تاپیک جامع لامپ زنون - XENON-

تصویر مباحث برق خودرو - پرسش و پاسخ

مدیر انجمن: Kayhan3773

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
ronnine
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: لندمارک
محل اقامت: تهران

Re: تاپیک جامع لامپ زنون - XENON-

پست توسط ronnine » 16 می 2018, 01:26

DIESEL2 نوشته شده:
15 می 2018, 20:48
ترانسی که سمت کامپیوتر بودو برقشو قطع کردم مشکل حل شد. اخه باید چکار کنم کلا این ترانسو هم ببرم پشت اون یکی چراغ دیگه؟ سیم اضافه کنم بین ترانس و لامپ مشکلی ایجاد نمیشه؟؟
نزدیک چراغش کن. از کامپیوتر دورش کن.
سیم به سوکت لامپ اضافه نکن. سیمش حساسه. به سیم برق مثبت ترانس از رله سیم اضافه کن اگر خواستی.
کن باس هم تست کن. شاید حل کرد مشکلت و
امین هستم ...
نمایه کاربر
DIESEL2
دنده 1
نوع خودرو: Lifan 520

پست توسط DIESEL2 » 16 می 2018, 08:14

اقا امین اوردمش گذاشتمش تو سپر ولی متاسفانه جواب نداد. برم کن باس بگیرم ببینم نتیجه میده یا نه. ممنونم. کن باس بین بین رله ماشین و ترانس میشینه درسته؟
HOSEIN DIESEL
نمایه کاربر
ronnine

پست توسط ronnine » 16 می 2018, 11:39

DIESEL2 نوشته شده:
16 می 2018, 08:14
اقا امین اوردمش گذاشتمش تو سپر ولی متاسفانه جواب نداد. برم کن باس بگیرم ببینم نتیجه میده یا نه. ممنونم. کن باس بین بین رله ماشین و ترانس میشینه درسته؟
یعنی از سپر هم نویز میداد؟
شما اول برو برات تست کنن کن باس و. اگر اوکی بود بخر.
والا کن باس نمی دونم کجا قرار میگیره. ولی فک کنم بین خروجی ترانس و لامپ باشه. بازم میگم. نمی دونم
من خودم برام از امریکا زنون برند کنسان آوردن. خیلی کم مصرف و نور معمولی داره. خیلی هم زیاد نیست نورش. شارژش هم سریع انجام میشه و خودش کنباس داره
برای عایق تو فروم های خارجی دیدم یکی دور ترانس کیسه سیاه پیچیده بود و یا با کارتن عایق کرده بود. ولی فک نکنم مربوط برای کار شما باشه. البته تستش ضرر نداره
امین هستم ...
نمایه کاربر
DIESEL2
دنده 1
نوع خودرو: Lifan 520

پست توسط DIESEL2 » 22 می 2018, 09:23

اقا امین کن باس گذاشتم مشکل حل نشد. اقا مثبت و منفی ورودی ترانسو جابجا کنم مشکلی پیش میاد؟ ترانس اسیب نمیبینه؟
HOSEIN DIESEL
DENA ۱.۷
نوع خودرو: dena

پست توسط DENA ۱.۷ » 23 می 2018, 20:46

سلام دوستان ممنون میشم ی راهنمایی کنین..
چند وقتیه دارم پرس وجو میکنم ولی هنوز به نتیجه نرسیدم..نور بالای ماشینم عالیه ولی میخام زنون یا هدلایت ببندم موندم کدومو و چه مارک و واتی ببندم ک برق و نورش واقعا عالی و خیره کننده باشه..بعضی ها گفتن هدلایت پرتاب نور خوبی واسه نور بالا نداره ولی آنیه چون دوس داشتم برق بزنه بعضیا هم زنون۱۲۰و۲۲۰وات گلف میلانو رو پیشنهاد دادن(ترانس طلایی)..پستای آخری رو هم خوندم مث اینکه نظر دوستان زنونgtr۶۵وات هستش..ماشینم دنا هست با پایهh1..کسی همچین تجربه ای رو داره؟؟؟؟لطفا جواب بدین ممنون :smile:
نمایه کاربر
ronnine

پست توسط ronnine » 01 ژوئن 2018, 02:47

DIESEL2 نوشته شده:
22 می 2018, 09:23
اقا امین کن باس گذاشتم مشکل حل نشد. اقا مثبت و منفی ورودی ترانسو جابجا کنم مشکلی پیش میاد؟ ترانس اسیب نمیبینه؟
سلام. نه آسیب نمیبینه و روشن نمیشه
مشکل شما ارتباطی نداره به اون
به نظرم یا قید زنون و بزنید. یا با زنون های دیگه آزمایش کنید
چون همه کار انجام دادیم
امین هستم ...
نمایه کاربر
ronnine

پست توسط ronnine » 01 ژوئن 2018, 02:52

DENA ۱.۷ نوشته شده:
23 می 2018, 20:46
سلام دوستان ممنون میشم ی راهنمایی کنین..
چند وقتیه دارم پرس وجو میکنم ولی هنوز به نتیجه نرسیدم..نور بالای ماشینم عالیه ولی میخام زنون یا هدلایت ببندم موندم کدومو و چه مارک و واتی ببندم ک برق و نورش واقعا عالی و خیره کننده باشه..بعضی ها گفتن هدلایت پرتاب نور خوبی واسه نور بالا نداره ولی آنیه چون دوس داشتم برق بزنه بعضیا هم زنون۱۲۰و۲۲۰وات گلف میلانو رو پیشنهاد دادن(ترانس طلایی)..پستای آخری رو هم خوندم مث اینکه نظر دوستان زنونgtr۶۵وات هستش..ماشینم دنا هست با پایهh1..کسی همچین تجربه ای رو داره؟؟؟؟لطفا جواب بدین ممنون :smile:
سلام.
برای نور بالا هدلایت بهتره. زنون برای نور پایین خوبه. زنون gtr هم جز خوبای بازار هست ولی بازم میگم برای نور پایین خوبه. نه بالا.
شما نور پایینت لنز داره یه دست زنون خوب بگیر برای اون. برای نور بالا هم یه دست هدلایت قوی بنداز.
هدلایت و برید حضوری براتون تست بگیرن تو نور بالا هر کدوم بیشتر خوشتون اومد نصب کنید
زنون هم gtr خوبه.
یه مدلم هست به اسم ترانس رادیاتی. از ۷۵ وات داره تا ۱۵۰ وات. که همون ۷۵ وات برای شما خوبه. با کابل و رله نصب شه فقط
موفق باشید
امین هستم ...
kaaj
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید قهرمان
محل اقامت: اهواز

پست توسط kaaj » 09 ژوئن 2018, 17:00

درود بر شما. دوستان برای نصب رله روی زنون راهنمایی بفرمایید. از رله آماده با سیم کشی مخصوص زنون استفاده کردم کمتر از یک سال کار داد و در اثر حرارت اتصالاتش داغ و دفرم شده...
نمایه کاربر
IIXL

پست توسط IIXL » 09 ژوئن 2018, 17:29

kaaj نوشته شده:درود بر شما. دوستان برای نصب رله روی زنون راهنمایی بفرمایید. از رله آماده با سیم کشی مخصوص زنون استفاده کردم کمتر از یک سال کار داد و در اثر حرارت اتصالاتش داغ و دفرم شده...
سلام
تنها راه خرید کابلشو ، وارنیش ، سیم ، رله و پایه رله و عایق سیم و ساخت توسط خودتون هست

Sent from my iPad using Tapatalk
تو اول بگو با کیان زیستی من آن گه بگویم که تو کیستی
mos2fa
نوع خودرو: بسترن b30

پست توسط mos2fa » 14 ژوئن 2018, 16:06

سلام خدمت دوستان چند تا سوال داشتم در مورد زنون
من یک زنون با بالاست ۷۵وات مارک toby p7 یک طرف بالاست شیشه ایه اگر دیده باشین گرفتم واسه خودرو بسترن b30 چیزی که روش نوشته ۷۵واته و ۴ و نیم آمپر و بازه ولتاژی ۹ تا ۱۶ ولت و خودم هم با مولتی متر گرفتم ۱۴ ولت برق میرفت روی بالاست و بالاست در لحظه شارژ تا نزدیک ۷ آمپر میکشید بعد افت میکرد سریعا روی ۴ و نیم میموند که طبق فرمول v*i باید ۶۰ وات بده بخاطر ولتاژ زیر ۱۶. رله نور پایین خود ماشین ۱۵ آمپره و هر لامپ نور پایین جداگونه فیوز ۱۰ آمپری داره بالاست ها مستقیم وصل هستن به کاسه رله نذاشتم وصل کنم به باتری
چیزی که متعجم کرد دمای زیاد بالاست ها بعد از ۷-۸ دقیقه بود چیزی حدود ۸۰ ۹۰ درجه آیا طبیعیه؟؟؟؟!!!!!! چون تجربه استفاده نداشتم نمیدونم واقعا... یعنی میتونه از این باشه که برق باتری نمیره روش و تحت فشاره؟؟
یکی دیگه اینکه حرارت تولید شده لامپ ممکنه به فضای کاسه صدمه بزنه ؟ حسی که من دارم حرارتش از هالوژن بیشتره.
یه نکته دیگه ای که واقعا دو به شکم کرده بوی سوز خفیفی هست که موقع حرکت وقتی شیشه های ماشین پایینه به بینیم میخوره ولی هرچی چک هم میکنم نه سیم ها نه فیوز ها حتی سیم های کاسه تحت فشار نیستن و حرارت تولید شده توی کاسه اووونقدرا هم نیست که چیزی آب شده باشه
ماشین لنز داره و کاسه خالی نیست
ممنون اگر اطلاعاتتون رو در اختیارم بذارین 🙏
ارسال پست

بازگشت به “مباحث تخصصی برق خودرو”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان