نوسان دور موتور 206

مدیران انجمن: whiteshark, Monarch

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
حمید گودرزی
نوع خودرو: پژوه206

Re: نوسان دور موتور 206

پست توسط حمید گودرزی » 26 اکتبر 2017, 07:26

با سلام به همه دوستان
ماشین تیپ دو مدل91 هست دریچه گاز برقی، ماشین تو حین حرکت شتاب میگیره یکم دل میزنه ولی وقتی ماشین رو تو همون سرعت خلاص میکنی ماشین بلافاصله خاموش میشه دور موتورم تو حالت بدون حرکت بالا پایین میشه همش باید گاز هرز بدی تا روشن نگه داریمش چراغ چکی روشن نبود دیاگ زدم فقط سنسور اکسیژونو گفت عوض کردم NTK اصلی گرفتم فرقی نکرد دریچه گاز دیگه ای گذاشتم شمع عوض کردم سنسور دور موتو عوض کردم سرسیلند ماشین رو برام عوض 900 هزار تومن خرجم شده هنوز ایراد برطرف نشده، خواهشا اگر کسی همچین ایرادی داشته برطرف کرده منو راهنمایی کنه
pira
شروع حركت

پست توسط pira » 26 اکتبر 2017, 10:19

با سلام
جهت راهنمایی:ماشین بنده تیپ 2 مدل 90 نوسان دور موتور در جا و در حال حرکت با آپدیت ecu با دیاگ در نمایندگی رفع شد.
Old School
نوع خودرو: 206 Sd V8
محل اقامت: Tehran , Iran

پست توسط Old School » 25 دسامبر 2017, 23:37

حمید گودرزی نوشته شده:
26 اکتبر 2017, 07:26
با سلام به همه دوستان
ماشین تیپ دو مدل91 هست دریچه گاز برقی، ماشین تو حین حرکت شتاب میگیره یکم دل میزنه ولی وقتی ماشین رو تو همون سرعت خلاص میکنی ماشین بلافاصله خاموش میشه دور موتورم تو حالت بدون حرکت بالا پایین میشه همش باید گاز هرز بدی تا روشن نگه داریمش چراغ چکی روشن نبود دیاگ زدم فقط سنسور اکسیژونو گفت عوض کردم NTK اصلی گرفتم فرقی نکرد دریچه گاز دیگه ای گذاشتم شمع عوض کردم سنسور دور موتو عوض کردم سرسیلند ماشین رو برام عوض 900 هزار تومن خرجم شده هنوز ایراد برطرف نشده، خواهشا اگر کسی همچین ایرادی داشته برطرف کرده منو راهنمایی کنه
داداش مشكل ماشينت ٩٠ درصد از كوئلشه چون دريچه گاز برقيا كلا سيستم جرقه زنيشون حساسه
شمع هاتو بازديد كن اگه اوكي بودن كوئل عوض كن
شتاب ماشينتم بالاتر ميره مصرف سوختت هم پايين تر مياد.
...::: Ride or Die :::...
Old School
نوع خودرو: 206 Sd V8
محل اقامت: Tehran , Iran

پست توسط Old School » 25 دسامبر 2017, 23:41

MOHAMMAD1346 نوشته شده:
29 ژوئن 2017, 07:55
bargchin نوشته شده:سلام دوستان
من پژو 206 تیپ 2 مدل 85 دارم تازه براش موتور نو گرفتم و اکثر سنسورهاشو هم تعویض کردم مدتیه فقط وقطی کولر میگیرم و فن با دور بالا کار میکنه وقتی برق اضافه از ماشین میگیرم یعنی در همون حالت روشن بودن کولر فلاشر میزنم یا چراغ روشن میکنم و غیره . . . . دور موتور بلافاصله کم و زیاد میشه مثلا مقتی فلاشر میزنم دور موتور با فلاشر میرقصه و بالا پایین میشه . کسی هم از این برقکارها سر در نمیاره لطفا راهنمایی کنید .
باید بگم ماشینم همه چیزش مثل ساعت کار میکنه و واقعا ازش رازیم . ولی این مورد رو نمیدونم چه کنم
سلام
کثیف بودن و یا شُل بودن و یا ضعیف بودنِ سیم منفی که به بدنه وصله میتونه همین مشکلات رو به وجود بیاره همچنین کثیف بودن و یا شل بودنِ سیمهای وصل شده به باتری و بستهای باتری و سرهای سربیِ باتری . باید همگی تمیز و براق و محکم باشند
بايد دياگ بزني ببيني ولتاژ اوضاش چطوره
تسمه ماشينو يه نگاه بنداز امكان شل شدن تسمه دينام وجود داره كه اغلب باعث افت ولتاژ ميشه
در غير اون صورت مشكل ميتونه از ضعيف شدن دينام يا باتري باشه
...::: Ride or Die :::...
نمایه کاربر
masroor2
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 206 تیپ 2 مدل 83
محل اقامت: تهران

پست توسط masroor2 » 12 ژانویه 2018, 12:09

دوستان اخیرا با مشکلی مواجه شدم عجیب و غریب . ( مدل 83 تیپ 2 دریچه گاز سیمی ) ای سیو ساژم . ماشین بی دردسر خودم و بردم معاینه فنی که با سنسور اکسیژن قدیمی رد شد. همونجا طرف گفت بزار ریست کنم شاید گاز co بیاد پایین که نشد( نمی دنم چیو انگولک کرد برق استپر و کشید که ماشین زیاد گاز بخوره ... ) . از اون تاریخ به بعد از دنده 1 به خلاص ماشین گاز اضافی میخوره چندتا 1600 تا 2000 بعد دور موتور میاد سرجاش ثابت و میزون. با تعویض سنسور اکسیژن ntk ، استپر مگنت مارلی ، تست کوئل، تست زاویه دریچه گاز و حلزونی و کپ ، سیم گاز چندین بار دیاگ معمولی و ریست و عیب یابی متاسفانه این ایراد سرجاش باقیه.خدا نشناس معلوم نیست چیکار کرده ، بردم پیش خودش گفت من کاری نکردم ! آخرین تعمیرکار میگفت باید ecu رو ارتقا بدی با pps . البته فکر کنم 5 یا 6 سال پیش بردم پیش دوستی به نام آقا کاوه انجام داده بودم . دوستان اگه تجربه یی دارن ممنون میشم ، آقای محمد چند تا پست در صفحه های پیشین توضیحات جالبی داشتن . اگر هم دوستان کسی رو میشناسند که می تونه در تهران این مشکل و حل کنه معرفی کنند سپاس گزارم.
نمایه کاربر
MOHAMMAD1346
متخصص دوو ماتیز
محل اقامت: KWT

پست توسط MOHAMMAD1346 » 13 ژانویه 2018, 01:05

masroor2 نوشته شده:
12 ژانویه 2018, 12:09
دوستان اخیرا با مشکلی مواجه شدم عجیب و غریب . ( مدل 83 تیپ 2 دریچه گاز سیمی ) ای سیو ساژم . ماشین بی دردسر خودم و بردم معاینه فنی که با سنسور اکسیژن قدیمی رد شد. همونجا طرف گفت بزار ریست کنم شاید گاز co بیاد پایین که نشد( نمی دنم چیو انگولک کرد برق استپر و کشید که ماشین زیاد گاز بخوره ... ) . از اون تاریخ به بعد از دنده 1 به خلاص ماشین گاز اضافی میخوره چندتا 1600 تا 2000 بعد دور موتور میاد سرجاش ثابت و میزون. با تعویض سنسور اکسیژن ntk ، استپر مگنت مارلی ، تست کوئل، تست زاویه دریچه گاز و حلزونی و کپ ، سیم گاز چندین بار دیاگ معمولی و ریست و عیب یابی متاسفانه این ایراد سرجاش باقیه.خدا نشناس معلوم نیست چیکار کرده ، بردم پیش خودش گفت من کاری نکردم ! آخرین تعمیرکار میگفت باید ecu رو ارتقا بدی با pps . البته فکر کنم 5 یا 6 سال پیش بردم پیش دوستی به نام آقا کاوه انجام داده بودم . دوستان اگه تجربه یی دارن ممنون میشم ، آقای محمد چند تا پست در صفحه های پیشین توضیحات جالبی داشتن . اگر هم دوستان کسی رو میشناسند که می تونه در تهران این مشکل و حل کنه معرفی کنند سپاس گزارم.
سلام
با موتور سرد , فیوز کامپیوتر و یا سر منفی باتری رو 3 دقیقه بردارین و سپس دوباره وصل کنین
بعدش استپر رو باید ریست کنین
به این شکل
سوئیچ 5 ثانیه باز
س 5 ث بسته
س 5 ث باز
استارت بدون گاز
صبر کنین تا موتور کاملاً گرم بشه
بعدش اگر کولر سالمه :
کولر 10 ث روشن
کولر 10 ث خاموش
موتور خاموش
با این کار اگر مشکل از تنطیم نبودن اِستِپر باشه مشکل حل میشه

==============================
صرفه جویی میلیونی در هزینه های خودرو

http://tuningtalk.com/forum/viewtopic.p ... &start=410
همه عالَم گشتم و عاشق شدم صد بار
ندیدم من عشقی به از عشقِ پروردگار
نمایه کاربر
kavehn
شروع حركت
نوع خودرو: 405

پست توسط kavehn » 13 ژانویه 2018, 10:06

masroor2 نوشته شده:
سلام.منم یه مدت نبودم و ماشین درب خونه پارک بود،باتریشو جدا کرده بودم.بعد که اومدم وصلش کردم بلافاصله با روشن شدن ماشین بهش گاز دادم.ماشینم مثل ماشین شما شد دقیقا.
بعدش باتری رو جدا کردم و دوباره بعد چند دقیقه وصلش کردم و این بار با روشن کردن ماشین دیگه اصلا گاز ندادم.بعدش دیگه روال طبیعیه.
شما هم همین کارو امتحان کنید.هیچ چیز خاصی هم نداره.موقعی که میدونید ماشینو لازمتون نمیشه،حدود یک ساعت بزارین باتری قطع باشه.بعدش روشن کنید ولی اصلا گاز ندین چن دقیقه.بعدش به روال معمول حرکت کنید.(فراموش نکنید درب ماشینو قفل کنید یه وقت خدایی نکرده ندزدن نفرینمون کنی)
مهربان باش...
شاید فردایی نباشد...
نمایه کاربر
masroor2

پست توسط masroor2 » 21 ژانویه 2018, 15:43

MOHAMMAD1346 نوشته شده:
13 ژانویه 2018, 01:05
masroor2 نوشته شده:
سلام
با موتور سرد , فیوز کامپیوتر و یا سر منفی باتری رو 3 دقیقه بردارین و سپس دوباره وصل کنین
بعدش استپر رو باید ریست کنین
به این شکل
سوئیچ 5 ثانیه باز
س 5 ث بسته
س 5 ث باز
استارت بدون گاز
صبر کنین تا موتور کاملاً گرم بشه
بعدش اگر کولر سالمه :
کولر 10 ث روشن
کولر 10 ث خاموش
موتور خاموش
با این کار اگر مشکل از تنطیم نبودن اِستِپر باشه مشکل حل میشه

==============================
صرفه جویی میلیونی در هزینه های خودرو

http://tuningtalk.com/forum/viewtopic.p ... &start=410
درود
بسیار تشکر از آقای محمد عزیز و آقای کاوه مشکل حل شد . :smile: :-) :hb:
نمایه کاربر
MOHAMMAD1346
متخصص دوو ماتیز
محل اقامت: KWT

پست توسط MOHAMMAD1346 » 21 ژانویه 2018, 16:50

masroor2 نوشته شده:
21 ژانویه 2018, 15:43

درود
سلام
خدا رو شکر
مشکل از چی بود ؟
همه عالَم گشتم و عاشق شدم صد بار
ندیدم من عشقی به از عشقِ پروردگار
نمایه کاربر
masroor2

پست توسط masroor2 » 22 ژانویه 2018, 11:38

MOHAMMAD1346 نوشته شده:
21 ژانویه 2018, 16:50
masroor2 نوشته شده:
21 ژانویه 2018, 15:43

درود
سلام
خدا رو شکر
مشکل از چی بود ؟
اول عملیات شما رو کامل انجام دادم ، بعدش همونجوری بود منتهی یکساعت بعد میخواستم ببینم فشنگی هیدرولیک روغن میده یا نه ! فیش اشو در آوردم روغن هاشو یکم تمیز کردم جا زدم. بعد از این داستان یهو خود به خود عاقل شد. ولی فکر کنم همون تنظیم نبودن استپر بود.قبل این داستان ماشین بردیم پیش یکی از دوستان با دیاگ پی پی اس خیلی زحمت کشیدن. کار به تعویض ای سی یو هم داشت می کشید! منتهی فکر کنم همون از تنظیم خارج شدن استپر بود که با راهنمایی شما حل شد. :hb:
ارسال پست

بازگشت به “پژو 206 و 206+”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان