ناپیک جامع چراغ جلو Headlight LED

تصویر مباحث برق خودرو - پرسش و پاسخ

مدیر انجمن: Kayhan3773

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
fard
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: بلیط مترو

Re: ناپیک جامع چراغ جلو Headlight LED

پست توسط fard » 12 نوامبر 2017, 19:47

alone19933 نوشته شده:سلام.دوستان من میخواستم نور بالا وپایین رو زنون بندازم ولی دوستان گفتن واسه پایین بدون لنز جواب نمیده منم میخوام هدلایت بندازم ولی بااین همه تنوع گیج شده میخواستم بدونم قویترین هدلایت بازار کدوم؟
چهارطرفه v4
C6
C9
چهارطرفه ۳۶۰
چهارطرفه ati
چهارطرفه zimmer z4
چهارطرفه x3
چهار طرفه mover Samsung
Imb
V9
این سه تای اخر از همه گرونترن به ترتیب با قیمت ۱۹۰-۲۲۰-۳۶۰
خودم الان رو نوربالا وپایین ۲تا هدلایت d2 دارم ولی اصلا راضی نیستم
سلام
درست گفتن زنون بدون لنز نور پخش میشه و جواب نمیده در مورد زنون در نور بالا هم اصلا توصیه نمیشه بخاطر اینکه بهترین زنون ها چند ثانیه طول میکشه تا پر بشه و برای نور بالا خطرناک هستند
چهار طرفه ها را کلا فراموش کنید که نور خوبی ندارند
t2 , c6 c9 گزینهای خوبی هستند سی 9 نور بهتری داره سی 6 میانه و تی 2 هم اکثر کاربران راضی هستند فقط باید لامپ با رفلکتور چراغ همسو و تنظیم بشه
Imb در مقابل سی 9 نور کمتری داره و ساخت چین هست نه کره تنها مزیتش نداشتن فنه
V9 نسل جدیده یا led cree هستش نور خوبی داره خودش کنباس یا خطاگیر داره میگن المانیه! و البته گرونم هستش
علی فرد
نمایه کاربر
IIXL
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت

پست توسط IIXL » 12 نوامبر 2017, 21:12

استفاده از ال ای دی داخل کاسه چراغ بدون لنز و مه شکن جز اذیت سایرین و ناسزا به خودتون خاصیت دیگه نداره
حداقل برای نور بالا ببندید که دائم روشن نیست

Sent from my iPad using Tapatalk
تو اول بگو با کیان زیستی من آن گه بگویم که تو کیستی
نمایه کاربر
پایونیر
يار همراه

پست توسط پایونیر » 13 نوامبر 2017, 08:55

چه هدلایت چه زنون باید در لنز استفاده شه . اینهمه هزینه میکنید خوب یدفه لنز بندازید و با خیال راحت استفاده کنید . البته لنز درست و حسابی با خط کات استاندارد .
«محمد»
Reza11t
شروع حركت
نوع خودرو: پژو 405

پست توسط Reza11t » 18 نوامبر 2017, 22:06

سلام
اساتید محترم من یه خرده تنبلی چشم دارم بنابرین نور ماشین خیلی برام مهمه
ماشینم پژو 405 مدل 93 هست چراغ ها فابریک هستن لامپ ها 90 /100 هستن البته ریله انداختم ازش تقریبا راضی هستم ولی اگه بخوام بهتر کنم چیکار میتونم انجام بدم؟
چراغ اسپورت و هدلایت بهتر نیست اگه هم پبشنهاد میدی چه مدلی و مارکی؟
سپاسگذارم
zenith872009
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط zenith872009 » 04 دسامبر 2017, 03:03

من 405 slx دارم، نور تمامی slx ها افتضاحه، پدرم دراومد تا به نتيجه لازم رسیدم، همه چیو امتحان کردم، بعد از 3 سال
نه فقط برای slx برای همه میگم که

بهترین گزینه برای نور پایین:
استفاده از لنز اسپرت ساده موتوردار برند موریموتو(قیمت 130 هزار) هست + زنون 55 وات تا 75 وات واقعی مثل GTR ، و حتما فراموش نکنید لامپش رو با کلوین 4300 به اصطلاح آزرایی انتخاب کنید ، چون کلوین های بالاتر 6000 ، 8000 و... قشنگ تر ولی دید کمتری دارن، برای زنون کمتر از 190 هزار هزینه نکنید که بعدش پشیمون نشید، یکبتر هزینه ولی درست!
رله و سیم کشی فابریکش رو هم حتما باید بگیرید حدود 30 هزار،
از جای مطمئن و با گارانتی هم بخرید، گول مارک و ... نخورید،
یه جستجو ساده تو اینترنت جواب میده

دقت کنید اینجوری با یک تیر دونشان میزنید، وقتی لنز اسپرت نصب کنید ، با رله و سیم کشی فابریک که داره، نور پایین و نوربالا رو با هم دارید و نیاز به هزینه اصافی برای نوربالا نداريد، در واقع از همون سیستم نورپایین با یه تكنولوژي ساده برای نوربالا هم استفاده میشه، برای همه ماشین ها هم براحتی نصب میشه
روش کارش هم اینطوریه که
وقتی کلید نورپایین روشنه، دریچه لنز جلوی پخش نور رو میگیره،و نورپایین با خط کات واقعی و جالبی واقعا نورپایینه و
وقتی کلید نوربالا رو بزنید لامپ زنون همچنان روشنه ، فقط دریچه لنز کنار میره و نور کامل از لنز پخش میشه و نوربالا میشه

من خودم با نورمناسبی که از این سيستم گرفتم، اصلا نوربالا استفاده نمیکنم، ولی اگر احساس نیاز کردید میتونید برای نوربالا هدلایت هم به مدار أضافه کنید ، یعنی هدلایت رو به سیم کشی نوربالای لنز وصل کنید تا موقعی که نوربالا میزنید، علاوه بر نوربالای لنز، هدلایت هم روشن و نوربیشتری داشته باشید. چون هدلایت ها کم مصرف اند نگرانی از بابت اسیب به سیم کشی و باتري و ... وجود نداره، الیته هدلایت مناسب حداقل 100 هزینه کنید، ترجیحا بدون فن بخرید، چیپ Cree یا csp یا فیلیپس هم بهترن،
دنبال کره ای و المانی و ... هم نگردید، همشون چینی ولی با کیفیت های مختلف ان، ظاهرشون نشون میده ،
برای جاشدنش توی کاسه چراغ هم جای نگرانی نیست، خودم امتحان کردم هدلایت D1 تو چراغ slx و 206 براحتی جا شد، جدیدا هم درپوش مخصوص هدلایت تو سایت ها هست، هدلایت D1 رو 60 تومن خریدم ولی نورش اصلا بدرد نمیخوره و فقط بدرد سلام دادن میخوره. گول تبلیغات هدلایت ها مخصوصا ارزونش رو نخورید.
اینم بگم که چراغ های اسپرت ظاهر قشنگ و لنز دارند ولی اکثرا چینی و کاملا بی کیفیت هستند.
zenith872009

پست توسط zenith872009 » 04 دسامبر 2017, 07:41

ضمنا استفاده از لامپ زنون با کلوین 4300 اصلأ گیر پلیس داره، چون سفید نيست و زرد قاطیش داره عالیه، نور با رنگ بین سفید خالص و زرد خالص میده ، هم دید خوب داره هم خیال راحت.
من خودم کلوین 4300 استفاده میکنم و تا الان نزدیک دو ساله مشهد و تهران و جنوب ، بارها و بارها رفتم و هیچ کجا هیچ کجا حتی گیر ندادن زنون داری یا نه!
mobin94
شروع حركت

پست توسط mobin94 » 09 دسامبر 2017, 12:09

سلام دوستان عزیز برای پروژکتور جلوی اسپورتیج بجای لامپ زرد اصلی از چی استفاده کنم که نورش سفید باشه و گرمای زیادی هم نداشته باشه ضمناً به برق ماشین هم خسارت نزنه؟؟؟
نمایه کاربر
manoto159
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: فعلا برلیانس c3
محل اقامت: تهران

پست توسط manoto159 » 07 فوریه 2018, 11:55

سلام . روی برلیانس 320 میخواستم هدلایت نصب کنم . اما مکان لامپ تو کاسه چراغ جلو خیلی بد دست هستش . میشه راهنمایی کنین چکار کنم ؟ کاسه چراغ رو باید باز کنم ؟ ممنون .
نمایه کاربر
dragester1310
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: black maxima mt

پست توسط dragester1310 » 08 فوریه 2018, 03:31

سلام.تازگی هدلایت ۲۰۰ وات اومده با ۲۰۰۰۰ لومن روشنایی!فیلمه یا واقعی؟
نمایه کاربر
yasar_azera_2010
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: XU7 405
محل اقامت: اردبیل

پست توسط yasar_azera_2010 » 08 فوریه 2018, 14:07

دوستان میخوام هدلایت d2 plus بخرم نظرتان چیه؟
ارسال پست

بازگشت به “مباحث تخصصی برق خودرو”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان