مشاوره برای خرید پخش/هدیونیت (Head Units)

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
davo0d-s000t
دنده 3
نوع خودرو: سمند
محل اقامت: 0.5جهان
Has thanked: 66 times
Been thanked: 30 times

Re: مشاوره برای خرید پخش/هدیونیت (Head Units)

پست توسط davo0d-s000t » 31 مارس 2018, 00:08

واقعیتش تجربه و اطلاعات بنده بسیار کم و محدوده ضمن اینکه سلیقه واقعا مهمه ولی من باشمgs820رو انتخاب میکنم :o
فقط اروپایی
سدان
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: استپ وی
Has thanked: 0
Been thanked: 0

پست توسط سدان » 31 مارس 2018, 15:48

dooste.man83 نوشته شده:
30 مارس 2018, 21:34
ممنون از راهنماییتون

یعنی با همین GS820 سونی و یک آمپ خوب هم که بعدا کنارش بگیرم ( جدا از بحث باندها ) می تونه بهترین انتخاب های موجود در رنج قیمتی خودش باشه یا مثلا 6950 میتونه در این زمینه کنار آمپ خوب بهتر عمل کنه ؟
304BT کنوود رو بگیرید با یه آمپ ... سیستم کیفتی بدون آمپ هیچ لذتی نداره !
نمایه کاربر
dooste.man83
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط dooste.man83 » 07 آپریل 2018, 02:22

سدان نوشته شده:
31 مارس 2018, 15:48
dooste.man83 نوشته شده:
30 مارس 2018, 21:34
ممنون از راهنماییتون

یعنی با همین GS820 سونی و یک آمپ خوب هم که بعدا کنارش بگیرم ( جدا از بحث باندها ) می تونه بهترین انتخاب های موجود در رنج قیمتی خودش باشه یا مثلا 6950 میتونه در این زمینه کنار آمپ خوب بهتر عمل کنه ؟
304BT کنوود رو بگیرید با یه آمپ ... سیستم کیفتی بدون آمپ هیچ لذتی نداره !
من برای سیستم می خوام هزینه کنم ولی خرد خرد و در مدت یک سال

فعلا پخش عالی و بعد مدتی آمپ و ساب اضافه میشه ولی پله پله که از نظر مالی بهم فشار نیاد

ولی فعلا می خوام بهترین پخش کیفیتی رو با امکانات کامل تا بودجه 800 بگیرم ( این اولویت اصلی هست )

کنوود تا جایی که میدونم باید دقیق تنظیم بشه بر حسب سلیقه تا صدای کیفیتی ازش بگیری که بحث اصلی اینه من از متال گوش میدم تا پاپ و ترنس و تا میرسه به موزیک ایرانی و ...

با توجه به گستردگی سبک هایی که گوش میدم کنوود احتمالا هر بار باید تنظیم بشه تا در هر سبک بهترین خروجی رو بده
که عملا من وقت و حوصله این کار رو ندارم که روزی دو بار پخش رو تنظیم کنم !!!

از طرف دیگه سونی تنظیماتش بیشتر سر کاریه و کلا بهترین حالتش همونی هست که اول هست. این برای یکی مثل من فکر کنم مزیت باشه !!!

صدایی که من دنبالشم یک صدای فلت ولی با جزئیات کامل که رنگ شده نباشه و صدا هم خیلی با ولووم بالا گوش نمیدم در حدی که گوشم آزار نبینه و بتونم 2 ساعت از موزیک لذت ببرم

از طرف دیگه کیفیت بلوتوث هدیونیت برای من خیلی مهمه که کنوود میگن از این نظر تعریفی نداره

بازم ممنون میشم دوستان حرفه ای نظر نهایی رو بدن که کدوم هدیونیت رو بگیرم چون فردا یا پس فردا می خوام پخش رو تهیه کنم و یکم عجله دارم
نمایه کاربر
dooste.man83

پست توسط dooste.man83 » 08 آپریل 2018, 21:22

دوستان امروز پخش GS820 سونی رو تهیه کردم و امیدوارم بهترین هدیونیت رو انتخاب کرده باشم چون دیگه خارج از حد توانم براش هزینه کردم

سوالی که دارم اینه که باید این پخش حتما مستقیم به باتری وصل بشه اما با اتصال مستقیم به باتری با توجه به اینکه من خیلی زیاد از ماشین استفاده نمیکنم ممکنه باعث خالی کردن باتری ماشین هر چند وقت یکبار بشه ؟ ( ماشین سمند هست )
نمایه کاربر
dooste.man83

پست توسط dooste.man83 » 08 آپریل 2018, 23:30

همینطور می خواستم بدونم از USB جلوی دستگاه میشه برای شارژ گوشی آیفون استفاده کرد یا خیر؟

و اینکه من موزیک رو با صدای خیلی بلند گوش نمیدم و فکر نمیکنم 30 تا 40 درصد ولوم رو باز کنم بازم بنظرتون جوابگوی باندهای اینفینیتی 6913i و 6012i هست یا حتما نیاز داره یک آمپ G4 براش بگیرم ؟ ( اولی 100 وات آر ام اس و دومی 60 )
نمایه کاربر
davo0d-s000t
دنده 3
نوع خودرو: سمند
محل اقامت: 0.5جهان
Has thanked: 66 times
Been thanked: 30 times

پست توسط davo0d-s000t » 09 آپریل 2018, 00:15

سلام مجدد
مبارک باشه
در مورد پخش من خیلی اصرار کردم که به برق باتری وصل کنن ولی متاسفانه نصاب این کار رو انجام نداد
با این حال فعلا با خاموش شدن ناگهانی(که بعضی از دوستان باهاش درگیر بودن در ولوم بالا)مواجه نشدم.ولی خب اگر به باتری وصل بود با توجه به امپ داخلی قوی که داره بهتر بود
بله پورتusbجلو همه گوشی رو شارژ میکنه و خیلی سریع هم شارژ میکنه!فقط از توی تنظیمات باید فعال کنید شارژ سریع رو.از من به صورت پیش فرض فعال بود(فکر میکنم1.5امپر با5ولت جریان میده)
در مورد امپ کاملا بستگی به خودتون داره.پخش من که به نظر میاد حتی هلیکسe69xبا50rmsرو هم نمیتونه فول درایو بکنه
یه نکته اینکه حتی اگر ولوم پایین هم گوش میدین داشتنg4کمک زیادی به کیفیت صدا میکنه و اگر بتونید تهیه اش کنید خیلی عالی میشه...
فقط اروپایی
نمایه کاربر
dooste.man83

پست توسط dooste.man83 » 09 آپریل 2018, 12:01

ممنونم ازت
مشکل اینکه میگی خوب درایو نمیشه دقیقا همینه که مستقیم از باتری نگرفتی اصلا این هدیونیت حکم آمپ رو داره و شما الان قطعا داری به هدیونیت ات هم در دراز مدت آسیب میزنی در اولین فرصت برو و این مشکل رو حل کن
نصاب هم پیش هرکسی نرید تا نمیشناسید چون اکثرا سوادشون توی این کار از من و شما هم کمتره و کاری که حس کنه زحمت داره مثل سیم کشی اصولی باندها یا همین مستقیم کردن برق از باتری و اینجور کارهایی که یکم وقت گیر هست نمیکنن

آمپ کلا نیازه اما بحث اینه آمپ قوی دردسر های خاص خودش رو هم داره و از باتری و خازن و سیم کشی و تنظیمات دقیق و ... که بگذریم تازه میرسیم به اینکه باید باندها و ساب بدرد بخور براش تهیه کنی در مجموع هزینه اولیه آمپ شاید کم بنظر بیاد ولی در نهایت هم وقت گیر هست هم هزینه اش زیاد میشه و از اونور بحث دزدیده شدنش هم هست که اگر کسی ماشینش رو در خیابون میزاره خیلی ریسک بالایی داره

من نمی خواستم خیلی درگیر این قضایا بشم برای همین این هدیونیت رو گرفتم

یک سوال بنظر شما با توجه به اینکه خیلی اهل گوش دادن موزیک با صدای بلند نیستم D4 هم برام مناسبه یا حتما برم سراغ G4 ؟
کیفیت خروجی تفاوتی دارن ؟
ramin1975
نوع خودرو: runna

پست توسط ramin1975 » 10 آپریل 2018, 11:39

دوستان سلام
میخواستم مشاوره بگیرم از شما لطفاً راهنمایی بفرمائید:
من یک سیستم ساده شامل: هدیونیت پایونیر 4050UB ، دو جفت باند رو درها بوشمن آمپلی خور، آمپلی قدیمی کنوود 500 وات 4 کانال و یک ساب 12 اینچ کنوود داشتم این سیستم بسیار صدای گرم و مطلوبی داشت به دلیل اینکه میخواستم از بلوتوث استفاده کنم پخش رو فروختم و کنوود bt610u گرفتم که اصلا نتونستم تحمل کنم خیلی صداش بم بود شاید هم نتونستم تنظیم کنم در عرض دو روز اونم فروختم و آلپاین 147EBT گرفتم خیلی پخش خوبیه ولی بازم اون صدای قبلی رو نمیده همه رقم هم تو تنظیماتش کار کردم ولی بازم احساس میکنم این سیستم من جواب این پخشو نمیده من هم نمیخوام سیستم خیلی حرفه ای و تیوتر و فول رنج و .... ببندم فقط یه صدای شفاف میخوام با صدای ریز و بیس ملموس .میخواستم راهنمایی بفرمایید من با تنظیمات حرفه ای میتونم صدای دلخواه رو بگیرم یا باید یه پخش در حد باندام بگیرم . ممنون
Logic
شروع حركت
نوع خودرو: 405TU5 1.6 16V
محل اقامت: تهران

پست توسط Logic » 21 آپریل 2018, 12:19

cancel96 نوشته شده:
01 مارس 2018, 13:32
GMRACER نوشته شده:
20 ژانویه 2018, 11:18
GMRACER نوشته شده:
12 دسامبر 2017, 09:46
با سلام
دوستان حدود یک سال هست که با کمک و پیشنهاد دوستان پخش avh-8850 bt پایونیر رو خریدم. الان میخام جی پی اس رو فعال کنم. تحقیق کردم که راه اندازی جی پی اس برای دستگاه هزینش بالاس و به صرفه نیست. ظاهرا میشه روی حالت AppRadio از جی پی اس گوشی استفاده کرد و نمایش اون روی ال سی دی پخش باشه. کسی اطلاعات در این خصوص داره و اینکه چه طوری میتونم گوشی رو به پخش وصل کنم؟ چه تجهیزاتی نیاز داره(منظورم نوع کابل های مورد نیاز)؟ و مهمتر اینکه آیا گوشی باید قابلیت خاصی داشته باشه برای این استفاده یا هر گوشی اندرویدی رو میشه وصل کرد و از این قابلیت دستگاه استفاده کرد؟
با تشکر
با سلام مجدد
دوستان کسی جواب نداد و دنبال گشتم و مشکلم حل شد.اینجا توضیح میدم واسه کسانی که احیانا میخوان از این امکان استفاده کنند:
پیش نیاز: تلفن هوشمند مجهز به اندروید نسخه 5 به بالا
کابل usb جهت استفاده از طریق پورت usb2
نصب برنامه اندروید اتو
مچ کردن تلفن با پخش خودرو(تعریف نمودن نحوه وصل شدن از طریق اندروید اتو)
وصل شدن و استفاده از گوگل مپ(و ویز)، تماس صوتی و پیام،پخش موزیک اینترنتی
نکته: در زمان استفاده از اندروید اتو، گوشی هوشمند به دلیل رعایت مسایل امنیتی(پرت نشدن حواس راننده به گوشی)عملا بدون استفاده می شه و هیچ استفاده ای نمیشه از گوشی کرد و تماس ها و پیام ها و نقشه همگی از طریق پخش خودرو قابل کنترل هست. همچنین محتویات فلش در دسترس هست و پخش موزیک از طریق usb1 امکان پذیر هست
پ.ن
قابلیت appradio هنوز فعال نشده و نیازمند کابل مجزایی هست.
سلام دوست عزیز
ممنون بابت راهنماییتون.
منم همین پخش رو دارم و همین دیروز نصاب نصبش کرد. ی مشکلی ک دارم باهاش اینه ک وقتی سوییچ رو باز میکنم شروع میکنه ب روشن شدن و لود شدن ، استارت ک میزنم وسط لود شدن باز از اول روشن میشه !
و این قطعا کلی آسیب ب پخش میزنه
ب نصابه گفتم گفت همینجوریه و نمیشه کاریش کرد !
برا شما هم اینجوریه ؟

اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه
من این مشکل را با ارتقاء باطری خودرو ارتقا دادم
نمایه کاربر
AMIR N
دنده 1
نوع خودرو: slx&206
محل اقامت: کره زمین(اصفان)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
تماس:

پست توسط AMIR N » 21 آپریل 2018, 12:51

Logic نوشته شده:
21 آپریل 2018, 12:19
من این مشکل را با ارتقاء باطری خودرو ارتقا دادم
کاری ب باطری نداره
مغذی سویچ جوری طراحی شده ک وقتی استارت میزنی برق پله اول acc قطع میشه
به این تاپیک سر بزنید ((حتما)) و منو تو ساخت این امپلی فایر همراهی کنید
viewtopic.php?f=5&t=104674
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره، معرفی و مقایسه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان