مشکلات مربوط به موتور انواع سمند و سورن (EF7)

تصویر بحث و بررسی در مورد انواع مدلهای خودروی سمند

مدیر انجمن: milad IV

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
goleshahab22
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Slx xu7 & pars

Re: مشکلات مربوط به موتور انواع سمند و سورن (EF7)

پستتوسط goleshahab22 » شنبه 20 آبان 1396, 1:54 pm

ehsan112 نوشته شده:
goleshahab22 نوشته شده:
sadeghy.amir نوشته شده:سلام دوستان . امروز یه چراغ عجیبی پشت آمپرم روشن و خاموش میشه. که زرد و یک دایره است که سمت چپ وراستش نقطه داره. ماشین سخنگو. عکسش هم گرفتم. کسی میدون چیه؟

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

اتمام لنت ترمز

در دفترچه راهنما نوشته این چراغ برای مشکل در absیا ebd هست. مگه برای اتمام لنت هم پشت آمپر چراغ داره؟ توی دفترچه که چیزی ننوشته.

در خودروی من که 405 هست این نشانگر چراغ اتمام لنت هست.
میتونه ناشی از کمبود فشار روغن هم باشه .
تا حالا من ندیدم ولی میگن حین باران خیس بشه هم شاید روشن بشه!!!!!
Abs خودش یه چراغ دیگه داره سنسور abs چرخ راننده من خراب شده بود چراغabs روشن شد.
بله برای لنت ترمز جلو چراغ داریم.رو لنت ها دو تا فیش هست . برای این کار حین تعویض باید دیده باشید.

Mohsen_tooka1982
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمند ef7
محل اقامت: شاهین شهر

پستتوسط Mohsen_tooka1982 » شنبه 20 آبان 1396, 2:10 pm

Amir ELX نوشته شده:
smth نوشته شده:سلام
آیا کسی کلاچ هوشمند روی ef7 نصب کرده و اگه انجام داده نتیجه خوب بوده؟

سلام. بنده اهاکو را ۲۰ ماهه نصب کردم راضی هستم کلاچ گرفتن دیکه فراموشم شده و یواش یواش داشت به مفصل پای راستم فشار میومد و به درد افتاده بود تقریبا میشه گفت ماشین نیمه اتومات شده اگر یک سیستم پیاده میکردن مثل تیپ ترونیک با فشار دسته دنده به جلو وعقب دنده ها تعویض میشد عالی میشد. البته دنبال کوئیک شیفتر بودم تا حالا نتبجه نگرفتم اگه دوستان کسی جایی سراغ داره یا خودش میتونه درست کنه من خریدارشم.

سلام دوست عزیز برید توسایت cargeek.ir و وارد قسمت خانه>تقویت وبهینه سازی خودروها بشید راجبش توضیحاتی دادن اگه پیدا نکردی توقسمت سرچش گزینه کوییک شیفتر رو سرچ کنین
موفق باشین

سلام دوستان
ماشینم روی بنزین مخصوصا موقع شتاب گیری گاهی دل میزنه همیشه بنزین سوپرمیزنم مدل ماشینم 89 میخوام بدم سوزناشو بشورن ولی میخوام بدونم اگه سوزنارو روکار بشورن بهتره یا بازکنم بدم بشورن؟این دل زدنا میتونه بخاطر کثیفی سوزنا باشه یانه؟

ادغام شد ، از ارسال پست متوالي خودداري كنيد

نمایه کاربر
samreza
شروع حركت

پستتوسط samreza » شنبه 20 آبان 1396, 4:38 pm

goleshahab22 نوشته شده:
ehsan112 نوشته شده:
goleshahab22 نوشته شده:
sadeghy.amir نوشته شده:سلام دوستان . امروز یه چراغ عجیبی پشت آمپرم روشن و خاموش میشه. که زرد و یک دایره است که سمت چپ وراستش نقطه داره. ماشین سخنگو. عکسش هم گرفتم. کسی میدون چیه؟

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

اتمام لنت ترمز

در دفترچه راهنما نوشته این چراغ برای مشکل در absیا ebd هست. مگه برای اتمام لنت هم پشت آمپر چراغ داره؟ توی دفترچه که چیزی ننوشته.

در خودروی من که 405 هست این نشانگر چراغ اتمام لنت هست.
میتونه ناشی از کمبود فشار روغن هم باشه .
تا حالا من ندیدم ولی میگن حین باران خیس بشه هم شاید روشن بشه!!!!!
Abs خودش یه چراغ دیگه داره سنسور abs چرخ راننده من خراب شده بود چراغabs روشن شد.
بله برای لنت ترمز جلو چراغ داریم.رو لنت ها دو تا فیش هست . برای این کار حین تعویض باید دیده باشید.

درود بر شما. لنت های سنسور دار واسه سمند ef7 نیست دوست من. موتور پژویی لنت هاش سنسور داره که قشنگ از کنار چرخ خودرو، کابلش دیده میشه. زمان نوسازی لنتها هم 2 گزینه خرید داری: میتونی هم سنسوردار هم بی سنسورش رو بخری. شما اگه موتور پژویی هستی ساده ترین کار اینه که اون چرخی که لنت کمتری روش مونده رو باز کنی ببینی گوشتش رسیده به پلیت سنسور یا نه. اینجا رو یه نگاه بنداز.
viewtopic.php?f=139&t=36133&p=3837352#p3837352
رضا هستم.خودروهایی که داشتم: پیکان جوانان - پراید - آردی - 405 - پیکان وانت - سمند موتور1800 - سمندef7

Behzad.sj
نوع خودرو: EF7

پستتوسط Behzad.sj » شنبه 20 آبان 1396, 4:52 pm

سلام وقت بخیر
سمند ef7 صفر تحویل گرفتم ک کیلومتر 1000به مشکل خورد.صبح ک ماشین روشن میشه چراغ روغن 4الی 5 ثانیه زمان میبره تا خاموش بشه.در این هنگام صدای موتور درشت شده و صدای تق تق به گوش میرسه ک پس از خاموش شدن چراغ روغن صدای تق تق موتور قطع میشه.نگفته نماند ک درجه فول روغن قبل از روشن شدن خودرو بالاتر از نرمال نشون میده.روغن موتور و فیلتر روغن کیلومتر 1000 عوض شد،توتال10.40پنج لیتری.ولی مشکل حل نشد
سمند ef7دیگه رو تست کردم ک چراغ روغن درحین استارت زدن خاموش شد.
باتشکر از شما

نمایه کاربر
Amir ELX
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: EF7 MUX / پراید
محل اقامت: کرج

پستتوسط Amir ELX » شنبه 20 آبان 1396, 5:42 pm

smth نوشته شده:با تشکر از دوستانی که جواب دادن
هزینه اینها چقدره؟

750 هزار ت نصب کرد، بعدش یکم رفت روش.
HU: Sony RSX-GS9
AMP 4CH: SS REF 4.920
AMP 2CH for Subwoofer: Gladen XL275C2
Comp: Gladen Zero Pro 165.2 PP
Subwoofer: Gladen Zero 12 Pro

نمایه کاربر
t51
متخصص سمند
نوع خودرو: EF7بنزینی92

پستتوسط t51 » شنبه 20 آبان 1396, 5:49 pm

Behzad.sj نوشته شده:سلام وقت بخیر
سمند ef7 صفر تحویل گرفتم ک کیلومتر 1000به مشکل خورد.صبح ک ماشین روشن میشه چراغ روغن 4الی 5 ثانیه زمان میبره تا خاموش بشه.در این هنگام صدای موتور درشت شده و صدای تق تق به گوش میرسه ک پس از خاموش شدن چراغ روغن صدای تق تق موتور قطع میشه.نگفته نماند ک درجه فول روغن قبل از روشن شدن خودرو بالاتر از نرمال نشون میده.روغن موتور و فیلتر روغن کیلومتر 1000 عوض شد،توتال10.40پنج لیتری.ولی مشکل حل نشد
سمند ef7دیگه رو تست کردم ک چراغ روغن درحین استارت زدن خاموش شد.
باتشکر از شما

درودبرشما-امکان داردکه نیم لیترروغن اضافه ریخته شده باشد.اگر گیژخیلی بالاست،نیم لیترساکشن کنید.همیشه بافیلتر4.8Lکفایت میکند. :grin:
tarkan_tan نوشته شده:سلام من مشکل دیر خاموش شدن چراغ روغن هنگام استارت سرد رو داشتم که صبح ها 4 تا 5 ثانیه طول میکشید خاموش بشه همیشه روغن رو تعویض روغنی زیاد میریخت حدود 5.5 لیتر میریخت میگفت دفترچه 5.5 زده با اصرار من 5 لیتر ریخت چند روز پیش روغنم رو چک کردم دیدم مقدارش بیشتر از فول نشون میده دادم 250 سیسی ساکشنش کردن دیروز صبح چراغ روغن بعد از استارت درجا خاموش شد خیلی متعجب شدم گفتم شانسی بود امروز گیج روغنم رو چک کردم دقیقا لبالب خط فول بود امروزم موقع استارت صبح چراغ روغن درجا خاموش شد.گوش شیطون کر مثل اینکه مشکل من با تنظیم اندازه روغن حل شده به کسایی که این مشکل رو دارن توصیه میکنم 4.8 لیتر با فیلترروغن بریزن.البته در صفحات قبل دوستان استفاده از فیلتر سرکان و بهران رو برای این مشکل توصیه کرده بودن.منم فیلتر بهران استفاده میکنم شاید اونم تاثیر داره ولی تا مقدار روغنم تنظیم نبود هیچ فرقی نمیکرد. :jang: :box: :d:

viewtopic.php?f=135&t=5143&start=7480
سهیل _عبادت بجزخدمت خلق نیست.

Mohsen_tooka1982
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
محل اقامت: شاهین شهر

پستتوسط Mohsen_tooka1982 » سه شنبه 23 آبان 1396, 4:03 pm

دوستان کسی جواب منو نمیدونه؟؟
سلام دوستان
ماشینم روی بنزین مخصوصا موقع شتاب گیری گاهی دل میزنه همیشه بنزین سوپرمیزنم مدل ماشینم 89 میخوام بدم سوزناشو بشورن ولی میخوام بدونم اگه سوزنارو روکار بشورن بهتره یا بازکنم بدم بشورن؟این دل زدنا میتونه بخاطر کثیفی سوزنا باشه یانه؟

نمایه کاربر
Amir ELX

پستتوسط Amir ELX » سه شنبه 23 آبان 1396, 5:37 pm

Mohsen_tooka1982 نوشته شده:دوستان کسی جواب منو نمیدونه؟؟
سلام دوستان

سلام، برای حفط و افزایش قدرت موتور چند تا اقدام انجام دادم، شاید برای دوستانی که بالای 100 هزار کارکرد دارند و از شتاب و قدرت ماشین و مصرف بالای سوخت ناراضی هستند به درد بخوره:1- تعویض شمعها با NGK BKR6E با فیلر 0.8 2- باز کردن و شستشوی کاتالیست با اسید سیتریک 3- شستشوی انژکتورها با اولتراسونیک و تمیزکاری ریل سوخت و دریچه گاز با انژکتورشوی 4- تعویض صافی بنزین 5- تعویض وایرها با نوع همتک 6- تعویض فلکسیبل اگزوز (هر چند به تشخیص خودم نبود و اگزوزساز گفتن در حرکت نشتی داره)، همراه با لوله واسطه بین گلویی (عصایی) بعلت داشتن ترک و انبار وسط اگزوز همراه با لوله مربوطه با نوع شرکتی 7- شستشوی استپر با اسپری زنگ زدا و روانکار8WD 40- شستشو مپ سنسور با اسپری خشک ناهید. امیدوارم مفید بوده باشد.

نمایه کاربر
nogrefam
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: (LX EF7(Bifuel

پستتوسط nogrefam » سه شنبه 23 آبان 1396, 6:40 pm

Amir ELX نوشته شده:
Mohsen_tooka1982 نوشته شده:دوستان کسی جواب منو نمیدونه؟؟
سلام دوستان

سلام، برای حفط و افزایش قدرت موتور چند تا اقدام انجام دادم، شاید برای دوستانی که بالای 100 هزار کارکرد دارند و از شتاب و قدرت ماشین و مصرف بالای سوخت ناراضی هستند به درد بخوره:1- تعویض شمعها با NGK BKR6E با فیلر 0.8 2- باز کردن و شستشوی کاتالیست با اسید سیتریک 3- شستشوی انژکتورها با اولتراسونیک و تمیزکاری ریل سوخت و دریچه گاز با انژکتورشوی 4- تعویض صافی بنزین 5- تعویض وایرها با نوع همتک 6- تعویض فلکسیبل اگزوز (هر چند به تشخیص خودم نبود و اگزوزساز گفتن در حرکت نشتی داره)، همراه با لوله واسطه بین گلویی (عصایی) بعلت داشتن ترک و انبار وسط اگزوز همراه با لوله مربوطه با نوع شرکتی 7- شستشوی استپر با اسپری زنگ زدا و روانکار8WD 40- شستشو مپ سنسور با اسپری خشک ناهید. امیدوارم مفید بوده باشد.

سلام شمع bkr6e برای پایه گازسوز هم جواب میده؟
قیمت یک دست؟
...Find your way
HameD

#اندوه_آبان

نمایه کاربر
Amir ELX

پستتوسط Amir ELX » چهار شنبه 24 آبان 1396, 7:35 pm

شمع های قبلی را 28000 تومان خریدم، جدیداً یکدست NGK BKR6EGP-G-POWER=7092 سوزنی پلاتینیوم با گپ 0.9 خریدم ولی عوض نکردم بنا به تست های انجام شده ( کلیپش را کمپانی هوندای ژاپن منتشر کرده و در آپارات موجود است)، در فشار و حرارت های بالا افت ولتاژ کمی دارند. در مورد پایه گارسوز بنظرم مشخصات شمعش متفاوت با بنزین سوز باشه.

بازگشت به “کلوپ سمند Samand”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Static-X, ممل-امریکایی و 11 مهمان