همه چيز در باره رهياب ويتارا

تصویر مباحث مربوط به گراند ویتارا، کیزاشی و...

مدیر انجمن: Ali Suzuki

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
شهرام اسماعيلي
متخصص فنی خودرو
نوع خودرو: TIBA-206TU5
محل اقامت: بندر ماهشهر - شيراز

Re: همه چيز در باره رهياب ويتارا

پست توسط شهرام اسماعيلي » 28 فوریه 2013, 15:28

سلام
رهياب ارتقاء يافته مگافورس ، چه ورژنی است ؟
حدود دو ماه پيش با دريافت پيامك از شركت دهكده جهانی، برای بروز رسانی مجانی نقشه رهياب مگافورس ، با شركت
مذكور تماس گرفتم و آنها نماينده خود را در شيراز بنام آقای مهندس .... جهت مراجعه معرفی كردند. با مراجعه به نماينده كه جوانی مودب و با شخصيت بودند و تحويل كارت حافظه SD رهياب مگافورس خودرويم ، ايشان زبانی قول دادند، 2 روزه نقشه بروز شده بر روی كارت حافظه را پس از ارسال و دريافت به تهران ، تحويلم نمايند !!! ولی در عمل با چندين بار تماس تلفنی و مراجعه حضوری به ايشان ، پس از حدود بيش از يكماه كارت حافظه رهياب تحويلم شد. در هنگام تحويل مموری از شخص نماينده سوال كردم چه تفاوتی بين نقشه جديد و قبلی خواهم ديد كه ايشان فرمودند : نقشه شهرك صدرا كه نزديك شيراز است به آن اضافه شده . در روز بعد با روشن كردن رهياب من متوجه تغييری در صفحه بندی و نقشه شهر شيراز نشدم تا اينكه هفته گذشته فرصتی شد كه در برگشت از شهرستان سپيدان به شهرك صدرا ،جهت آزمايش نقشه بروم . در آنجا رهياب را روشن كردم و همانند شهرستان سپيدان نقشه ائی از شهر وجود نداشت چند روز پيش نيز كه از شيراز به ماهشهر آمدم با روشن كردن رهياب اثری از شهرهای بين راه و كماكان ماهشهر نبود .
به فرد نماينده تلفن كردم و ايشان فرمودند در مرحله بعدی ارتقاء بيشتری صورت ميگيرد و اينبار ........... !!!!!
بشكل بدبينانه تصور ميكنم هيچ عمل ارتقاء بر روی نقشه موجود در كارت SD رهياب انجام نشده و مصر بودن و تماسهای مكررم باعث شده ايشان بدون ارسال برای ارتقاء به تهران ، مجدداً كارت تغيير داده نشده را بمن پس بدهند. . و يا اگر خوشبينانه به موضوع نگاه كنم ، اگر اقدامی بمنظور ارتقاء نقشه انجام شده احتمالاً فقط مراكز استان مثل اهواز كه در نقشه قبلی موجود نبود به آن اضافه شده .؟!!
چگونه بدون اينكه از ماهشهر به اهواز و يا آبادان بروم ميتوانم متوجه تغيير و يا عدم تغيير در نقشه رهياب شوم ؟
آيا بهتر نيست كه شركت دهكده جهانی شماره و يا نام ويرايش نسخه های خود را در برنامه شروع بكار رهياب بگنجاند.
تا امثال من بدبينانه فكر نكنند .
شهرام اسماعيلی
نمایه کاربر
SHAHRAM.
دنده 4
نوع خودرو: اف جي ،آزرا ، تندر
محل اقامت: تهران

پست توسط SHAHRAM. » 28 فوریه 2013, 15:48

ظاهرا تنها نكته مشترك رهيابهاي مختلف تو ايران عدم بروز كردنشونه!!!!
اصطحلاک غلطه ،استهلاک درسته

عکسهاتون رو تو http://www.overpic.net آپلود کنید و لینک پنجم رو اینجا قرار بدید

داغدار پدر وفات ٩٣/٨/٧ روز حر
نمایه کاربر
Mosy-90
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: SGV 2.4

پست توسط Mosy-90 » 28 فوریه 2013, 19:33

شهرام اسماعيلي نوشته شده:سلام
رهياب ارتقاء يافته مگافورس ، چه ورژنی است ؟
حدود دو ماه پيش با دريافت پيامك از شركت دهكده جهانی، برای بروز رسانی مجانی نقشه رهياب مگافورس ، با شركت...
چگونه بدون اينكه از ماهشهر به اهواز و يا آبادان بروم ميتوانم متوجه تغيير و يا عدم تغيير در نقشه رهياب شوم ؟
آيا بهتر نيست كه شركت دهكده جهانی شماره و يا نام ويرايش نسخه های خود را در برنامه شروع بكار رهياب بگنجاند.
تا امثال من بدبينانه فكر نكنند .
شهرام اسماعيلی
mosy90 نوشته شده:با درود:
هفته پیش از دهکده جهانی اس ام اس در خصوص به روز رسانی نقشه جی پی اس دریافت کردم و دو روز پیش هم مراجعه کردم برای بروز رسانی. من چند بار قبلا" با مراجعه به دهکده جهانی و بنابه پیشنهاد مسئول آنجا نقشه را به روز کرده بودم ولی ورژن نقشه تغییری نکرده بود، اما این بار هم ورژن عوض شده بود هم به گفته مسئول مربوطه تعداد نقاط در تهران و تعداد شهرها در کل افزایش داشته است، دوستانی که تا به حال مراجعه نکردن حتما" مراجعه کنند. در ضمن از طریق نمایندگیهایی که در سایت دهکده جهانی برای هر شهر معرفی شده اند پیگیری کنید و بعد مراجعه کنید.
موفق باشید
با درود:
1- دوست گرامی چند پست قبل در خصوص مراجعه و تغییر ورژن رهیاب توضیح داده بودم، در صفحه 3 همین مبحث هم چگونگی بررسی ورژن رهیاب مگافورس را توضیح داده‌ام. با مراچعه به این صفحه و انجام مراحل میتوانید مشخصات ورژن رو ببینید. اگر نرم‌افزار رهیاب شما به روز شده باشد باید MAP VERSION از تاریخ 2011.05.21 به 2012.02.22 یا تاریخ جدید دیگری تغییر کرده باشد در غیر اینصورت همانطور که خودتان حدس زده‌اید کارت شما عوض نشده است.
2- با تغییرات اعمالی تعداد نقاط و شهر‌ها اضافه شده‌اند ولی اینکه نقاطی که شما مد نظرتان هست شامل شده یا نه فقط با مراجعه به آن مناطق و بررسی رهیاب میسر است.( در مورد تهران و اطراف آن این افزایش نقاط را من مشاهده کردم)
3- نقشه رهیاب طبق گفته مسئولان دهکده جهانی باید سالی دوبار به روز شود ولی متاسفانه این اقدام نیز مثل سایر موارد در ایران به درستی انجام نمی‌شود و هیچ کس هم پاسخگو نیست. اینکه حق مشتری ضایع گردد ظاهرا" یک رویه شده و چیزی که به خوبی به آن در ایران عمل می‌شود همین نادیده گرقتن حق مشتری است.
موفق باشید
تا شقايق هست زندگي بايد کرد...
نمایه کاربر
Mosy-90

پست توسط Mosy-90 » 11 مارس 2013, 09:42

با درود:
دیروز پیامکی از طرف دهکده جهانی با عنوان آخرین فرصت آپدیت رایگان نقشه مگافورس تا تاریخ 28/12/91 دریافت کردم. خواستم دوستانی که تا به حال برای آپدیت اقدام نکردند و احتمالا" این پیامک رو هم دریافت نکرده‌اند در جریان بذارم تا هر چه سریعتر اقدام کنند.
موفق باشید
نمایه کاربر
Mosy-90

پست توسط Mosy-90 » 26 ژولای 2013, 16:13

با درود:
دوستان چند روز پيش در پي فراخوان اس ام اس شرکت دهکده جهاني براي به‌روز کردن نقشه مراجعه کردم. نقشه جديد که تغييراتي در شکل و بعضي امکانات داشت رو برام نصب کردن. يکي از امکاناتي که اضافه شده محل دوربين‌هاي کنترل سرعت مي‌باشد. توصيه ميکنم حتما" براي به‌روز رساني مراجعه کنيد به خصوص دوستاني که مدت دو سال گارانتي نويگيشن خودروشون رو به اتمام هست.
موفق باشيد
arshiya.gps
نوع خودرو: MG

پست توسط arshiya.gps » 07 دسامبر 2013, 14:57

سلام خدمت شما شما دوستان عزیز و محترم
من چند سالی هست که با نرم افزار های زیادی کار کردم
که همشونو نام میبرم و معایبشونو از نظر خودم میگم
نرم افزار راهیاب تام : واقعا پول ریختن داخل جوی آب هیچ امکانات بخصوصی نداره و دارای نقشه های ضعیف هست که تعدادشون هم خیلی محدود
و کلا هیف که همچین آشغالی رو روی دستگاه تون که هزینه کردید نصب کنید
نرم افزار گارمین و نویتل که دو سال دیگه شرکتاشون فعالیت نمیکنن تو دوره خودشون خوب بودن ولی دیگه به درد الان نمیخوره
نرم افزار اقلیم که همش کاره بچه های ایرانی بود ولی چون نرم افزار ضعیفی بود دیگه روش کار نکردن یعنی توسعه ندادنش اونم به خاطر خرید نکردن بازار بود ،این نرم افزار هم منسوخ شده و جمع شده
نرم افزار رودکن که هسته اصلیش برای نرم افزار ndrive هستش و نسخه ساده یا به عنوانی لخت شده انجین اصلی هستش که با ترکیب 47 شهر از شهرهای ایران و آخرین آپدیت نقشه ای که برای سال 1390 هست، یه نرم افزار معمولی رو شکل داده که بهتون توصیه نمیکنم بخیرد و قیمت نرم افزار حدودا بین 40تا 50 هزار تومان هست
نرم افزار راهیاب نید این نرم افزار نسبت به نرم افزار های دیگه قابل قبول تر هست و برای شرکت ی هست که نرم افزار رودکن رو ارایه داده و نرم افزار با پوشش حدودا 90 شهر ایران و بروز رسانی سال 91 از بقیه نرم افزار هایی که گفتم بهتر است و هسته اصلی این نرم افزار برای نرم افزار IGo هست وقابل قبول تر از موارد قبل هست
ولی عجله نکنید
دو نرم افزار برتر دیگه هست که هنوز بهتون توضیح ندادم که برتری بیشتری نسبت به موارد قبل دارن

نرم افزار راهیاب مگافورس : من وقتی این نرم افزار رو گرفتم واقعا لذت بردم از سطح گرافیک و نقشه هاش و حدودا چند ماهی کار کردم باهاش توی خیلی از مواقع نقشه هاش ایراد داشت که چیز عجیبی هم نیست خوب بالاخره اطلاعات نقشه برداری شهرداری ها که نقشه هار رستر ارایه میدن مشکل داره و همچین چیزایی عادی ولی مشکلی که با مگافورس برخوردم این بود که وقتی نقشه مگافورس رو یک بار نصب میکنی دیگه نمیتونی نرم افزار دیگه ای نصب کنی چون میاد نرم افزار ظبط رو تغیر میده که نرم افزار دیگه ای نصب نکنی که این مضوع یه مورد غیر قابل تحمل و نقض کردن حقوق کاربرها هست
با کلی وقت و هزینه تونستم ببرم شرکت مگافورس تا دستگاه رو به حالت اول در بیارن و انجام هم شد
ولی منو دل زده کرده بود

مهمترین نکته صحبتهام درمورد یه نرم افزار خاص و خیلی قوی هستش که از طریق یکی از دوستان آشنا شدم و واقعا بهترین(توصیه میشه)

نرم افزار راهیاب تارگت

نرم افزار راهیاب تارگت نمایده شرکت جهانی polstargps (http://www.polstargps.com) در ایران هست که یه نرم افزار جهانی داره به اسم polnav که نمایندگی ایرانش به اسم تارگت این نرم افزار شمال موارد زیر هستکه من از سایتش برداشتم و برای شما دوستان به اشتراک گزاری قرار میدم تا استفاه کنید و حتما توصیه میکنم نصب کنید و از امکانات جالب و کامل نرم افزار استفاه کنید

نرم افزار راهياب تارگت

Target Navigation Software

يكي از قويترين نرم‌افزار‌هاي موجود در بازار جهاني بوده كه از بالاترين سطح امكانات و توانايي‌ها براي راهيابي و مسيريابي برخوردار مي‌باشد. شما مي توانيد با استفاده از منوهاي ساده فارسي (به همراه 25 زبان مختلف دنيا) و در عين حال کارآمد اين نرم افزار، در کمترين زمان ممکن به مکان مورد نظر خود رسيده، تا ديگر نگران از دست دادن زمان براي رسيدن به مقصد خود نــباشيد. نرم‌افزار تارگت قابليت نصب بر روي اكــثر پلت فرمها را دارا بوده و قابــل نـصب بر روي دستـگاه‌هايي با سيستم عـامل وينـدوز سي‌اي (Windows CE)، آندرويد (Android) ودر آينده اي نزديك قابل نصب بر روي ويندوز فون 8 (Windows Phoe8) و ويندوز XP مي‌باشد.
برخي از خصوصيات نرم افزار راهياب تارگت عبارتند از:
۱- تعداد شهرها (جديد)
نسخه كنوني نرم افزار تارگت شامل نقشه بيش از 220 شهر از شهرهاي كشور بوده كه همگي به روز و مربوط به سال1392مي باشد. برخي از نقشه هاي موجود در اين نرم افزار عبارتند از تهران، كرج، مشهد، اردبيل، اروميه، تبريز، آمل، ساري، شيراز، كيش، اهواز، اصفهان، قم، يزد، لاهيجان، رشت، ساري، پرند، شهريار و ... شايان ذكر است به زودي نقشه تمامي شهرهاي كشور بعلاوه پوشش كلي جاده هاي خارج شهري به نقشه‌ها به صورت رايگان اضافه خواهد شد.

2- دوربين هاي كنترل سرعت (Speed Camera) (جديد)
براي اولين بار در كشور مكان دقيق بيش از 500'2 دوربين كنترل سرعت در تمامي شهرها و جاده هاي كشور به نسخه جديد نرم افزار اضافه گشته تا از اين طريق كاربران گرامي بتوانند نسبت به كاهش سرعت خود در مسير، قبل از رسيدن به هر يك از اين دوربين هاي كنترل سرعت اقدام نمايند.

3- نقاط مهم (POI) (جديد)
نسخه کنوني نرم افزار تارگت حاوي اطلاعات بيش از 200،000 اماكن مهم در تمامي شهرها اعم از رستوران ها، آبميوه و بستني فروشي ها، فست فودها، جايگاه هاي سوخت، بيمارستان‌ها، مساجد، حسينيه‌ها، سينما‌ها، پاركها، مراكز فرهنگي، آتش نشاني‌ها، اپستگاههاي پليس و ...مي باشد.

۴- ساختمان هاي سه بعدي (3D Model) (جديد)
براي اولين بار در كشور سعي شده است تا در تمامي شهرهاي كشور ساختمانها به صورت سه بعدي در نرم افزار نماش داده شوند.
۵- قطب‌نما و قبله نما (جديد)
يكي ديگر از امكانات جديد نرم افزار تارگت قبله نما و قطب نما مي باشد; كاربران گرامي مي توانند با استفاده از اين قابليت جديد و با دقت بالا نيازهاي خود را بر طرف نمايند.
6- نمايش سرعت و ميزان حداکثر سرعت در جاده ها
اين قابليت ميزان حداكثر سرعت مجاز را در تمامي خيابانها به كاربران نشان خواهد داد و در صورت افزايش سرعت به بيش از سرعت مجاز نرم افزار شروع به اعلام اخطار در خصوص كاهش سرعت خواهد نمود.
۷- نوع مسيريابي (سريعترين مسير و كوتاه ترين مسير)
امكان انتخاب نوع مسيريابي براساس كوتاهترين مسير و يا سريع ترين مسير
۸- راهنماي صوتي و تصويري
نرم‌افزار تارگت در هنگام مسيريابي، شما را از ابتداي مسير به صورت صوتي و تصويري تا رسيدن به مقصد راهنمايي مي‌كند. يكي از قابليت‌هاي جديد اين نرم‌افزار راهنمايي تصوير در تصوير(PIP)مي‌باشد كه اين قابليت كمك شاياني در هنگام راهنمايي به شما خواهد كرد.
۹- پشتيباني از 25 زبان زنده
امكان انتخاب 25 زبان مختلف دنيا (فارسي، انگليسي، تركي، فرانسوي و ....)در هنگام راهنمايي صوتي و همچنين زبان منوها
۱۰-شبيه سازي
امكان شبيه‌سازي مسير در اماكني كه سيگنال دريافتي ضعيف و يا به طور كلي وجود ندارد(هر جاي مسقف مانند داخل منزل، داخل تونل و …

۱۱- آدرس دهي از طريق تصاوير (Photo Finding)
امكان يافتن مقصد از طريق تصاويري كه به آنها مختصات جغرافيايي (طول و عرض جغرافيايي) نسبت داده شده است. شما مي‌توانيد تصوير هر نقطه كه مايل باشيد را به نرم‌افزار اضافه نموده و در هنگام مسيريابي آن عكس را به عنوان مقصد براي نرم‌افزار تعيين بنماييد.
۱۲- تنظيمات احتياط(Safe mode)
اين قابليت در جهت حفظ جان كاربران اين نرم‌افزار طراحي گرديده است به نحوي كه، شما قبل از حركت مي‌بايست مقصد را براي نرم‌افرا تعيين بنماييد و بعد شروع به حركت نماييد، در زمان حركت منوهاي نرم‌افزار غيرفعال خواهند شد تا بدين شكل راننده در هنگام رانندگي تمركز خود را جهت كار با نرم‌افزار از دست ندهد. كه اين امكان خود امكان وقوع تصادف در هنگام رانندگي را كاهش خواهد داد
۱۳- نمايش نقشه
نمايش نقشه به صورت دوبعدي و سه بعدي
۱۴- ضبط مسيرهاي جديد بر روي نقشه
امكان ضبط و اضافه كردن مسير جديد به نقشه موجود در نرم‌افزار، به خصوص در مناطقي كه نقشه آنها موجود نمي‌باشد.

برخي ديگر امكانات نرم افزار راهياب تارگت عبارتند از:
• تعيين مقصد با استفاده از آخرين مسيرهاي طي شده
• نمايش فهرست حركت مسير تا رسيدن به مقصد
• برقراري ارتباط با ما‌هواره‌هاي GPS در كمترين زمان ممكن و به صورت خودكار
• نمايش ميزان ارتفاع از سطح آبهاي آزاد، طول و عرض جغرافيايي
• نمايش سرعت لحظه‌اي خودرو و ساعت با دقت با دقت بسيار بالا
• اعلان نزديكترين نقطه مهم نسبت به مكاني كه سيگنال دريافت شده است
• كلي نمايي(Fit Screen)، كوچك نمايي (Zoom out)، بزرگ نمايي (Zoom In) و Pan بر روي نقشه
• تغيير نمايش نقشه به دو حالت شب/روز
• ايجاد تغييرات دلخواه براي نمايش نقشه
• حركت بر روي نقشهً هر يك از شهر‌ها به صورت كاملا آزادانه
• امکان گرفتن خروجي از نقاط مورد علاقه و مسير هاي پيموده شده
• امکان ضبط و بازپخش مسير توسط کاربر
• به روز رساني نقشه ها ، هر شش ماه يکبار
• ثبت مکان‌هاي دلخواه به تعداد نامحدود (مانند : منزل، محل كار و...)
• نصب، راه اندازي و استفاده آسان از نرم‌افزار
نمایه کاربر
Mosy-90

پست توسط Mosy-90 » 07 دسامبر 2013, 23:26

arshiya.gps نوشته شده:سلام خدمت شما شما دوستان عزیز و محترم
من چند سالی هست که با نرم افزار های زیادی کار کردم
که همشونو نام میبرم و معایبشونو از نظر خودم میگم.....
ولی عجله نکنید
دو نرم افزار برتر دیگه هست که هنوز بهتون توضیح ندادم که برتری بیشتری نسبت به موارد قبل دارن

نرم افزار راهیاب مگافورس
نرم افزار راهیاب تارگت
.......
با درود:
دوست گرامي خيلي ممنون از توصيه شما ولي توي تي‌تي در مبحث زير دوستاني که از اين نرم افزار استفاده کردن راضي به نظر نمي‌آيند:

http://www.tuningtalk.com/forum/viewtop ... 94&t=81180
به طور کلي و با توجه به شرايط اقتصادي اين چند دهه در کشور ما شرکت‌هاي ارائه دهنده خدمات به خوبي نمي‌توانند عمل کنند. در خصوص نرم‌افزار رهياب هم مشکل پشتيباني و به روز رساني کاملا" مشهود است. ولي بدون هيچ گونه تعصب يا جانبداري فکر مي‌کنم در حال حاضر سيستم موجود بر روي ويتارا از شرکت مگافورس مناسب است. البته عمده مشکل سيستم‌هاي رهياب کامل نبودن نقشه‌ها است و مگافورس هم از اين قضيه مستثني نيست. در مقام مقايسه هم به جز مواردي مانند: پشتيباني از 25 زبان زنده، آدرس دهي از طريق تصاوير (Photo Finding) و ضبط مسيرهاي جديد بر روي نقشه، نرم افزار مگافورس با تارگت از نظر امکانات يکي هستند. نکته مهم در اين مقوله سرعت پردازش اطلاعات توسط پروسسور است که وقتي حجم اطلاعات بالا مي‌رود توانايي انجام عمليات در زمان کم را داشته باشد.
باز هم تکرار مي‌کنم قصد جانبداري از مگافورس را ندارم و فقط به دوستان توصيه مي‌کنم بي خود وقت و پول خود را صرف تغيير نرم‌افزار رهياب نکنند.
موفق باشيد
mohammadELX
شروع حركت
نوع خودرو: SPORTAGE
محل اقامت: mashhad

پست توسط mohammadELX » 15 آگوست 2014, 18:07

سلام
ویتارای پدرم دی وی دی فابریک داره ولی جای معموری جی پی اس خالیه
کجا برم بخرم؟؟؟
قیمتش چنده؟؟؟
نمایه کاربر
kiikii
شروع حركت
نوع خودرو: 206 تیپ دو
محل اقامت: کرج

پست توسط kiikii » 31 آگوست 2014, 00:32

باسلام

من نیاز یه آپدیت نقشه تهران بروی جی پی اس ویتارا رو دارم اما روند آپدیت رو نمیدونم و اینکه آیا امکان آپدیت از طریق پی سی هست یا خیر؟
ممنون میشم راهنماییم کنین
davood.az
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: S.G.V 2.4
محل اقامت: تهران

پست توسط davood.az » 31 آگوست 2014, 14:07

kiikii نوشته شده:باسلام

من نیاز یه آپدیت نقشه تهران بروی جی پی اس ویتارا رو دارم اما روند آپدیت رو نمیدونم و اینکه آیا امکان آپدیت از طریق پی سی هست یا خیر؟
ممنون میشم راهنماییم کنین
سلام دوست عزیز
میتونید با مراجعه به نمایندگی بدون پرداخت وجهی آپدیتش کنید.
ارسال پست

بازگشت به “سوزوکی Suzuki”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: dr_hadi88 و 2 مهمان