چگونه راننده ی فرمول یک شویم؟

تصویر
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
fns4565
پست: 2
تاریخ عضویت: 15 مارس 2016, 12:18
نوع خودرو: مشخص نشده!
تماس:

چگونه راننده ی فرمول یک شویم؟

پست توسط fns4565 » 26 دسامبر 2016, 11:09

رانندگان فرمول یک در ورزشی بسیار رقابتی هستند و نیاز به تعهد و استعداد زیادی دارند تا بتوانند به موفقیت امیدوار باشند. بله شاید این کار به نظر رویایی بیاید اما قطعا سختی های خودش را هم دارد. با دانستن راه ها و گام های لازم برای تبدیل شدن به راننده ی فرمول یک شما می توانید ریسک ها و البته پاداش تبدیل به راننده ی فرمول یک شدن را بشناسید.
راه اول: رانندگی در مسابقه را یاد بگیرید

۱-به کلاس مسابقه بروید

این سریعترین راه برای تبدیل شدن به راننده ی فرمول یک است. باید پشت فرمان بنشینید و اصول مسابقه دادن را یاد بگیرید البته برای این کار نیاز به پشتیبانی مالی هم دارید.

۲-گواهینامه ی رانندگی در مسابقه بگیرید

برای دریافت این گواهینامه کلاس و محل آموزش شما باید به سازمان مسابقاتی نامه ای بفرستد و شما می توانید از آن به بعد در مسابقات شرکت کنید.

۳-در یک مسابقه ی آماتور شرکت کنید

این مسابقات فرصت بسیار خوبی برای راننده های آماتور است تا استعداد خود را شکوفا کنند و اسپانسر گیر بیاورند. با پیروزی در این رقابت ها می توانید به سطوح بالاتر مسابقات دست یابید.
راه دوم: صعود کنید

۱-در مسابقات کارت شرکت کنید

این راه برای رانندگان جوان تر بهتر است و می توانند درگیر این ورزش شوند. اکثر رانندگان بزرگ فرمول یک کار خود را از کارتینگ آغاز کرده اند یک کارت ارزان قیمت بخرید و در پیست محلی مسابقه دهید.

۲-گواهینامه ی مسابقات کارتینگ را دریافت کنید

برای جدی تر ادامه دادن مسیر باید گواهینمای شرکت در مسابقات بزرگتر را بگیرید می توانید در تست هایی در مدارس آموزش رانندگی مسابقه و پیست های مهم کارتینگ شرکت کنید و یا با درخشش در مسابقات کارتینگ آماتور به رده های بالاتر دست یابید.

۳-کارت خود را بخرید

اگر می خواهید مسابقه دهید باید چرخ های خود را داشته باشید سطوح بالاتر رانندگی نیاز به ماشین های بهتر دارند می توانید کارت خود را بخرید یا اجاره کنید.
کارتینگ

کارتینگ

۴-در مسابقات شرکت کنید

هر چقدر در مسابقات بهتر باشید سریعتر رشد می کنید این کاملا به توانایی های شما بستگی دارد. اگر می خواهید راننده ی فرمول یک شوید باید تا جایی که ممکن است در مسابقات مختلف شرکت کنید باید همیشه به دنبال پیروزی و رسیدن به سطح بالاتر باشید.

کارتینگ
راه سوم: گواهینامه ی فرمول یک بگیرید

۱-دو سال در مسابقات سینگل سیتر جوانان شرکت کنید

رانندگان بزرگ فرمول یک هم روزی با سینگل سیترهای کوچک و ساده کار خود را آغاز کرده اند می توانید با درخشش و پیروزی در این مسابقات راه خود را به فرمول یک باز کنید.

فرمول 4

۲ -۱۸ ساله شوید

حداقل سن دریافت گواهینمایه ی رانندگی ۱۸ سال است اگر هنوز جوان هستید که چه بهتر و فرصت دارید تا تجربه به دست آورید کلی تجربه آن بیرون منتظر شماست!
مکس ورشتپن

مکس ورشتپن

۳- ۴۰ امتیاز رقابت به دست آورید

این امتیازها بر پایه ی عملکرد شما در دوران رقابت در سینگل سیتر است ۴۰ امتیاز باید در طی ۳ سال شرکت در این رقابت ها به دست بیاید و بعد شما گواهینامه ی رانندگی در فرمول یک دریافت می کنید.

۴- ۳۰۰ ساعت در یک ماشین فرمول یک برانید

برای نگه داشتن گواهینامه ی خود باید خود را بیرون از مسابقه ثابت کنید این ساعت ها در دورهای تمرینی و یا تست های خودرو انباشته می شوند.
راه چهارم: میانبر بزنید

۱-پیشنهاد تیمی را قبول کنید

اگر به عنوان یک آماتور خوب کار کرده باشید تیم ها از شما می خواهند تا برایشان برانید.
استبان اکون و مکس ورشتپن

استبان اکون و مکس ورشتپن

۲- اسپانسر بگیرید

اکثر راننده های فرمول یک اسپانسرهای بزرگی دارند که به آن ها کمک مالی می کنند. برای جذب اسپانسر باید در پیست موفق باشید و بیرون از آن هم بتوانید هواداران زیادی جذب کنید.

۳-به تیم ها پول دهید و راننده شوید

مالدونادو خسته از تصادف !

رانندگان پولی در سطوح مختلف موتوراسپورت دیده می شوند می توانید به جای نشان دادن استعدادتان به تیم ها پول خود یا اسپانسرتان را نمایش دهید. البته اکثر راننده های پولی دوران زیادی را در فرمول یک نمی گذرانند.
نکته بسیار مهم:

خیلی از جوانان از وضعیت بد موتوراسپورت در ایران می نالند و می گویند که راننده ی فرمول یک شدن در ایران غیرممکن است. اما همه می دانند که این حرف ها تنها تسلای خاطری به کم تلاش کردن آن هاست. وضعیت ایران در موتوراسپورت شاید به خوبی کشورهایی مثل آلمان یا انگلستان نباشد اما قطعا آنقدرها هم بد نیست و استانداردهای جهانی دارد. قطعا هرکس که پشتکار لازم برای راننده ی فرمول یک شدن را داشته باشد می تواند بسیار راحت به هدفش برسد حال چه در تهران باشد چه در لندن.

با این حال، موتور اسپورت ورزشی پر خرج است، چه در ایران و چه در جهان، پس با جیب پر به سراغ این ورزش بروید!
ارسال پست

بازگشت به “فرمول 1 - Formula 1”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان