کارهای ابتکاری و تجارب بدست آمده درمورد بازسازی جاگوار

مباحث مربوط به تمامي محصولات شركت خودروسازی جگوار
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
بازسازی جاگوار
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: xjc

کارهای ابتکاری و تجارب بدست آمده درمورد بازسازی جاگوار

پست توسط بازسازی جاگوار » 04 ژانویه 2010, 09:18

:grin: سلام.اگه بشه میخوام تو این تاپیک یکسری اطلاعات در مورد چیزهائیکه در مورده بازسازی جاگوار دیدم :zz: یا خودم انجامشون دادم :-o همراه با عکس بزارم تا اگه کسی خوشش اومد برای جاگواره خودش انجام بده.امیدوارم مفید باشه ................. :-?
لطفا اگه کسه دیگه ای هم در این مورد چیزی داره به این تاپیک اضافه کنه تا همگی ازش استفاده کنیم :( .مرسی
نظربرای اطلاح یادتون نره
آخرین ويرايش توسط 2 on بازسازی جاگوار, ويرايش شده در 4.
نمایه کاربر
بازسازی جاگوار

یکار ابتکاریو جالب

پست توسط بازسازی جاگوار » 04 ژانویه 2010, 09:19

تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
اینکار هیچ صدمه ای به لوازم فابریک ماشین نمیزنه و هر وقت لازم باشه میشه ازش استفاده کرد و هر وقت که لازم نبود میشه خیلی راحت برشون داشت.
نمایه کاربر
بازسازی جاگوار

Re: بازسازی جاگوار

پست توسط بازسازی جاگوار » 04 ژانویه 2010, 12:15

سلام .میخواستم یه توضیحی درمورده کاره بالا بدم.بعضی از دوستان ناراحت هستن که چرا قوطی........ ولی انصافا اگه من فقط اون عکسه تکمیل شده آخریو میذاشتم براتون سوال نمیشد که چطور میشه اینو ساخت.و اینکه یادم میاد یکبار از یه تعمیر کاره بنز پرسیدم کار کردن روی بنز چطوره سخته یا آسون.گفت فقط خیلی حساسه و باید باهاش نرم رفتار کنی .پرسیدم چرا؟ گفت آخه همه چیش پلاستیکیه حالا اگه کسی بخواد میتونه بجایه قوطیه فلزی که دوامش بیشتره از قوطی پلاستیکیه ظرف ماست استفاده کنه.......
نمایه کاربر
بازسازی جاگوار

ترمیم آفتابگیر

پست توسط بازسازی جاگوار » 04 ژانویه 2010, 12:29

سلام. یه مشکلی که اکثر جاگوارای ایران دارن آفتابگیرای فرسوده ای هست که علی رغم استفاده از چرم واقعی در اون ولی مواد داخلش از هم پاچیده میشن و بد شکل میشن مثل تصویره پائینیتصویر.تصویرولی همونطور که میبینید میشه اونارو به شکل خوبی بازسازی کرد تو تصویر بالائی.توضیحی که لازمه اینکه برای داشتن آفتابگیره خوب نیاز به وجود آفتابگیره فرسوده هست و باید از لوازم آهنیه داخل اون بعلاوه فوم بجای محتویات داخلش و چرم جدید بجای چرم قبلی کمک گرفت.فقط تنها فرقی که تو آفتابگیره جدید و قبلی دیده میشه قسمت دوخت خورده بالائیه جدیده هست.آفتابگیرای فابریک چون با دستگاهای مخصوص حرارتی جمع شدن جای دوخت ندارن .ولی ما تو ایران این دسگاهرو نداریم و بالاجبار باید از نوع خاصی از چرخ استفاده کنیم تا کارو جمش کنیم.ولی با استفاده از یک دوخت زیبا این مورد پوشش داده میشه و کار هم زیبا میشه.تصویر
رضا عمراني
مدیر کلوپ موتورسیکلت

پست توسط رضا عمراني » 04 ژانویه 2010, 23:41

یه سوال
این کارها رو خودتون انجام دادین و عکسها مراحل کار خودتون هست یا اینکه مربوط به فرومهای دیگه هست؟
Rhytm & Balance
نمایه کاربر
بازسازی جاگوار

پست توسط بازسازی جاگوار » 06 ژانویه 2010, 07:50

یه سوال
این کارها رو خودتون انجام دادین و عکسها مراحل کار خودتون هست یا اینکه مربوط به فرومهای دیگه هست؟

تو قسمت اول توضیح دادم که کارهائیرو که دیدم و یا خودم انجام دادم ................
در مورد دوتا کاره بالا باید بگم عکسهائی هست که از تو سایتای مربوط به جاگوار برداشتم.و در مورده ترمیم آفتابگیر هم خودمم استفاده کردم و ازش الگوبرداری کردم و برای جاگواره خودم همچین کاریو انجام دادم.
نمایه کاربر
بازسازی جاگوار

پست توسط بازسازی جاگوار » 06 ژانویه 2010, 11:35

سلام.شاید بعضی از کسائیکه جاگوار دارن یه موتور اضافی هم داشته باشن که حمل و نقلش براشون سخت باشه مثل خودم.ولی معمولا این تعمیر کارای جاگوار هستن که بیشتر با این مشکل مواجه هستن و به ندرت اشخاص معمولی .اینجا چندتا تصویر میزارم که از سایتهای مربوط به جاگوار بیرون کشیدم و خودم ازش استفاده کردم.در ضمن تو این تصاویر دیدن موتوری که کروم کاری شده خالی از لطف نیست. :(
تصویر تصویر تصویر تصویر
البته من فقط از قسمتی که زیره موتوره الگوبرداری کردم فقط برای حمل و نقلش.ولی کاملش میتونه هم برای حمل و نقل مفید باشه و هم برای تست موتور که نیاز به رادیاتور و باطری هم هست.یه توضیح دیگه اینکه اگر کسی خواست مثل اینرو بسازه باید از دوجور نبشی استفاده کنه. نبشی نازکتر که شمارش 5 هستش و نبشیه ضخیمتر با شماره 8.در ضمن من موتوره اضافیم رو به USER XJ6 فروختم که داره جاگوارشو بازسازی میکنه.تو تاپیکه (عکسهای ماشینای انگلیسی رو که میبینید اینجا بزارید) صفحه 18
نمایه کاربر
بازسازی جاگوار

پست توسط بازسازی جاگوار » 09 ژانویه 2010, 12:13

سلام.(عکسهای پائینو از اینترنت گرفتم) اینجا 2 تا تصویر هست که یکیش مربوط به جاگوار xi SII هست و قسمت بالائیه رودریهاش اون نوار چوبیرو نداره و دیگری مربوط به جاگواره xj SIII هست که نواره چوبیرو کارخانه به قسمت بالائیه رودریها اضافه کرده و میبینید که چقدر تاثیر گذاشته برای زیبائیه بیشتره داخل کابین.
تصویر
تصویر
حالا 3تا راه داریم تا به چیزی که دنبالشیم برسیم.1)سفارش بدیم قسمت بالائیه رودریرو کامل برامون بیارن از انگلیس.2)بازم سفارش بدیم فقط نوارهای چوبیه چهارتا درب رو بیارن که این کار هم هزینه داره هم اینجا باید برای نصبش کارهائیرو انجام داد.3) اینکه همینجا بدیم نوارو برامون بسازن به هر شکلی که بخواهیم باریکتر یا پهن تر بسته به میل خودمون(چوبتراش)و بعد بدیم به شکل طرح و رنگ داشبورد رنگش کنن.که اینجوری ست میشه با دیگر کارهای چوبیه داخل کابین.
و برای نصبش باید روکشه قسمت بالائی باز بشه و روی ابر فشرده شده زیره اون شکل و اندازه نواره چوبیرو در بیاریم بعد باید روکش رو دوباره بکشیم روی کار و بعد نواره چوبیرو با دقت بوسیله چسب طوریکه از زیره نواره چوبی بیرون نزنه نصبش کنیم و بزاریم درست خشک بشه.
من برای جاگواره خودم دارم از روش سوم استفاده میکنم چون هم هزینش خیلی کمتره هم شکل نوارو اونجوریکه دوست داشتم درآوردم و هم چون رنگش و طرحه روش به میل خودم انجام میشه با کارایه دیگه چوبیه داخله ماشینم ست میشه و اینکه چرمیرو که استفاده میکنم برای روکش دقیقا مثل چرمه رودریهای خودمه در صورتیکه تقریبا همه اینها در مورده روش اول و دوم شانسی خواهد شد.
و از همه مهمتر اینکه چون اینکارو خودم انجام میدم لذت بیشتری برام خواهد داشت :cool: .
نمایه کاربر
بازسازی جاگوار

پست توسط بازسازی جاگوار » 11 ژانویه 2010, 09:35

سلام.اگه یادتون باشه چنتا عکس از داشبورد جاگوار xj SI که در حال بازسازیش بودم گذاشته بودم.تو اوقات بیکاریم یکم کاملترش کردم که میخوام عکسهای سریه پیشو به همراه عکسهای این سری باهم اینجا بزارم.
تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
البته این کاری که من انجام میدمرو تو دوهفته هم میشه انجام داد به شرطی که وقت کامل براش گذاشته بشه ولی همونطور که گفتم من تو اوقات بیکاریم دارم اینکارو انجام میدم و الان تقریبا سه یا چهار ماهی میشه باهاش درگیرم :git:
نمایه کاربر
بازسازی جاگوار

پست توسط بازسازی جاگوار » 12 ژانویه 2010, 09:34

قبل از بازسازی تصویر
ارسال پست

بازگشت به “جگوار Jaguar”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان