تسمه تایم >>> سرسيلندر و سوپاپ ريو

مباحث مربوط به خودروی ریو

مدیر انجمن: morbid

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
saeed1590
شروع حركت
نوع خودرو: pride gtxi & Rio Ls
محل اقامت: tabriz
تماس:

Re: تسمه تایم >>> سرسيلندر و سوپاپ ريو

پست توسط saeed1590 » 20 دسامبر 2017, 18:24

با سلام خدمت دوستان عزیز در نهایت امروز بردم تسمه تایم رو عوض کردم مارک تسمه opti belt داخل قوطی شرکت سایپا یدک به قیمت 85000 تومان اجرت هم 70000 تومن شد در ضمن تسمه خودش هم باندو کیا بود بدون هیچ ترک خوردگی وخش بعد 68000 کیلومتر کارکرد ولی مکانیکه گفت شل شده بود واحتمال رد کردن دنده داشت شانس آوردی.
saeed1590
شروع حركت
نوع خودرو: pride gtxi & Rio Ls
محل اقامت: tabriz
تماس:

پست توسط saeed1590 » 20 دسامبر 2017, 18:45

تا بحال از دوستان کسی تجربه پاره کردن تسمه فابریک باندو رو داشته تسمه ای که من دیدم به این اسونی پاره نمی شه ولی چه میشه که آدم نمیتونه ریسک کنه
نمایه کاربر
M.V
فعال کلوپ ریو
نوع خودرو: کیا ریو - رنو کپچر
محل اقامت: کرمان - جیرفت

پست توسط M.V » 22 دسامبر 2017, 14:20

saeed1590 گرامی
تسمه باندو که فابریک رو ماشینهای ما بوده به خودی خود موردی نداره مشکل از تاریخ تولید و مدت زمان موندنش ت انبارها بود که باعث فاسد شدن و پارگی در ماشینهای مردم میشد
اگر جنس در زمان مناسبش استفاده بشه هیچ موردی رو به وجود نمیاره
تسمه روی ماشین من هم باندو بود و در زمان تعویض کمی ترکهای ریز داشت
دکتر شریعتی:اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیبی باش که با افتادنش اندیشه ای را بالابرد
Saeedkhani6867
نوع خودرو: Rio ls

پست توسط Saeedkhani6867 » 24 دسامبر 2017, 20:27

سلام. سری دومی هست که تسمه تایم دارم عوض میکنم . ماشین ۱۲۵ هزارتا کار کرده . سری قبل روی ۶۰ هزارتا عوض کردم برند تسمه باندو بود و خیلی صحیح و سالم . این سری هم که باندو هست روی ۶۵ تا کارکرد نیگاش کردم خورده خوردگی پیدا کرده بود . تصمیم گرفتم این سری تسمه کنتنیتال نصب کنم چون یزد هستم تصمیم گرفتم از یدکی ایمان تو تهران تهیه کنم . که برام ارسال کردن و تسمه اصالت داره خوشبختانه . هنوز نصب نکردم . قیمت هم هشتاد و هشت حسابم کرد . :) عکس هاش رو گذاشتم ببینین.
تسمه دینام و کولر رو هم همین مارک خریدم به قیمت ۳۰ هزار با هم.
تصویر

تصویر
sina7119
شروع حركت
نوع خودرو: ریو مدل 84

پست توسط sina7119 » 24 دسامبر 2017, 21:40

سلام من هم هفته ی پیش عوض کردم تسمه تایم رو. مارک opti belt آلمانی خریدم از طریق راهنمایی های دوستان .از تهران برام فرستادن ب قیمت 70تومن.با فاکتور و گارانتی .مکانیکمم خیلی تعریف کرد گفت جنسش معلومه خوبه.تسمه قبلیش باندو بود که زیاد حال خوشی نداشت.متاسفانه تسمه کش و فولی هرزگردم به صدا دراومد که مجبور شدم از همین شاهرود بخرم مطمئن هم نیستم اصلی داد یا نه اما دونه ای 50تومن ازم گرفت.اگر کسی قیمت اصلیشو داره تهران بگه ببینیم این اصلی بوده یا نه.ممنون از همه ی دوستان
نمایه کاربر
M.V
فعال کلوپ ریو
نوع خودرو: کیا ریو - رنو کپچر
محل اقامت: کرمان - جیرفت

پست توسط M.V » 27 دسامبر 2017, 19:59

sina7119 گرامی
مارکش چی بود؟
دکتر شریعتی:اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیبی باش که با افتادنش اندیشه ای را بالابرد
yones.kz
نوع خودرو: ریو

پست توسط yones.kz » 19 ژانویه 2018, 17:39

سلام ماشینم ریو مدل ۸۶ صدای ناک ناک داره بردم پیش چند تا تعمیر کار گفتن از استکانی ها هست.ولی جای خوندم نوشته از عملیات احتراق که به صورت پیش احتراق رخ میده صدای ناک موتور رخ می ده کسی می‌تونه راهنماییم کنه چکار کنم.ضمنا احساس میکنم موتورش هم یکم بخار داره. لطفاً راهنماییم کنید :lol:
نمایه کاربر
Vhid134
دنده 1
نوع خودرو: RIO LS-L90 AT
محل اقامت: رشت

پست توسط Vhid134 » 19 ژانویه 2018, 18:54

سلام
فعلا فیلر شمع رو روی0.75 تنظیم کنید وحتی الامکان از بنزین سوپر استفاده کنید
yones.kz

پست توسط yones.kz » 20 ژانویه 2018, 00:04

yones.kz نوشته شده:
19 ژانویه 2018, 17:39
سلام ماشینم ریو مدل ۸۶ صدای ناک ناک داره بردم پیش چند تا تعمیر کار گفتن از استکانی ها هست.ولی جای خوندم نوشته از عملیات احتراق که به صورت پیش احتراق رخ میده صدای ناک موتور رخ می ده کسی می‌تونه راهنماییم کنه چکار کنم.ضمنا احساس میکنم موتورش هم یکم بخار داره. لطفاً راهنماییم کنید :lol:
اگه بخوام جهت رفع مشکل ناک از شمع مدل NGK BKR6EIX SPARK PLUG استفاده کنم آیا احتمال رفع مشکل ناک وجود دارد؟؟؟
و اینکه از محلول شستشوی مسیر سوخت خودرو استفاده کنم.؟؟ و یا استپر موتور رو شستشو بدم؟؟ و یا استکانی ها تعویض بشن؟؟ کدامش می‌تونه در رفع مشکل ناک کوثر باشه؟؟.
yones.kz

پست توسط yones.kz » 20 ژانویه 2018, 00:08

yones.kz نوشته شده:
19 ژانویه 2018, 17:39
اگه بخوام جهت رفع مشکل ناک از شمع مدل NGK BKR6EIX SPARK PLUG استفاده کنم آیا احتمال رفع مشکل ناک وجود دارد؟؟؟
و اینکه از محلول شستشوی مسیر سوخت خودرو استفاده کنم.؟؟ و یا استپر موتور رو شستشو بدم؟؟ و یا استکانی ها تعویض بشن؟؟ کدامش می‌تونه در رفع مشکل ناک موثر باشه؟؟.
ارسال پست

بازگشت به “ریو Rio”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Sepehr_F و 3 مهمان