فيلم و عکس Off Road از سراسر جهان!

عکس و قرار و گزارشهای کلوپ آفرود
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
si@vash
دنده 1
نوع خودرو: Nissan PATROL
محل اقامت: tehran/bahar
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: فيلم و عکس Off Road از سراسر جهان!

پست توسط si@vash » 16 ژوئن 2012, 07:20

نه شاهين عمرا" تو آنرود آره ولي موهاوي هر كاري كني نميتونه تو آفرود چيزي نشون بده با اون شاسي ضعيفو اون اندام بيريختش ....چپ ميكنه اصلا :-(
نمایه کاربر
babak badeli
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: nissan roniz. sorent
محل اقامت: گرگان

پست توسط babak badeli » 19 ژوئن 2012, 16:23

si@vash نوشته شده:نه شاهين عمرا" تو آنرود آره ولي موهاوي هر كاري كني نميتونه تو آفرود چيزي نشون بده با اون شاسي ضعيفو اون اندام بيريختش ....چپ ميكنه اصلا :-(
سیاوش جان حالا ضد کره ای هستی ..درست...نظر شما قابل احترام...
از قیافه موهاوی خوشت نمیاد...اون هم بسیار خوب...نظر شخصی شماست و این هم برای ما قابل قبول...
بنده موهاوی دارم ...اصلا هم قد یه گندم هم روش تعصب ندارم و نمیگم این ماشین مثلا از فلان ماشین ایکس بهتره و بهترین ماشین دنیاست...این هم درست...
قبول دارم که موهاوی بدون اشکال نیست و همه ماشین ها یه مشکلاتی دارند...این هم درست....
کره خیلی مونده تا بتونه توی افرود سر و گردنی نشون بده...این هم درست...
اما من یه سوال دارم از شما ..چون داریم علمی صحبت میکنیم و میخوایم یکم به هم اطلاعات بدیم دارم عرض میکنم و این سوالو میپرسم ازت... :hb:
شما چند بار با موهاوی افرود رفتی که اینقدر راجع بهش قاطعانه و با اطمینان این گونه توصیف میکنی؟
همین شاهین دوست و همشهری من هست و تا حالا ۲ ۳ باری افرود رفتیم با هم. یه بارم که هر دومون ۲ تا موهاوی رفتیم با هم که عکس ها و فیلم هاشون توی همین سایت به وفور موجوده...
موهاوی یک سری ضعف داره مثل ارتفای کم جلو و از همه مهمتر لاستیک انرودو پایین بودن رادیتور کولر و بازی کم کمک های ماشین...ولی طبق تجربیاتم که با این ماشین داشتیم هردو ما ...خیلی حرف ها برای گفتن داره...
این قسمت از حرف شما رو اصلا هضم نکردم : ((شاسی ضعیف)))؟؟؟؟ لطفا ما رو روشن بنما برادر...
تا چند وقت پیش میگفتن کره ای بی کیفیت ه موهاوی فلاان جاش زشته و موهاوی داخلش مثل ریو هست و.... ماهم پیش خودمون میگفتیم دوستان حتما رولز رویس سوار هستن یا کمش بنتلی میرونن که اینجوری نظر میدن و ما هم به نظراتشون احترام میزاشتیم ولی نظرات شما کاملا بر پایه یک سری تصورات ذهنی و بدون پایه علمی هست.
شاهین شاهده که افرود های من چار تاگل بازی بچه گونه نیست و دیده که با ماشین چه کارا که نمیکنم و البته متاسفانه خیلی مواقع هم با من نبوده...بگذریم. هدف از این حرف ها جانبداری و خود ستایی و تعریف از یک چار چرخه نبوده و فقط روشن کردن برخی مسایل برای شما دوست عزیز و جلوگیری از گمراهی بسیاری از خوانندگان بود...
در نهایت باز هم میگم موهاوی ماشین بدون اشکال نیست..شاهکار هم نیست...اما کاملا با گفته های این دوست گلم در تضاد هست...
ارادت مند شما...
نمایه کاربر
shahinv8
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: OllllllO
محل اقامت: 0171

پست توسط shahinv8 » 19 ژوئن 2012, 18:26

اول انتی رو بزارم :mrgr:
http://www.mediafire.com/download.php?7w1l1he713q8s4g
این فیلم افرود برفی موهاوی و دور درجا اقا بابک در برف با موهاوی
البته باید بگم شایدتو تصویر معلوم نباشه ولی زمین بسیار نا هموار و پر از چاله چوله بود اونجا... و کار بسار سختی بود و گاو نر میخواستو دل بی رحم..
به نظر من
در کل واسه افرود ماشین شاخ و دم نباید داشته باشه که!!
واسه افرود ( البته مسابقات بحثش جدا که جامپ میزننو و ... باید خصوصیات suv واقعی رو داشته باشن)
و الا واسه افرود ماها حتی یک افرود سنگین ... ( موضوع رفتن یک مسیر یک چیزه موضوع استحکام یک ماشین برایه فشارهایه طولانی مدت یک چیز دیگه)
اگر بحث سر این هست که یک مسیر رو کدوم ماشین میتونه طی کنه
در اینجا به نظر من اگر لاستیکایه هر دو یکی باشن و یک ارتفاع موهاوی بهتر میتونه عمل کنه
ایراد اصلی موهاوی هم نداشتن تنظیم ارتفاع برایه جلو بود. و اپشن قفل دف که (که سفارش ایران نداره)
نداشتن لاستیک ایراد ماشین نیست!!!
نمایه کاربر
babak badeli

پست توسط babak badeli » 19 ژوئن 2012, 23:54

سرعت اینترنت انقدر کمه که الان ۳ ساعته فیلما هنوز نصفشم دانلود نشده...:دی
مرسی شاهین جان که فیلم مارو گذاشتی...منتهی بعضی دوستان با دیدن این فیلم ها خیال میکنن که ما افرود رو چار تا حرکت نمایشی و سر خوردن میدونیم و بس...لازمه که در ادامه این توضیح رو بدم که این کارا یکم شیرین کاری و شیطنت حین استراحت در انتهای مسیر بود ....
راستی فیلم ۳ لنگ که چه عرض کنم!!! ۲ لنگ شدن پیکاپتون رو دیدم...میبینم که به النگ دره هم رحم نکردی :دی...
اخرش چی شد ؟ ماشین خودش در اومد؟ منم بدم نمیاد یه بار اونجارو تستی بکنم...:دی فکر کنم اینجا روشن کردن ای اس پی کمک کننده باشه...نظر توچیه؟
نمایه کاربر
shahinv8

پست توسط shahinv8 » 20 ژوئن 2012, 01:56

نه با پایه خودش اومد بیرون البته با گزاشتن سنگ زیر چرخ فیلمش هست
اینم فیلم خروجش از اون وضعیت
http://shahinv8.persiangig.com/video/pi ... 20lang.mp4
فیلمایه دیگمونحجمش بالا بود بعدا اگر تونستم کم کنم حجمشو میزارم. این رو هم گزاشتم که ببینن که چطور ماشینو میکوبونی به اینور اونور.. و این هم هنوزکه اخ نگفته بیچاره...
اره النگ دره هست باید. یکم میتونی جلو موهاویو بیاری بالا خیلی پایینه. و مشکل کورس کوتاه کمکش هم حل میشه.....
نه تو اون وضعیت یک چرخ از جلو و یک چرخ از عقبرو هوا بود به هیچ وجه در نمیاد مگر اینکه قفل دف داشته باشه
فقط یک تعوری دارم خودم نمیدونم جواب میده یا نه میپرسم بلکه اساتید جواب بدن گرچه امگار دیگه کسی تو این تاپیکها جواب به کسی نمیده..
در اون وضعیت اگر با تکنیک گاز و ترمز همزمان میشه کاری کرد؟ تاثیر داره؟؟
نمایه کاربر
si@vash
دنده 1

پست توسط si@vash » 20 ژوئن 2012, 11:50

آره من سوار مهاوي نشدم ... ولي چيزي كه دارم ميبينم اطلاعاتي كه دارم اين ماشين برا آفرود ساخته نشده اينو كه قبول دارين ؟
شاسي هم ماله مهوايو نميدونم ولي بيشتر ماشيناي كره اي مورد شاسي دارن اينم يه چيزه كاملا" آشكاره
آفرودم كه ماشالا 1000 تا رشته داره مثلا" جيپ صحرا برا جنگل نورديو يكي دوروز آفرود خوبه ولي به درد كمپ نميخوره ... نميشه باهاش 5يه هفته رفت كوير ... چون جاي بار نداره و كوچيكه خيلي براي كمپ مناسب نيس مخصوصا" تو جنگل كه معمولا" رو روف راك ميخوابن ... روف راكو كجاي صحرا ميشه بست خلاصه اين كه هر ماشيني برا يه جا خوبه ولي مهاوي يه ماشين شاسي بلند شهريه ... دكترا باهاش برن سره كار يا فوقش يه مهندس بره تو يه جاده خاكي سدو چك كنه بياد وگرنه مهاوي به درد مسابقه كه نميخوره با اون ابعاد تو جنگلم خلي نميتونه جولان بده ... فاصله دو محور زياد زاواياشم كه مناسب نيست ( زاويه فرود و ...) برا كمپ نميدونم ... همينطور شن نورديه موهاويو نديدم در كل اين ماشين برا آفرود نيست .. اين كه لاستيكو عوض كنيمو ارتفاع بديم كه بحثش جداست هر ماشينيو با دست كاري ميشه برا يه كار ديگه آمادش كرد
نمایه کاربر
babak badeli

پست توسط babak badeli » 20 ژوئن 2012, 17:26

si@vash نوشته شده:آره من سوار مهاوي نشدم ... ولي چيزي كه دارم ميبينم اطلاعاتي كه دارم اين ماشين برا آفرود ساخته نشده اينو كه قبول دارين ؟
شاسي هم ماله مهوايو نميدونم ولي بيشتر ماشيناي كره اي مورد شاسي دارن اينم يه چيزه كاملا" آشكاره
آفرودم كه ماشالا 1000 تا رشته داره مثلا" جيپ صحرا برا جنگل نورديو يكي دوروز آفرود خوبه ولي به درد كمپ نميخوره ... نميشه باهاش 5يه هفته رفت كوير ... چون جاي بار نداره و كوچيكه خيلي براي كمپ مناسب نيس مخصوصا" تو جنگل كه معمولا" رو روف راك ميخوابن ... روف راكو كجاي صحرا ميشه بست خلاصه اين كه هر ماشيني برا يه جا خوبه ولي مهاوي يه ماشين شاسي بلند شهريه ... دكترا باهاش برن سره كار يا فوقش يه مهندس بره تو يه جاده خاكي سدو چك كنه بياد وگرنه مهاوي به درد مسابقه كه نميخوره با اون ابعاد تو جنگلم خلي نميتونه جولان بده ... فاصله دو محور زياد زاواياشم كه مناسب نيست ( زاويه فرود و ...) برا كمپ نميدونم ... همينطور شن نورديه موهاويو نديدم در كل اين ماشين برا آفرود نيست .. اين كه لاستيكو عوض كنيمو ارتفاع بديم كه بحثش جداست هر ماشينيو با دست كاري ميشه برا يه كار ديگه آمادش كرد
سیاوش جان دوست عزیز باز هم در ابتدا میگم که قصد حرف های من جاننبداری نیست و فقط محض اطلاع رسانی صحیح هست...
در مورد شاسی باید بگم که موهاوی بر خلاف اکثریت شاسی بلند های کره ای دارای شاسی مستقل بسیار بسیار مقاوم هست که این شاسی مقاومت خودش رو توی تست تصادف خودش رو نشون داده...
معمولا برای افرود .فضای بار و سرنشین وووویک سمت قضیه هست ولی قابلیت ها و توانایی های فنی طرف دیگر قضیه...
موهاوی هم برای اینکه تونسته باشه به این مساله دسترسی داشته باشد از موتور معروف تاو .گیربکس ZF دیفرانسیل بورگوار و... استفاده کرده که پس از ۵ سال از تازیخ عرضه این خودرو تا به امروز توی فروم های خارجی و به خصوص عربی به لحاظ دوام مشکلی نداشته...توی ایران هم از فعلا مشکلی نداشته و امیدوار هستم که نداشته باشه...
ابعاد هم که به کلاس خودرو بر میگرده که فول سایز هست...وگرنه باید بگیم که لند کروزر و هامر و هم با اون ابعادشون به درد جنگل نمیخورن ...زاویه حمله و خروج بدی نداره موهاوی و تقریبا با لندکروزر یکی هست...(اعدادش یادم رفته) .. البته خیلی هم عالی نیست ...
البته هنوز مونده بتونه به پای چروکی و لندکروزر و نیسان پت فایندر و خیلی اجداد افرودی دیگه خودش برسه ولی تجربه نشون داده که کاملا میشه پا به پای پرادو (اتاق قبلی) روش حساب باز کرد....
کمک های موهاوی بازی خیلی کمی دارند و برای همین اصلا به درد سنگ و صخره نوردی نمیخوره ولی همین سیستم تعلیق نقطه قوتش توی رمل شده و این مساله ثابت شده که ماشین بسیار سرحال و قوی توی شن هست ...
حالا اگه خدا بخواد یک بار در رکاب اساتید و کاپیتان شبیر سعادت همراهی با این دوستان به کویر رو داشته باشم...
موید باشید...

---- اضافه شده در تاریخ 31 خرداد 1391, 16:33 ( قوانین انجمنهای تیونینگ تاک را مطالعه کنید!! ) ----
shahinv8 نوشته شده:نه با پایه خودش اومد بیرون البته با گزاشتن سنگ زیر چرخ فیلمش هست
اینم فیلم خروجش از اون وضعیت
http://shahinv8.persiangig.com/video/pi ... 20lang.mp4
فیلمایه دیگمونحجمش بالا بود بعدا اگر تونستم کم کنم حجمشو میزارم. این رو هم گزاشتم که ببینن که چطور ماشینو میکوبونی به اینور اونور.. و این هم هنوزکه اخ نگفته بیچاره...
اره النگ دره هست باید. یکم میتونی جلو موهاویو بیاری بالا خیلی پایینه. و مشکل کورس کوتاه کمکش هم حل میشه.....
نه تو اون وضعیت یک چرخ از جلو و یک چرخ از عقبرو هوا بود به هیچ وجه در نمیاد مگر اینکه قفل دف داشته باشه
فقط یک تعوری دارم خودم نمیدونم جواب میده یا نه میپرسم بلکه اساتید جواب بدن گرچه امگار دیگه کسی تو این تاپیکها جواب به کسی نمیده..
در اون وضعیت اگر با تکنیک گاز و ترمز همزمان میشه کاری کرد؟ تاثیر داره؟؟
اخه ای اس پی هوشمند چرخی که هرز بگرده رو با ترمز نگه میداره دیگه .پس نیرو میره به سمت چرخ درگیر....ولی اگه توی این شرایط بشه EBD رو گول زد با این تکنیکی که گفتی خوب میشه ها :دی....
نمایه کاربر
si@vash
دنده 1

پست توسط si@vash » 20 ژوئن 2012, 18:26

ممنون بابت اطلاعات ... خيلي كارامد بود
ولي من همچنان ضد كره ايم ... شرمنده
نمایه کاربر
shahinv8

پست توسط shahinv8 » 21 ژوئن 2012, 01:15

اخه ای اس پی هوشمند چرخی که هرز بگرده رو با ترمز نگه میداره دیگه .پس نیرو میره به سمت چرخ درگیر....ولی اگه توی این شرایط بشه EBD رو گول زد با این تکنیکی که گفتی خوب میشه ها :دی....

فکر نکنم ای اس بی هوشمند این کارو کنه!
ای اس بی اسمش روشه مال زمان ترمز هست وقتی گاز میدیم که کار نمیکنه!
اگر بشه که میشه سیستم کرال تویوتا !!
من اون تکنیک که گفتم تو ماشین دندهای منظورم بود. تو اتومات که تکنیک انچنانی نیست :-D
منظورم بدون وجود ای بی دی...
ایا این کار جواب میده؟ اساتید هم که راهنمایی نیکنن تا حداقل تاپیک نره تو باقالی!!
نمایه کاربر
si@vash
دنده 1

پست توسط si@vash » 21 ژوئن 2012, 11:32

اين چيزا كه ميگيد نميدونم چيه ... ولي من تو يه مستند ديدم هامره تو يه چنين موقعيتي مونده بود ترمز رو يه خورده گرفت گاز داد اين چرخي كه هرز ميگشت ثابت موند و از جاش در اومد حالا نميدونم اين لمه هاره يا واقعا" چنين چيزي شدنيه
ارسال پست

بازگشت به “گالری - گزارش و قرار ملاقاتهای خاص کلوپ آفرود”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان