تاپيك جامع در مورد شمع خودرو

تصویر معرفی، نقد و بررسی تکنولوژی های خودرویی

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
پایونیر
يار همراه

Re: تاپيك جامع در مورد شمع خودرو

پست توسط پایونیر » 21 فوریه 2018, 13:53

rasoul_asghari نوشته شده:
21 فوریه 2018, 11:57
سلام دوستان من خیلی آدم فنی ای نیستم. زیاد هم از مارکای مختلف شمع سردرنمیارم. ماشینم 405 مدل 93 بنزینیه.
دیروز بردمش برای انژکتورشویی و تعویض صافی بنزین که بعد از بازدید شمعها مغازه دار گفت بهتره عوضشون کنی چون گپشون زیاد شده. از شمع های مارک نور انداخت کدشون یادم نیست ولی مدلشون دوگانه سوز بود با فیلر فابریک 0.75 که همونجوری انداخت رو ماشین. بعد از یک روز استفاده مشکل خاصی مشاهده نشده مثلا بد روشن شدن هنگام صبح یا تغییر صدای موتور ولی چیزی که مسلمه حالا نمیدونم بخاطر تمیز شدن انژکتور و تعویض صافی بنزین هست یا نه این هست که ماشین بنظرم شتابش بهتر شده. بعد از بازدید از چندتا تایپیک سوالای اساسی برام پیش اومده که تا به امروز اطلاعی ازشون نداشتم:
1. موتور xu7 در حالت بنزینی جزو موتورهای سرد هست یا گرم؟
2. شمع پایه کوتاه مناسبه یا بلند؟
3. گپ توصیه شده برای بهترین عملکرد موتور شامل کاهش مصرف و شتاب مناسب چند هستش ؟
4. با توجه به اینکه بازار پر از جنسای چینی شده و برای منم تشخیص جنس اصل واقعا سخت خواهد بود، مارک مناسب با کد موردنظر برای این موتور رو برام معرفی کنید. چون واقعا به کارایی این شمعهای نور شک دارم.

شرمنده و یاز هم شرمنده که متنم طولانی شد.
با توجه به نوع خودروتون سوال را در این تایپیک مطرح کنید تا در کمترین زمان به پاسخ برسید.
http://tuningtalk.com/forum/viewtopic.p ... 7#p3868537
«محمد»
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: ۲۰۶/۴۰۵/پارس/سمند...
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
تماس:

پست توسط ممل-امریکایی » 21 فوریه 2018, 14:23

rasoul_asghari نوشته شده:
21 فوریه 2018, 11:57
سلام دوستان من خیلی آدم فنی ای نیستم. زیاد هم از مارکای مختلف شمع سردرنمیارم. ماشینم 405 مدل 93 بنزینیه.
دیروز بردمش برای انژکتورشویی و تعویض صافی بنزین که بعد از بازدید شمعها مغازه دار گفت بهتره عوضشون کنی چون گپشون زیاد شده. از شمع های مارک نور انداخت کدشون یادم نیست ولی مدلشون دوگانه سوز بود با فیلر فابریک 0.75 که همونجوری انداخت رو ماشین. بعد از یک روز استفاده مشکل خاصی مشاهده نشده مثلا بد روشن شدن هنگام صبح یا تغییر صدای موتور ولی چیزی که مسلمه حالا نمیدونم بخاطر تمیز شدن انژکتور و تعویض صافی بنزین هست یا نه این هست که ماشین بنظرم شتابش بهتر شده. بعد از بازدید از چندتا تایپیک سوالای اساسی برام پیش اومده که تا به امروز اطلاعی ازشون نداشتم:
1. موتور xu7 در حالت بنزینی جزو موتورهای سرد هست یا گرم؟
2. شمع پایه کوتاه مناسبه یا بلند؟
3. گپ توصیه شده برای بهترین عملکرد موتور شامل کاهش مصرف و شتاب مناسب چند هستش ؟
4. با توجه به اینکه بازار پر از جنسای چینی شده و برای منم تشخیص جنس اصل واقعا سخت خواهد بود، مارک مناسب با کد موردنظر برای این موتور رو برام معرفی کنید. چون واقعا به کارایی این شمعهای نور شک دارم.

شرمنده و یاز هم شرمنده که متنم طولانی شد.
سلام دوست عزیز
۱_فکر میکنم گرم باشه.مطمعن نیستم.
۲_پایه کوتاه
۳_درحالت بنزین بین ۸۵تا۹۵ و گپ فابریک شمع از کارخانه یک میلی متر هست و میتوان بدون فیلر کردن هم استفاده کرد.
۴_شمع اکیوم باکدRFN58LZ با موتور پژو بهتر جواب گرفته.شمع رنو روسی،ویا مکزیکی هم دوستان تعریف کردن.در مرحله بعد شمع بوش اصلی با نوار آبی و یا شمع. NGK.
با عدم خرید کالاهای گران شده همچون خودرو ،طلا،ارز،و...به مدت یک ماه،دست سودجویان را از بازار کوتاه میکنیم و به هموطن های نیازمند خود یاری میرسانیم.هموطن اتحاد از تو شروع میشود
Shayan3881
نوع خودرو: Toyota landcruiser v

پست توسط Shayan3881 » 12 مارس 2018, 00:29

سلام آیا کسی هست بتونه یک شمع خوب برای تویوتا لندکروز ۴۰۰۰ gxr با موتور ۱gr بهم پیشنهاد بدهد؟
مدل ۲۰۱۰ سیلندر v6
ah9696
نوع خودرو: کلاسیک

پست توسط ah9696 » 13 مارس 2018, 16:36

دوستان از نماینگی NGK و Bosch در تهران خرید کرده اند؟ لطفا تجربه خرید و اصلی بودن شمع ها رو به اشتراک بگذارند ممنون میشم
آدرس نمایندگی NGK سعدی شمالی بالاتر از بیمارستان امیر اعلم نبش کوچه معمار مخصوص ساختمان پاشا پلاک 650 واحد 11

آدرس نمایندگی بوش : خیابان ملت سر 8 متری ملت
نمایه کاربر
ovi
نوع خودرو: ال 90

پست توسط ovi » 21 آپریل 2018, 10:00

دوستان من برای ال 90 دوگانه کارخانه بدنبال شمع ngk bkr6eix بودم تو مشهد پیدا نمیکردم خلاصه یه جا فروشنده (کلا شمع خودرو داشت )بعد از کلی تعریف از شمع اتولایت که ازون شمعی که من میخواستم بهتره و... این شمع و خریدم اتولایت xs3923 با گپ 0/9 که به گفته خودش با دستگاه 0/9 شده بود 150 ت خریدم.
اما در مورد شمع محاسن به نظر من : اینکه ماشین تو دور پایین احساس میکنم زورش بیشتر شده استارتشم راحتتر روشن میشه و تو دور بالا یه مقدار کم نفسش بازتره بقول معروف ولی معایب اینکه صدای ماشین درشت تر شده و در حالت درجا دورموتور یکم از یک بالاتر وایمیسته در حالی که قبلا اینجوری نبود . اما مشکل من که تو ذوقم زد اینکه رو گاز تو دور پایین مثلا سرعت گیر ترمز میگیری بعدش که میخوای شتاب بگیری ماشین دل میزنه فقط رو گاز :dava: و ذهنمو درگیر کرده به نظر شما چیکار میتونم بکنم.
ضمنا بعد تعویض شمع دیاگ هم نزدم.
پیوست ها
123213.jpg
123213.jpg (11.06 کیلو بایت) مشاهده 138 مرتبه
5623.jpg
5623.jpg (16.59 کیلو بایت) مشاهده 138 مرتبه
نمایه کاربر
Saidgta
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: H30 Cross

پست توسط Saidgta » 21 آپریل 2018, 17:22

ovi نوشته شده:دوستان من برای ال 90 دوگانه کارخانه بدنبال شمع ngk bkr6eix بودم تو مشهد پیدا نمیکردم خلاصه یه جا فروشنده (کلا شمع خودرو داشت )بعد از کلی تعریف از شمع اتولایت که ازون شمعی که من میخواستم بهتره و... این شمع و خریدم اتولایت xs3923 با گپ 0/9 که به گفته خودش با دستگاه 0/9 شده بود 150 ت خریدم.
اما در مورد شمع محاسن به نظر من : اینکه ماشین تو دور پایین احساس میکنم زورش بیشتر شده استارتشم راحتتر روشن میشه و تو دور بالا یه مقدار کم نفسش بازتره بقول معروف ولی معایب اینکه صدای ماشین درشت تر شده و در حالت درجا دورموتور یکم از یک بالاتر وایمیسته در حالی که قبلا اینجوری نبود . اما مشکل من که تو ذوقم زد اینکه رو گاز تو دور پایین مثلا سرعت گیر ترمز میگیری بعدش که میخوای شتاب بگیری ماشین دل میزنه فقط رو گاز :dava: و ذهنمو درگیر کرده به نظر شما چیکار میتونم بکنم.
ضمنا بعد تعویض شمع دیاگ هم نزدم.
من یه تجربه ای در موتور xu7 گازسوز از گذشته دارم که شاید به دردتون بخوره. وقتی فیلر شمع رو روی ۰.۸ میذاشتم اون دل دل موقع راه افتادن از بین میرفت ولی ماشین دیگه مثل گذشته توی دور موتور بالای ۴ هزار جون نداشت.
به عبارتی هرچی گپ دهانه شمع بازتر میشد، عملکرد در دور بالا بهتر میشد و هرچی گپ دهانه بسته تر میشد، توی دور پایین بهتر عمل می کرد...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Mehran.2000
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط Mehran.2000 » 18 ژوئن 2018, 21:57

دوستان با شمع سوزنی میشه وایر دستساز بدون مقاومت استفاده کرد یا نه.شمع جی پاور ngk.
ارسال پست

بازگشت به “بررسی تکنولوژی های خودروئی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان