مشاوره خرید خودرو ; پیشنهادات، انتقادها، خواسته ها...

تصویر راهنمایی و مشاوره برای انتخاب و خرید خودرو

مدیر انجمن: ALI => Eshghe Mashin

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
ABC
مدیر بازار و مشاوره ی خرید خودرو
نوع خودرو: سری 4

مشاوره خرید خودرو ; پیشنهادات، انتقادها، خواسته ها...

پست توسط ABC » 21 ژوئن 2011, 18:57

درود
به منظور مرتب کردن و انسجام بخشیدن به انجمن مشاوره ی خرید خودرو استارت این تاپیک رو زدم تا با کمک هم پیشنهاد ها و انتقادهایی که توی ذهنمونه راجع به این انجمن رو همینجا بگیم تا بتونیم این انجمن رو هم مثل بقیه ی انجمن ها برسونیم به اونجایی که باید.
خودم هم دو تا پیشنهاد دارم که نظر بدید راجع بهشون:
1 . دسته بندی تاپیک ها به ترتیب قیمت خودرو (کمتر از 10 میلیون , بین 10 تا 20 , ... )
2 . درخواست از اعضا برای مشخص کردن حتمی ملاک های خرید و درج آنها در اولین پست تاپیک.
بقیه رو شما بگید...

چند کلمه حرف درگوشی :
دیدید تعدادی از تاپیک هایی که به قصد کمک گرفتن و استفاده از تجربیات کاربرهای دیگه زده میشن محکوم به مسدود شدن میشن و این وسط گاها دلخوری هایی هم پیش میاد که نباید و...
با در نظر داشتن چند تا نکته راحت میشه از اکثر این موارد جلوگیری کرد. دلیل خیلی از سوء تفاهمها اینه که اینجا یه محیط مجازیه و گاها نوشته نمیتونه لحن و حس نویسنده رو برسونه و گاهی شوخی به توهین و.... سوء تعبیر میشه.
پست های متعصبانه فقط باعث بی اعتمادی بقیه ی کاربرها به کاربر متعصب میشن و پتانسیل ملتهب کردن تاپیک رو دارن.
اگر کسی توهین کرد یا حرف غیر واقعی زد و بحث راه انداخت لطفا فقط و فقط پست رو گزارش کنید و جوابی ندید که کش دار بشه.
همه ی ما برای خرید ماشینی که داریم زحمت کشیدیم چه کسی که ماشین روز اروپا با بالاترین سطح ایمنی و رفاه و امکانات رو داره و چه کسی که ماشین بی کیفیت و با ایمنی و امکانات خیلی کم داره. پس تحمل مسخره کردن چیزی که دلیلی برای انتخابش وجود داشته (و داره) کار آسونی نیست.
بهتره قبل از ارسال مطالبتون اول پیش نمایش رو بزنید و اون رو از نظر املایی و لحن بررسی کنید تا دقیقا همونی باشه که توی ذهنتونه.
اگه مطلبی هم بود که ترجیح دادید در PM بیانش کنید درنگ نکنید...
Simple past,simply past. Screw it all
نمایه کاربر
pyan
دنده 2
نوع خودرو: Lexus NX - Optima JF

Re: مشاوره خرید خودرو ; پیشنهادات، انتقادها، خواسته ها...

پست توسط pyan » 21 ژوئن 2011, 19:12

حسین جان بنظرم خوبه قسمتی مخصوص ماشینهای نو باشه،یه قسمت هم کارکرده!
مثلا تو رنج 20-30میلیون یکسری از ماشینها نو هستن،یکسری کارکرده...
من نظرم اینه که تاپیکهایی رو با دسته بندی ایجاد کنی،تو پست اول هم قیمت ماشینهای مخصوص اون تاپیک رو بزاری و به مرور زمان پست اول آپدیت شه!(میشه امکانات ماشینهارو هم گذاشت)
مثلا تاپیک 20-30میلیونی صفر...بعد تو پست اول تمام ماشینهای صفر تو این رنج قیمت بازار معرفی میشه...
یا مثلا 20-30 میلیونی کارکرده...ماشینهایی که تو این رنج هست و تر و تمیز هست معرفی میشه...چون مثلا میشه BMWچپی رو هم جا داد! ولی تا جاییکه من همیشه دیدم،کاربرها دنبال ماشین دست دو تمیز هستن
واسه ماشینهای چپی و... با قیمتهای خاص هم میشه تاپیک مجزا داد

حالا اینطوری حسنش اینه که کسیکه 20-30میلیون داره،میاد اول انتخابهاش رو میبینه بعد اگه سوال خاصی داره راجبش میپرسه...در غیر اینصورت هر چند صفحه در میون یکی میاد میپرسه تا 30تومن چی هست بگیرم؟امکاناتش چیه و...
ولی اون چیزیکه من گفتم اگه اجرا شه،طرف ماشینهارو میبینه،امکاناتش رو هم دیده،بعد مثلا یه سوال خاص داره،میاد میپرسه مگان 2000 بازار دست دومش چطوره و...
این نظر شخصیمه...دسته بندی کردنش که خیلی عالیه...الان کلوپ BMW واقعا خوب شده
نمایه کاربر
Mostafa United
دنده 3
نوع خودرو: FORTE 2.0
محل اقامت: تهران

پست توسط Mostafa United » 21 ژوئن 2011, 20:20

ABC نوشته شده: 1 . دسته بندی تاپیک ها به ترتیب قیمت خودرو (کمتر از 10 میلیون , بین 10 تا 20 , ... )
2 . درخواست از اعضا برای مشخص کردن حتمی ملاک های خرید و درج آنها در اولین پست تاپیک.
:-) :-)

3- برخورد با پست هایی که از روی تعصب زده میشه و سندیت نداره
4- پست هایی که برای مقایسه مواردی مثل ایمنی و ... زده میشه با منبع معتبر باشه
alirezad
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت

پست توسط alirezad » 21 ژوئن 2011, 22:06

ABC اولا تبریک بابت پست جدیدتون

دوما رسییدگی به موقع و هرچه سریع به گزارش ها رو به نظر من باید اولین کار قرار داد((نه مثل پریروز که یه تایپیک رو از 6بعد از ظهر تا 3 نصفه شب دنبال گزارش و مدیر بودم(حتی به مصطفی و مرتضی هم پیغام دادم)اما خیلی دیر رسیدگی شد و طرف همه توهین هاش رو به تمام بچه های سایت گفت

سومین هم به نظر من یه تذکر به کسانی که یه ماشین دارن و همیشه همون رو پیشنهاد میدن(تعصب بی جا)
نمایه کاربر
ABC
مدیر بازار و مشاوره ی خرید خودرو
نوع خودرو: سری 4

پست توسط ABC » 21 ژوئن 2011, 22:32

pyan نوشته شده:حسین جان بنظرم خوبه قسمتی مخصوص ماشینهای نو باشه،یه قسمت هم کارکرده!
مثلا تو رنج 20-30میلیون یکسری از ماشینها نو هستن،یکسری کارکرده...
من نظرم اینه که تاپیکهایی رو با دسته بندی ایجاد کنی،تو پست اول هم قیمت ماشینهای مخصوص اون تاپیک رو بزاری و به مرور زمان پست اول آپدیت شه!(میشه امکانات ماشینهارو هم گذاشت)
مثلا تاپیک 20-30میلیونی صفر...بعد تو پست اول تمام ماشینهای صفر تو این رنج قیمت بازار معرفی میشه...
یا مثلا 20-30 میلیونی کارکرده...ماشینهایی که تو این رنج هست و تر و تمیز هست معرفی میشه...چون مثلا میشه BMWچپی رو هم جا داد! ولی تا جاییکه من همیشه دیدم،کاربرها دنبال ماشین دست دو تمیز هستن
واسه ماشینهای چپی و... با قیمتهای خاص هم میشه تاپیک مجزا داد

حالا اینطوری حسنش اینه که کسیکه 20-30میلیون داره،میاد اول انتخابهاش رو میبینه بعد اگه سوال خاصی داره راجبش میپرسه...در غیر اینصورت هر چند صفحه در میون یکی میاد میپرسه تا 30تومن چی هست بگیرم؟امکاناتش چیه و...
ولی اون چیزیکه من گفتم اگه اجرا شه،طرف ماشینهارو میبینه،امکاناتش رو هم دیده،بعد مثلا یه سوال خاص داره،میاد میپرسه مگان 2000 بازار دست دومش چطوره و...
این نظر شخصیمه...دسته بندی کردنش که خیلی عالیه...الان کلوپ BMW واقعا خوب شده
بحث معرفی امکانات ماشین ها ایده ی خوبیه.
همه ی هدف اینه که تا جایی که میشه تاپیک ها شسته رفته بشن و طوری باشن که همه ی کاربر ها (چه کسانی که زیاد به این بخش سر زدن و میزنن و چه کسانی که تازه اومدن و مشاوره میخوان) بتونن راحت از این قسمت استفاده کنن. ممکنه شخصی مشاوره بین برای مثال اسپرو خیلی تمیز و پراید صفر بخواد. اگر دسته بندی بر اساس قیمت باشه گمراهی پیش نمیاد اما اگه بحث نو و کارکرده یا ایرانی خارجی باشه یکم پیچیده میشه, علتشم اینه که کسی که میخواد ماشین بگیره اکثر مواقع برای پولی که داره دنبال ماشین میگرده نه برای ملاک هاش.(استثنا هم هست)
نظرتونو بگید.
Mostafa United نوشته شده:
ABC نوشته شده: 1 . دسته بندی تاپیک ها به ترتیب قیمت خودرو (کمتر از 10 میلیون , بین 10 تا 20 , ... )
:-) :-)

3- برخورد با پست هایی که از روی تعصب زده میشه و سندیت نداره
4- پست هایی که برای مقایسه مواردی مثل ایمنی و ... زده میشه با منبع معتبر باشه
آره پست های متعصبانه و بدون محتوا مشکل ایجاد میکنن و باید یه فکر درست و حسابی براش بکنیم.
راجع به موارد ایمنی هم تا همه نخوان قبول کنن که کرش تست هست که ایمنی در تصادفات رو نشون میده نه هیکل و وزن و طول کاپوت ماشین ! وضع همینه اما اگر همون بحث معرفی مشخصات ماشینا رو انجام دادیم حتما نتیجه ی تست ایمنی رو هم میزاریم کنارش.
alirezad نوشته شده:ABC اولا تبریک بابت پست جدیدتون

دوما رسییدگی به موقع و هرچه سریع به گزارش ها رو به نظر من باید اولین کار قرار داد((نه مثل پریروز که یه تایپیک رو از 6بعد از ظهر تا 3 نصفه شب دنبال گزارش و مدیر بودم(حتی به مصطفی و مرتضی هم پیغام دادم)اما خیلی دیر رسیدگی شد و طرف همه توهین هاش رو به تمام بچه های سایت گفت

سومین هم به نظر من یه تذکر به کسانی که یه ماشین دارن و همیشه همون رو پیشنهاد میدن(تعصب بی جا)
ممنون.
تا جایی که زمان اجازه بده زود به زود آن میشم و... (برای دسترسی داشتن به من زمانی که ممکنه نرسم زود آن شم یه فکرایی کردم که به موقش میگم.)
راجع به بحث معرفی متعصبانه هم هدف اینه که تاجایی که بشه کار به تذکر و اخطار کشیده نشه.
Simple past,simply past. Screw it all
alirezad

پست توسط alirezad » 21 ژوئن 2011, 22:39

یه چیز دیگه هم هست یادم رفته بود بگم

تو بعضی تایپیک ها حالا مثلا مثلا مثلا طرف زده زانتیا یا مگان

اونوقت یه کاربر میاد تو پستش مینویسه( زانتیا )و میره
اصلا هم معلوم نیست چرا گفته و چیاش رو درنظر گرفته

یا پست نفر قبلیشون رو به مسخره میگیرن(کم هست اما هست)
نمایه کاربر
Aurora
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Mazda 3 N
تماس:

پست توسط Aurora » 21 ژوئن 2011, 22:45

با سلام و درود
در رابطه با بخش مشاوره ، کاش میشد زیر نظر جنابعالی ، چند تن از دوستان سایت که تو زمینه های مختلفی مثل قیمت و فنی و ... سررشته دارن ، معرفی میشدن و توی تاپیکهای این بخش ، پاسخگوی سوالات بودن . ببینید مثلا سایر اعضا از جمله خود من ، اگر بخوایم دوستی رو راهنمایی کنیم ، ممکنه دیدمون محدود باشه به خودروهایی که داریم یا داشتیم ، و پاسخهامون در حد خودمون اگر چه درست باشه ، اما جامع نباشه. حالا مدیر محترم این بخش و اون تیم اگر پاسخ بدن ، دوستان با اعتماد بیشتری به مطلب توجه میکنن و بهتر و سریعتر به جواب میرسن. یعنی پستهای سایر دوستان هم باشه و نهایتا این تیم هم نظر کارشناسیشون رو ارائه بدن.
ارادت - رضا
alirezad

پست توسط alirezad » 21 ژوئن 2011, 22:53

Aurora نوشته شده:با سلام و درود
در رابطه با بخش مشاوره ، کاش میشد زیر نظر جنابعالی ، چند تن از دوستان سایت که تو زمینه های مختلفی مثل قیمت و فنی و ... سررشته دارن ، معرفی میشدن و توی تاپیکهای این بخش ، پاسخگوی سوالات بودن . ببینید مثلا سایر اعضا از جمله خود من ، اگر بخوایم دوستی رو راهنمایی کنیم ، ممکنه دیدمون محدود باشه به خودروهایی که داریم یا داشتیم ، و پاسخهامون در حد خودمون اگر چه درست باشه ، اما جامع نباشه. حالا مدیر محترم این بخش و اون تیم اگر پاسخ بدن ، دوستان با اعتماد بیشتری به مطلب توجه میکنن و بهتر و سریعتر به جواب میرسن. یعنی پستهای سایر دوستان هم باشه و نهایتا این تیم هم نظر کارشناسیشون رو ارائه بدن.
ارادت - رضا
یعنی یه جور مقام بدیم به افراد؟
درسته؟

یه جدول هم بسازیم بذاریم اول تایپیک 10 تومنی و 20 تومنی و...بد نیست

مثلا بنویسیم از 10 تا 20 کم مصرف ترین فلان ماشین/ایمن ترین فلان ماشین/و در اخر هم اونی که بیشترین امتیاز رو داره معرفی میکنیم
اینجوری نصف تایپیک های اضافی و تکراری اصلا افتتاح نمیشن(طرف جدول رو میبینه و میره)
نمایه کاربر
Aurora
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Mazda 3 N
تماس:

پست توسط Aurora » 21 ژوئن 2011, 23:05

میدونی علیرضا جان ، منظورم اینه که واقعا دوستانی هستن که وقتی توی تاپیکی پست میزنند ، مثل مهر اعتبار میمونه. با صداقت و بصورت فنی و کارشناسی نظر میدن و راهنماییشون واقعا مفید و ارزنده است. دوستانی که خودتون بهتر میشناسید و بعضا مدیر هم هستن . مثلا آقا مازیار ، آقا افشین (مدیر بخش هیوندای) ، آقا رضا ، آقا اشکان و ده ها عزیز دیگه که خدا رو شکر توی این سایت کم نیستن. خوب ما این عزیزان رو میشناسیم. اما از بیرون سایت وقتی کسی مراجعه میکنه ، باید یه جوری متوجه بشه که پستی که ایشون توی تاپیک مشاوره زده درجه اعتبار بیشتری داره تا نسبت به منی که شاید نظرم محدود باشه یا متعصبانه و و و. به هر حال باید قبول کنیم که وقتی این سایت مرجع قابل اعتمادی هست برای کشور ، بخش مشاوره اش باید قابل اعتماد ترین بخش باشه.
الان وقتی بعنوان یه کاربر تازه وارد و یا مهمانی که از توی گوگل مثلا به سایت اومده ، بخواهید بخش مشاوره رو بررسی کنید و مثلا بین دوتا ماشین یه آماری دربیارید ، واقعا کار مشکلیه و نظرات متنوع و گاها مغایر همدیگه میبینید. خوب نمیدونید که این نظر رو یه فرد عادی و تازه کار و ناآگاه مثل بنده داده ، یا یه نفر که واقعا دلسوز و فنیه.
ارادت - رضا
نمایه کاربر
مازيار
يار قديمي
نوع خودرو: گرامی ِ N
محل اقامت: خاک پاک تیونینگ تاک!!
تماس:

پست توسط مازيار » 22 ژوئن 2011, 12:03

اینقدر این بخش پتانسیل پیشرفت و گسترش و جذب کاربر از بیرون داره که حد نداره. الان بهش فکر میکنم تو یه حرکت تعاملی، میشه با کمک همه به جایی رسوندش که مایه ی افتخار این سایت باشه. چون واقعا مردم ایران با چشم بسته و دید محدود انتخاب میکنن. وجود همچین انجمنی (چه در این سایت چه در هر سایتی. اینجا دیگه بهتره مصلحت اندیشانه قضاوت کرد) موجب بالا رفتن سلیقه ی خریدار و آشنایی بیشتر با انتخابهاش و انجام دادن بهترین انتخاب میشه. از اونجایی که خودم چند مدت تو همچین فضایی مشغول به کار بودم به صورت غیر مجازی، همیشه به اینجا ترغیب داشتم و سعی کردم وضعیتش بهتر از قبل بشه. حالا با کمک شماها و همدلی بیشتر میتونه به درجات عالی تر برسه.

به نظر من اولین کاری که باید انجام بشه زیربخش ها هست. که کمک کنه به رده بندی بهتر مطالب و مشخص شدن شاخه هاش. حالا رو حساب نو و دست دوم. یا خارجی داخلی. یا قیمت (که فکر میکنم با توجه به اینکه پول نقش اولیه رو داره، رو حساب قیمت بهتر باشه دسته بندی)

ممنان.
- سخت است فهماندن چیزی به کسی که در قبال نفهمیدنش پول می گیرد.
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ی خرید خودرو”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان