مباحث متفرقه کلوپ برق

تصویر
مقالات و مباحث مربوط به برق خودرو + پرسش و پاسخ

مدیر انجمن: Kayhan3773

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
**RAMBOO**
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: اسپرو >پراید >سمندlx
محل اقامت: تهران
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: مباحث متفرقه کلوپ برق

پست توسط **RAMBOO** » 25 سپتامبر 2017, 21:59

سلام دوستان.

چند روزه که هایما s7 توربو تحویل گرفتیم یه مشکلی پیش اومده برام تاپیکی پیدا نکردم اینجا مطرح میکنم .

پدرم رو ماشینش حساسه و قفل فرمان براش تهیه کرده بود که متاسفانه چون بوق ماشین هم رو فرمونه وقتی میخوای قفل رو ببندی باعث میشه بوق به صدا در بیاد .
دیروز اومد خونه گفت بوق ماشینم کار نمیکنه که با بررسی ها مشخص شد فیوز مربوط به بوق ۱۵ آمپری سوخته . فیوز مربوطه رو تعویض کردیم و بوق به صدا در اومد ولی با بوق بعدی دوباره سوخت .

اینجور که مشخصه و پدر گفت وقتی ماشین پارک بوده قفل فرمون باعث شده بوده که بوق برای مدتی به صدا در بیاد مثلا ۲ دقیقه مداوم و باعث شده بوده که فیوز بسوزه .

دوستان اگر کسی تجربه ای در این خصوص داره حالا نه این ماشین خودروهای مشابه داشته راهنمایی کنه قطعا یه جایی اتصالی وجود داره .

اصلا تمایلی به مراجعه به نمایندگی نداریم .

گرفتاریه دنیا در این است که انسان نادان از کار خود مطمئن اما انسان دانا در شک و تردید است ...

کوچیک همه مهدی هستم
smh1317
نوع خودرو: پژو 405

قطع وصلی برق ۴۰۵

پست توسط smh1317 » 28 سپتامبر 2017, 02:19

با سلام خدمت همه دوستان
یه پژو ۴۰۵ دارم که سیستم برقیش یه مشکلی داره هرجا بردم نتونستن حلش کنن اونم اینکه همیشه مشکل قطع و وصلی برق داره مثلا یه وقتایی شیشه بالابر کار نمیکنه یه وقتایی کولر چراغای شیشه بالابر چشمک میزنه . بعضی وقتا هم کولر روشنه ولی سرد نمیکنه خلاصه هرروز یه ایراد وجالب اینجاست اگه کلاچ تا ته فشار بدم تقریبا مشکلش حل میشه حتی رو خلاصی باید کلاچ فشار بدم تا مثلا شیشه بالابر کارکنه ... دوستان خواهشن اگه کسی به همچین مشکلی برخورده کمک کنه
نمایه کاربر
تحیری
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پژو 206 تیپ 5 و p.k
محل اقامت: تهران تهران پارس

Re: قطع وصلی برق ۴۰۵

پست توسط تحیری » 28 سپتامبر 2017, 08:48

smh1317 نوشته شده:با سلام خدمت همه دوستان
یه پژو ۴۰۵ دارم که سیستم برقیش یه مشکلی داره هرجا بردم نتونستن حلش کنن اونم اینکه همیشه مشکل قطع و وصلی برق داره مثلا یه وقتایی شیشه بالابر کار نمیکنه یه وقتایی کولر چراغای شیشه بالابر چشمک میزنه . بعضی وقتا هم کولر روشنه ولی سرد نمیکنه خلاصه هرروز یه ایراد وجالب اینجاست اگه کلاچ تا ته فشار بدم تقریبا مشکلش حل میشه حتی رو خلاصی باید کلاچ فشار بدم تا مثلا شیشه بالابر کارکنه ... دوستان خواهشن اگه کسی به همچین مشکلی برخورده کمک کنه
با سلام:
در وحله اول ضعف برق باتری ودینام می باشد. یک ولت متر به دوسر باتری وصل کنید و خودرو را روشن کنید, ولتاژ نشان داده شده ولت متر باید حدود 14 ولت باشد. در وحله دوم یک باتری کاملا شارژ شده خودرو دیگر را به خودروی خود وصل کنید و شرایطرا با شرایطقبلی مقایسه کنید. با اسپری کنتاک شور ناهید آبی قسمت های نر و مادگی سوکت ها را جدا و اسپری کنید. و سپس نتیجه را در همین پست گزارش کنید.
علم را، در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن، 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
smh1317
نوع خودرو: پژو 405

پست توسط smh1317 » 29 سپتامبر 2017, 01:59

با سلام و تشکر از شما استاد گرامی
باطری جدید هستش حدودا یک ماهه که عوضش کردم و باطری قبلی هم همین مشکل رو داشت ولی دینام رو چک نکردم ..
آیا امکان داره که ماشین مشکل برق دزدی داشته باشه ؟؟؟
نمایه کاربر
تحیری

پست توسط تحیری » 29 سپتامبر 2017, 09:22

smh1317 نوشته شده:با سلام و تشکر از شما استاد گرامی
باطری جدید هستش حدودا یک ماهه که عوضش کردم و باطری قبلی هم همین مشکل رو داشت ولی دینام رو چک نکردم ..
آیا امکان داره که ماشین مشکل برق دزدی داشته باشه ؟؟؟
با سلام:
اگر باتری شما نو می باشد, ولتاژ 14 ولت دینام را در زمان روشن بودن خودرو چک کرده اید.؟
در زمان خاموش بودن خودرو, سر باتری ها را را باتری جدا کنید و با یک سنباده از داخل بست کاملا تمیز کنید. قطب های مثبت و منفی باتری باتری را از نظر محکم بسته شدن به سر اتوماتیک استارت(+) و اتصال بدنه(-) را چک کنید .
کانکتورهای نر و ماده مشکوک از نظر اکسیده شده جدا کنید و با اسپری آبی تمیزکنید.
نمایه کاربر
Kayhan3773
فعال خودروهای داخلی
نوع خودرو: 405GTI

مباحث متفرقه کلوپ برق

پست توسط Kayhan3773 » 30 سپتامبر 2017, 23:22

سوكت ها و سيم هاي زير داشبورد رو بررسي كردين ؟ ( مخصوصا سوكت هاي اطراف پدال ها رو )

Sent from my iPhone using Tapatalk
WORK SMARTER , NOT HARDER
نمایه کاربر
omidzaman
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
محل اقامت: مشهد

پست توسط omidzaman » 03 اکتبر 2017, 15:11

سلام به دوستان مخصوصا اقا کیهان عزیز که چند ساله مزاحمش میشم
اقا من جنسیس کوپه دار براش زنون گزاشتم بهد یک روز سمت شاگرد قطع شده
زنون چک شد سالمه برق منفی هم تا پشت سوکت دسته سیم اصلی که چراغ وصل میشه میاد ولی مثبت برای نور پایین نمیاد ولی سو بالا و بقیه چراغهای او سمت کامل کار میکنن
گفتم بجای اینکه کل دسته سیمو باز کنم یک مثبت از چراغ راننده بگیرم بیرارم واسه چراغ شاگرد و یک رله هم بزارم سرش
نطرتون چیه
یک مشکل دیگه چند روز پیش ماشینو بردم تودوزی برای صندلی های جلو دیشب دیدم گرمگن صندلیها کار نمیکنه سوکت های زیر صندلی هم وصله فیوزها هم سالمه
اما مشکل اخر داشتم قاب ستون عقبو درست جا میزدم اون سوکتی که مال گرمکن شیشه هست و به شیشه چسبیده کنده شده حالا باید با چی دوباره بچسبونمش به شیشه
ممنون از همه
نمایه کاربر
Kayhan3773
فعال خودروهای داخلی
نوع خودرو: 405GTI

پست توسط Kayhan3773 » 03 اکتبر 2017, 17:13

سلام به اقا اميد گل
دادا متاسفانه نقشه هاي ماشين شما رو ندارم و نميتونم كمكي در مورد چراغ ها بكنم .

در مورد صندلي اگه بررسي كردين و فيوز ها ، رله و باقي موارد سالم هست شك نكنين كه زمان تودوزي متوجه نشدن و سيم گرمكن رو قطع كردن .

در مورد سوكت گرمكن روي شيشه يه مدل چسب مخصوص رسانا وجود داره ولي گرون هست ( به چسب نقره معروفه و مخصوص همين مدل كارهاست ) بايد از شيشه فروشيا امارش رو بگيرين .

Sent from my iPhone using Tapatalk
WORK SMARTER , NOT HARDER
AmirAli_051
شروع حركت
نوع خودرو: RD i _ 82
محل اقامت: تربت حیدریه

پست توسط AmirAli_051 » 12 اکتبر 2017, 17:05

سلام خسته نباشید
واسه صندوق عقب یه لامپ وصل کردم نمیدونم برقشو از کجا بگیرم لطفا یکی از دوستان راهنمایی کنه... ممنون
اللهم عجل الولیک الفرج
نمایه کاربر
تحیری

پست توسط تحیری » 12 اکتبر 2017, 19:55

AmirAli_051 نوشته شده:سلام خسته نباشید
واسه صندوق عقب یه لامپ وصل کردم نمیدونم برقشو از کجا بگیرم لطفا یکی از دوستان راهنمایی کنه... ممنون
باسلام:
برق لامپ تمام صندوق عقب خودرو ها از طریق یک فیوز بطور مستقیم به باتری وصل می شود. شما در داخل زیر داشبورد بگردید هر سیمی که بدون روشن کردن سویج اصلی برق دار بود همان سیم را با لامپ و کلید لای دری صندوق سری کنید.
ارسال پست

بازگشت به “مباحث تخصصی برق خودرو”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان