مشاوره برای خرید پخش/هدیونیت (Head Units)

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
hamidsoo
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: مشاوره برای خرید پخش/هدیونیت (Head Units)

پست توسط hamidsoo » 30 ژولای 2018, 10:10

ilali نوشته شده:
29 ژولای 2018, 23:09
hamidsoo نوشته شده:
28 ژولای 2018, 12:40
سلام به دوستان عزيز
بنده يك ساندرو خريدم و ميخوام كمي بهبود بدم سيستم صوتيش رو
اصلا سيستم باز نيستم و اطلاعات زيادي هم ندارم ولي ميدونم كه ساب و از اين لوازم نخواهم گذاشت
توقع زيادي هم ندارم از سيستم صوتي ولي حس ميكنم صداي ضبط فعلي كمي گرفته و خفه است
ترجيح ميدم يا پخش رو عوض كنم يا باند رو كه به نظر خودم تغيير پخش تاثير بيشتري داره
حالا با توجه به اينكه ميدونم اينجا اساتيد جمع شدند مي‌خوام از شما راهنمايي بگيرم
يك ضبط پايونير ميخوام معرفي بفرماييد كه يو اس بي بخوره و بدون مانيتور باشه و صداي خوبي داشته باشه (با توجه به سيستم برقي ضعيف ساندرو حتما سوكت فابريك بشه براش تهيه كرد) + در صورت امكان اينترفيس هم براي كنترل روي فرمان داشته باشه
ممنون ازتون
نمیدونم سیستم برقی ضعیف ساندرو رو از چه جهتی نتیجه‌گیری کردید اما چون احساس کردم بر اساس ظن و گمان خودتان تصمیم گرفتید پیشنهاد میکنم اگر فقط قرار است یک چیز را تغییر دهید آن چیز باید بلندگوها باشد نه پخش. پخش ساندرو از نظر متریال و کیفیت ساخت و حتی صدا در حد خودش واقعا خوبه. این تجربه من بوده. من پخش ساندرو رو با کنوود bt304 که بهترین دکلس کنوود موجود در ایرانه و الان باید حدود ۵۰۰ تومن قیمت داشته باشه عوض کردم و با اینکه کیفیت صدا بهتر شده اما در حد ۵۰۰ هزار تومن بهتر نشده (قبلش بلندگوها رو با فوکال عوض کرده بودم). در واقع کیفیت ساخت پخش فابریکی از این بهتر بود و دکمه ها خیلی بهتر و محکم تر بودن ضمن اینکه کیفیت مکالمه تلفن با بلوتوث ماشین هم در پخش فابریکی بهتر بود. و باید یاداوری کنم برای فعال کردن دکمه های پشت فرمان تو پخش جدید باید حدود ۲۰۰هزار تومن هم خرج اینترفیس کنید (جمعا حدود ۷۰۰ هزار تومن). البته کنوود کیفیت صدای بهتری داره و پر از آپشن و تنظیمات هست اما خب ضعفای خودشم داره.
لذا دوستانه توصیه میکنم شما بلندگوها را ارتقا بدید و بعد اگر راضی نبودید پخش رو هم ارتقا دهید. اما اگر برعکس عمل کنید و بهترین پخش دنیا رو هم بخرید باز بلندگوها پاشنه آشیل خواهند بود.
ممنون دوست عزيز
خب شما پيشنهادتون براي بلندگو كه نياز به بريد قسمت هايي از درب نباشه چيه؟
چند اينچي و با چه برندي بايد بخرم تا بتونم از ظرفيت همين باندها استفاده كنم؟
آيا باندها رو خود مغازه برميداره ازم؟(حدودا چند برميداره تا من هم نسبت به اون باند جديد بخرم؟)
نمایه کاربر
ilali
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ساندرو استپ‌وی
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط ilali » 30 ژولای 2018, 14:46

hamidsoo نوشته شده:
30 ژولای 2018, 10:10
ilali نوشته شده:
29 ژولای 2018, 23:09
hamidsoo نوشته شده:
28 ژولای 2018, 12:40
سلام به دوستان عزيز
بنده يك ساندرو خريدم و ميخوام كمي بهبود بدم سيستم صوتيش رو
اصلا سيستم باز نيستم و اطلاعات زيادي هم ندارم ولي ميدونم كه ساب و از اين لوازم نخواهم گذاشت
توقع زيادي هم ندارم از سيستم صوتي ولي حس ميكنم صداي ضبط فعلي كمي گرفته و خفه است
ترجيح ميدم يا پخش رو عوض كنم يا باند رو كه به نظر خودم تغيير پخش تاثير بيشتري داره
حالا با توجه به اينكه ميدونم اينجا اساتيد جمع شدند مي‌خوام از شما راهنمايي بگيرم
يك ضبط پايونير ميخوام معرفي بفرماييد كه يو اس بي بخوره و بدون مانيتور باشه و صداي خوبي داشته باشه (با توجه به سيستم برقي ضعيف ساندرو حتما سوكت فابريك بشه براش تهيه كرد) + در صورت امكان اينترفيس هم براي كنترل روي فرمان داشته باشه
ممنون ازتون
نمیدونم سیستم برقی ضعیف ساندرو رو از چه جهتی نتیجه‌گیری کردید اما چون احساس کردم بر اساس ظن و گمان خودتان تصمیم گرفتید پیشنهاد میکنم اگر فقط قرار است یک چیز را تغییر دهید آن چیز باید بلندگوها باشد نه پخش. پخش ساندرو از نظر متریال و کیفیت ساخت و حتی صدا در حد خودش واقعا خوبه. این تجربه من بوده. من پخش ساندرو رو با کنوود bt304 که بهترین دکلس کنوود موجود در ایرانه و الان باید حدود ۵۰۰ تومن قیمت داشته باشه عوض کردم و با اینکه کیفیت صدا بهتر شده اما در حد ۵۰۰ هزار تومن بهتر نشده (قبلش بلندگوها رو با فوکال عوض کرده بودم). در واقع کیفیت ساخت پخش فابریکی از این بهتر بود و دکمه ها خیلی بهتر و محکم تر بودن ضمن اینکه کیفیت مکالمه تلفن با بلوتوث ماشین هم در پخش فابریکی بهتر بود. و باید یاداوری کنم برای فعال کردن دکمه های پشت فرمان تو پخش جدید باید حدود ۲۰۰هزار تومن هم خرج اینترفیس کنید (جمعا حدود ۷۰۰ هزار تومن). البته کنوود کیفیت صدای بهتری داره و پر از آپشن و تنظیمات هست اما خب ضعفای خودشم داره.
لذا دوستانه توصیه میکنم شما بلندگوها را ارتقا بدید و بعد اگر راضی نبودید پخش رو هم ارتقا دهید. اما اگر برعکس عمل کنید و بهترین پخش دنیا رو هم بخرید باز بلندگوها پاشنه آشیل خواهند بود.
ممنون دوست عزيز
خب شما پيشنهادتون براي بلندگو كه نياز به بريد قسمت هايي از درب نباشه چيه؟
چند اينچي و با چه برندي بايد بخرم تا بتونم از ظرفيت همين باندها استفاده كنم؟
آيا باندها رو خود مغازه برميداره ازم؟(حدودا چند برميداره تا من هم نسبت به اون باند جديد بخرم؟)
اندازه باندهای ساندرو 13 سانت (5/25 اینچ) هست. من فوکال خریدم که مجبور شدم یه تکه ناودونی پشت باند رو ببرم. شما میتونید کیکر بگیرید (بعضی سایتای فروش لوازم تندر و سانرو موجود داشتن) و فکر کنم کیکر نیازی به برش هم نداره. یه مدل گرند زیرو (یا ارث کوئک، درست یادم نیست) هم بود که جمع و جور بود و عمق کمتری نسبت به فوکال داشت و نیازی به برش پیدا نمیکرد. سایر مارکها هم میتونید ببینید و تست کنید. در ضمن توصیه میکنم از بلندگوهای 2way استفاده کنید و سمت 3way یا بیشتر نرید مگر اینکه مارک رده بالایی انتخاب کرده باشید.
باندای خودش واقعا ارزشی ندارن. من هم باندا و هم پخش فابرکی را نگه داشتم تا موقع فروش ماشین باند و پخش خودم رو باز کنم و ماشینو با باند و پخش فابریکی خودش بفروشم. البته ممکنه تو ماشین جدید به کارم نیان. دیگه هرجور خودتون صلاح میدونید.
عکسای مقایسه بلندگوهای فوکال با فابریکی رو تو پست زیر میتونید ببینید:
http://tuningtalk.com/forum/viewtopic.p ... 0#p3872658
نمایه کاربر
amir.t.0081
شروع حركت
نوع خودرو: پراید

پست توسط amir.t.0081 » 03 آگوست 2018, 21:36

با سلام خدمت دوستان عزیز.
من تازگیا ضبط ماشینم سوخته حالا میخوام یدونه دیگه بگیرم.باندام فابریک پرایده.تا 400هزار تومان.خودم بین Pioneer MVH-S105UI و Sony DSX-A210UI موندم.کدام بهتره.از همه لحاظ.پیشنهاد دیگه ای هست بدید.
با تشکر.
نمایه کاربر
ilali
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ساندرو استپ‌وی
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط ilali » 05 آگوست 2018, 10:09

amir.t.0081 نوشته شده:
03 آگوست 2018, 21:36
من تازگیا ضبط ماشینم سوخته حالا میخوام یدونه دیگه بگیرم.باندام فابریک پرایده.تا 400هزار تومان.خودم بین Pioneer MVH-S105UI و Sony DSX-A210UI موندم.کدام بهتره.از همه لحاظ.پیشنهاد دیگه ای هست بدید.
با تشکر.
والله مشخصات خیلی نزدیکی دارن. من خودم روی محصولات سونی تعصب دارم. اما خیلیا تو سیستم صوتی ماشین پایونیر رو ترجیح میدن. تا 400 تومن چرا کنوود KMM BT 304 رو انتخاب نمیکنی؟ فکر نکنم بالای 500 بره. با 100 تومن بیشتر از بودجت، امکانات خیلی بیشتری از این 2تا داره. مثلا 3 جفت خروجی Pre، بلوتوث، و... البته کیفیت متریال ساختش شاید به پای سونی نرسه.
نمایه کاربر
amir.t.0081
شروع حركت

پست توسط amir.t.0081 » 05 آگوست 2018, 13:13

ilali نوشته شده:
05 آگوست 2018, 10:09
amir.t.0081 نوشته شده:
با تشکر.
والله مشخصات خیلی نزدیکی دارن. من خودم روی محصولات سونی تعصب دارم. اما خیلیا تو سیستم صوتی ماشین پایونیر رو ترجیح میدن. تا 400 تومن چرا کنوود KMM BT 304 رو انتخاب نمیکنی؟ فکر نکنم بالای 500 بره. با 100 تومن بیشتر از بودجت، امکانات خیلی بیشتری از این 2تا داره. مثلا 3 جفت خروجی Pre، بلوتوث، و... البته کیفیت متریال ساختش شاید به پای سونی نرسه.
با سلام.تو سایت بهرام شاپ ناموجوده.اما بین اون دوتا که گفتم کدوم بهتره؟؟؟از همه لحظ.عمرش کیفیتش و...
با تشکر
نمایه کاربر
amir.t.0081
شروع حركت

پست توسط amir.t.0081 » 05 آگوست 2018, 13:19

amir.t.0081 نوشته شده:
05 آگوست 2018, 13:13
ilali نوشته شده:
05 آگوست 2018, 10:09
amir.t.0081 نوشته شده:
با تشکر.
با سلام.تو سایت بهرام شاپ ناموجوده.اما بین اون دوتا با JVC KD-X152M که گفتم کدوم بهتره؟؟؟از همه لحاظ.عمرش کیفیتش و...
با تشکر
abolfazl.bjz
شروع حركت
نوع خودرو: پراید صبا

پست توسط abolfazl.bjz » 10 آگوست 2018, 05:54

میشه لطفا دوستان با تجربه جنس صدای پخشای پایونر و کنوود و جی وی سی و سونی رو بگن چجوریه؟

فرستاده شده از Redmi 4Aِ من با Tapatalk

سدان
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: استپ وی

پست توسط سدان » 10 آگوست 2018, 15:23

abolfazl.bjz نوشته شده:
10 آگوست 2018, 05:54
میشه لطفا دوستان با تجربه جنس صدای پخشای پایونر و کنوود و جی وی سی و سونی رو بگن چجوریه؟

پایونیر » صدای تیز و هیجانی
کنوود » فلت و کمی بم
جی وی سی » ما بین پایونیر و کنوود تقریبا
سونی » صدای شفاف
کلا چیزایی هست که در مورده این برندا گفته میشه ... ولی جنس صدا سلیقه ای هست من خودم صدای سونی ، کنوود و پایونیر رو شنیدم و پایونیر رو ترجیح میدم ( یعنی با ضرر رد کردم رفته و پایونیر گرفتم ) ... از نظر کیفیت ساخت خود پخش هم پایونیر خیلی بهتره مخصوصا در مقابل کنوود ... از نظر امکانات پخش های کنوود تو رنج قیمتی پایین ، بالاترین اماکانات رو دارن و ...
حالا شما اگه در دسترس دارید اول صداشونو گوش کنید بعد بخرید ...
abolfazl.bjz
شروع حركت

پست توسط abolfazl.bjz » 10 آگوست 2018, 19:32

پخش پایونر رو با میدرنج تی تی تکنولوژی گوش کردم یکم تیز بود چون میدرنج از نظر صدا فرق داره با باند نتیجه گیری خوبی نتونستم بکنم

abolfazl.bjz
شروع حركت

پست توسط abolfazl.bjz » 12 آگوست 2018, 00:13

سلام کسی از این پخش نداره برای فروش اسمش سونی c90 هستتصویر

ارسال پست

بازگشت به “مشاوره، معرفی و مقایسه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان