*اگر میخواهید خودروی دست ساز بسازید از این تاپیک شروع کنید *

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
BABAK.M
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!
محل اقامت: TEHRAN

Re: *اگر میخواهید خودروی دست ساز بسازید از این تاپیک شروع کنید *

پست توسط BABAK.M » 12 اکتبر 2016, 21:54

اقایی که گفت میخواد باگی بسازه با 5 تومن .از فکر انجین هایابوسا و ...بیا بیرون چون 20 تومن دیگه هم باید بزاری روش فقط انجین بخری
یه انجین پراید یا رنو2 ارزون بگیر حول حوش 2 تومن میشه
3 تومن هم بزار برا بقیه اش
1 تومن رینگ و لاستیک
2 تومکن شاسی و تجهیزات .
اکی میشه

نمایه کاربر
mhajlo
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: zzr,hyo250,vfr4,gal7
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط mhajlo » 27 نوامبر 2016, 15:29

Diuarsh نوشته شده:سلام خدمت کله ماشین سازان عزیز
بنده چند سعوال داشتم
1.سییستم فرامان روچطور بسازم؟
2.ایا می توان دیفر پیکان رابه انجیل 200وصل کرد.؟
3.راسته یقیمت کامل از دیفر پراید .انجیل 200.رینگ پیکان4تاش چنده؟
4.اگه قیمت سیستم فرمان کامل پرایتم قیمتش روداشتید ممنون میشم جواب بدید. ...باتشکر از اعضای سایت...

سلام عزیز :
1- با استفاد ه از یه جعبه فرمون و دو تا طبق صاف و سگ دست و .... یکم نبوغ یا چیزای شبیه به این (برو پیست کارتینگ و نبوغ رو از نزدیک تو جلوبندی عقب بندی اونا ببین ) یا برو نمایشگاه موتور و به اکسل جلو و عقب atv موتور چهار چرخ ها نگاه کن
2- میشه ولی برای انجین 200 سنگین میشه با بقیه ی لوازماش ( میشه از دفر موتور سه چرخها استفاده کنی)
3- دفر پراید توی گیربکسه و بدرد کار من و شما نمیخوره (در ضمن تو همین تی تی تاپیک دیقرانسیل دست ساز هست) ، رینگ پیکان دونه ای بیست تومنه و لاستیک هم 20 تومنی پیدا میشه دونه ای
4- فک کنم بشه با 500 تهیه کردش
موتور ژاپنی 4 سیلندر یک اگزوز
ایرانی یک سیلندر 4 اگزوز
هندی یک سیلندر یک اگزوز 4 شمع

نمایه کاربر
YSN.Menace
شروع حركت
نوع خودرو: َAAC Menace
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط YSN.Menace » 01 مارس 2017, 01:20

باسلام
درخواست کمک دارم.. :(
قضیه اینه که میخوام یه ریورز تریک مثل اونی که آقا ارسلان درست کرده ولی با امکانات خاص بیشتر بسازم. یه اطلاعتی دارم و میخوام تا تابستون اطلاعات بدست بیارم که موقع ساخت گیج نزنم. :-D .
در مورد دو چرخ جلو سایز و ... و سیستم ترمز ,خودم تو فکر سیستم ترمز هیدرولیک دوچرخه ام و چرخ عقب و طبق و سگدست ها.؟
اگه کسی چیزی بیشتر از یه پسر 14 ساله میدونه بگه.(میدونم که همه ازمن بیشتر بلدن خییلی،) :-(
محمــــدَِ
یاســــَِین

نمایه کاربر
YSN.Menace
شروع حركت
نوع خودرو: َAAC Menace
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط YSN.Menace » 15 می 2017, 13:42

دوباره سلام اقا لطفا لطفا لطفا خواهش گوش بدید. :( :viol: :-( =n
شنیدم تو افریقا در همه کشورها اگه کسی کپی دقیق نقشه شاسی و اتصالات ان و سیستم های ازاین دسته رو روی ماشین دست ساز خودش بزنه.اجازه تردد داخل شهر را داره و مسلما دیگه لازم نیست غیر قانونی و خطری ماشینارو ورداریم بریم یه دور کوچیک بزنیم.
کسی میدونه که ایا تو ایران هم اینجوریه؟
محمــــدَِ
یاســــَِین

نمایه کاربر
mhajlo
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: zzr,hyo250,vfr4,gal7
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط mhajlo » 11 ژوئن 2017, 12:15

YSN.Menace نوشته شده:باسلام
درخواست کمک دارم.. :(
قضیه اینه که میخوام یه ریورز تریک مثل اونی که آقا ارسلان درست کرده ولی با امکانات خاص بیشتر بسازم. یه اطلاعتی دارم و میخوام تا تابستون اطلاعات بدست بیارم که موقع ساخت گیج نزنم. :-D .
در مورد دو چرخ جلو سایز و ... و سیستم ترمز ,خودم تو فکر سیستم ترمز هیدرولیک دوچرخه ام و چرخ عقب و طبق و سگدست ها.؟
اگه کسی چیزی بیشتر از یه پسر 14 ساله میدونه بگه.(میدونم که همه ازمن بیشتر بلدن خییلی،) :-(
خیلی خوبه که شروع حرکت و نبوغت تو 14 سالگیته و راهت رو انتخاب کردی ...
برای چرخهای جلوت به نظر من بهتره از لاستیک های 13 اینچی پراید شروع کنی علی الخصوص که لاستیک تا پهنای 205 هم تو بازار برای رینگ 13 و 14 فراونه و میتونی بعد ها با افزایش پهنای چرخها جلوه بدی به کارت ...
مزیت دیگش اینه که در تهیه بلرینگ و توپی و سگ دست وطبق و ... به مشکل مالی کمتر میخوری ... توپیش هم رینگ خورش خوبه
حتی میتونی بعدها از این رینگ هایی که بخاطر خرابی یکیش سه تایی و ناقص شدن و ارزونن هم استفاده کنه

ترمز جلوهات رو میتونی راحت دیسکی پیداه کنی و چرخ عقبتم یا روی موتوری که تهییه میکنی هست یا ابداعی میزنی با رینگ پراید و کاسه یا دیسک پراید

اگه میخای موتور دار باشه محصولت و قراره 60 کیلومتر در ساعت راه بره از فکر دوچرخه و رینگ و بلبرینگ و زنجیر و ... دوچرخه بیا بیرون

اون قضیه ی اجازه تردد هم تو ایران فرق داره و نشدنیه .... توضیح بیشتر بدم ظن سیاه نمایی به من میبرین

ولی میتونی بیس کار رو روی یه موتورسیکلت که پلاک و مدارک وشماره ی تنه و انجین و کارت و ... داره بذاری تا روز مبادا اذیتت نتونن بکنن
موتور ژاپنی 4 سیلندر یک اگزوز
ایرانی یک سیلندر 4 اگزوز
هندی یک سیلندر یک اگزوز 4 شمع

Diuarsh

پست توسط Diuarsh » 18 ژولای 2017, 22:17

سلام دوستان من می خوام یه ماشین دست ساز بسازم درمورد شاسی مشکل دارم کسی می تونه یه شاسی ارزون ولی محکم واسم تراحی کنه ممنون میشم ۰۹۳۹۶۹۳۰۶۴۵ اینم شمارمه می تونید تلگرام بم بگید

نمایه کاربر
rohollah
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: MERIDA TFS 100V
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
تماس:

پست توسط rohollah » 09 دسامبر 2017, 21:31

سلام دوستان
من یه ماشین می خوام بسازم. شاسی مشابه چیزی که در خودروهای کارت میبینیم ولی برای 2 نفر و یک سیستم تعلیق ساده.
انجین رو می خوام از انجین موتورسیکلت استفاده کنم، احتمالا طرح ویو.
ولی مشکل اصلی، دنده عقب و دیفرانسیل هست. راه حل دارید؟!
ﺗﺎﻭﺍﻥ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﻧﯽ ﺑﮕﯽ ﺗﺎﺭﻫﺎﯼ ﺳﻔﯿﺪﯾﻪ ﮐﻪ ﯾک ﺷبه ﻻﺑﻻﯼ ﻣﻮﻫﺎﺕ ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﻣﯿﺎﺩ.

BABAK.M

پست توسط BABAK.M » 10 دسامبر 2017, 14:19

باگی میخوای بسازی دیگه ..دنده عقب با انجین موتور سیکلت نمیشه
به نظرم انجین ماشین بزار روش ..رنو ..پراید ...پراید بهتره ...هم دنده عقب داره هم سرعتش بیشتره هم درد سر زنجیر و گلا لای لای زنجیر را نداری دیگه
در ضمن ماشین 2 نفره بهتره انجین پراید باشه پون انجین موتور سلکلت ویو فقط میتونه تکونش بده همین

نمایه کاربر
rohollah
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: MERIDA TFS 100V
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
تماس:

پست توسط rohollah » 10 دسامبر 2017, 16:29

BABAK.M نوشته شده:
10 دسامبر 2017, 14:19
باگی میخوای بسازی دیگه ..دنده عقب با انجین موتور سیکلت نمیشه
به نظرم انجین ماشین بزار روش ..رنو ..پراید ...پراید بهتره ...هم دنده عقب داره هم سرعتش بیشتره هم درد سر زنجیر و گلا لای لای زنجیر را نداری دیگه
در ضمن ماشین 2 نفره بهتره انجین پراید باشه پون انجین موتور سلکلت ویو فقط میتونه تکونش بده همین
اونوقت هزینه پروژه سرسام آور میشه!
قصد شکستن دیوار صوت رو ندارم، موتور طرح ویو هم همچین ضعیف نیست و 300 کیلو رو جواب میده. پلتفرم هم باگی نیست، گفتم که شاسی مشابه کارت + دیفرانسیل و سیستم تعلیق ساده. یه ماشین ریس (با سرعت اندک ولی خوش فرمان) کوچولو هست.
انجین طرح ویو رو هم به این خاطر انتخاب کردم که کلاچ خودکار داره و می تونم خیلی کارای عالی روش انجام بدم!!
شاید کلا قید دنده عقب رو زدم!
سیستم زنجیر رو هم حذف می کنم و خروجی موتور رو بوسیله میل گاردان به دیفرانسیل منتقل می کنم. البته وزن میل گاردانم هست.
...
اما در مورد پیشنهاد شما، قیمت موتور و گیرباکس پراید چقدره؟ گیرباکس اتوماتیک برای پراید هست؟
هزینه سیم کشی، سیستم سوخت رسانی و... هم باید با اومدن موتور پراید در نظر بگیرم!
اگر تجربه دارید، حدود قیمت و قطعاتی رو که لازمه رو بهم اطلاع بدید ببینم می تونم از پسش بربیام؟! کسی از موتور قوی تر و سریع تر بدش نمیاد!
ﺗﺎﻭﺍﻥ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﻧﯽ ﺑﮕﯽ ﺗﺎﺭﻫﺎﯼ ﺳﻔﯿﺪﯾﻪ ﮐﻪ ﯾک ﺷبه ﻻﺑﻻﯼ ﻣﻮﻫﺎﺕ ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﻣﯿﺎﺩ.

BABAK.M

پست توسط BABAK.M » دیروز, 18:35

قیمت که ..موتور دست دوم پراید از 1 تومن شروع میشه // 1.5 زیاد هست تو شوش کامل با همه چی //ای سی یو ..همه چی روشن بهت میده
ولی خب دنگ و فنگ های دور برش هم هست سیم کشی هم هست کلا حدود 2 تومن میشه ..موتور مزدا بی3 هم میتونی بندازی اونم همین حدودا هست ..
2 تومین میشه کلش حالا بالا تر پاییتر داره این مبلغ دقیق نیست
گیربکس اتوماتیک هم هست گیر میاری .
پلوس پراید دست دوم میخوای حتی میتونی ببریش اگر زیاده و جوشش میده برات تراشکار به همون میزانی که تو شاسیت هست
کاسه چرخ جلو پراید میخوای که دست دومش ارزونه اینها چیزی نمیشه ارزونه همشون
.دوست دوم میگیری نو که نیاز نداری
خوبیش اینه که خودش دیسک ترمز هم داره و مشکل ترمزت را هم حل میکنه
در ضمن اینم بگم فکر نکنی خیلی نیروی زیادی داره ...نیروی خوبی داره ولی اونقدرا که فکر میکنی زیاد نیست برای کار باگی و کارتینگ شما جواب باید بگیری از پدال وگرنه یه چیزی ساختی که زور میزنه تا راه بیفته و فقط راه میفته و راه میره ..همین کار دیگه نمیکنه ..شما که مسلما فقط هدفت این نیست که راه بری باهاش از نقطه A به B و همه را خسته میکنه .
قدرت و سرعتش خوبه
در مورد شاسی هم میتونی شاسی محکم تر و با کیفیت تری بسازی و فکر کارتینگ را از سرت بیرون کن ..کارتینگ شاسیش به درد نمیخوره .و کفش گیر میکنه تو خیابون و زشته ..اصولی نیست اون کار ..یا باید یه کارت درست و حسابی باشه یا باگی باشه
کارتینگ سیستم تعلیق نداره و زود شاسیت فرسوده و میشکنه و از بین میره
شما سیستم تعلیق حتما لازم داری شک نکن در این
چون 2 نفر هست و چیزی حدود 200- 300 کیلو وزن شاسی شما و حدودا 400 کیلو مزن کل ماشینت میشه
به نظرت 400 کیلو بدون فنر بندی امکان پذیره ؟ من میدونم (نه)
تو همون کارت های فکسنی میشنی یه نفر هم هستی و فوق سبکه و تو پیست صاف هم هست کمر درد میگیری تو 10 دقیقه
اون به درد نمیخوره ..یا باگی بساز
یا ماشینی مثل کارتهام ...یا اون کی تی ام های مخصوص ریس 2 نفره

ارسال پست

بازگشت به “کلوپ خودروهای دست ساز”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان