استيكر(از شروع تا چاپ)

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
ALI-GT
دنده 1
نوع خودرو: نیوpkوسورن
محل اقامت: 021

استيكر(از شروع تا چاپ)

پست توسط ALI-GT » 17 اکتبر 2011, 02:22

دوستان عكسي دارم كه براي چاپ پيش تابلو ساز بردم(چاپ استيكر).تابلوسازگفت اين عكسو بايد در برنامه كورل به صورت خطي تبديل كني.تا دستگاه چاپ خطوط را شناسايي كنه و چاپ صورت بگيره.
سئوال:
نحوه خطي كردن عكس به چه صورت هست در كورل؟بر فرض مثال اين عكس ما به صورت پيش فرض باشه؟
تصویر
به ترتيب مراحل توضيح دهيد.
باتشكر فراوان از اعضاي با معرفت
tt.
نمایه کاربر
NAKOOT
سرعت : 30 كيلومتر در ساعت
محل اقامت: از اونجا مونده، از اينجا رونده
تماس:

Re: استيكر(از شروع تا چاپ)

پست توسط NAKOOT » 17 اکتبر 2011, 05:43

البته من این کار رو با Adobe illustrator انجام می دم اما به هر حال فرقی نمی کنه.
شما با استفاده از ابزار Pen می تونید خطوط رو ترسیم کنید.
اگر توی اینترنت سرچ کنید مثلاً How to use Pen tools in Corel Draw به آموزش های خوبی می رسید.
از این سایت هم می تونید برای پیدا کردن لوگوها و عکسهای اصطلاحاً Vector استفاده کنید. یعنی هرچی ازش دانلود کنید رو می تونید مستقیم ببرید استیکر ازش چاپ کنید.
به همین عمل شما، یعنی کشیدن خطوط یک طرح در کرل می گن Vector کردن.
نمایه کاربر
bijan darbari
دنده 2
نوع خودرو: SAMAND EF7 CNG
محل اقامت: سمنان
تماس:

پست توسط bijan darbari » 17 اکتبر 2011, 07:15

لطفا
اگه میشه درباره ی انواع مختلف برچسبی که روی ماشین نصب می کنند یک توضیحی بدید؟
مثلا سلفون- لیبل- استیکر و...
و بگید چاپ اونها به چه صورت انجام می گیره و توسط چه دستگاهی انجام می گیره؟
اخه در این زمینه تنوع زیاده و ما رو سر در گم می کنه.
نمایه کاربر
NAKOOT
تماس:

پست توسط NAKOOT » 17 اکتبر 2011, 07:41

البته اطلاعات من زیاد نیستش، 4 سال کارم چاپ بود اما تخصصم طراحی هستش و توی اون 4 سال هم طراح بودم.
هر کدوم از اینها با دستگاه های مختلفی زده می شه. بستگی به تعدادی داره که قراره از یک طرح چاپ بشه.
برای خودرو چون شما از یک طرح تعداد کم احتیاج دارید، اگر طرح دلخواهتون رو پیدا نکردید در بازار ( که معمولاً تعداد چاپ شدن ) می تونید هر طرحی که دوست دارید رو بدید چاپ کنن.
چاپ طرحی مثل طرح ALI-GT عزیز، با دستگاه لیزری انجام می شه. یعنی لیزر خیلی شیک و مرتب کاغذ مخصوص ( که یک طرفش چسبی هستش ) رو برش می زنه.
چون طرح پیچیدگی خاص و رنگ های زیادی نداره با این روش می شه طرح رو درآورد.
اما اگر طرح رنگی باشه با دستگاه های چاپ افست این کار انجام می شه که برای تعداد کم قیمتش صرف نمی کنه.
البته می شه دستگاه هایی پیدا کرد که طرح رنگی رو تک هم بزنه. کلاً هر چیزی رو می شه چاپ کرد با دستگاههایی که اومده.
بورس چاپ هم همونطور که می دونید در تهران بهارستان هستش. یعنی برید اونجا امکان نداره دستگاهی که بتونه طرحتون رو اونجور که می خواید چاپ کنه پیدا نکنید.
ALI-GT عزیز، اگر دوست داشتی می تونی طرحت رو بدی به من تا برات به حالت وکتور در بیارم. ( چون نمی دونم این طرح مد نظرت هستش وکتورش نکردم )
نمایه کاربر
bijan darbari
دنده 2
نوع خودرو: SAMAND EF7 CNG
محل اقامت: سمنان
تماس:

پست توسط bijan darbari » 17 اکتبر 2011, 17:30

NAKOOT جان
ممنون

دو تا سوال:
این برچسب های سلفون که روی ماشین می چسبونن و روش رنگی چاپ شد با چه دستگاهی چاپ شده؟
مثلا برچسب معاینه فنی و بیمه و ...
آخه کیفیتشون خوبه و با دست کشیدن روشون طرحشون پاک نمیشه.
من با پرینتر جوهر افشان روی سلفون شفاف چاپ کردم ولی طرح کمرنگ چاپ شد و با دست کشیدن روش هم طرح پاک میشه.
تازه با استفاده از پرینتر رنگی روی سلفون امکان چاپ رنگ سفید وجود نداره در صورتی که روی این برچسب ها رنگ سفید هم به کار رفته است.

اگه بخوام استیکر رنگی رو چاپ کنیم باید چکار کنیم؟
چون کاغذ مخصوصی که تو استیکر برش داده میشه ( شبرنگ یا روزرنگ) فقط تو رنگ های خاص وجود دارن و اگه بخوام رنگی چاپ کنیم باید لیبل ها رو روی هم بچسبونیم و قسمت های رنگی کلفت تر میشن.
نمایه کاربر
DEATH
فعال کلوپ فنی تخصصی
نوع خودرو: Casper
محل اقامت: ایران 44
تماس:

پست توسط DEATH » 17 اکتبر 2011, 18:22

سلام به دوستان.
ما هم تو كلوپ پرايد يه لوگو طراحي كرديم كه تاپيكش اينه :

طراحی لوگو (استیکر) کلوپ پراید.

شايد مطالبش به دردتون بخوره.

جناب NAKOOT (ببخشيد اسمتون را نميدونم ) كاش زودتر به داد ما هم ميرسيدي.

چون نهايتا خيلي طرحها بخاطر اينكه فقط قصد داشتيم بشه طرح را با كاترپلاتر درآورد حذف شدند. البته به اين خاطر هم بود هر كسي در هر جاي ايران با كمترين امكانات بتونه طرح را چاپ كنه.

راستي علي جان (ALI-GT) اين طرح را من روي يه 207 ديدم خيلي قشنگ شده بود. خود ماشين سفيد بود و طرح را با قرمز زده بود.
بزرگ كنار ماشين سرتاسري.

موفق باشيد.
فرهاد
پروردگارا، ازت ممنونيم بخاطر همه چيز. و از همه مهمتر، بابت ماشينهاي سريع ازت ممنونيم.

مباحث طبقه بندي شده كلوپ پرايد
تيونينگ 141 نقره اي
نمایه کاربر
NAKOOT
تماس:

پست توسط NAKOOT » 17 اکتبر 2011, 21:19

bijan darbari نوشته شده:NAKOOT جان
ممنون

دو تا سوال:
این برچسب های سلفون که روی ماشین می چسبونن و روش رنگی چاپ شد با چه دستگاهی چاپ شده؟
مثلا برچسب معاینه فنی و بیمه و ...
آخه کیفیتشون خوبه و با دست کشیدن روشون طرحشون پاک نمیشه.
من با پرینتر جوهر افشان روی سلفون شفاف چاپ کردم ولی طرح کمرنگ چاپ شد و با دست کشیدن روش هم طرح پاک میشه.
تازه با استفاده از پرینتر رنگی روی سلفون امکان چاپ رنگ سفید وجود نداره در صورتی که روی این برچسب ها رنگ سفید هم به کار رفته است.

اگه بخوام استیکر رنگی رو چاپ کنیم باید چکار کنیم؟
چون کاغذ مخصوصی که تو استیکر برش داده میشه ( شبرنگ یا روزرنگ) فقط تو رنگ های خاص وجود دارن و اگه بخوام رنگی چاپ کنیم باید لیبل ها رو روی هم بچسبونیم و قسمت های رنگی کلفت تر میشن.
اونا دستگاه های بزرگی هستن به اسم افست. کلاً چون تعداد چاپ می شه داستانش فرق می کنه.
استیکر رنگی هم راه داره، کاغذهای مخصوصی هستش که پرینترهایی شبیه پلاتر می تونه روشون پرینت بزنه و بدون مشکل خروجی بده. شما با پرینتر خانگی بیخیال اینکار باید بشی.
دستگاه داریم روی چوب و سنگ و سرامیک پرینت می کنه! استیکر که سهله :دی
فقط باید جایی که کارشون این هستش رو توی سمنان پیدا کنی.
DEATH نوشته شده:سلام به دوستان.
ما هم تو كلوپ پرايد يه لوگو طراحي كرديم كه تاپيكش اينه :

طراحی لوگو (استیکر) کلوپ پراید.

شايد مطالبش به دردتون بخوره.

جناب NAKOOT (ببخشيد اسمتون را نميدونم ) كاش زودتر به داد ما هم ميرسيدي.

چون نهايتا خيلي طرحها بخاطر اينكه فقط قصد داشتيم بشه طرح را با كاترپلاتر درآورد حذف شدند. البته به اين خاطر هم بود هر كسي در هر جاي ايران با كمترين امكانات بتونه طرح را چاپ كنه.

راستي علي جان (ALI-GT) اين طرح را من روي يه 207 ديدم خيلي قشنگ شده بود. خود ماشين سفيد بود و طرح را با قرمز زده بود.
بزرگ كنار ماشين سرتاسري.

موفق باشيد.
کوچیکت شهرام هستم. من یه دوره ای خیلی تو کار چاپ بودم، اما الان کارم شده وب. نمونه کارام هم می تونید از اینجا ببینید. کمکی هم از دستم بر بیاد خوشحال می شم بهم بگید.
طرح ALI-GT هم بصورت آماده توی بازار هست من دیدم.
نمایه کاربر
DEATH
فعال کلوپ فنی تخصصی
تماس:

پست توسط DEATH » 18 اکتبر 2011, 08:01

سلام.
آقايي شهرام جان.
نمونه كارها خيلي جالب بودند. بسي لذت برديم.

اين طرحي را كه ما براي لوگوي كلوپ پرايد نهايي كرديم و صفحه 16 هستش، اگه بخواهيم رو طلق هايي كه پشت شيشه ميچسبه چاپ كنيم، مراحل كار چطوريه و هزينش حدودي چقدر در مياد ؟ مثلا همين عكس را بديم برامون در ميارند يا با برنامه خاصي بايد طراحي بشه ؟

ممنون و موفق باشيد.
فرهاد
پروردگارا، ازت ممنونيم بخاطر همه چيز. و از همه مهمتر، بابت ماشينهاي سريع ازت ممنونيم.

تيونينگ 141 نقره اي
نمایه کاربر
NAKOOT
تماس:

پست توسط NAKOOT » 18 اکتبر 2011, 08:56

DEATH نوشته شده:سلام.
آقايي شهرام جان.
نمونه كارها خيلي جالب بودند. بسي لذت برديم.

اين طرحي را كه ما براي لوگوي كلوپ پرايد نهايي كرديم و صفحه 16 هستش، اگه بخواهيم رو طلق هايي كه پشت شيشه ميچسبه چاپ كنيم، مراحل كار چطوريه و هزينش حدودي چقدر در مياد ؟ مثلا همين عكس را بديم برامون در ميارند يا با برنامه خاصي بايد طراحي بشه ؟

ممنون و موفق باشيد.
درود
متاسفانه آمار قیمت ندارم. اما می دونم بهارستان توی تهران انجام می دن. همون کورل که طراحی کردی خوبه، معمولاً چاپخونه ها هم از کورل استفاده می کنن. البته در کنار فایل کورل بد نیست یه نسخه EPS هم سیو بگیری.
من چاپخونه سراغ دارم برای قیمت گرفتن اما کار ما طوری بود که تعداد چاپ می کردیم. قیمت تعداد هم با تک فرق می کنه. تعداد منظور +1000 نسخه هستش.
الان این کاترپلاتری که دادی زدن چقدر شد قیمتش؟
نمایه کاربر
DEATH
فعال کلوپ فنی تخصصی
تماس:

پست توسط DEATH » 18 اکتبر 2011, 10:05

شهرام جان اين ESP كه گفتي چيه ؟

1000 تا كه نه. ماكس تعدادي كه بخواهيم سفارش بديم 10-20 تاست. اون را هم مثلا ببريم گردهمايي براي بچه ها. اين را چون دو تا زد 8 تومن گرفت كه فكر ميكنم گرون گرفته.

موفق باشيد.
فرهاد

تيونينگ 141 نقره اي
ارسال پست

بازگشت به “بخش سوال و جواب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان