کیا سراتو مونتاژ سایپا

تصویر مباحث مربوط به اتومبيل هاي KIA

مدیر انجمن: amirata71

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
mahradasgarian
شروع حركت
نوع خودرو: ال90

Re: کیا سراتو مونتاژ سایپا

پست توسط mahradasgarian » 13 فوریه 2018, 17:17

artin_xx نوشته شده:
13 فوریه 2018, 15:13
سراتو مثل اینکه دوباره گرون شده !
میخواستم برای پسر عمه م بگیریم گفتن سایت بسته شده ، نقدی ۱۰۹ تومن !!
بله قربان من هم یک آشنا داخل سایپا دارم گفت قیمت سراتو قبل عید افزایش قیمت ۱۲ میلیونی خواهد داشت
نمایه کاربر
vahab2005
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: اوانته - در انتظار..

پست توسط vahab2005 » 13 فوریه 2018, 18:18

با سلام خدمت همه دوستان ارجمند
بنده هفته پیش صاحب یک سراتو صفر اپشنال سایپا شدم با توجه به اینکه در تصمیمم برای خرید خواندن این تایپیک بسیار موثر بوده تجربیات خودم رو هم اضافه می کنم شاید برای عزیزی مفید باشه ..
خودروهای قبلی بنده ال نود - 206 وی 8 - سمند ای اف 7 - کرولا 2014 - بسترن بی پنجاه اف - لنسر تیپ 4 مدل 2014 بوده و الان هم یک عدد اوانته 2000 علاوه بر این خودرو هم دارم که مطمئنا تجربه داشتن اونها در نوشتن این نوشته تاثیر گذاشته . تجربه رانندگی با انواع خودروها رو دارم و حدودا میدونم ماشین خوب چیه و چطور باید باشه . ضمن اینکه به این پاره اهن هیچ تعصبی ندارم خوشبختانه و واقعیت برام در ارجحیته .
هفته گذشته و بعد از فروختن لنسر نه چندان دوست داشتنیم ( کلا گیربکس سی وی تی رو نپسندیدم ) به صورت کارتکس و تحویل فوری و با حدود 2 میلیون اضافه بر قیمت مصوب کارخانه و با تحویل فوری سراتو سفیدم رو تحویل گرفتم . الان این دو میلیون با تماسی که دیروز گرفتم حدود هفت میلیون اضافه پرداخت شده و به نظر میرسه با قیمت دلار به زودی رالی صعودی در قیمت خودروها خواهیم داشت متاسفانه البته ...
پلاک خودرو 5 روز بعد به دستم رسید و الان هم کارکرد ماشین به 250 کیلومتر رسیده ضمن اینکه کلا برای هیچ کدام از خودروهام تا الان چیزی به عنوان اب بندی رعایت نکردم و زیاد بهش اعتقاد ندارم . حدود 20 کیلومتر برای مشخص شدن عیوب احتمالی اروم رانندگی می کنم و بعد از اون خودرو رو مثل هر خودروی دیگه ای می رونم ...
اولین چیزی که در مورد سراتو میشه گفت شتاب بسیار بسیار خوبشه . ضمن اینکه در مقابل این شتاب بالا شما ارامش و سکون کابین رو از دست نمیدید . صدای موتور چندان داخل اتاق شنیده نمیشه و کاملا میتونید یک شتاب خوب و دلچسب رو تجربه کنید . این مورد کاملا بر خلاف بسترن بود و بسترن علیرغم شتاب متوسط رو به بالا چندان اتاق ایزوله ای نداشت .
دومین مورد در مورد سراتو فضای داخل اتاقه که من از لحاظ راحتی چندان بهش نمره کاملی نمیدم . حداقل برای من که ادم درشت اندامیم چندان راحت نیست و مثلا بسترن و یا لنسر تو این مورد جلوترند اگرچه چندان هم اوضاع بد نیست و احتمالا بعد از مدتی بهش عادت می کنم .
کیفیت ادوات داخلی متوسط رو به بالا ارزیابی میشه و بعید می دونم در دراز مدت صدای اضافه ای از کابین شنیده بشه . مدیای تک ولوم ماشین بنده کیفیت خوبی رو ارائه میده و هم کیفیت تصویر و هم کیفیت تماس و صحبت و هم کیفیت پخش صدا خوب بود و من رو راضی کرد . کیفیت دوربین دنده عقب البته میتونست بهتر باشه .
مجموعه گیربکس و موتور واقعا عالی اند و هیچ حرفی تو این رده قیمتی به جا نمیزارن فقط موقع انتقال گیربکس به حالت پارک نمیدونم چرا حس بدی دارم و تقه بدی به بدنه خودرو منتقل میشه .
هندلینگ خودرو رو هنوز نتونستم کامل تست کنم ولی احتمالا ظرف هفته اینده این مورد رو هم کامل در جاده شمال تست می کنم امیدوارم که نمره قبولی بگیره . نبود ESP هم چندان برام اهمیتی نداره در لنسر و کرولا کلا هیچ وقت فعال نشد این سیستم و احتمالا با رانندگی من کلا به کارم نیاد اگرچه بودش بهتر از نبودشه .
در مورد سیستم ترمز کمی از کرولا و لنسرم ضعیفتره . از بسترن خیلی بهتره و بیشتر میشه بهش اعتماد کرد . در کل نه چندان بد و نه چندان خوبه . با توجه به قیمت و رقبا به نظرم ایرادی به ترمز نیست و علی رغم تبلیغات گسترده ترمز گیری ماشین کاملا عادیه .
در کل تا به الان در مورد این ماشین از گیربکس خوبش ، موتور و شتاب بسیار عالیش ، فرمان خوش دستش ، شیفتر پشت فرمان دقیق و خوش دستش بسیار راضی بودم و البته از فضای نسبتا کوچیک اتاقش ( البته برای بنده ) و راحتی نه چندان مناسب فضای داخلیش حدودا ناراضی بودم . واقعیت اینه که در این رنج قیمتی خودرویی بهتر از سراتو اپشنال پیدا نمی کنید . سراتو قبلی رو من اصلا نمی پسندیدم ولی اپشنالش خیلی بهتره و حدودا میشه قبولش کرد و به عنوان خودروی خانواده ازش استفاده کرد . تو این رنج قیمت من این خودرو رو به هر کسی که میخواد خودرویی پرشتاب و البته غیر چینی سوار بشه توصیه می کنم و به نظرم انتخاب ارزنده ایه ....
نمایه کاربر
اينجانب
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Sand AT - Cerato Op
محل اقامت: تهران

پست توسط اينجانب » 13 فوریه 2018, 21:01

Saber@ نوشته شده:
13 فوریه 2018, 12:54
miiir نوشته شده:
30 آگوست 2017, 20:00
Mojo نوشته شده:
بنظر من هم ثبات عقب ماشین زیاد جالب نیست، مثل اینکه عقب ماشین چسبندگی کمتری دارد یا سبکتر است.
نها مشکل من با این ماشین همینه
سرعت بالا 100 تا اگه یکم ناهمواری باشه، ماشین کلی بازی میکنه! وقعا رو مخه.
لاستیک ماشین من هانکوک هست ولی مشکل اصلا به لاستیک نیست. در سرعت بالا روی پستی و بلندی جاده که دست انداز مانند هستن ماشین در محور عقب حرکات عرضی داره و یک حس نا اطمینانی ناجوری میده. ماشین من اپشنال و تحویل بیست روز پیشه. از دوستان قدیمی کسی اگر این مشکل رو نداره حتما یک مشکلی در ماشین های جدید بوجود اومده
دقیقا عقب ماشین چسبندگیش کمه.
من لاستیک های فابریک رو دارم و کارکردم 600 تا شده.منم تحویل 20 روز پیشم :smile:
روزی که این مورد رو فهمیدم با 80 تا سرعت تو پیچ روی یه ناهمواری رفتم و اصلا شوکه شدم...خیلی باید حواسمون جمع باشه تو سرعت بالا فرمون رو داشته باشیم محکم حتما.
دوستان مصرف ماشین من شدید بالاست ! شاید 14 14.5باشه .
تو 700 تا کارکردش حدود 98 لیتر بنزین زدم بهش.پایین اومدن امپر بنزینشو هم قشنگ حس میکنم. :smile: طبیعیه؟
اقا منم همین مشکلو دارم راه حلش چیه؟ عقب ماشین روی دست انداز جابجا میشه مخصوصا توی پیچ. این طبیعیه؟!!
آقا ماشین منم همین مشکلو داره . نمایندگی میگه مال خیلیا اینطوریه . وارداتیا اینطوری نیستن .
در مورد عدم تعادل عقب ماشین،
من هم این مشکل را داشتم که بهش اشاره هم کرده بودم. ولی الان چند هزار کیلومتر هست که دیگه این مشکل را ندارم. حتی در مواردی سعی کردم ایجادش کنم، ولی نشد. الان 9000 کار کرده. فکر می کنم با بالارفتن کارکرد سیستم تعلیق و یا سایده شدن تایرها، این مشکل حل می شود.
نمایه کاربر
Ali_N17
شروع حركت
نوع خودرو: پراید - سراتو

پست توسط Ali_N17 » 13 فوریه 2018, 21:35

سلام
بنده اقدام به نصب سینی زیر موتور فلزی فابریک کردم ولی تو هر دست انداز و چاله ای کلی صدا میده. خودم یکبار پیچ هاشو یکم سفت کردم ولی تاثیر زیادی نداشت!
کسی تجربه داشته؟ راهی هست صداش کمتر بشه!
Baam
شروع حركت
نوع خودرو: Cerato

پست توسط Baam » 13 فوریه 2018, 21:47

اينجانب نوشته شده:
13 فوریه 2018, 21:01
Saber@ نوشته شده:
miiir نوشته شده:
Mojo نوشته شده:

روزی که این مورد رو فهمیدم با 80 تا سرعت تو پیچ روی یه ناهمواری رفتم و اصلا شوکه شدم...خیلی باید حواسمون جمع باشه تو سرعت بالا فرمون رو داشته باشیم محکم حتما.
تو 700 تا کارکردش حدود 98 لیتر بنزین زدم بهش.پایین اومدن امپر بنزینشو هم قشنگ حس میکنم. :smile: طبیعیه؟
اقا منم همین مشکلو دارم راه حلش چیه؟ عقب ماشین روی دست انداز جابجا میشه مخصوصا توی پیچ. این طبیعیه؟!!
آقا ماشین منم همین مشکلو داره . نمایندگی میگه مال خیلیا اینطوریه . وارداتیا اینطوری نیستن .
من هم این مشکل را داشتم که بهش اشاره هم کرده بودم. ولی الان چند هزار کیلومتر هست که دیگه این مشکل را ندارم. حتی در مواردی سعی کردم ایجادش کنم، ولی نشد. الان 9000 کار کرده. فکر می کنم با بالارفتن کارکرد سیستم تعلیق و یا سایده شدن تایرها، این مشکل حل می شود.
با سلام
من فکر میکنم نه سیستم تعلیق تغییر کرده و نه لاستیکها اونقدر تاثیر گذاشته فقط شما به رانندگی با این ماشین عادت کردین. من فکر میکنم ماشین چسبندگی خوبی به زمین داره. همه چیز برمیگرده ماشین قبلیتون چی بوده چون اولین قضاوتی که به ماشین میکنید مقایسه با ماشین قبلیتونه. اگه قبلا ۲۰۶ داشتین سراتو نرمتره. اگه قبلا مگان داشتین این خشکتره. اگه مزدا۳ داشتین سراتو هندلینگش ضعیفتره و نرمتره اگه سوزوکی داشتین هندلینگش بهتر هست. لطفا اطلاعات اشتباه به افرادی که میخوان ماشینو بخرن ندین بزارین لم ماشین دستتون بیاد بعد قضاوت کنید
بوکوفسکی
نوع خودرو: سراتو

پست توسط بوکوفسکی » 14 فوریه 2018, 12:00

اينجانب نوشته شده:
13 فوریه 2018, 21:01
Saber@ نوشته شده:
miiir نوشته شده:
Mojo نوشته شده:

ماشین من 15000 هزارتا کار کرده ولی این مشکل رفع نشده. ماشین قبلی من سمند بود ولی پیچ ها رو با اطمینان بسیار بیشتری باهاش می رفتم. ولی با سراتو عبور از پیچ ها با سرعت زیاد واقغا ترسناکه
saeed_sms
نوع خودرو: tiba

سوال در مورد قفل کردن

پست توسط saeed_sms » 14 فوریه 2018, 13:45

سلام دوستان
اول از همه تجربه خودم از این ماشین رو با کارکرد هزار کیلومتر خدمتتون میگم.
از موتور و گیربکس راضیم
در موقع تحویل احساس کردم که ماشین یکم خشکه و درجا چهار لاستیک رو میشلن گذاشتم که به نظرم خیلی بهتر شد. مخصوصا از لحاظ ترمز گیری که خیلی برام مهم بود. توصیه میکنم شما هم اگر ترمز براتون مهمه تعویضش کنید.
تو سوالها یک نفر پرسیده بود که بعد از نصب آپشن آینه ها از داخل خودرو جمع میشه؟ در جوابشون باید بگم که یک دکمه قسمت پایین فرمون سمت چپ برای اینکار تعبیه شده.

و چند سوال داشتم خدمتتون
وقتی ماشین روشنه یا حالت دنده تو حالت پارک نیست میخوام از ماشین که بیرون میرم درها رو با ریموت قفل کنم. ولی نمیتونم و حتما باید سرنشین داخل کلید قفل مرکزی سمت راننده رو بزنه تا قفل بشه و برای باز کردنش هم باز هم باید از همونجا باز بشه.
راهی هست که بتونم اینکار رو با ریموت در زمان روشن بودن ماشین انجام بدم؟
روی دستگیره های درب جلو یک دکمه هست. کاربردش چیه؟
سوال بعدی :
کسی روی سراتو استارتر نصب کرده که بشه با ریموت ماشین رو روشن کرد؟
سپاس
احمد پارسا
شروع حركت
نوع خودرو: سورن

پست توسط احمد پارسا » 14 فوریه 2018, 14:43

درود بر تمامی دوستان از دوستان کسی بالشتک ضربه گیر خریده میخاستم بدونم تاثیری روی نرمی سراتو داره
Protoolpilz
نوع خودرو: سراتو سایپا

پست توسط Protoolpilz » 14 فوریه 2018, 23:52

در مورد روشنایی چراغ usb box باید بگم که در مورد مالتی مدیاهای دو ولومه ،سایپا اصلا نه سیم اختصاص داده و نه سوکت ۱۲ پین پشت مالتی مدیا اصلا پین داره و چراغ کلا خاموشه. چون من خودم پخش غیر آپشنال داشتم و مالتی مدیای دو ولومه روش نصب کردم بعد از یک ماه و دردسرهای زیاد تونستم سیم بندی کاملش رو دربیارم.
در مورد اون چراغ هم باید بگم اگه میخواهین با روشن شدن چراغ کوچیک ماشین چراغ usb box همانند led های دیگه روشن بشه باید usb box رو بکشید بیرون و از داخل اون سیم بندی کنید البته ببخشید الان شماره ۲ تا از ۱۲ پین که باید یکی به منفی ویکی به illumination از سوکت دیگر پشت مالتی مدیا بخوره الان در خاطرم نیست و فردا صبح تلگرامی درخدمتم۰۹۱۲۶۰۱۱۷۵۷
hadi794
نوع خودرو: سراتو

پست توسط hadi794 » 15 فوریه 2018, 09:47

vahid6677 نوشته شده:
10 فوریه 2018, 22:37
lehelper نوشته شده:
10 فوریه 2018, 15:55
از دوستان، کسی مشکل صدای زیاد هوا (در سرعت بالای 60) و همچنین ورود کمی آب از سانروف (در کارواش) را داره؟ راه حل چیه؟
من هم مشکل نفوذ اب از سانروف رو دارم. از چند نفر دیگه هم شنیدم این مشکلو. سایپا یه سانروف نتونسته آب بند کنه :cry:
سلام من یه سراتو آپشنال تو مهر تحویل گرفتم و تا حالا حدود 1000 کیلومتر کار کرده من هم مشکل صدای باد تو سرعت بالای 80 رو دارم . اول فکر میکردم که هوا از جایی وارد میشه ولی اینطوری نبود و هنوز هم فرصت نکردم کاری براش انجام بدم ولی صداش واقعا رو اعصابه . از دوستان اگر کسی این مشکل داشته و راه حلی پیدا کرده لطفا راهنمایی کنه
ارسال پست

بازگشت به “کلوپ کیا KIA”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان