شده: سلام و ممنون
سلام، خواهش میکنم
راه اصولی اش استفاده از فر هستش، قبلش سه تا پیچ پشت چراغ (دور جالامپ راهنما و یه دونه دیگه هم گوشه چراغ) رو باز کنید و خار فلزی بالای چراغ (زیر لاستیک رو چراغ قرار داره) رو آزاد کنید و کل چراغ رو داخل فر قرار بدید و با دمای پایین اجازه بدید کاملا گرم بشه ، چراغ رو بیارید بیرون و طلق و بدنه چراغ رو از پایین چراغ به سمت مخالف هم بکشید تا آزاد بشه، اگه دیدید باز نمیشه بازم بذارید تو فر تا بیشتر حرارت ببینه اما خودتون بالاسر چراغ باشید تا فراموش نشه و ذوب نشه

شنیدم با سشوار هم باز میشه ولی من تست نکردم و با فر انجام دادم
سلام.
ممنون از راهنمایی تون. از فر استفاده کردم و توانستم طلق را در بیارم و جابجاش کنم.
ارسال پست

بازگشت به “ریو Rio”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 2 مهمان