هیوندای توسان 2016 Hyundai IX35

مدیر انجمن: amirata71

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
saeid199_p
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: tucson 2016
محل اقامت: گيلان

هیوندای توسان 2016 Hyundai IX35

پست توسط saeid199_p » 29 آپریل 2017, 22:40

mkhoshsafa نوشته شده:
حسام دهه هفتادی نوشته شده:
opera4 نوشته شده:
عذر میخوام با توجه به اعداد و ارقام این ماشین احیانا پا رو تا ته رو گاز فشار بدیم معجزه ای رخ میده ؟
وقتی شما پاتون را روی پدال گاز تا آخر می فشارید (حالت KICK DOWN که در همه ی گیربکس های اتومات هست) گیربکس با توجه به شرایط یک یا دو تا حداکثر سه معکوس میکشد تا دور موتور بالا رود (روی 6200 دور) تا از حداکثر توان و گشتاور موتور استفاده کند و بتونید سریع شتاب بگیرید ولی این شتاب گیری نسبت به موتور 2400 سی سی کمتر است. در جاده هم معمولا خوب و روان حرکت میکنه و اکثر اوقات برای مصرف مناسب روی دنده 6 میباشد که قدرت کم موتور یک ذره در سربالایی ها اذیت میکنه که اگر پدال گاز را کم فشار بدید که معکوس نکشه فکر میکنید ماشین تنبله ولی اگر کمی بیشتر پدال را فشار دهید چون قدرت موتور کم است گیربکس برای جبران قدرت معکوس میکشه (که البته با حالت دنده دستی این مشکل مرتفع میشه و قدرت مناسب همیشه در اختیار است) که البته این مشکل در نسل قبل هم بود.
کلا نباید انتظار شتاب و قدرتی مثل موتور 2400 سی سی 177 اسب بخار و 238 نیوتن متر نسل قبل را داشته باشید البته ماشین حدود 65 کیلو نسبت به نسل قبل سبک تر شده که تا حدودی حجم کمتر موتور را جبران میکند.
وزن نسل قدیم: 1585 کیلو گرم و قدرت 177 اسب بخار و گشتاور 238 نیوتن متر
وزن نسل جدید: 1520 کیلو گرم و قدرت 155 اسب بخار و گشتاور 198 نیوتن متر
مقایسه قدرت نسبت به وزن:
نسل قدیم: 0.1116 (یعنی هر اسب بخار ماشین برای 11.16 کیلوگرم ماشین کافی است)
نسل حدید: 0.1019 (یعنی هر اسب بخار ماشین برای 10.19 کیلوگرم ماشین کافی است) که مقداری مناسب است و فرق زیادی با نسل قبل ندارد.
نتیجه کلی: هر اسب بخار اگر برای حداقل 10 کیلو گرم ماشین کفایت کند آن خودرو دارای قدرت مناسبی است.
موفق باشید
آیرودینامیک بهتر نسل جدید رو هم به موارد بالا اضافه کنید - کاش 2000 cc با سیستم انزکتور سوخت مستقیم وارد کشور میشد

دوستان منم توسان 2017 دارم و جاده های پالوس و هراز رو باهاش طی کردم اصلا مشکل شتاب و سبقت نداشتم و خودرو با ظرفیت پر از بار و 5 سرنشین تو جاده کم نیاورد بخصوص چند جا پا به پای سانتافه اومد البته من زیاد بهش گاز نمیدادم چون تازه گرفتمش. من فکر میکنم یک عده ای تو این فروم میخواهند توسان جدید رو بکوبن چون سانتافه رو واقعا زیر سوال برده و حتی به نظر من از سانتافه چالاک تر و نرم تره.
100% همینطوری هستش.لذتی که تو سواری با توسان 2400 gdi دارم تجربه میکنم رو هیچوقت با سانتافه نداشتم.

Sent from my iPhone using Tapatalk
ashkan_m_m2003
نوع خودرو: tucson 2017

Re: هیوندای توسان 2016 Hyundai IX35

پست توسط ashkan_m_m2003 » 15 می 2017, 16:43

سلام
1.کول باکس کجا هست؟
2.چجوری میتونم باد ماشین رو مانیتور کنم؟سیستم tpms هر وقت که باد لاستیک مشکل داشته باشه اخطار میده یا هر وقت بخوام میتونم مانیتور کنم؟
3.ماشینم وارداتی هست و قاعدتا دو سال گارانتی داره. اگه برای تعویض روغن نبرم نمایندگی گارانتیش باطل میشه؟؟؟؟

ممنون
arash888
شروع حركت
نوع خودرو: tucson tl

پست توسط arash888 » 15 می 2017, 20:38

ashkan_m_m2003 نوشته شده:سلام
1.کول باکس کجا هست؟
2.چجوری میتونم باد ماشین رو مانیتور کنم؟سیستم tpms هر وقت که باد لاستیک مشکل داشته باشه اخطار میده یا هر وقت بخوام میتونم مانیتور کنم؟
3.ماشینم وارداتی هست و قاعدتا دو سال گارانتی داره. اگه برای تعویض روغن نبرم نمایندگی گارانتیش باطل میشه؟؟؟؟

ممنون

سلام
۱- اگه کول باکس داشته باشه باید دریچش رو تو داخل داشبورد ببینید.
۲- برای دیدن فشار باد لاستیک باید از طریق دکمه‌های روی فرمان به بخش مربوطه برید و بعد روی مانیتوری که وسط کیلومتر شمار هست میزان فشار هر چرخ رو نشون میده - البته در هر صورت اگه میزان فشار یک چرخ از حدی بیشتر یا کمتر بشه بهتون اخطار داده میشه.
۳- قاعدتا باید باطل بشه ولی نمیدونم :دی
ashkan_m_m2003
نوع خودرو: tucson 2017

پست توسط ashkan_m_m2003 » 16 می 2017, 09:06

ممنون از پاسختون

1.تو داشبورد دریچه نداشت (دوستان اگه کسی از مدل 2017 بدون اتو پارک اطلاع داره که کول باکس داره یا نه بگه)
2. از طریق دکمه های روی فرمان پیدا نکردم (دوستان اگه کسی از مدل 2017 بدون اتو پارک اطلاع داره که سیستم tpms داره یا نه بگه)

ممنون
نمایه کاربر
Arvin_Amarth
دنده 3
نوع خودرو: BMW X3 28i F25 R.I.P

پست توسط Arvin_Amarth » 02 ژوئن 2017, 09:03

آقایون سلام
بنده چند وقتی هست که زده به سرم که این ماشین رو بخرم واسه همینم سوالاتی داشتم و خواهشم اینه بدون جانبداری پاسخ بنده رو بدید.

مشکل اصلی ای که با این ماشین دارم شتاب و قدرت موتور بسیار بسیار پایینش هست به طوری که بنده تو گردنه آهوان با سوزوکی گرند ویتارا با گیربکس 4 دنده اتوماتیک عملا با این ماشین بازی میکردم و تا وقتی از کنارم رد شد و صدای نعره ی موتورش رو شنیدم باورم نمیشد که این ماشین اینقدر ضعیف باشه
و همچنین یکی از دوستان نزدیک که این ماشین رو خریداری کردند و از ایشون خواهش کردم در حد یک تست کوتاه کنار خودشون سوار شم نتیجه این بود که وقتی تخته گاز میکردم ماشین عملا فقط بهم نگاه می کرد و اونجا بود که باورم شد اون بنده خدا تو گردنه پاش تو موتور بوده

حالا با توجه به ظاهر انصافا زیبای این ماشین هنوز هم دو دل هستم واسه همینم میخواستم به یک سری اطلاعات جمع بندی شده برسم که تصمیمم رو قطعی کنم
حالا سوالات
1-این ماشین فول آپشن ترینش چه آپشن هایی داره و آپشن های برجسته اش که این ماشین رو از رقباش متمایز چیست?

2-توانایی سیستم کولر و بخاری در چه حد هست?

3-نشیمن سرنشینان عقب به چه صورت هست? آیا سرنشین عقب هم از جاپای کافی و هم از ارتفاع سقف کافی بهره مند است?

4-از اونجایی که تعلیق این ماشین رو خیلی نرم دیدم آیا این ماشین توانایی پیچیدن رو در حد نزدیک به سوزوکی (با سیستم تعلیق خشک تر و سیستم جفت دیفرانسیل دائم) رو داره? یا مانند بعضی از هموطنانش شونه میکنه?

5-قدرت ترمز به چه صورت هست?آیا در ترمزهای ناگهانی،سیستم ترمز به خوبی از عهده ی نگه داشتن این ماشین بر می آید? و آیا در ترمزهای ناگهانی راننده کنترل دقیق رو ماشین دارد?
چون نسل قبلیش تو ترمزگیری های ناگهانی فرمان به شدت سنگین میشد که عملا راننده کنترل دقیقی رو ماشین نداشت

6-وضعیت نفوذ صدا به داخل به چه شکل است?
در تست بسیار کوتاهی که داشتم صدای موتور در دورهای بالا یک مقدار اندکی وارد اطاق میشد (که کاملا بیانگر فشار مضاعف روی موتور بود)
ولی سوالم این هست که در سرعت های بالا وضعیت نفوذ صدای باد و صدای لاستیک ها در آسفالت معمولی (نه آسفالت اطو کشیده) به چه شکل هست?

7-وضعیت تامین قطعه به چه صورت هست?
آیا قطعات مصرفی و یدکی راحت در دسترس هستند?

8-و از همه مهمتر:راحتی صندلی راننده در رانندگی های دراز مدت به چه شکل هست?

آقایون پیشاپیش تشکر میکنم و از تمامی حضرات پاسخ دهنده خواهشمندم که غیر احساسی و نه از روی علاقه ای که به این ماشین دارند بدون جانبداری پاسخ بنده رو بدهند
باز هم پیشاپیش سپاس
How "Old School" Motor Head Should Be
Big Block > Small Block
Naturally Aspirated > Turbo
Pure Petrol > Hybrid
Manual Transmission > Automatic Transmission
Analog > Digital
نمایه کاربر
farzad_adiban
شروع حركت
نوع خودرو: مگان - سانتافه
محل اقامت: اصفهان

پست توسط farzad_adiban » 31 ژانویه 2018, 09:07

بنده اول سال ٢٠١٧ يه سانتافه ٢٠١٦ gdi رو فروختم و يه توسان ٢٠١٧ فول بدون اتوپارك با رينگ ١٩ خريدم - و الان ٢٥٠٠٠ كيلومتر باهاش رانندگي كردم - توسان واسه رانندگي در شهر بسيار راحتتره و جاي پارك بيشتر براش هست و تو پاركينگ راحتتر ميپيچه - سانتافه از لحاظ اپشن يك درجه بالاتر است مثلا توسان حافظه صندلي نداره - يا موقع دنده عقب سر ايينه بغل هاش پايين نمياد يا توي درب هاش چراغ نداره - عوضش زاپاسش تو صندوق عقب است و مشكل سرقت نداره - مصرف بنزين دوتاش يه اندازه بود و توسان تو شهر با رانندگي عادي ١١ ليتر درصد كيليومتر مصرف داره - قيمت ايينه بغلش ١٨٠٠ ميليون تومان - چراغ جلو ٣٥٠٠ ميليون - فيلتر هوا موتور ٧٠٠٠٠ تومان - كيفيت سيستم صوتي سانتافه هم بهتر بود - جاي پاي عقب خوبه - نرمي خوب - اگه مشكل جاي پارك و كوچه هاي تنگ نداريد و عشق جاده ايد سانتافه مناسبتره - اگر مصرف شهري داريد و پاركينگ كوچيك مطمئنا توسان خوش سايز تر و با چهره جوان پسند تر و اسپورت تر
كمري - جنسيس - مگان - سانتافه
mehdi@2017
نوع خودرو: توسان 2017

Hyundai IX35

پست توسط mehdi@2017 » 06 فوریه 2018, 08:57

سلام

نقشه تهران رو چطور ميشه روي نويتل نصب كرد؟
و دوم اينكه چطوري مي شود مانيتور ماشين و براي پخش فيلم در زمان حركت فعال كرد؟
ممنون راهنمايي بفرماييد
ماشين توسان 2017
hurricane_217
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط hurricane_217 » 20 فوریه 2018, 21:21

Arvin_Amarth نوشته شده:
02 ژوئن 2017, 09:03
آقایون سلام
بنده چند وقتی هست که زده به سرم که این ماشین رو بخرم واسه همینم سوالاتی داشتم و خواهشم اینه بدون جانبداری پاسخ بنده رو بدید.

مشکل اصلی ای که با این ماشین دارم شتاب و قدرت موتور بسیار بسیار پایینش هست به طوری که بنده تو گردنه آهوان با سوزوکی گرند ویتارا با گیربکس 4 دنده اتوماتیک عملا با این ماشین بازی میکردم و تا وقتی از کنارم رد شد و صدای نعره ی موتورش رو شنیدم باورم نمیشد که این ماشین اینقدر ضعیف باشه
و همچنین یکی از دوستان نزدیک که این ماشین رو خریداری کردند و از ایشون خواهش کردم در حد یک تست کوتاه کنار خودشون سوار شم نتیجه این بود که وقتی تخته گاز میکردم ماشین عملا فقط بهم نگاه می کرد و اونجا بود که باورم شد اون بنده خدا تو گردنه پاش تو موتور بوده

حالا با توجه به ظاهر انصافا زیبای این ماشین هنوز هم دو دل هستم واسه همینم میخواستم به یک سری اطلاعات جمع بندی شده برسم که تصمیمم رو قطعی کنم
حالا سوالات
1-این ماشین فول آپشن ترینش چه آپشن هایی داره و آپشن های برجسته اش که این ماشین رو از رقباش متمایز چیست?

2-توانایی سیستم کولر و بخاری در چه حد هست?

3-نشیمن سرنشینان عقب به چه صورت هست? آیا سرنشین عقب هم از جاپای کافی و هم از ارتفاع سقف کافی بهره مند است?

4-از اونجایی که تعلیق این ماشین رو خیلی نرم دیدم آیا این ماشین توانایی پیچیدن رو در حد نزدیک به سوزوکی (با سیستم تعلیق خشک تر و سیستم جفت دیفرانسیل دائم) رو داره? یا مانند بعضی از هموطنانش شونه میکنه?

5-قدرت ترمز به چه صورت هست?آیا در ترمزهای ناگهانی،سیستم ترمز به خوبی از عهده ی نگه داشتن این ماشین بر می آید? و آیا در ترمزهای ناگهانی راننده کنترل دقیق رو ماشین دارد?
چون نسل قبلیش تو ترمزگیری های ناگهانی فرمان به شدت سنگین میشد که عملا راننده کنترل دقیقی رو ماشین نداشت

6-وضعیت نفوذ صدا به داخل به چه شکل است?
در تست بسیار کوتاهی که داشتم صدای موتور در دورهای بالا یک مقدار اندکی وارد اطاق میشد (که کاملا بیانگر فشار مضاعف روی موتور بود)
ولی سوالم این هست که در سرعت های بالا وضعیت نفوذ صدای باد و صدای لاستیک ها در آسفالت معمولی (نه آسفالت اطو کشیده) به چه شکل هست?

7-وضعیت تامین قطعه به چه صورت هست?
آیا قطعات مصرفی و یدکی راحت در دسترس هستند?

8-و از همه مهمتر:راحتی صندلی راننده در رانندگی های دراز مدت به چه شکل هست?

آقایون پیشاپیش تشکر میکنم و از تمامی حضرات پاسخ دهنده خواهشمندم که غیر احساسی و نه از روی علاقه ای که به این ماشین دارند بدون جانبداری پاسخ بنده رو بدهند
باز هم پیشاپیش سپاس
سلام دوست عزیز. من چهار ماهی میشه توسان کارکرده مدل 2016 خریدم. تو این مدت رانندگی شهری کردم و مسافت طولانی تو جاده نرفتم. به نظرم
1- عکس العمل ماشین به فشار پدال گاز خیلی سریع و بدون وقفه است. با توجه به سرعت و دور موتور تا سه دنده معکوس میکشه و سربلند میشی. بعضی از دوستان میان با ماشینایی مقایسه میکنن که حجم موتور بالا داران مثلا وراکروز . مشخصه که توسان در مقابلشون خیلی ضعیفه ولی بخوایم به نسبت ماشینهای دیگه مقایسه کنیم تو شهر اصلا چیزی کم نداره هم شتابش خوبه و هم سرعت
2- ماشین من شرکتیه و اختلاف آپشن هایی که با مدل های وارداتی داره اینه که توسان های شرکتی اتوپارک، سنسور حرکت بین خطوط، سنسور باران، کول باکس، نمایش جهت چرخ ها ندارند. ولی بقیه آپشن ها مثل درایو مُد، سنسور پارک، سنسور نقطه کور، اتوهلد، شیب سنج، قفل دیفرانسیل برقی، ترمز دستی برقی، درب صندوق برقی، سنسور فشار باد لاستیک ها، سرد کم و گرم کن صندلی و ... دارند.
3- بخاری و کولرش خوب عمل میکنن و من ضعفی احساس نکردم .
4- نشیمن و ارتفاع سرنشینان عقب تقریبا راحته و با نشستن سه نفر با جثه معمولی هیچ ناراختی ایجاد نمیشه .
5- به نظر من صدای موتور تو اتاق زیاده مخصوصا زمانی که شتاب میگیره و معکوس میکشه و دور موتور میره بالا. (دقیقا مشابه سورنتو 2017) ولی عکس العملش تو ترمز گرفتن عالیه و تعادل و فرمون پریزیش ایراد نداره.
6- چون خارج شهر و مدت طولانی رانندگی نکردم نظر خاصی در مورد راحتی صندای هاش ندارم و به نظرم معمولی اند. نه بد و نه خیلی خوب. البته تمام حالات تنظیم صندلی بصورت برقی قابل تنظیم و از این بابت بعید میدونم خسته کننده باشه
hurricane_217
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط hurricane_217 » 20 فوریه 2018, 21:28

به نظرم توسان جدید بدون ایراده و ضعیف بودن موتور که خیلی ها بهش اشاره میکنن اصلا قابل احساس نیست.
SaeedAP
نوع خودرو: توسان

پست توسط SaeedAP » 24 فوریه 2018, 11:48

سلام دوستان
من توسان ۲۰۱۷ خریدم ۱۴ هزار تا راه رفته پشت کیلومتر تو دست انداز صدا میده ممنون میشم کمک کنید چکار باید بکنم

از عقب صدای قج قج میاد نمیدونم از درب عقب هست ممنونم راهنماییم کنید
ارسال پست

بازگشت به “شاسی بلندهای هیوندای - Hyundai SUVs”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان