مسافرت با موتور سيكلت

تصویر بحث و تبادل نظر در باره موتور سیکلتهای touring - cruisers

مدیر انجمن: رضا عمراني

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
behzadh
شروع حركت
نوع خودرو: Kavir 125 CDI
محل اقامت: اردبیل

Re: مسافرت با موتور سيكلت

پستتوسط behzadh » سه شنبه 14 اردیبهشت 1395, 4:22 pm

با عرض سلام خدمت همه اعضا , بنده عضو جدید این تالار گفتگوی واقعا عالی هستم که سالها بود آرزوی همچنین چیزی را میکردم .
امروز که داشتم در مورد مسافرت با موتور خودم از اردبیل به تهران فکر میکردم و گشتی تو اینترنت زدم و نهایتا با این فوروم استثنایی آشنا شدم
البته جواب سوال اصلی رو پیدا کردم که نحوه عبور (یا بهتره بگم عدم عبور)از اتوبانها بود
با این حال دو سوال دیگر برایم پیش آمد :
1- آیا بزرگراهها نیز همان قانون آزادراهها (اتوبانها) را دارند یا اینکه با موتو میشه از بزرگراهها عبور کرد.
2- وسایل ضروری و مورد نیاز علاوه بر لوازم و وسایل پنچر گیری چه چیزهایی رو شامل بشه که وزن کوله هم زیاد سنگین نشه .
با تشکر از همه راهنماییها :hb:
گذشته رو داشته باش در حال زندگی و آینده رو فکر کن

نمایه کاربر
Ali 254
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت

پستتوسط Ali 254 » چهار شنبه 29 اردیبهشت 1395, 10:27 am

فکر می کنم داخل بزرگراهها بشه رفت....و فقط آزاد راه مشکل هست...البته همین چند وقت پیش یکسری موتور سوار توی یکی از آزاد راه ها دیدم که ظاهرا از اروپا اومده بودن ؛ مشکل فقط بحث خطر هست وگرنه فک نکنم پلیس گیر بده...
هرگز هیچ روز زندگیت را سرزنش نکن؛
روز خوب به تو شادی میدهد ، روز بد به تو تجربه و بدترین روز به تو درس میدهد.

نمایه کاربر
Arman-GT
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: GT250R ، PUG 405
محل اقامت: تــهران
تماس:

پستتوسط Arman-GT » پنج شنبه 30 اردیبهشت 1395, 12:54 pm

بزرگراه مشکل نداره
برای آزاد راه میتونی بیفتی دنبالش مجوز گردشگری بگیری کلا هر جا پلیس گیر داد مشکلی نباشه ولی ارزش نداره برای یه سفر کوچک
آزادراه ما خودمون زیاد رفتیم تنها مشکلش عوارضی که احتمالش هست بگیرنت وگرنه دنبالت نمیکنن تو ازادراه
ما اردبیل رفتیم انداختیم جاده قدیم هم تا قزوین هم از قزوین تا رشت
وسایلم خودت باید حساب کنی مسیری که میری چجوریه ولی همیشه اچارات کامل باشه و از هر چیزی مثل شمع و اینجور چیزا که اگر خراب بشه و میشه راحت عوض بشه همراهت باشه
دو چیز انتها ندارد یکی پهنه کهکشانها و دیگری حماقت انسانها..!

mehdiaa
نوع خودرو: مشخص نشده!

پستتوسط mehdiaa » چهار شنبه 13 مرداد 1395, 12:25 pm

[quote="weldman"]ممنون از راهنماییتون دوستان من آپاچی دارم و بارها مسیرهای بالای 1500 کیلومتر رفتم تو صفحات گذشته باید عکسامو دیده باشید تو همه سفرهام مخصوصا آفرودهای طولانی زیر 100 تا نرفتیم و تا 128 تا بالا بردیم سرعتو الانم که با تغییرات 136 تارو تاپ اسپید زدم و خدارو شکر آپاچیا به خوبی جواب میدن در هر شرایطی.در مورد مجوز جهان گردیو کاپوتاژ و گواهینامه بین المللی سوال کردم مشکلی نیست ارمنستان و ترکیه و تاجیکستانم به خاطر روابط خوبشون با ایران لب مرز ویزا میدن فقط نمیدونم آیا با موتورم میزارن بریم؟چون بودن کسانی که با پراید رفتن اما کسی بوده با موتور بره از ایران منظورمه و آیا موتور شرایط خاصی میخواد مثلا استاندارد خاصی و از این مسایل اصلا دلم نمیخواد برم لب مرز و برگشت بخورم[/quote
با سلام
دوست عزیز بنده ماه گذشته با ماشین شخصی به ارمنستان سفر کردم.مسافری رو دیدم که از کشور گرجستان وارد ارمنستان شده بود و به راحتی از مرز نوردوز وارد ایران شد.
خبر خوب دیگه اینکه تو ایروان من چندتا پالس rs200 , ns200 با پلاک ارمنستان دیدم و ظاهراً اونجا هم استقبال خوبی از این نوع موتورسیکلتها شده.
ولی برای اولین بار اگه میخوای بری پیشنهاد میکنم از مرز رازی به وان بری.ترکیه هم از موتورهایی که گفتم هست.مسافت رازی تا وان حدود 90 کیلومتر هست و حتماً بهت خوش میگذره.موفق باشی .

foadsuzuki
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: bmw 320 e21

پستتوسط foadsuzuki » دو شنبه 29 خرداد 1396, 11:01 am

سلام به همه ی بچه های موتورباز و موتور سوار و موتور دوست

کل تاپیک رو خوندم
واقعا حیفه که چنوقتیه داره خاک میخوره
بنده فواد صبح صادق هستم و تصمیم دارن با دوستم ارمین کامرانی( سنندجی هستیم) به اولین سفر موتوری مون که 200 کیلومتر رفت و 200 تا هم برگشت هست بریم
البته مقصد ما اورامان هستش و این مسیر درسته مسافتش 200 کیلومتره ولی راه به شکلی هست که تقریبا باید دوبرابر حساب کرد
ما میخوایم یک روز بعد ماه رمضان عازم بشیم و همینجا گزارش قبل سفر،حین سفر و بعد سفر رو خدمتتون قرار خواهم داد
منتظر باشید...
ممنون:-)

foadsuzuki

پستتوسط foadsuzuki » دو شنبه 29 خرداد 1396, 12:52 pm

خوب من سعی میکنم که از اول شروع کنم و براتون تا حد ممکن کارهایی ک برا سفر انجام میدیم رو بعضا همراه عکس (حتی کوچکترین حرکات ) براتون تو سایت قرار بدم

foadsuzuki

پستتوسط foadsuzuki » دو شنبه 29 خرداد 1396, 12:57 pm

اول از نوع موتورم شروع میکنم
مدل موتور HARTFORD HD 200 که یه موتور تقریبا کروز هستش
200 سی سی حجم سیلند دو سوپاپ دارای رادیاتور روغن ک فکر میکنم برای سفر رفتن مزیت محسوب میشه
قدرت تولیدی این موتور 19/5 اسب بخار در 7000 دور فکر میکنم اگه دقیق یادم باشه
گنجایش باک 12 لیتر تقریبا ،زین بسیار نرم و فرم نشستن راکب خیلی راحت هست ،ولی جاپایی های ترک نشین یه مقدار بالا هستن
اینم عکس موتور
تصویر

foadsuzuki

پستتوسط foadsuzuki » دو شنبه 29 خرداد 1396, 2:13 pm

خوب اولین کاری که باید بکنیم اینه که اول منتظر باشیم ماه رمضون تموم بشه ینی اولین روز بعد از رمضون ما راهی میشیم و قراره سفرمون سه روزه باشه و هیچ عجله ای هم در کارمون نیستش
من برای اینکه سفرمون چنروزه هستش و نمیخوایم جز داخل چادر جایی بخوابیم برای شارژ کردن گوشیهامون یه فکری ب سرم زد!
یه پایه فندک ماشین دست دوم تو جمعه بازار خریدم 3 هزار تومن :smile: و با یه سیم و یه فیوز اتصال وسطی رو به مثبت باتری و یه سیم کوتاه هم برای وصل کردن اتصال بغلی به بدنه نصبش کردم و پایه رو کنار کیلومتر گزاشتم
تصویر
و یک شارژر فندکی ماشین از مغازه م(من موبایل فروشم) اوردم و وصل و تست کردم ک کاملا باهاش میشه گوشی اسپیکر و هرچیزی رو شارژ کرد سرعت شارژش هم بستگی به جنس و امپر خروجی شارژر فندکی که میخرید داره

foadsuzuki

پستتوسط foadsuzuki » دو شنبه 29 خرداد 1396, 2:18 pm

سه تا اچار خریدم در سایزهایی که تو عکس مشخصه ،اون سیاهه 10-12 هستش
اینارو هم دست دوم خریدم سه تاش 9 تومن شد،سایز هایی هستن ک برا موتور من بیشتر بدرد میخورن
تصویر

نمایه کاربر
پایونیر
دنده 3
نوع خودرو: L90
محل اقامت: میدان جمهوری -19

پستتوسط پایونیر » سه شنبه 30 خرداد 1396, 10:30 am

بسلامتی داداش
حالا مبدا و مقصدتون کجاست؟
با ۱۲ لیتر حجم بنزین و احیانا دو ترکه و بار حدودا چند کیلومتر رو میشه طی کرد؟
عبورتون از جاده اصلی یا....؟
بنظرم اگه مقدور از تَرک جلو هم میشه استفاده کرد برا قرارگیری بهتر وسایل.
امروز یه موتور خارجی تریل دیدم(زیاد بلد نیستم ولی میدونم بلند بود) اندازه هواپیما! یک نفره داشت بسمت مرز پرویزخان میرفت.
کلی هم وسایل حمل میکرد فکر کنم ۲۵۰ بودش. یه چیزی تو مایه های موتور رالی کویر ولی یه نمه کوتاهتر.
«محمد»

بازگشت به “touring - cruisers”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان