تاپیک جامع Hyosung Comet 250R-FI وتجهیزات جانبی (آپشن)

تصویر بحث و تبادل نظر در مورد موتور سیکلتهای شهری sport - super sport

مدیر انجمن: رضا عمراني

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
Ghazarian
مدیر پیشین
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: تاپیک جامع Hyosung Comet 250R-FI وتجهیزات جانبی (آپشن)

پست توسط Ghazarian » 11 آپریل 2015, 16:31

:excl: باتوجه به کیفیت بسیار بالا ،قیمت مناسب و نصب راحت تجهیزی شبیه جی پی اس یا موبایل روی فرمان موتور و مهمتر از همه قابل تهیه در ایران، ارزش تهیه این برآکت دو چندان میشود (جهت رفع محدودیت طراحی آن برای "آیفون" می توان با اندک تغییراتی انواع هولدر تجهیزات دیگر را هم بروی کفی آن نصب کرد).

تصویر
نمایه کاربر
YAMAHA YZF R6
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ...
محل اقامت: تهران

پست توسط YAMAHA YZF R6 » 02 می 2015, 19:08

کسی هست که هیو 93 یا94 داشته باشه ؟ من قبلا" 89 داشتم چون دسته دوم خریده بودم مشکل روشن شدن در هوای سرد رو داشت میخوام بدونم هیوهای جدید دیگه این مشکل رو ندارند؟ شاید یه مشکیش رو دوباره بگیرم.
رعایت قوانین رانندگی و احترام به حقوق سایرین
نمایه کاربر
Ghazarian
مدیر پیشین

پست توسط Ghazarian » 03 ژوئن 2015, 12:50

سلام؛ مدتها قبل (منظورم اوایل همین تاپیک) به محافظ فلاپهای کناری هیو اشاره ای شد که در این پست از تجارب و مراحل نصب آن صحبت خواهیم کرد.

پس از تهیه این آپشن افترمارکتی از هیوسانگ، بر اساس توضیحات مصور راهنمای آن اقدام به نصب این تجهیز می توان کرد.

تصویر

و نمایی از قطعات موجود در پکیج:

تصویر

در نگاه اول حقیقتا نمی توان به ارزش تهیه چنین آپشنی به درستی پی برد ولی با در دست گرفتن و دقیق شدن در کیفیت ساخت (تراش ونه ریخته گری) قطعات، لذت تهیه و اشتیاق به نصب آن دوچندان می گردد (نظر شخصی).

تصویر

با باز کردن فلاپهای کناری، برآکتها را نصب می کنیم. توضیح آنکه برآکت سمت چپ دقیقا در جای خود نصب شده و نیازی به دقت در مکان نصب آن نیست. ولی برعکس در مکان نصب برآکت سمت راست می بایست دقت فراوان نمود تا دقیقا دو برآکت در یک سطح و روبروی هم نصب گردند.

تصویر

تصویر

پس از نصب دو برآکت، فلاپها را مطابق الگوی کاغذی و گردبر تدارک دیده شده در پکیج، سوارخ می کنیم:

تصویر

و در انتها نسبت به پیچ کردن محافظها اقدام می نماییم:

تصویر

در زوایای مختلف، نتیجه کار اینچنین خواهد شد.

تصویر

تصویر

تصویر

بعنوان زنگ تفریح نیز، سر والوها با نوع فلزی می توان تغییر داد :-D

تصویر

چه عرض کنم ... :who:
قضاوت با شما ... :grin:
نمایه کاربر
Ghazarian
مدیر پیشین

پست توسط Ghazarian » 04 ژوئن 2015, 15:27

YAMAHA YZF R6 نوشته شده:... من قبلا" 89 داشتم چون دسته دوم خریده بودم مشکل روشن شدن در هوای سرد رو داشت میخوام بدونم هیوهای جدید دیگه این مشکل رو ندارند؟ ....
اساسا هیو جی تی 250 آر ، سیر تکاملی خود را بی سر وص دا در چند مرحله داشته است تا حدی که به همین دلیل و البته با مشورت با مدیریت محترم کلوپ، مقرر شد که تاپیک مجزایی برای ورژن های کامیت Comet در این کلوپ ایجاد شود ( حال چه هیو کامیت، متعلق به ورژن های با فلاپ طرح قدیم باشد و چه با فلاپ جدید!).

در پستهای قبلی سعی شد به تفاوتهای فنی کامیت ها با انواع قدیمتر پرداخت و یکی از موضوعات هم شامل همین موضوع مطرح شده می باشد که توجه شما را به خواندن آن جلب می نمایم. ولی صرف نظر از تمامی تغییرات، اجازه دهید به نکته ای مهم اشاره کرد و آن اطمینان داشتن از سطح ولتاژ و سلامت باطری است. شاید در نگاه اول این موضوع کمی ساده ویا پیش پا افتاده بنظر برسد ولی منشاء برخی از مشکلات مشابه ویا کدهای خطایی که در صفحه نمایش پدیدار میگردد (با تاکید در فصل زمستان) ارتباط مستقیمی با سطح ولتاژ پایین باطری که طبیعتا در اثر عدم مصرف ایجاد میگردد، خلاصه میشود (تجربه شخصی).
نمایه کاربر
Ghazarian
مدیر پیشین

پست توسط Ghazarian » 05 ژوئن 2015, 21:45

hosin11 نوشته شده:معمولا" این محافظای فلاپ باید تو خود شاسی واسش یه جاییرو طراحی کرده باشن...این که به اینصورت وصل میشه موقع زمین خوردن با اون وزن سنگین هیوسانگ از جا در نمیاد؟؟؟؟ جون دار هست؟؟؟...
مکانیسم شماتیک وار قطعات بکار رفته در محافظ فلاپ، بقرار زیر است:

تصویر

تصویر

گذشته از کیفیت ساخت قطعات (تراش با CNC بجای ریخته گری) همانگونه که ملاحظه میشود، رابطی که در تصویر بالا دیده میشود، خاصیت فشرده شدن داشته و نقش یک "ضربه گیر" را بازی می نماید! البته تمام این حرفها بستگی به نحوه زمین خوردن دارد و قطعا کاهش خسارت در زمین خوردنهای عادی را در پی خواهد داشت...
sidmahdi
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط sidmahdi » 07 آگوست 2015, 00:57

از مطالب سودمند شما تشکر میشه. منتظر تثبیت قیمت هستم تا بخرم
نمایه کاربر
kasra.alman
شروع حركت
نوع خودرو: mercedes.opel.maxima
محل اقامت: کردستان

پست توسط kasra.alman » 09 آگوست 2015, 21:36

سلام ب عزیزان تاپیک هیوسانگ.بچه ها ی کمک و مشاوره فوری میخواستم ازتون.اگه میشه اورژانسی راهنمایی کنین .فردا قراره برم برا خرید موتور.قبلا نینجا داشتم ک ب دلایلی مجبور ب فروشش شدم.و از پولی ک از فروشش برام باقی مونده میخوام از بین هیوسانگ جی تی آر نیو فیس با اگزوز قهرمانی فابریک و کی تی ام دویست دوک ای بی اس دار یکیرو انتخاب کنم.خودم ک ب شخصه عاشق دوک شدمو از نظر استریت بودنو کیفیتو کارایی و ی سری محاسن فوق العاده بیشتر تو فازشم تا هیو.حالا نظر شما چیه؟ب نظرتون هیو وردارم یا دوک؟اگه هیو قابلیتهایی داره ک میتونه نظر منو نسبت ب خودش جلب کنه بی زحمت بهم بگین تا بهترین انتخابو داشته باشم.سپاسگزارم.
به سلامتی هر کی رفیقه ،نه هر چی رفیقه
نمایه کاربر
Ghazarian
مدیر پیشین

پست توسط Ghazarian » 09 آگوست 2015, 21:55

... میخوام از بین هیوسانگ جی تی آر نیو فیس با اگزوز قهرمانی فابریک و کی تی ام دویست دوک ای بی اس دار یکیرو انتخاب کنم...
:excl: طرح این سوال با موضوع این تاپیک بنظر میرسد که هماهنگ نباشد، لاکن بیاد داشته باشید که دوک، دوک است و هیو، هیو! تا دنبال چه چیزی باشید!... بگذریم.
.
.
.
و اما با بتصویر کشاندن یک جزء ساده و یونیورسال بر میگردیم به موضوع اصلی تاپیک.
این آپشن عموما روی موتورهای طرح اسپرت و استریت آنهم پشت دستگیرهای فرمان مطابق عکس زیر خود را نمایان میسازد:

تصویر

این آپشن ساده ولی در عین حال منحصر، در دو رنگ "قرمز" و "آبی" با قیمت حدود 12 الی 18 دلار در اینترنت قابل سفارش می باشد که بزودی نمای پس از نصب آن روی هیو تقدیم خواهد شد. البته اضافه کنم که در بازار داخل نیز با قیمت حدود 100 هزار تومان قابل تهیه است.

تصویر

تصویر
نمایه کاربر
Ghazarian
مدیر پیشین

پست توسط Ghazarian » 15 آگوست 2015, 08:21

مدتی است بفکر نصب "استابلایزر فرمان" روی فرمان هیوکامیت خود هستم. با یک بررسی اجمالی در سطح اینترنت با مبلغ حدود 120 الی 130 دلار می توان دمپر فرمان مشابه تصویر زیر را تهیه کرد. لذا دست به کار شده و با تهیه این قطعه (البته از بازار داخل و دو برابر قیمت آن) هیو جهت جراحی و پیوند عضو وارد اتاق جراحی استاد بزرگوار "آقا رضا" گردید!

تصویر

با توجه به اینکه پکیج آماده و حاضر (و البته شکیل و دلچسبی) برای هیوسانگ در سطح اینترنت پیدا نکردم، لذا با انجام تغییراتی روی برآکت ها به امید خدا پس از اتمام کار، تصاویری از آن گزارش خواهد شد.
نمایه کاربر
ehsan_balvardi
دنده 1
نوع خودرو: MB.G class lover
محل اقامت: SIRJAN
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

پست توسط ehsan_balvardi » 16 آگوست 2015, 23:26

سلام خدمت استاد عزیز و گرامی جناب قازاریان :hb:

بسیار عالی و زیباست :-) مثال ایام رفته همیشه خاص و مجهز :-)
باشد که مصتدام شاهد نصب اپشن های زیبا و کار امد روی خودروها و موتور سیکلت هایتان باشیم
ارسال پست

بازگشت به “اسپرت و سوپر اسپرت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان