بهترین روغن و فیلتر برای پارس و 405

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
Torn@do
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: بهترین روغن و فیلتر برای پارس و 405

پست توسط Torn@do » 07 ژوئن 2018, 22:21

سلام دوستان طاعات و عباداتتون قبول باشه من پژو ۴۰۵ slxدارم که تو ۵هزار خودم روغنشو عوض کردم و توانساز ریختم الان میخوام دوباره روغنو عوض کنم شما چه پیشنهادی میدید؟؟؟خودم طی مطالعاتی که تو این تایپینگ داشتم اکثر دوستان سوپر پیشتاز قوطی قرمز رو پیشنهاد دادن....
یه سوال غیر مرتبط...از وضعیت نور چراغ های ماشینم راضی نیستم کسی میتونه راهنماییم کنه خصوصا سو پایینش؟؟
Amir6990
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: pars
محل اقامت: mshd

پست توسط Amir6990 » 08 ژوئن 2018, 01:11

Torn@do نوشته شده:
07 ژوئن 2018, 22:21
سلام دوستان طاعات و عباداتتون قبول باشه من پژو ۴۰۵ slxدارم که تو ۵هزار خودم روغنشو عوض کردم و توانساز ریختم الان میخوام دوباره روغنو عوض کنم شما چه پیشنهادی میدید؟؟؟خودم طی مطالعاتی که تو این تایپینگ داشتم اکثر دوستان سوپر پیشتاز قوطی قرمز رو پیشنهاد دادن....
یه سوال غیر مرتبط...از وضعیت نور چراغ های ماشینم راضی نیستم کسی میتونه راهنماییم کنه خصوصا سو پایینش؟؟
سلام دوست عزیز
روغن ایرانی اگه میخوای بریزی ایرانول ریسینگ از بقیه بهتره
توی خارجیام توتال و ادینول با کیفیتن هر دو ۴۰-۱۰ و ۴۰-۵ دارن.
نور چراغها با توجه به تجربه چراغ لنز دار(روی رانا) اگه لامپ با کیفیت مثل فیلیپس اصل بندازی نورش بهتر میشه اما اگه میخوای نورش مثل چراغ معمولی ۴۰۵ باشه باید زنون بندازی اونم کیفیت بالا و ۴۳۰۰ کلوین که حتی نورش از چراغ معمولیم بهتر میشه.
هدلایت هم میتونی نصب کنی ولی من توصیش نمیکنم
چون نور زنونو نداره و اینکه قاب پشت چراغ بسته نمیشه.و صدای فنش هم آزار دهندس.
نمایه کاربر
Davood.R.M
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: EF7-XU7
محل اقامت: تهران

پست توسط Davood.R.M » 08 ژوئن 2018, 11:37

Torn@do نوشته شده:
07 ژوئن 2018, 22:21
سلام دوست عزیز
روغن های بهران از نظر کیفی بعد از نفت پارس و ایرانول قرار می گیرند و مدت هاست که تو این تاپیک کسی سوپر پیشتاز (مخصوصا قرمزش ) رو پیشنهاد نمیده.
اگر میخواهید با کمترین مقدار هزینه بهترین کیفیت رو داشته باشید همون ریسینگ و سوپر پایا از همه بهترند.
Torn@do
شروع حركت

پست توسط Torn@do » 08 ژوئن 2018, 13:21

من هزینه برام مهم نیست و با توجه به اینکه تجربه کمی تو خودرو دارم بدنبال روغنی میکردم که درسشو پس داده باشه و اکثرا ازش راضی باشن؟؟؟
نمایه کاربر
yasar_azera_2010
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: XU7 405
محل اقامت: اردبیل

پست توسط yasar_azera_2010 » 08 ژوئن 2018, 14:40

Torn@do نوشته شده:
08 ژوئن 2018, 13:21
من هزینه برام مهم نیست و با توجه به اینکه تجربه کمی تو خودرو دارم بدنبال روغنی میکردم که درسشو پس داده باشه و اکثرا ازش راضی باشن؟؟؟
ادینول سوپرلایت 5.40
من تو xu7 تا 10.500 ک با فیلتر سرکان استفاده کردم اصن کم نکرد
اینم بگم تا 10.500 ک تقریبا 200 تومن تو مصرف بنزین صرفه جویی کردم .
sami_ehsanpour
شروع حركت
نوع خودرو: 405

پست توسط sami_ehsanpour » 09 ژوئن 2018, 14:40

سلام بر دوستان و اساتید
امروز یه چیز فوق عجیب رو متوجه شدم
امروز صبح که رفتم فولی روغن رو چک کنم که ببینم وضعیت روغن چطوریاس دیدم که فولی نزدیک خط پایین هست و تعویض روغن قبلی 3500 قبل بود.
پیش خودم گفتم این دیگه ارزش نداره که برم یه لیتر بریزم روش برم عوضش کنم و در کمال ناباوری وقتی با ساکشن روغن رو کشید 3800 سی سی روغن بیرون اومد :| و نیم لیتر هم که داخل فیلتر هست. یعنی فقط 200 سی سی کم کرده بود. نا گفته نماند که دوبار فولی عوض شده و هر دو یه اندازه نشون میدن میزان روغن رو.
حالا میخوام بدونم این مشکل رو چطور حل کنم که فولی درست نشون بده
Mehran.2000
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت

پست توسط Mehran.2000 » 14 ژوئن 2018, 08:19

سلام دوستان از روغن ایرانول ریسینگ 10w40 میشه برای پژو 2000 استفاده کرد؟ممنون میشم راهنمایی کنید
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: SAMAND XU7 1396
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
تماس:

پست توسط ممل-امریکایی » 14 ژوئن 2018, 09:46

sami_ehsanpour نوشته شده:
09 ژوئن 2018, 14:40
سلام بر دوستان و اساتید
امروز صبح که رفتم فولی روغن رو چک کنم که ببینم وضعیت روغن چطوریاس دیدم که فولی نزدیک خط پایین هست و تعویض روغن قبلی 3500 قبل بود.
پیش خودم گفتم این دیگه ارزش نداره که برم یه لیتر بریزم روش برم عوضش کنم و در کمال ناباوری وقتی با ساکشن روغن رو کشید 3800 سی سی روغن بیرون اومد :| و نیم لیتر هم که داخل فیلتر هست. یعنی فقط 200 سی سی کم کرده بود. نا گفته نماند که دوبار فولی عوض شده و هر دو یه اندازه نشون میدن میزان روغن رو.
سلام دوست عزیز
منظورت از فولی رو متوجه نشدم ولی اگر احتمالا منظور شما همان سیخ یا گیج روغن میباشد ،باید عرض کنم کاملا درست نشان میدهد.حتی اگر مقدار روغن روی سیخ در پایینترین حالت باشد با سیصد سی سی اضافه کردن ،فول میشود.یعنی اینجوری نیست که وقتی روغن در روی علامت نصف باشد پس درون کارتر هم نیمی از حجم روغن باقی مانده است.موفق باشید.
نیست شو تا هستیت از پی رسد
تا تو هستی، هست در تو کی رسد
تا نگردی محو خواری فنا
کی رسد اثبات از عز بقا
sami_ehsanpour
شروع حركت
نوع خودرو: 405

پست توسط sami_ehsanpour » 14 ژوئن 2018, 16:59

ممل-امریکایی نوشته شده:
14 ژوئن 2018, 09:46
sami_ehsanpour نوشته شده:
09 ژوئن 2018, 14:40
سلام بر دوستان و اساتید
سلام دوست عزیز
منظورت از فولی رو متوجه نشدم ولی اگر احتمالا منظور شما همان سیخ یا گیج روغن میباشد ،باید عرض کنم کاملا درست نشان میدهد.حتی اگر مقدار روغن روی سیخ در پایینترین حالت باشد با سیصد سی سی اضافه کردن ،فول میشود.یعنی اینجوری نیست که وقتی روغن در روی علامت نصف باشد پس درون کارتر هم نیمی از حجم روغن باقی مانده است.موفق باشید.
بعضی ها میگن فولی و بعضی ها میگن گیج که مارو هم گیج کردن
یعنی از min تا max سیصد سی سی هستش؟
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: SAMAND XU7 1396
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
تماس:

پست توسط ممل-امریکایی » 14 ژوئن 2018, 19:55

سلام
دقیقا نمیشه گفت چقدر هست و در هر خودرویی مقدارش متفاوت هست.بهترین کار این هست که ،کم کم روغن اضاف کنید تا فول شود.و مقدارش رو بفهمید.معمولا در اکثر خودروها تفاوت بین مین و ماکس به یک لیتر نمیرسد.یعنی حتی اگر فقط نوک سیخ روغنی شود ، حداقل ۲/۵لیتر روغن هنوز باقی هست و با اضافه کردن حدود یک لیتر مجدد فول میشود.
نیست شو تا هستیت از پی رسد
تا تو هستی، هست در تو کی رسد
تا نگردی محو خواری فنا
کی رسد اثبات از عز بقا
ارسال پست

بازگشت به “پژو 405، پرشیا و...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان