از کجا تشخیص دهیم یک ساب, ساب کیفیتی هست؟

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
behrad_system
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!
محل اقامت: اهواز-شهرک نفت

Re: از کجا تشخیص دهیم یک ساب, ساب کیفیتی هست؟

پست توسط behrad_system » 10 مارس 2010, 00:12

من صدای typx و w7 رو نشنیدم پس نمیتونم در موردشون نظر بدم ولی چیزی که خودم تجربه کردم این بوده که gti یه سری برتری ها داشته cvx هم یه سری برتری ها نظر من اینه که cvx کنترل ودقتش در موزیک های تند بهتر بوده در عوض gti تون و جنس صدای بهتری داشت صداش یه گرمی و بیس خیلی نرمی داره که تو موزیک گوش دادن اصلاً گوش رو اذیت نمیکنه همچنین cvx یه مقدار کوبش ها رو هم بهتر میزد
vq هم تقریباً صداش مثل gti بود یعنی بیس ها رو نرم میزد
farshad
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت

پست توسط farshad » 10 مارس 2010, 00:42

مسعود محمدی نوشته شده:من احساس میکنم تکنولوژی ساخت موتور cvx بالاتر از gti باشه ولی در مقابل gti با پارامتر های مکانیکی تونسته کیفیتش رو برسونه.
مسعود جان شما چطور به این نتیجه رسیدی؟! شاید شما در car audio غیر از سابهای سری lms-ultra در TC Sound سابی رو پیدا نکنید که از لحاظ تکنولوژی به کار رفته در موتور ساب در سطح Gti باشه. بعد چطور سابی مثل cvx که با توجه به مشخصاتش در سطح یه ساب کاملا متوسط قرار داره باید موتوری با تکنولوژی بهتر از این سابها داشته باشه؟
من چند بار صدای cvx رو شنیدم که خوشم نیومده(البته ممکنه مشکل از نصب بوده باشه). یکبار هم صدای cvr رو شنیدم که خوشم اومد با توجه به قیمتی که داره.
شهراد
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پرشيا
محل اقامت: اصفهان

پست توسط شهراد » 10 مارس 2010, 09:05

farshad نوشته شده:
مسعود محمدی نوشته شده:من احساس میکنم تکنولوژی ساخت موتور cvx بالاتر از gti باشه ولی در مقابل gti با پارامتر های مکانیکی تونسته کیفیتش رو برسونه.
مسعود جان شما چطور به این نتیجه رسیدی؟! شاید شما در car audio غیر از سابهای سری lms-ultra در TC Sound سابی رو پیدا نکنید که از لحاظ تکنولوژی به کار رفته در موتور ساب در سطح Gti باشه. بعد چطور سابی مثل cvx که با توجه به مشخصاتش در سطح یه ساب کاملا متوسط قرار داره باید موتوری با تکنولوژی بهتر از این سابها داشته باشه؟
من چند بار صدای cvx رو شنیدم که خوشم نیومده(البته ممکنه مشکل از نصب بوده باشه). یکبار هم صدای cvr رو شنیدم که خوشم اومد با توجه به قیمتی که داره.
cvx ,cvr صداشون خيلي شبيه به همه
Head Unit:Pioneer DEH-9850BT
Seakers:MTX 8652 *2 , Speaker Amp:Alpine MRV-F545
"Subwoofer:Kicker CVX15 , Sub. AMP:MTX X1000D
نمایه کاربر
RMS
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ......
محل اقامت: ...

پست توسط RMS » 10 مارس 2010, 11:47

behrad_system نوشته شده:من صدای typx و w7 رو نشنیدم پس نمیتونم در موردشون نظر بدم ولی چیزی که خودم تجربه کردم این بوده که gti یه سری برتری ها داشته cvx هم یه سری برتری ها نظر من اینه که cvx کنترل ودقتش در موزیک های تند بهتر بوده در عوض gti تون و جنس صدای بهتری داشت صداش یه گرمی و بیس خیلی نرمی داره که تو موزیک گوش دادن اصلاً گوش رو اذیت نمیکنه همچنین cvx یه مقدار کوبش ها رو هم بهتر میزد
vq هم تقریباً صداش مثل gti بود یعنی بیس ها رو نرم میزد
بهراد فكر كنم تو باكس 42 شنيدي صداش رو. باكسي بود كه خود جي بي ال واسه سيلد پيشنهاد داده بود.يكم كوچيكتر از پيشنهادش.
الان توي 90 ليتري سيلد خيلي راحت تر ميكوبه.كنترلش رو ووفر خيلي بيشتر شده.موزيك هاي ترنست رو جمع كن كه ديدمت يه تستسي بزنيم.كيفيت رو همراه با تقلاي زياد باز شدن صندوق ماشين و شل شدن آينه ها خواهي داشت.

محمد با این که خیلی بیشتر از من پول دادی ولی حس رقابت باهات دارم :wink: اومدی تهران یه ندا بده صداشو بشنوم
:o (بدون شرح)

راستي چيزي كه من خوندم و شنيدم و شايدم اصلا حرف صحيحي نباشه اينه كه ساب هاي كيفيتي كويل حساسي دارن؟
درسته؟
اين مسئله در مورد سي وي ايكس و وي كيو به نظر صادق ميرسه
آيا دليل خاصي داره يا تصادف هستش؟
مرسي
farshad

پست توسط farshad » 10 مارس 2010, 14:20

شهراد نوشته شده:
farshad نوشته شده:
cvx ,cvr صداشون خيلي شبيه به همه
شهراد جان من دو سه باری که صدای cvx رو شنیدم کنترلش رو موزیک خوب نبود. inductance این ساب هم برای اینکه بشه بهش گفت یه ساب کیفیتی خیلی بالاست. از لحاظ دیستورشن و موارد دیگه هم تا به حال تحلیلی ازش ندیدم ولی احتمالا از این نظر هم باید زیر متوسط باشه.

چیزی که جالبه بچه ها تکنولوژی موتور این سابها رو مقایسه میکنند بدون اینکه در این زمینه اطلاعاتی داشته باشند یا تحقیق کرده باشند!
babak62
نوع خودرو: پراید
محل اقامت: اهواز

پست توسط babak62 » 12 آپریل 2011, 17:18

واقعا توضیحات دوستان جالب و علمی بود و ادم اصلا میمونه این همه بحث کردین خدایی یکی مثل من بیاد اصلا نمیفهمه که چی به چیه خب یه نگاه به اسم تاپیک بندازید از کجا تشخیص بدیم ساب کیفتی هست ؟ به جای این بحث ها چهار تا آیتمی که روی جعبه ساب زده یا روی بروشوری که همراش هست زده رو بگید که نشون میده یه ساب چه خصوصیاتی داره اینا رو یکی بخونه ببینه اون ساب به دردش میخوره یا نه یکی میگه آلپاین خوبه اون میگه نه کیکر خوبه اون میگه دی اس ال نرمه یکی میگه جی بی ال سفته خدایی یه نگاه به پست هایی که زدین بکنید ادم سر درد میگره
نمایه کاربر
Ashkan3544
نوع خودرو: President W
محل اقامت: Texas

پست توسط Ashkan3544 » 08 آپریل 2012, 12:01

بچه ها من تقریبا هیچی نفهمیدم
میشه یه ساب 10اینچ کیفیتی هم به من معرفی کنین

---- اضافه شده در تاریخ يکشنبه فروردین 20, 91 11:20 am ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

---- اضافه شده در تاریخ يکشنبه فروردین 20, 91 11:20 am ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

خلاصه
ما دلبر رو پيدا كرديم
اگر گفتى كجا؟
وسط USA
vahid180
نوع خودرو: مشخص نشده!405
محل اقامت: شیراز
تماس:

پست توسط vahid180 » 05 اکتبر 2012, 10:30

مفید بود
xyster
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: apache 206 111
محل اقامت: طهران

پست توسط xyster » 21 دسامبر 2012, 16:16

اقا یه سوال !
از کجا بفهمیم سیستم کیفیتی داریم ؟؟

مال من اینا هست .یه راهنمایی میکنید بفهمم کیفیتی محصوب میشه یا قدرتی ؟؟

Tornado RLA350.4 mosfet amplifier ! 1800 وات 4 کاناله !
subwoofer kfc-w3010 1000w مارکشم kenwood
kenwood flash mount speaker 6932a

از این s20 کوچولو ها هم خریدم انداختم !

دوستان و مدیران هم ببخشید دیگه اگه باز جای بدی سوال کردم !

---- اضافه شده در تاریخ 1 دی 91, 16:17 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----

راستی پخش هم پایونیر 2550 انداختم ! ممنون
Reza.1992
شروع حركت
نوع خودرو: Slx Tu5 405
محل اقامت: کوهچنار
اینستاگرام: rezaraeisi.1992
تماس:

پست توسط Reza.1992 » 17 ژوئن 2018, 21:34

سلام
بچه ها از کجا بدونم ساب که دارم چند هزار یا چند اینچه ؟؟
با تو حکایتی دگر این دل ما بسر کند - شب سیاه قصه را هوای تو سحر کند
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره، معرفی و مقایسه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان