2 روش براي رنگ كردن

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
Ali Delkhosh
فعال کلوپ طراحی
نوع خودرو: Lifan X60
محل اقامت: تهران
تماس:

2 روش براي رنگ كردن

پست توسط Ali Delkhosh » 21 ژوئن 2011, 02:16

موضوع آموزش رنگ كردن ماشين هستش ، یک آموزش بسیار ساده ، امیدوارم بهره کافی رو ببرید

عكس مورد نظر را در محيط فوتوشاپ باز مي كنيم
1 . سپس يكي از ابزارهاي لسو (Lasso) را انتخاب مي كنيم

تصویر

قسمتهايي از ماشين را كه مي خواهيم رنگ كنيم انتخاب مي كنيم

تصویر

2 . با استفاده از كليدهاي تركيبي Ctrl+j يك كپي از لايه انتخابي مي سازيم

تصویر

3. لايه كپي را انتخاب مي كنيم ( با نگه داشتن دكمه Ctrl و كليك چپ روي لايه ماشين يك بار ديگه انتخاب مي شود )
4 . ابزار Brush را انتخاب مي كنيم و ماشين را به صورت زير رنگ مي كنيم

تصویر

5. در حالي كه لايه كپي فعال است حالت لايه را روي Hue تنظيم مي كنيم ( اين قسمت سليقه ايست يعني هر كدارم از حالت ها مي تواند انتخاب شود )

تصویر

6 . حالا Opacity را تا جايي كم مي كنيم كه به اصطلاح رنگ روي ماشين بشيند و مصنوعي به نظر نرسد كه در اينجا من عدد 65% را انتخاب كردم

تصویر

وپايان كار

تصویر
نمایه کاربر
Ali Delkhosh
فعال کلوپ طراحی
تماس:

Re: 2 روش براي رنگ كردن

پست توسط Ali Delkhosh » 21 ژوئن 2011, 02:23

روشهاي ديگري نيز براي رنگ كردن مورد استفاده قرار مي گيره كه از جمله مي تونم به روش زير اشاره كنم :
شماره 1 تا 3 را انجام مي دهيم
حالا به مسير زير برويد :
Image --> Adjustments --> Variations
در پنجره جديد خانه هاي وسط براي رنگ كردن و خانه هاي سمت راست براي روشن تر(Lighter) و تيره تر(Darker) كردن رنگ مورد استفاده قرار مي گيرد

تصویر

همونطور كه در تصوير مي بينيد من با چند بار كليك روي خانه More Yellow رنگ ماشين را تغيير دادم كه نتيجه كار در خانه هاي بالايي در Current Pick نمايش داده مي شود

و باز پايان كار

تصویر
FAT boy
Moderator's Assistant

پست توسط FAT boy » 26 ژولای 2011, 11:27

علی آقا ممنون واقعا خوب و روان توضي دادی و مفيد :smile:

منتظر آموزش های بيشتريم :-)
شاشا
دنده 1

پست توسط شاشا » 04 سپتامبر 2011, 18:18

بسیار خوب بود علی‌ جان فقط دوباره خواهشم رو مطرح می‌کنم که همراه با پست‌های مفیدتون یه فایل زیپ شده هم بذارید یا یه فایل PDF اما آپلود شده در یه آپلود سنتر دائمی مثل 4Shared (و ساخت یه اکانت Free میتونین همیشگی‌ کنین این آموزش‌ها رو و جاودانه قابل دانلود باشن)

شاهین :hb:
از حسادت تنها یک نتیجه عاید حسود می شود و آن از بین رفتن تدریجی خود اوست.
گام های آخر پروژه ی تیونینگ 405 منحصربفرد کشور BiG.Brute
نمایه کاربر
Ali Delkhosh
فعال کلوپ طراحی
تماس:

پست توسط Ali Delkhosh » 08 اکتبر 2011, 02:14

شاشا نوشته شده:بسیار خوب بود علی‌ جان فقط دوباره خواهشم رو مطرح می‌کنم که همراه با پست‌های مفیدتون یه فایل زیپ شده هم بذارید یا یه فایل PDF اما آپلود شده در یه آپلود سنتر دائمی مثل 4Shared (و ساخت یه اکانت Free میتونین همیشگی‌ کنین این آموزش‌ها رو و جاودانه قابل دانلود باشن)

شاهین :hb:
به روی چشم :hb:
نمایه کاربر
ali esm
دنده 1
نوع خودرو: @p€r$i
محل اقامت: teh-run
تماس:

پست توسط ali esm » 08 اکتبر 2011, 08:04

علی اقا ممنون از اموزشی که قرار دادید.
فقط یه سوال دارم-می خوام ببینم مثلا برای یه ماشین سپر اسپرت گذاشتم و می خوام همرنگ بدنه کنم-یعنی به همون رنگ اصلی عکس!چه جور و از چه ابزاری استفاده کنم؟
در رابطه با همین سوال-می خواستم زه های ماشین خودم رو بژ کنم-اگر ممکنه روی این عکس روش رنگ کردن زه ها به رنگ بدنه رو بفرمایید. :-D
ممنون :hb:
تصویر
نمایه کاربر
Ali Delkhosh
فعال کلوپ طراحی
تماس:

پست توسط Ali Delkhosh » 09 اکتبر 2011, 01:33

ببین علی جان اینکار بیشتر به تجربه بر می گرده ، نمی خوام بگم من با تجربه هستم، منظورم کلی هست.شما باید وظیفه همه ابزارها و فیلترهای فوتوشاپ رو بدونی.مثلاً یکی از منوها Image هستش که شاید خیلی ها زیاد با این منو سر و کار نداشته باشن در حالی برای تغییر رنگ و مچ کردن رنگ بسیار بسیار مهمه .خوب بریم سر اصل موضوع.
زه ها رو انتخاب می کنم و ازش یه لایه کپی می سازم (Ctrl + j ).اینجا توی این عکس من به این نیاز دارم که زه روی در رو جدا و زه روی سپر رو هم جدا انتخاب کنم .لایه زه بقل رو انتخاب می کنم با ابزار قطره چکان یا Eyedropper Tool از نزدیکی زه (بالا یا پایین ) نمونه بر می دارم و با ابزار Brush اون قسمت رو کامل پر می کنم .حالا برای اینکه برجسته به نظر برسه و واقعی تر بشه در حالی که لایه ی زه فعاله به آدرس زیر میرم :
Layer > Layer Style و از این پنجره به قسمت Bevel and Emboss میرم و تنظیمات زیر رو انجام میدم :

تصویر

حالا به قسمت Satin میرم و تنظیمات زیر رو انجام میدم :

تصویر

خوب حالا کارم با زه بقل تموم شد ، میرم سراغ زه سپر .لایه زه سپر رو که جداگونه ساخته بودم رو انتخاب می کنم و دوباره با ابزار قطره چکان نمونه بر میدارم و کل زه رو رنگ می کنم اما... فرقش اینجاست که Fill لایه رو روی 50٪ میذارم. حالا به آدرس زیر میرم :
Image > Adjustments > Selective color... حالا در پنجره باز شده تنظیمات زیر رو انجام میدم ( قسمت color رو با توجه به رنگ ماشین روی Neutrals قرار میدم ):

تصویر

تقریباً تو این مرحله به نتیجه میرسم ولی برای بهتر شدن دوباره از لایه زه عقب یه کپی دیگه می سازم و Mode لایه رو روی Linear Light میذارم و Opacity و Fill رو هم روی 50٪ تنظیم می کنم .

تصویر

و تمام

تصویر

ببخشید اگه خوب نشد
سوالی باشه در خدمتم
نمایه کاربر
ali esm
دنده 1
نوع خودرو: @p€r$i
محل اقامت: teh-run
تماس:

پست توسط ali esm » 09 اکتبر 2011, 18:03

ممنون علی جان خیلی عالی شده! :)
واقعا که استادی-خیلی تمیز در اومده. :hb:
من همه ی این مراحل رو انجام دادم ولی چون فوتوشاپم مدل 98 هست این گزینه رو نداره!:Layer > Layer Style
ولی تونستم یه کارایی انجام بدم! :cool:
واقعا ممنون :hb:
نمایه کاربر
mojtaba_civic92
سرعت : 26 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: civic vtec
محل اقامت: Shiraz

پست توسط mojtaba_civic92 » 29 آپریل 2012, 19:21

سلام علی آقا.مرسی از آموزشتون. :-)
من این کارارو انجام دادم و خوب شد. ولی روی رنگ سفید رنگشو باhue نمیشد تغییر داد چرا؟ فقط با hard light میشد, که زیاد طبیعی جلوه نمیداد.
پیشاپیش ممنون.
نمایه کاربر
Ali Delkhosh
فعال کلوپ طراحی
تماس:

پست توسط Ali Delkhosh » 09 می 2012, 14:38

mojtaba_civic92 نوشته شده:سلام علی آقا.مرسی از آموزشتون. :-)
من این کارارو انجام دادم و خوب شد. ولی روی رنگ سفید رنگشو باhue نمیشد تغییر داد چرا؟ فقط با hard light میشد, که زیاد طبیعی جلوه نمیداد.
پیشاپیش ممنون.
خواهش می کنم مجتبی جان
برای رنگ سفید هم راه چاره هست . این عکس رو ببین :

تصویر

همونطور که می بینی رنگ سفید رو نارنجی کردم . اگه فکر می کنی نیاز به آموزش تصویری هست بگو تا برات آماده کنم
موفق باشی
ارسال پست

بازگشت به “تاپیک های آموزشی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان