مشكلات سيستم انتقال قدرت ريو (گيربكس ، كلاچ ، پلوس ها و ...)

مباحث مربوط به خودروی ریو

مدیر انجمن: morbid

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
farshidxx
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ریو
محل اقامت: تهران

Re: مشكلات سيستم انتقال قدرت ريو (گيربكس ، كلاچ ، پلوس ها و ...)

پست توسط farshidxx » 19 ژوئن 2017, 01:41

سلام
جدیداً بعضی مواقع دنده دو یا یک و عقب به سختی جا میره.
میتونه از صفحه باشه؟
ويولت٥٥
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: كيا ريو ٨٩

پست توسط ويولت٥٥ » 19 ژوئن 2017, 20:05

دوستان ممنون از راهنمايتون در مورد صفحه كلاچ و ديسك در مورد اون قطعه كه فرموديد اقاي معصوم زاده تو گروه نصب كرده و كلاجش خيلي نرم شده ميشه توضيح بديد؟ از كجا تهيه كنيم و كي نصب ميكنه؟ ممنون
Payam-R
شروع حركت
نوع خودرو: Rio
محل اقامت: Tehran

پست توسط Payam-R » 21 ژوئن 2017, 11:27

سپاس دوست گرامی اقا فرشید
rio-2016
نوع خودرو: rio

پست توسط rio-2016 » 25 ژولای 2017, 11:16

سلام ماشین من 53 هزار تا کار کرده از کجا بفهمیم که ماشین نیاز به تعویض کلاج دارد؟
Hassan63

پست توسط Hassan63 » 16 آگوست 2017, 04:30

دوستان با عرض سلام،
من دو هفته پيش صفحه كلاچ عوض كردم، اورجينال كيا گرفتم، فك كنم ٣٠٥ هزار، ( قبل از باز كردن گيربكس كلاچم هم نرم بود و هم صدا نميداد دنده ها هم به خوبي جا ميرفت) تعميركار باز كرد جلو خودم گيربكس و كه ديديم كلي چرب شده كه گفت كاسه نمد شفت هم بايد عوض بشه، خلاصه ديسك و صفحه نو رو بست و تحويلمون داد، منتها دنده ١ بيشتر مواقع يا جا نميره يا به سختي جا ميره، به خودش ميگم ميگه ما دست نزديم به چرخ دنده ها، اونارو كمپلن از جا دراورديم همونجوريم جا زديم. ميگه يه كم كار كن درس ميشه، الان دو هفته گذشته همونجوريه، ( روغن واسكازينم چك كرد اكيه، ميگه جنسشم خوبه) لطفا راهنمايي كنيد ممنونم.
نمایه کاربر
Vhid134
دنده 1
نوع خودرو: RIO LS-L90 AT
محل اقامت: رشت

پست توسط Vhid134 » 16 آگوست 2017, 07:45

سلام
فعلا رگلاژ کلاچ رو تغییر بدیدو یه کم بیارید بالا تر ببینید چطور میشه
نمایه کاربر
M.V
فعال کلوپ ریو
نوع خودرو: کیا ریو - رنو کپچر
محل اقامت: کرمان - جیرفت

پست توسط M.V » 18 آگوست 2017, 15:43

ويولت٥٥ گرامی
ایا از هویت ان قطعه با خبر شدید ؟ مارو هم درجریان بگذارید
rio-2016 گرامی
یه راه ساده برای تست صفحه کلاچ هست
ماشن رو بگذارید دنده 5 به ارومی کلاچ رو رها کنید اگه ماشین میل به خاموشی داشت که صفحه سالمه اگه نه نشونه تمومی صفحه کلاچه
یا در زمان حرکت وقتی میخواهید دنده رو به 5 تعویض کنید یه گاز بدید تا دور موتور بره بالا بعد بلافاصله کلاچ رو رها کنید اگه بلافاصله موتور درگیر شد و وقفه ای حس نکردید که سالمه اگه حس کردید کم یا زیاد گاز هرز میخوره تا درگیر بشه پایان عمر صفحه کلاچه
ضمنا 53 هزار تا برای صفحه کلاچ اصلی عمر چندانی به حساب نمیاد البته به نوع رانندگی تون بستگی داره شخصا بالای 100 هزارتا از صفحه کلاچ اصلی دارم استفاده میکنم
Hassan63 گرامی
دلیل برای تعویض دیسک و صفحه چی بوده ؟ فقط چرب شدن بوده؟
دکتر شریعتی:اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیبی باش که با افتادنش اندیشه ای را بالابرد
nikin

پست توسط nikin » 21 آگوست 2017, 16:09

alireza276 نوشته شده:بهترین مزدا 323 هست ولی به شدت تقلبی داره مخصوصا در مارکهای معروف. ولی چیزی که ارزش داره فابریک خودش هست
البته هم فابریک و هم مزدایی به خاطر ضریب انتقال بالا هر دوش یکم سفته. الان یه قطعه اومده میبندن روی گریبکس و طول اهرم کلاچ هم اضافه میکنن خیلی نرم میشه کلاج. تو گروه آقای معصوم زاده بسته بود.
سلام. چه قطعه‌ای؟ کجا برده بود؟
nikin

پست توسط nikin » 21 آگوست 2017, 16:14

مجید سالار نوشته شده:سلام.من۲روزه صفحه کلاچ را عوض کرد م. مارک موبیس انداختم. الان خیلی نرم شده پدال کلاچ.ماشین هم خیلی قویتر شده. اما مشکل اینجا س که هر بار موقع ۱به۲ یا ۲به۳ یا کلا موقع تعویض دنده‌ها ماشین خیلی تیز شده. چنان میپره جلو که خودم و خصوصا سرنشینها شدیداً تکون میخوریم. شدم مثل تازه وارد ها. کسی می‌دونه علتش چیه؟ممنون
مشکل شما حل شد؟
Hassan63

پست توسط Hassan63 » 23 آگوست 2017, 17:48

M.V نوشته شده:ويولت٥٥ گرامی
ایا از هویت ان قطعه با خبر شدید ؟ مارو هم درجریان بگذارید
rio-2016 گرامی
یه راه ساده برای تست صفحه کلاچ هست
ماشن رو بگذارید دنده 5 به ارومی کلاچ رو رها کنید اگه ماشین میل به خاموشی داشت که صفحه سالمه اگه نه نشونه تمومی صفحه کلاچه
یا در زمان حرکت وقتی میخواهید دنده رو به 5 تعویض کنید یه گاز بدید تا دور موتور بره بالا بعد بلافاصله کلاچ رو رها کنید اگه بلافاصله موتور درگیر شد و وقفه ای حس نکردید که سالمه اگه حس کردید کم یا زیاد گاز هرز میخوره تا درگیر بشه پایان عمر صفحه کلاچه
ضمنا 53 هزار تا برای صفحه کلاچ اصلی عمر چندانی به حساب نمیاد البته به نوع رانندگی تون بستگی داره شخصا بالای 100 هزارتا از صفحه کلاچ اصلی دارم استفاده میکنم
Hassan63 گرامی
دلیل برای تعویض دیسک و صفحه چی بوده ؟ فقط چرب شدن بوده؟
سلام دوست عزيز، دليل تعويض صفحه كلاچم اولا كيلومتر ٩٠ هزار عوض كرده بودم و الان ١٩٠ تا شده بود ، ماشين شتاب و قدرت كافي رو نداشت موقع حركت با دنده يك لرزه ميفتاد به ماشين. بعد از تعويض همه چي خوب شد"البته جدا از مشكلات ديگما" منتها دنه يك خيلي بد جا ميره، بايد قبل از توقف كامل دنده يك و جا بزنم وگرنه بعد از توقف كامل خيلي بد و سفت با چند بار بازي كردن و دنده دو سه زدن يك جا ميره، واسكازين ليكومولي ٨٥-٩٠ ريختم. يه مكانيكي ميگفت صفحه كلاچت اصل نيس، ولي من نقريبا از اصل بودنش اطمينان دارم، مال كيا خود كيا هم بستم(ولي با اين حرفش يه كم به شك افتادم)
ارسال پست

بازگشت به “ریو Rio”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Sepehr_F و 3 مهمان