راهنمایی برای خرید ب ام و E36 و E30

تصویر

مدیر انجمن: دادبه

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
morvin
نوع خودرو: bmw e30

Re: راهنمایی برای خرید ب ام و E36 و E30

پست توسط morvin » 14 ژوئن 2017, 20:38

salam khedmate tamamiye dostan
mn khodam yek e30 daram
modele mashin 1985 motoresh m50b25
mashin saleme saleme
mikham befroshamesh
axaye mashino mizaram
lavazeme ezafisham hast
motor girbox fabrike khodesham hast saleme motor roshan mishe
ba 3 dast ring sport
in shomarame :09215260829
saeidkhan
شروع حركت
نوع خودرو: *BMW*

پست توسط saeidkhan » 15 فوریه 2018, 12:17

سلام
روز همگی بخیر
دوستان یه سوال دارم
من آرایشگرم. شهرستان هم هستم.
همیشه عاشق E30 بودمو هستم. الان برا خریدن یا نخریدنش راهنمایی میخوام

من قصد دارم یدونه e30 بخرم و تقریبا تا حد صفر بازسازیش کنم. بودجمم حدودا 40 تومنه.
هوای ماشین رو دارم خرجش میکنم دست انداز نمیزنم باهاش اهل دریفت و دستی و سرسره بازی هم نیستم ولی گاز ماشین رو زیاد میچسبم. اصلنم دست ب آچار نیستم. هیچی
با توجه ب اینکه آرایشگرم و کل روز سرکارم و ماشین رو برا شبا میخوام فقط و شهرستان بودنم و دست ب آچار نبودنم و نوع رانندگیم، آیا خرید یه E30 و بازسازیش رو پیشنهاد میکتید بهم؟
در واقع میخوام بدونم اگه هرجاییش ک ممکنه خراب بشه رو صفر کنم و قطعه اصلی بندازم، بازم ممکنه به لحاظ خرابی و اینا اذیتم کنه؟

پ.ن: این نکته هم هست ک با 40 تومن میشه E36 خرید. ولی من فقط عاشق E30 هستم.

پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون :hb:
احسان bmw e30
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط احسان bmw e30 » 22 ژولای 2018, 19:26

سلام دوستان
من تازه عضو این سایت شدم خیلی وارد نیستم
میخواستم ببینم موتور فابریک bmw e 30 316 چی هستش؟
و این که کم خرج ترین موتوری که میشه با موتور این ماشین عوض کرد چی هستش که خرج تعمیرات پایینی داشته باشه و قطعاتش راحت تر پیدا بشه؟
نمایه کاربر
Hossein 43
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: E36
محل اقامت: شـاهين شـهر
اینستاگرام: Hosein.dehbashi

پست توسط Hossein 43 » 23 ژولای 2018, 15:25

با درود
saeidkhan نوشته شده:
15 فوریه 2018, 12:17
سلام
روز همگی بخیر
دوستان یه سوال دارم
من آرایشگرم. شهرستان هم هستم.
همیشه عاشق E30 بودمو هستم. الان برا خریدن یا نخریدنش راهنمایی میخوام

من قصد دارم یدونه e30 بخرم و تقریبا تا حد صفر بازسازیش کنم. بودجمم حدودا 40 تومنه.
هوای ماشین رو دارم خرجش میکنم دست انداز نمیزنم باهاش اهل دریفت و دستی و سرسره بازی هم نیستم ولی گاز ماشین رو زیاد میچسبم. اصلنم دست ب آچار نیستم. هیچی
با توجه ب اینکه آرایشگرم و کل روز سرکارم و ماشین رو برا شبا میخوام فقط و شهرستان بودنم و دست ب آچار نبودنم و نوع رانندگیم، آیا خرید یه E30 و بازسازیش رو پیشنهاد میکتید بهم؟
در واقع میخوام بدونم اگه هرجاییش ک ممکنه خراب بشه رو صفر کنم و قطعه اصلی بندازم، بازم ممکنه به لحاظ خرابی و اینا اذیتم کنه؟

پ.ن: این نکته هم هست ک با 40 تومن میشه E36 خرید. ولی من فقط عاشق E30 هستم.

پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون :hb:
دوست عزیز، جناب saeidkhan
در حال حاضر بازسازی اتاق E30 خرج زیادی داره که معمولا کسی این کار رو انجام نمیده و یا اگر هم انجام میده حدود 70 الی 80 درصد کار رو خودش انجام میده و برخی موارد مانند تودوزی و صافکاری نقاشی و برخی کارای تریم داخلی رو میدن بیرون. اما شما میگی دست به آچار نیستی و این خرج رو چند برابر میکنه و زمان بازسازی رو طولانی تر.
نظر بنده این هست که تا میشه ماشین آماده بخرین و از انجام کار ها به صورت شخصی خودداری کنید.
در مورد اینکه اگر تمام قطعات رو نو کنید و اینکه آیا دیگه باز امکان داره خراب بشه یا نه: میزان کارکرد یک قطعه و در جمع یک بخش از ماشین، به این بستگی داره که چه کسی، و چطور این قطعه رو میبنده، و اینکه چطور استفاده میشه. ممکنه یک تعمیرکار موتوری ببنده که سر ماه باز خرج بندازه و یا ممکنه کسی دیگه ای موتور ببنده و خوب تایم کنه و تا سالها موتور آخ نگه. خیلی به تعمیرکار و نوع مصرف و نوع نگهداری بستگی داره.

احسان bmw e30 نوشته شده:
22 ژولای 2018, 19:26
سلام دوستان
من تازه عضو این سایت شدم خیلی وارد نیستم
میخواستم ببینم موتور فابریک bmw e 30 316 چی هستش؟
و این که کم خرج ترین موتوری که میشه با موتور این ماشین عوض کرد چی هستش که خرج تعمیرات پایینی داشته باشه و قطعاتش راحت تر پیدا بشه؟
دوست عزیز، جناب احسان bmw e30
اطلاعات عمومی اتاق E30 رو میتونید در لینک زیر بخونید. موتور های مختلفی مثل M10 ، M40 و غیره روی این اتاق بوده.
https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_(E30)
و اما برای تعویض موتور اگر به صورت قانونی باشه و تعداد سیلندر تغییر پیدا نکنه، با اینکه زیاد با موتور های غیر المانی موافق نیستم، اما سری JZ ژاپن موتور های کم اصطحلاک و با خروجی بالا هست، که قطعات اون هم ارزون تر هست.

موفق باشید
بی سوادان امروز کسانی نیستند که خواندن و نوشتن نمیدانند، بلکه کسانی اند که نمیتوانند اندیشه های منسوخ را دور ریخته، دوباره بیاموزند!
خرید، بازسازی و نگهداری BMW 316i 1993
احسان bmw e30
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط احسان bmw e30 » 24 ژولای 2018, 01:09

این موتور jz چه قدر قدرت و اینا داره؟؟؟

تو موتور های آلمانی bmw پیشنهادتون چیه؟؟؟؟
Dexter.Morgan
نوع خودرو: E30 Turbo, C-HR, 206
محل اقامت: Tehran

پست توسط Dexter.Morgan » 01 آگوست 2018, 16:35

با سلام خدمت شما و اساتید بزرگوار.
به نظر من هیچ وقت اتومبیل بالای ۱۵ سال رو به مسافرت نبرید و اگر اتومبیل شما بالای ۲۵ سال سن داشت فقط آخر هفته نهایتاً ۲ الی ۳ ساعت ازش استفاده کنید البته نه برای انجام کاری. فقط برای دور دور و لذت بردن ازش.
حالا لذت میتونه گاز دادن و دریفت باشه و یا با کلاس بازی و آروم رانندگی کردن.
بی ام و ماشینی هست که نمیشه باهاش زیر دور موتور ۴۰۰۰ تا روند و مطمئن باش ۶ ماهه که هیچ ۶۰ ماه هم دنده رو بالای ۵۵۰۰ عوض کنی آخ نمیگه. چون موتور ماشین ذات اسپرتی داره و بیشتر از اون انحراف عقب اتومبیل تو سر پیچ حال میده. پس نمیشه با بی ام و (مخصوصا E30 ) مثل آدم روند.
ولی همون جور که دوستان گفتند مهمترین مسئله رسیدگی مستمر و هزینه کردن هست که برای سرپا نگه داشتن بی ام و ضروریه.
امیدوارم اگر برای استفاده روزمره و مسافرت قصد خرید اتومبیل دارید از خرید E36 و E30 منصرف شده و به اتومبیلهای روز فکر کنید.
ارسال پست

بازگشت به “3Series, 4Series, M3 & M4 | ب ام و سری سه و چهار”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان