نصب فن برقی

مدیران انجمن: علي هافكلاچ, آرمين

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
H03!N
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Peogeut 405 GLX
محل اقامت: Iran
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: نصب فن برقی

پست توسط H03!N » 29 آگوست 2015, 12:50

biuck iran نوشته شده:دوست عزیز منم هدفم اینه شما آزمون خطا نکنی هزینه اضافی متحمل بشید .
فن باید جهت چرخش و دبی مناسب موتور شما رو داشته باشه که وصل کنی . فن پراید به هیچ وجه مناسب نیست بنده شخصا امتحان کردم .
اگه خواستی برات میفرستم تست کن یه جفت پرایدی دارم نو نو . راضی بودی شما برش دار هدیه باشه از طرف ما به شما دوست خوبم :smile:
خوب اشتباهت همینجاست همه رو به کیش خود میپنداری ....

بله درست میفرمایید ولی من داشتم شرح ساخت سالاد شیرازی رو مینوشتم تو پست های قبلی خوب شد متذکر شدی !
ببین آقا رامین کلا 2 نوع فن وجود داره یک دمنده دو مکنده حالا هر کدوم از این 2 مدل باشه مشخصات ای به شرح زیر داره :
قدرت جا به جایی هوا به مقدار معین با هر واحدی که سازنده دوست داره اعلامش میکنه فرقی هم نداره مهم اینه که چه مقدار قدرت جا به جا کردن هوا رو داره ..
مقدار توان مصرفی
مقدار صدایی که تولید میکنه
مقدار دوری که میتونه بخوره
و غیره که اهمیتی ندارن ...

من خدمتت عارض شدم که یک عدد پرایدی داخل بعلاوه یک عدد 206 ای بیرون پشت سپر میبایستی باشه ( و اینم اشاره کنم که اشتباه بر داشت نشه : پرایدی سمت شاگرد بسته میشه و 206 ای بیرون سمت راننده یا بر عکس فرقی نمیکنه فقط هدف اینه رو به روی هم قرار نگیرن و با کمک هم کل رادیات رو پوشش بدن ) و اگر 2 عدد پرایدی مثل خودت بزارم طرف داخل با توجه به اینکه کل رادیات رو پوشش میدن ، بدون اینکه حتی من تست کرده باشم و ازت پرسیده باشم گفتم جواب نمیده به دلیل اینکه میدونم 2 عدد فن پراید 2 کیلو CFM هوا جا به جا میکنه موتوره خودم 3.5 کیلو CFM لازم داره و این واضح هست که جوابگوی چنین کاربردی نخواهد بود بدون اینکه نیاز به تست باشه به قول معروف توانا بود هر که دانا بود ، چون اکثره ایرانی ها یاد نگرفتن هر چیزی اصولی داره راهی داره باید اول محاسبات علمی لازمه اون کار انجام بشه بعد نسبت به نتیجه محاسبات کار انجام بشه همه و همه میان فوری میگن بیا 2 تا فن فلان ماشینو ببند احتمالا جواب میده تست کن نشد یه فن دیگه امتحان میکنی نه تو این کار تو خیلی از کارا دیدم روال شده و جالب تر از این یه تست میگیرن و میگن نشد و جالبه اکثرا هم تا نتیجه نمیده کارشون بلافاصله کل کار رو میبرن زیره سوال نه ناتوانی خودشون و اشتباه خودشونو و در این مورد فوری فکر میکنن فن برقی روی این ماشین ها جواب نمیده میگن نه جواب نمیده فقط پروانه واسه این ماشین ها خوبه حالا شما جزو افراد خیلی متفاوت هستی که من دارم میبینم بعد از شکست تست فن پرایدی این حرف رو نزدی و حرف منطقی رو زدی .... بر عکس یه عده که خودشونو خدای ماشین آمریکایی میدونن تو برو بچه های آمریکایی بازه ایران ...

ممنون از اینکه لطف داری و هدیه میکنی ولی من نمیتونم این هدیه رو قبول کنم .

همیشه اینو بدون قبل هر کاری محاسبات باید وجود داشته باشه والا نتیجه کار میشه شکست های مکرر خودت :
روی ماشینت :
کاربرات 2 دهنه هالی جواب نگرفتی
کاربرات 4 دهنه روچستر نو که جواب نگرفتی
2 دهنه روچستر جواب نداد
فن پراید جواب نداد
و ...

نمیدونم کی بود خودت بودی بهم گفتی من هالی خریدم تست کردم خام سوزی میوفته شما هم نگیر گفتم باشه ولی من میدونمبه علم کاربرات آگاه ام و میدونم چه کار میکنم و چی انتخاب میکنم ولی طرف گفت شک نداشته باش که خام سوزی میوفته هر کسی هالی خریده رو 350 بسته اینجوری شده ولی الان هالی رو بستم دوست دارم اون شخص بیاد ببینه سره ماشینش شرط بزارم اگر خام سوزی نداشت ماشینشو بزاره و بره و داشت ماشین منو بر داره ببره

طرف هدرز خریده 2 ساعت بعد از تست گذاشت واسه فروش خوب مشخصه هیچی نمیدونه به اندازه نخود هم سر از علم موتور سازی در نمیاره که فوری بازش کرده همون فابریک رو بسته و به هر کسی هم سوال میکنه ازش میگه جواب نمیده بد تر میشه فلان میشه بهمان میشه ...
mj1980
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت

پست توسط mj1980 » 29 آگوست 2015, 15:17

شما هم فقط داستان مینویسید و ما که در پستهای شما اثری از محاسبات و علم و ... ندیدیم.
چنان با اطمینان دیگران رو به بی عقلی و نادانی متهم میکنید که حال آدم به هم میخوره

.......................................
دوستان دقت کردید که این پستهای بد لحن باعث شده بحثهای فنی کمپلت تعطیل بشه و ...
H03!N
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Peogeut 405 GLX
محل اقامت: Iran

پست توسط H03!N » 29 آگوست 2015, 15:27

mj1980 نوشته شده:شما هم فقط داستان مینویسید و ما که در پستهای شما اثری از محاسبات و علم و ... ندیدیم.
چنان با اطمینان دیگران رو به بی عقلی و نادانی متهم میکنید که حال آدم به هم میخوره

.......................................
دوستان دقت کردید که این پستهای بد لحن باعث شده بحثهای فنی کمپلت تعطیل بشه و ...
عزیزم محاسبات و علم هم بعضی وقت ها که حالم خوب نیست حواسم نیست رو میکنم که بعدش پشیمون میشم ولی ویرایش نیست متاسفانه اینجا پس نگو چیزی ندیدیم ، درسته چون این جور چیزارو تو فروم یاد نمیدن و همینطور رایگان هر کس طاووس میخواهد باید جر هندوستان بکشد
با اطمینان کاری موضوعی رو رد یا تایید میکنم ولی نه چیزی که شما میگی والا میگفتم آقای فلانی شما دور از جون هیچی سرت نمیشه و .... نه اینکه با احترام و لحن درست بگم اشتباه کردی و محاسبه نکردی شما شاید برداشتت اینجوری باشه که دیگه من مسئولش نیستم
دقت کن اگر من اینجا یک پست یا 100 پست بزنم هیچ وقت قصد توهین و بی احترامی و ... به شخصی ندارم فقط اشاره میکنم به عدم موفقیت که به چه دلیل بوده

ولی اینکه انتظار داشته باشی حاضر و آماده بدون زحمت کسی چیزی اونم رایگان یادت بده اشتباه کردی شما از یک مکانیک ساده ترین سوال هم بپرسی جوابتو درست نمیده بار ها زمانی که چیزی بلد نبودم این کارو کردم اصلا چیزی یاد نمیدن تازه اطلاعاتشون فقط یک اطلاعات ساده و تعمیر استاندارد موتور هست که اصلا چیزه خاصی نیست البته نه اینکه چیزه خاصی نباشه ولی در مقابل علم تیونینگ علم تعمیر موتور مثل نوشتن بابا آب داد میمونه که تیونیگ مثل نوشتن یک انشاء
اطلاعات موتور سازی و تیونینگ 10 ها برابر یک مکانیک ساده سطح بالاتری داره

همیشه هر کسی چیزی رو راحت بدست بیاره راحت هم به همه میگه مثل تمام مسائلی که همیشه بین کاربرا های انجمن ها تو هر موضوعی شاهد بودیم که بین هم دیگه مورد بحث قرار میگیره ... ولی چیزی که کمی وقت و پول و زحمت بالاش رفته باشه کسی به راحتی به کسی یاد نمیده .

والا الان همون مکانیک های ساده هم کارشون تخته بود همه یاد گرفته بودن و دیگه کسی نیازی نداشت حتی واسه کاره ساده ای مثل تعویض لنت بره مکانیکی !!!
و به دلیل اینکه بنده رو شخصی عقده ای تلقی نکنید خوبه اینم عرض کنم که بنده تا به حال فکر میکنم بیشتر از 5 نفر که با بنده ارتباط داشتن خواستم یاد بدم و به صورت رایگان و به قول گفتنی بی ریا به شخص مورد نطرم توضیحات رو ارائه دادم و تمام و کمال ولی خیلی راحت همه ی اون افراد با یک بی ادبی جواب زحمت و نیت پاک منو دادن چرا ؟ چون هر چیزی که راحت خیلی راحت بدستش بیاری براش ارزشی هم قائل نمیشی و فکر میکنی چرت و پرت و غلط هست و این شد که با خودم عهد کردم چیزی که زحمت کشیدی با سختی بدست آوردی چرا رایگان یاد میدی ؟
مثال رو تو کاره خودم میزنم من تو کاره خدمات کامپیوتری مشغولم وقتی مشتری کیس رو میاره میگه این عیب رو داره و بررسی میکنم مثلا میبینم 4 تومن هزینه اش میشه ولی به خاطره جلب مشتری و دندون گردی نکردن هوای مشتری رو میگیرم و میگم چیزی نمیشه ، فرداش گفته که به گوشم رسوندن آره سیستم ما سالم بود عیبی نداشت برای همین هیچی نگرفت والا میگفت اینقدر میشه هر کسی هم حرفشو گوش کنه میگه اره درسته !!! و این میشه که ارزش کار هم میره زیره سوال از روزی که اولین بار این اتفاق افتاد حتی 1ت هم اجرت کارم بشه میگیرم که فکر نکنه کاره من بی ارزشه حالا این مسئله هم دقیقا مثل همینه
آخرین بارش کمتر از یک ماه پیشه 2تا مورد رو شروع کردم به توضیح دادن طرف نمیدونم و نمیشه بگی واقعا به چه دلیل اینکارو میکنن جواب منو داد فکر میکنی چی حالیته ؟ فکر کردی کی هستی ؟ خوب همین میشه که تصمیم میگیرم هیچی نگم
Saman_b07
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط Saman_b07 » 16 سپتامبر 2015, 18:41

سلام به همه، دوستان من کل تجربیات دوستان رو از اولین پست مو به مو خوندم ، و جالب بود
حالا نیاز به نتیجه گیری دارم
برای برداشتن پروانه ی بیوک و گذاشتن فن کدام راه رو پیشنهاد میکنید
1 گذاشتن یک فن 206
2 گذاشتن یک فن ایسوزو
3 گذاشتن فن 405
ماکسیما رو بخاطر هزینش حذف کردم
و 2 سوال دیگه، برای درست کردن قاب فن برای رادیات از ورق استفاده شده؟
دینام فابریک کدوم یکی از موارد بالارو پشتیبانی میکنه؟ "واقعآ از همه دوستانه غول سوار ممنون"

Sent from my LT25i using Tapatalk
Saman_b07

پست توسط Saman_b07 » 16 سپتامبر 2015, 20:52

.

Saman_b07

پست توسط Saman_b07 » 16 سپتامبر 2015, 20:54

.

نمایه کاربر
جنوبي
فعال کلوپ 206
نوع خودرو: chevy caprice,206T6
محل اقامت: بوشهر

پست توسط جنوبي » 08 اکتبر 2015, 01:56

دینام فابریک هیچ کدوم را نمی تونه جواب بده.مخصوصا با کولر
Saman_b07

پست توسط Saman_b07 » 09 اکتبر 2015, 23:21

Saman_b07 نوشته شده:سلام به همه، دوستان من کل تجربیات دوستان رو از اولین پست مو به مو خوندم ، و جالب بود
حالا نیاز به نتیجه گیری دارم
برای برداشتن پروانه ی بیوک و گذاشتن فن کدام راه رو پیشنهاد میکنید
1 گذاشتن یک فن 206
2 گذاشتن یک فن ایسوزو
3 گذاشتن فن 405
ماکسیما رو بخاطر هزینش حذف کردم
و 2 سوال دیگه، برای درست کردن قاب فن برای رادیات از ورق استفاده شده؟
دینام فابریک کدوم یکی از موارد بالارو پشتیبانی میکنه؟ "واقعآ از همه دوستانه غول سوار ممنون"

آقا لطفأ جواب بدید عزیزان، چقد اینجا خلوته
نمایه کاربر
HT-Racer
دنده 3
نوع خودرو: 132

پست توسط HT-Racer » 17 ژانویه 2016, 12:39

گرچه اخرین پست حدودن برای سه ماه قبله :-D ولی باید بگم که تو لیست بالا 405 از همه قویتره فنش چون دوقلو هست البته دیاقش هم یک تیکس و جا دادنش جلو رادیاتور دردسرای خودش رو داره.ضمن اینکه امپر هم زیاد میکشه و اگه دینام جواب نده صدرصد در اولین مرحله افتامات میسوزه بعدم خود دینام فاتحش خونده میشه.فن 206 هم خیلی قویه ولی نه به اندازه 405 من خودم برای رادیاتور کولر دوو بسته بودم.البته سر راهش مقاومت گذاشتم چون در حالت دور تند و بدون مقاومت حدود 20 امپر جریان میکشه.یعنی اگه ولتاژ باطری رو 13 ولت در نظر بگیریم حدود 260 وات میشه.یادمه دو سال پیش که دنبال فن 206 بودم اصلیش گیر نیومد.میگفتن اگه باشه حدود 500 تا 600 قیمتشه.من شرکتیش رو 80 تومن دادم.البته فقط پروانه و دیاقش شرکتی بود موتور فن رو جدا خریدم و مارک معروفی نبود.در مورد فن ایسوز هم نظری ندارم. :-D ولی اگه واقعا برای کامیونت باشه طبیعیه که از 405 و 206 قویتره...البته به جز مقدار جریان مصرفی طراحی پروانه هم خیلی مهمه.
نمایه کاربر
نوا
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: شورلت نوا
محل اقامت: تهران

پست توسط نوا » 29 ژانویه 2016, 21:44

سلام.فن فقط پراید دودور استفاده کنید
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی اتومبیلهای آمریکایی”