مشکلات مربوط به "ایربگ ، کمربند ایمنی و پیش کشنده" انواع سمند و سورن

تصویر بحث و بررسی در مورد انواع مدلهای خودروی سمند

مدیر انجمن: milad IV

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
KSSM
شروع حركت

Re: مشکلات مربوط به "ایربگ ، کمربند ایمنی و پیش کشنده" انواع سمند و سورن

پست توسط KSSM » 22 ژولای 2017, 08:44

سلام ، دوست عزيز در خودروهاي مختلف طراحي هاي متفاوتي از نظر نوع و اسم و شكل و تعداد چراغ هاي ايربگ وجود داره ، معمولا در خودرو ها دو تا سه چراغ براي ايربگ وجود داره كه عبارتند از : ١ . چراغ ايربگ مربوط به صندلي مسافر يا همان Passengers seat كه معمولا به اسامي Airbag off يا passenger Airbag يا اسامي از اين قبيل كه فعال يا غير فعال بودن ايربگ رو به شما نشان ميدهد كه اين چراغ ميتونه روي داشبورد يا كنسول وسط يا روي آيينه يا بالاي سر قرار داشته باشه و با فشار وارده از سوي سرنشين روشن يا تغيير نمايد . ٢. چراغ side Airbag كه بيشتر در خودروهاي هاندا ديده ميشه و بر روي كلاستر يا همان پشت آمپر قرار دارد و مربوط به ايربگ هاي جانبي ميباشد . ٣ . چراغ اصلي سيستم كامل ايربگ كه معمولا و بيشتر با يك علامت مشخصه و رنگ قرمز بر روي كلاستر نمايش داده ميشود كه البته باز هم در خودروها ميتونه شكل ها و اسامي متفاوتي مانند SRS داشته باشد . مشكل شما ميتونه دلايل زيادي داشته باشه دوست عزيز مانند خرابي سوييچ خاموش كردن ايربگ سمت مسافر ، شرت داشتن وايرها ، خراب بودن كانكتورها ، قطعي وايرها و خيلي چيزهاي ديگه ، در خودرهاي داراي ايربگ سيستم ميتونه بالاي ٣٠٠ كد رو تشخيص بده منظورم اين هست كه شما بايد ابتدا با استفاده از دستگاه دايگناس مشكل يا همان كد رو پيدا كنين سپس واسه حلش اقدام كنين . موفق باشين

نمایه کاربر
nazi_6616
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: SAMAND EF7 CNG
محل اقامت: BANDAR TORKMAN

پست توسط nazi_6616 » 12 آگوست 2017, 13:05

http://uupload.ir/files/sh0f_۲۰۱۷۰۵۰۸_۲۰۰۵۱۲.jpg
سلام چند وقته چراغ ایربگم روشنه دیاگ خطا های بالا را نشان میده ایا میشه درستش کرد؟

نمایه کاربر
t51
متخصص سمند
نوع خودرو: EF7بنزینی92

پست توسط t51 » 12 آگوست 2017, 13:09

nazi_6616 نوشته شده:http://uupload.ir/files/sh0f_۲۰۱۷۰۵۰۸_۲۰۰۵۱۲.jpg
سلام چند وقته چراغ ایربگم روشنه دیاگ خطا های بالا را نشان میده ایا میشه درستش کرد؟
درودبرشما-ابتداسوکت آبی زیرکنسول سمت سرنشین رایکبارقطع ووصل کنید.
گام بعدی اگربرطرف نشد ازبرقکاربخواهیدکه سوکت زردرنگ داخل فرمان رایکبارقطع ووصل نماید.پیروزباشید. :grin:
سهیل _عبادت بجزخدمت خلق نیست.

نمایه کاربر
nazi_6616

پست توسط nazi_6616 » 12 آگوست 2017, 15:36

هر دو را انجام دادم و سوکت های کمربند را هم باز و بست کردم نشد

نمایه کاربر
SIALEX
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: SE@92,i20-2017

پست توسط SIALEX » 12 آگوست 2017, 15:42

nazi_6616 نوشته شده:هر دو را انجام دادم و سوکت های کمربند را هم باز و بست کردم نشد
مسیر کابل سوکت آبی را تا کمربند چک کنید . هم به صورت چشمی و هم توسط اهم متر . امکان قطع شدن یا له شدن سیم در زیر موکت یا زیر ریل صندلی وجود دارد .
بهتر است قبلا سر باتری را جدا کرده باشید .
روایت است که مریدان، حکیم را پرسیدندی: XU7 بهتر است یا EF7؟
حکیم پرسیدندی : چه موقع ؟ الان؟ سپس خشتک خویش خارانید و مجددا پرسیدندی یا الان؟
مریدان ازین پاسخ حکیم نعره ها زدندی و سر به بیابان گذاشتندی

نمایه کاربر
nazi_6616

پست توسط nazi_6616 » 12 آگوست 2017, 21:28

:fly: مسیر سیم ها از کجا رد میشن باید صندلی باز بشود؟؟زیر پای شاگرد دوتا سوکت ابی بود یکی کوچک ابی روشن دیگری ابی بزرگ پرنگ

نمایه کاربر
SIALEX

پست توسط SIALEX » 13 آگوست 2017, 02:30

با توجه به اینکه من مشکل ایربگ داشتم و در دوران گارانتی پیگیری میکردم
در فاکتوری که به من داده بودند و هزینه هایی که بعهده ی گارانتی بود ، دسته سیم کمربند زده بودند و براش تو فاکتور خدمات هزینه باز و بست صندلی صادر کرده بودند که البته اون هم بعهده ی گارانتی بود .
پس یعنی صندلی ها را باز کرده بودند .

خدا بهت صبر بده . مال من که هیچ وقت درست نشد !
حتا خودم هم ور رفتم اهم متر زدم . مقاومت گذاشتم گفتم ای سی یو رو گول بزنم ..... نشد که نشد ....

نمایه کاربر
t51
متخصص سمند
نوع خودرو: EF7بنزینی92

پست توسط t51 » 13 آگوست 2017, 02:34

SIALEX نوشته شده:با توجه به اینکه من مشکل ایربگ داشتم و در دوران گارانتی پیگیری میکردم
در فاکتوری که به من داده بودند و هزینه هایی که بعهده ی گارانتی بود ، دسته سیم کمربند زده بودند و براش تو فاکتور خدمات هزینه باز و بست صندلی صادر کرده بودند که البته اون هم بعهده ی گارانتی بود .
حتا خودم هم ور رفتم اهم متر زدم . مقاومت گذاشتم گفتم ای سی یو رو گول بزنم ..... نشد که نشد ....
درودبرشما-آقاسیاوش اینهابااینهمه هزینه وفاکتور دقیقا چکارکردند؟آیانمایندگیهای دیگرهم مراجعه نمودید؟ :grin:
سهیل _عبادت بجزخدمت خلق نیست.

نمایه کاربر
SIALEX

پست توسط SIALEX » 13 آگوست 2017, 14:13

t51 نوشته شده:
SIALEX نوشته شده:با توجه به اینکه من مشکل ایربگ داشتم و در دوران گارانتی پیگیری میکردم
درودبرشما-آقاسیاوش اینهابااینهمه هزینه وفاکتور دقیقا چکارکردند؟آیانمایندگیهای دیگرهم مراجعه نمودید؟ :grin:
سهیل جان ، اینقدر داغ دل منو تازه نکن که هنوز خونه :

viewtopic.php?f=135&t=33151&p=3797356#p3797356
بالاخره بحث به جایی رسید که من هم مجبورم یادی از خاطرات ناراحت کننده ام بکنم و براتون تعریف بکنم که :
اتفاقا ماشین من هم دچار خطای ایربگ شده بود که توسط یک آشنا به تعمیرگاه مرکزی شماره 5 ایرانخودرو برای رفع عیب معرفی شدم چون مابقی هیچی سر در نمیاوردن .
به این تعمیرگاه میگن وی آی پی و معمولا هر کسی را پذیرش نمیکنند .
خلاصه میگم که خسته نشین
شما فکر کن من 4 بار رفتم نمایندگی از محله جردن میکوبیدم میرفتم جاده مخصوص ماشینو میذاشتم و فرداش زنگ میزدن میگفتن درست شده
ماشینو تحویل میگرفتم به چهارراه ایرانخودرو نرسیده چراغ ایربگ روشن میشد بر میگشتم ماشینو پس میدادم با تاکسی و مترو برمیگشتم سمت محل .
شاید یک ماه داستان من این بود تا اینکه بار آخر موقع تحویل دیدم گوشه ی صندوق رو زدن به فنس های دور پارکینگ و مالیدگی رنگ فنس روی بدنه معلومه .
شاکی شدم و گفتم شماها منو مسخره کردین ، آخرشم اومدین ابروشو درست کنین چشمشم کور کردین
خلاصه ماشینو گذاشتم نمایندگی گفتم هر کی زده خودش هم درست کنه بعدشم اومدم خونه زنگ زدم بازرسی گفتم اینا منو مسخره کردن . اگه تعمیرگاه مرکزی وی آی پی اینطوریه دیگه چه برسه به تعمیرگاه های سطح شهر . این نمایندگی اصولا ماشینهای پرسنل ایرانخودرو و یا ایرادات برگشت از فروش را پذیرش میکنه و خیر سرش کارش درسته !
دو روز بعد از نمایندگی زنگ زدن گفتن ما ماشینتو دادیم صافکار کارخونه بدون رنگ در آورده و چند تا هم لکه گیری کرده ولی به نظر ما رنگ نکنید بهتره چون ارزش نداره و تو سر قیمت میخوره .
گفتم پس اون چراغ ایربگ کوفتی چی شد ؟ گفتن اونم داریم درست میکنیم . رفتم دیدم همه شون از بابت شکایت من از من حساب میبرن و جلوی من دولا راست میشن !!
گفتن کمربند رو برات عوض کردیم ، سیمکشی کف اتاق رو عوض کردیم ، مشکلات مربوط به لرزش کلاج را هرچند تایید نشده بود ولی به زور به تایید رسوندیم . الان دیسک و صفحه و فلایویل و کلیه قطعات جلوبندی را براتون تعویض کردیم . شما فقط شکایت خودتونو از ما پس بگیرین که واسه ما افت امتیاز داره !
خلاصه منم دیدم همه چیز ماشین نو شده و ماشین سالمه رضایت دادم برگشتم . نه از کارت طلایی استفاده کردم و نه هزینه دادم . تازه باج هم گرفتم که با یک جلوبندی و دیسک و صفحه ی نو راضی شدم ماشیم لکه داشته باشه .

قسمت حرص آورش اینه که یک هفته بعد باز هم چراغ ایربگ روشن شد و من برای همیشه قید ایربگ را در ماشینم زدم و آقا سهیل عکس صفحه کیلومتر من را قبلا دیده اند .

شهنام تقوی
نوع خودرو: پژو 2000

پست توسط شهنام تقوی » 17 سپتامبر 2017, 23:43

با سلام خدمت دوستان.کسی میدونه هزینه راه اندازیه مجدد ایربگ باز شده ی سمند ال ایکس چقدر میشه؟ممنون

ارسال پست

بازگشت به “کلوپ سمند Samand”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان