تاپیک جامع سوزوکی 2000 دنده دستی

تصویر مباحث مربوط به گراند ویتارا، کیزاشی و...

مدیر انجمن: hexagon

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
arman1356
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

تاپیک جامع سوزوکی 2000 دنده دستی

پست توسط arman1356 » 09 دسامبر 2017, 16:21

با عرض پوزش از بزرگواران و با توجه به اینکه مطالب مهم سوزوکی 2000 دنده دستی در تاپیک های متفاوتی وجود داره این تایپک رو ایجاد کردم.
arman1356
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

سرویس های ادواری سوزوکی 2000 دنده دستی

پست توسط arman1356 » 09 دسامبر 2017, 16:49

این خودرو عملاً از سال 1389 تولید نشده ( البته فکر میکنم ) و عموم ماشین های موجود حداقل متوسط کارکرد 80 هزار تا دارن . در این باره سرویس های ادواری برای نگهداری ماشین از اهمیت زیادی برخوردار است .
تو دفترچه موجود تا 90 هزار کیلومتر اطلاعاتی را درج کرده ولی بیش از اون چیزی نیست . انتظار دارم دوستان گرامی تجربیات خودشون رو تو سرویس های مرتبط به موتور ،گیربکس ، روغن ها و لنت ها بیان کنند .

--------------------------------------------------------------
اولین تجربه من از تعویض روغن :
چند روز پیش برای اولین بار ماشین رو برای چک کردن و تعویض روغن هاش بردم نمایندگی ایران خودرو ، پس از پذیرش برای بازدید گیربکس که بعداً شرح خواهم داد قرار شد ببرم تعویض روغن موتور و مکانیک به مسئول تعویض روغن گفت نگاه کن اگه کنار پیچ های دفش روغن نزده نمی خواد اونها رو تعویض کنی .
در هر صورت ماشین رو بردم برای تعویض روغن و مسئول ابتدا سعی کرد از طریق ساکشن روغنش رو تخلیه کنه که نشد و گفت لوله گیج نازک هست باید حتماً روی چال تخلیه بشه و پس از باز کردن مهره روغن کلاً حدود 3 لیتر روغن از موتور و جای فیلتر خارج شد که مسئولش گفت ماشین خیلی روغن کم کرده!.
جالب اینجاست من قبلاً گیج روغن رو که نگاه میکردم تقریباً تا خط دوم کامل بود !! (حالا نمی دونم این گیج فابریک ماشین هست یا برای موتور 2400 هست که بلند تر هست و اینجور نشون میده من تا حالا گیج روغن موتور 2000 ندیدم و مسئول تعویض روغن هم گفت که گیج ها فرقی نمی کنند) .
با ابن اوصاف قرار شد 5 لیتر روغن بریزه تو ماشین و بعد از 7000 تا اگه کم کرده بود مکانیک حتماً موتور رو ببینه :cry:
اینجا سه تا سوال برای من مطرح هست :
1- فرض بر کارکرد 10 هزار تای روغن بگیریم این ماشین حدود چند لیتر روغن کم میکنه ؟
2- تو دفترچه نوشته بود 5.2 لیتر با تعویض فیلتر باید بریزیم توی موتور ولی مسئول اصرار داشت 5 لیتر کافی هست . آیا درسته یا نه ؟
3-گیج روغن سوزوکی 2000 چه شکلی هست و از کجا میشه تهیه کرد ؟ ظاهراً جنس نایابی هست .
نمایه کاربر
farshidweb
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت

Re: تاپیک جامع سوزوکی 2000 دنده دستی

پست توسط farshidweb » 24 فوریه 2018, 15:37

سلام

دوستان بغییر از دهکده جهانی جایی رو سراغ دارید روی ماشین دنده ایی کروز کنترل نصب کنن ؟؟؟
ارسال پست

بازگشت به “سوزوکی Suzuki”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان