روشن شدن مکرر چراغ چک توسان

مدیر انجمن: amirata71

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
اتومات
فعال کلوپ فنی تخصصی
محل اقامت: کانادا

روشن شدن مکرر چراغ چک توسان

پست توسط اتومات » 04 آپریل 2009, 15:01

سلام

غرض از مزاحمت اینه که یکی از آشناهای ما حدود 15 ماه پیش یه توسان خرید. از اول بهش بنزین معمولی میزد تا اینکه یه بار ماشین ریپ زد و اصلا سر بالایی رو نمی رفت اما بعد از طی مسافتی درست شد. رفت تعمیرگاه مجاز و خطا رو پاک کردن. دوباره این اتفاق افتاد و این بار گفتن سیلندر 6 یه مشکلی داره (البته من نمی دونم چه مشکلی). ظاهرا تعمیرگاه مجاز اون مشکل رو حل کرد و از اون به بعد به ماشین بنزین سوپر زده. اما بعد از شروع به استفاده از بنزین سوپر دوبار دیگه هم چراغ چک روشن شده، با این تفاوت که دیگه با روشن شدن چراغ کشش ماشین کم نمیشه. بار آخر وقتی این اتفاق افتاد که از بنزین سوپر شمال استفاده کرده. این اتفاق هم معمولا وقتی رخ میده که از کولر ماشین استفاده می کنن.
تعمیرگاه مجاز میگه که پیغام خطا از سنسور کنار کاتالیزوره و این بخاطر بنزین ایرانه و همه هیوندایی ها چراغ چکشون روشنه!
گفتم بیام اینجا و از اهل فن بپرسم آیا میشه با استفاده از این اطلاعات مشکل ماشینو حدس زد؟
درضمن آیا روشن بودن دائمی چراغ چک در محصولات هیوندایی متداوله؟ (حتی با وجود استفاده از بنزین سوپر)

پیشاپیش ممنونم از راهنماییهاتون
نمایه کاربر
بي دردسر
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: BMW e93
محل اقامت: تهران - پارک وی

Re: روشن شدن مکرر چراغ چک

پست توسط بي دردسر » 04 آپریل 2009, 19:17

بنزین شمال چه سوپر و چه غیرسوپرش آشغاله . من پیشنهاد می کنم یک بار که روشن شد یک قوطی اکتان worth بریز اون وقت معلوم میشه که ماله بنزینه یا نه .
باورتون نمیشه وقتی این اکتان رو با سوپر می ریزیم ماشین چه قدر تغییر می کنه مصرف 3.5 لیتر پایین میاد شتاب خیلی بهتر میشه خلاصه فقط اشکال قیمتشه .
نمایه کاربر
Mahshad
دنده 1
محل اقامت: Teh

پست توسط Mahshad » 05 آپریل 2009, 02:18

اینو چند وقت پیش آقای زارعی گفتن البته برای سوناتا 2009 بود گفتم شاید بی ربط نباشه:
hr_zareie نوشته شده:
faramarz_39 نوشته شده:دیروز ماشینو واسه روشن بودن چراغ موتور چک (علامت انژکتور)به نمایندگی(درشهرستان)بردم گفتند که کد خطا 2096 ومربوط به سیستم کاتلیستی است که در چند سری از سوناتاهای 2009 دیده شده وقراراست طی یک فراخوان از سوی هیوندای کلیه بستر کاتالیستی این ماشینها تعویض بشه وگفتند که مشکل حادی هم نیست،من خودم هم تاکنون مشکلی از بابت عملکرد موتور وماشین احساس نکرده ام
در مجموع از خرید ورانندگی با این ماشین راضی ام البته نباید پنهان کنم که گارانتی داشتن ماشین دلگرمی خوبیه وآدم میدونه که هر مشکلی واسه این ماشین پیش بیاد کسی هست که جوابگو باشه(امیدوارم که همینطور باشه)از دوستان کسی با این مشکل برخورد داشته؟
كد خطاي P2096 مربوط به كاتاليست هست و اوايل هم كاتاليست اصلاح شده سفارش گذاري كرديم و تعويض ميشد ولي با بررسي انجام شده روي كاتاليست 2009 و تغيير موتور 2009 نسبت به مدل قبلي كه دابل CVVT شده ،‌ديگه نيازي به تعويض كاتاليست نيست و برنامه جديد ECU رو تا چند روز ديگه به عامليت ها ميديم تا ECU آپگريد بشه و چراغ خاموش شه ( مشكل نوع بنزين ما بود كه همخواني با اطلاعات داده شده نداشت )
نمایه کاربر
اتومات
فعال کلوپ فنی تخصصی

پست توسط اتومات » 05 آپریل 2009, 08:10

ممنون از توجهتون. این خطا دائمیه یا موقت؟ یعنی با حل شدن مشکل بنزین باید چراغ چک خاموش بشه یا حتما باید تو تعمیرگاه پاکش کنن؟
مورد دیگه اینه که اگر اکثر مدلهای مشابه دچار این مشکل باشن، میشه بنزین رو مقصر دونست. اما اگر تعداد کمی این مشکل رو داشته باشن، احتمالا خود ماشین هم ایرادی داره. اگر دوستان دیگه با این مشکل برخورد کردن یا اطلاع دارن که آیا این مشکل فراگیر هست یا نه، ممنون میشم اینجا بگن.
نمایه کاربر
hr_zareie
متخصص فنی خودرو
تماس:

پست توسط hr_zareie » 05 آپریل 2009, 10:16

كد P2096 در توسان ديده نميشه ،‌به نظر مياد كثيفي صافي پمپ بنزين و فشار اون بايد چك بشه
نمایه کاربر
GMRACER
مدیر کلوپ Opel

پست توسط GMRACER » 06 آپریل 2009, 11:13

هیوندا ماشین فوق العاده حساسیه مخصوصا به نوع بنزین مورد استفاده ایراد ماشین شما مربوط به بنزینه. اون بنزینی که توی شمال زدی آشغال بوده. باید بگردی یه پمپ بنزین درست حسابی پیدا کنی و فقط بنزین سوپر بزنی. مشکلت صد در صد حل میشه. چون بنزین سوپر توی ایران قابل قیاس با بنزین معمولی خارج کشور نیست.
در روزگار جهل، شعور خود جرم است.
نمایه کاربر
اتومات
فعال کلوپ فنی تخصصی

پست توسط اتومات » 06 آپریل 2009, 11:51

دست همگی درد نکنه.

ماشین مال من نیست، مال یکی از آشناهاست.
كد P2096 در توسان ديده نميشه ،‌به نظر مياد كثيفي صافي پمپ بنزين و فشار اون بايد چك بشه
اطلاعات من در این زمینه ضعیفه و صرفا جهت اطمینان میپرسم، آیا ممکنه پیغام خطای سنسور کنار کاتالیزور به خرابی پمپ بنزین یا کثیفی صافی بنزین برگرده؟
نمایه کاربر
nasser1558
نوع خودرو: توسان 2008
محل اقامت: كيش

Re: روشن شدن مکرر چراغ چک توسان

پست توسط nasser1558 » 04 آپریل 2011, 19:02

سلام دوست عزيز....
من يه توسان 4 سيلندر مدل 2008 دارم و حدودا 3 ساله كه زير پام. من فقط بنزين معمولي مي زنم اونم از نوع آشغالش چون من كيش هستم . اينجا اكتان بنزينا به خاطر رطوبت خيلي پايينه......
خوشبختانه تا حالا چراغ چكش روشن نشده و حدودا 60 هزار كيلومتر هم باهاش رفتم......
در كيش اين همه ماشين هيوندا هست و هيچكدوم چراغ چكشون روشن نيست..... نمايندگي الكي از خودش يه چيزي ميگه.......

اگر سوالي داشتيد در خدمتم......
نمایه کاربر
milady
شروع حركت
نوع خودرو: A Z E R A

پست توسط milady » 04 آپریل 2011, 21:44

سلام دوست عزیزم من این مشکل رو تو سوناتا 6 سیلندرم داشتم چراغ چک گاهی اوقات روشن میشد و خود به خود خاموش میشد , همه میگفتن که مشکل از بنزین هست بعد از مدتی چراغ چک ماشینم به طور دائم روشن شد اوایل با دیاگ رفع میشد ولی بعد از مدتی دیاگ هم تاثیری نداشت تا با تعویض کاتالیزور در کیلومتر 60000 مشکل رفع شد. (امیدوارم مشکل ماشینت هر چی که هست زودتر حل شه)
نمایه کاربر
MahmoodReza
دنده 1
نوع خودرو: NISSAN TEANA J32
محل اقامت: تــــهران

پست توسط MahmoodReza » 04 آپریل 2011, 23:31

اگه ماشین گارانتی داره بهش بگو بره گیر بده بگه باید درست کنید وفقط با پاک کردن ارور نپیچوننش گیر بدی مجبورن کاتالیزر رو عوض کنن ، ecu رو هم آپدیت کنن تا حل شه.
ارسال پست

بازگشت به “شاسی بلندهای هیوندای - Hyundai SUVs”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان