خرید 206 با بودجه ی زیر 20 تومن

مدیران انجمن: ALI => Eshghe Mashin, espero

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
Skipper
شروع حركت
نوع خودرو: Maxima A33 - 206A
Has thanked: 0
Been thanked: 0

خرید 206 با بودجه ی زیر 20 تومن

پست توسط Skipper » 31 آگوست 2015, 19:23

سلام دوستان

آیا میشه با بودجه ای با سقف 20 تومن، یک 206 خوب جمع کرد؟

منظورم این هست که یک 206 پیدا کنم (مثلا 16-18 تومن) و نهایتا یکی دو تومن هم خرجش کنم (ریزه کاری ها و لوازم مصرفی) تا یک ماشین کم دردسر ازش دربیاد ؟
با این بودجه باید برم سراغ 206 های زیر 85، آیا اصلا امکانش هست که ماشین خوبی گیرم بیاد یا نه ؟

ماشین رو از بنگاه نمیخرم، اگه ببینم خرید 206 گزینه ی خوبیه، به دوست و آشنا و چند تا فامیل که تو کار تعمیرات ماشین هستن میسپرم و یک 206 خونگی با نهایت کارکرد 150 تا پیدا می کنم (البته با این قیمت قطعا رنگ خواهد داشت که برام مهم نیست)

این رو هم بگم که من نهایتا هفته ای 100 تا 150 کیلومتر از این ماشین استفاده می کنم و نهایتا ماهی 1 بار باهاش از شهر خارج میشم (اونم مسافت نزدیک)

اصلا هم اهل سرعت و این چیزا نیستم، فقط می خوام ماشین هر هفته مارو نکشونه تعمیرگاه.

قبلا تو فکر ماشین صفر (پراید 111 / ام وی ام 110) بودم، که بعد از موافقت خانمم با ماشین دست دوم، این گزینه هم بهش اضافه شده.

متاسفانه یا خوشبختانه همسرم به هیچ وجه به 405/سمند/پرشیا راضی نمیشه و توی این رینج قیمتی فکر می کنم فقط 206 باقی میمونه.

دوستان اهل فن یک راهنمایی بکنن که آیا اصلا خرید همچین ماشینی با خواسته من می خونه یا به کل اشتباه هست؟
اگر هم میشه ماشین خوبی پیدا کرد، کدوم تیپ؟
Suspension car
نوع خودرو: مشخص نشده!

Re: خرید 206 با بودجه ی زیر 20 تومن

پست توسط Suspension car » 02 سپتامبر 2015, 11:14

Skipper نوشته شده:سلام دوستان

منظورم این هست که یک 206 پیدا کنم (مثلا 16-18 تومن) و نهایتا یکی دو تومن هم خرجش کنم (ریزه کاری ها و لوازم مصرفی) تا یک ماشین کم دردسر ازش دربیاد ؟
با این بودجه باید برم سراغ 206 های زیر 85، آیا اصلا امکانش هست که ماشین خوبی گیرم بیاد یا نه ؟

ماشین رو از بنگاه نمیخرم، اگه ببینم خرید 206 گزینه ی خوبیه، به دوست و آشنا و چند تا فامیل که تو کار تعمیرات ماشین هستن میسپرم و یک 206 خونگی با نهایت کارکرد 150 تا پیدا می کنم (البته با این قیمت قطعا رنگ خواهد داشت که برام مهم نیست)

این رو هم بگم که من نهایتا هفته ای 100 تا 150 کیلومتر از این ماشین استفاده می کنم و نهایتا ماهی 1 بار باهاش از شهر خارج میشم (اونم مسافت نزدیک)

اصلا هم اهل سرعت و این چیزا نیستم، فقط می خوام ماشین هر هفته مارو نکشونه تعمیرگاه.

قبلا تو فکر ماشین صفر (پراید 111 / ام وی ام 110) بودم، که بعد از موافقت خانمم با ماشین دست دوم، این گزینه هم بهش اضافه شده.

متاسفانه یا خوشبختانه همسرم به هیچ وجه به 405/سمند/پرشیا راضی نمیشه و توی این رینج قیمتی فکر می کنم فقط 206 باقی میمونه.

دوستان اهل فن یک راهنمایی بکنن که آیا اصلا خرید همچین ماشینی با خواسته من می خونه یا به کل اشتباه هست؟
دوست عزیز سلام
اتفاقا من با این حرکت شما موافقم ,206 از مدل 85 به بالا کیفیتش پایین امده البته 206ماشینه خوبیه ولی از 150 کیلومتربه بالا خرج موتوریش شروع میشه ولی اگر بتونید ماشین سالم پیدا کنی خیلی خوبه ,دورو بر ماشینایی که گفتی نرو
البته از نظر قیمتی در جریان نیستم ولی میشه ماشین سالم پیدا کرد. اصولامن اعتقاد دارم فنی ماشین ادمو اذیت میکنه نه رنگ ماشین پس اگر یکی دو لکه رنگ داشته باشه و شاسی و ستوناش سالم باشن بهتره
امیدوارم ماشین خوبی گیرت بیاد تصویر
و حتما قبل از خرید به یه کارشناس نشون بده
اگه خواستی من اشنا دارم در محدوده غرب

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
Skipper
شروع حركت

پست توسط Skipper » 02 سپتامبر 2015, 13:30

Suspension car نوشته شده:
Skipper نوشته شده:سلام دوستان

دوست عزیز سلام
اتفاقا من با این حرکت شما موافقم ,206 از مدل 85 به بالا کیفیتش پایین امده البته 206ماشینه خوبیه ولی از 150 کیلومتربه بالا خرج موتوریش شروع میشه ولی اگر بتونید ماشین سالم پیدا کنی خیلی خوبه ,دورو بر ماشینایی که گفتی نرو
البته از نظر قیمتی در جریان نیستم ولی میشه ماشین سالم پیدا کرد. اصولامن اعتقاد دارم فنی ماشین ادمو اذیت میکنه نه رنگ ماشین پس اگر یکی دو لکه رنگ داشته باشه و شاسی و ستوناش سالم باشن بهتره
امیدوارم ماشین خوبی گیرت بیاد تصویر
و حتما قبل از خرید به یه کارشناس نشون بده
اگه خواستی من اشنا دارم در محدوده غرب

Sent from my LG-P880 using Tapatalk
سلام
مرسی بابت وقتی که گذاشتی

من تنها ترسی که دارم اینه که ماشین به قول معروف سرطانی از آب در بیاد، آیا واقعا برای اطمینان، شده 100 تومن هزینه ی چکاپ ماشین بکنم، میشه فهمید که وضعیت فنی ماشین (موتور، گیربکس، برق، فرمان و متعلقات اصلیشون) تو چه فازی هست؟

چون بعضی ها میگن 206 قدیمی صددرصد سرطان میشه برات و با زیر 20 تومن جنازه ی 206 رو میدن بهت و از این حرفا ...

از طرفی یکی آز آشنایان که مکانیک هست، جوون 23-24 ساله هم هست، رفته یدونه 206 قدیمی دوررنگ (شاسی بدون ضربه، همه ی رنگش به خاطر مالیدن به در و دیوار بوده) خریده به قیمت 9 تومن، یه 3-4 تومن هم خرجش کرده (فقط قطعه، چون دیگه دستمزد نداره) و الان یک ساله به راحتی داره از ماشین استفاده می کنه و ماشین آخ هم نگفته توی این مدت.

به شخصه هم با این قیمت ها دلم نمیاد 40-50 واسه ماشین نوئی که دارم میبینم چی هست بدم (206 مدل 93 یکی از دوستان 2 بار گیربکسش توی نمایندگی تعویض شده، پارس مدل 92 هم به محض تموم شدن گارانتیش سر رد شدن از سقف کیلومتر، 5 تومن خرج موتوری رو دست یکی از همکاران پدر گذاشته ...)

ماشین هم به عنوان ماشین دوم و توشهری قراره استفاده بشه و چون آدمی نیستم که هر سال ماشین عوض کنم و حداقل 3-4 سال نگهش میدارم روش وسواس دارم.

از دوستان دیگه کسی نیست تجربه ی خودش رو در اختیار ما قرار بده؟
ATANLOULOU
مدیر کلوپ 405
Been thanked: 1 time

پست توسط ATANLOULOU » 02 سپتامبر 2015, 13:47

سلام
اگر سر حوصله بگرديد قطعن ميتونيد يه تيپ 5 كه سرش به تنش بيارزه به قيمت پيدا كنيد
با توجه به اينكه يه مصرف كننده تمام عيار هستيد تميزترين ماشين ممكن رو بخريد كه حداقل كاركرد رو داشته باشه و و باطن ماشين سالم باشه ، رنگ و تعويض در حد تصادف كوچيك فقط قيمت ماشين رو كم ميكنه و سوژه دلالهاست.
ضمن اينكه يه بازسازی اساسی با بودجه 2 - 3 تومنی كه در نظر گرفتيد يه ماشين توپ براتون ميسازه ، قشنگ و كوك !!!
كم كاركرده ترين ماشين رو تو بودجتون بگيريد كه بالتبع كمترين دستكاری رو هم داشته.
حتی درب موتور هم تعويضی باشه لزوماً اشكالی نداره و فقط قيمت رو كم ميكنه ، ميدونيد كه جزيی ترين تصادفات تو 206 هم ميتونه منجر به تعويض درب موتور بشه بدون هيچ آسيب فنی و اساسی به ماشين.
فرهنگ خريد و فروش ماشين با نگاه مصرف كننده و نگاه معمول كه الان كاملن دلال مابانه شده بسيار متفاوت هستش.
با نگاه مصرف كننده جلو بريد قطعن به نتيجه خوبی ميرسيد.
Skipper
شروع حركت

پست توسط Skipper » 02 سپتامبر 2015, 14:43

ATANLOULOU نوشته شده:سلام
اگر سر حوصله بگرديد قطعن ميتونيد يه تيپ 5 كه سرش به تنش بيارزه به قيمت پيدا كنيد
با توجه به اينكه يه مصرف كننده تمام عيار هستيد تميزترين ماشين ممكن رو بخريد كه حداقل كاركرد رو داشته باشه و و باطن ماشين سالم باشه ، رنگ و تعويض در حد تصادف كوچيك فقط قيمت ماشين رو كم ميكنه و سوژه دلالهاست.
ضمن اينكه يه بازسازی اساسی با بودجه 2 - 3 تومنی كه در نظر گرفتيد يه ماشين توپ براتون ميسازه ، قشنگ و كوك !!!
كم كاركرده ترين ماشين رو تو بودجتون بگيريد كه بالتبع كمترين دستكاری رو هم داشته.
حتی درب موتور هم تعويضی باشه لزوماً اشكالی نداره و فقط قيمت رو كم ميكنه ، ميدونيد كه جزيی ترين تصادفات تو 206 هم ميتونه منجر به تعويض درب موتور بشه بدون هيچ آسيب فنی و اساسی به ماشين.
فرهنگ خريد و فروش ماشين با نگاه مصرف كننده و نگاه معمول كه الان كاملن دلال مابانه شده بسيار متفاوت هستش.
با نگاه مصرف كننده جلو بريد قطعن به نتيجه خوبی ميرسيد.
سلام
ممنون بابت راهنماییتون دوست عزیز

قطعا به ماشینی که کوچکترین دستکاری ای (به نام اسپرت شدن) شده باشه، نگاه نمی کنم.
سعیمو بر این میذارم که کم کارکردترین ماشین ممکن رو پیدا کنم و فقط هم از دست می خوام بخرم و طرف بنگاه نمیرم.

اشاره کردید که تیپ 5 بگیرم، میشه دلیلتون رو بگید؟
چون من علاقه ای به سرعت ندارم و کلا ماشین هم تو شهری هست، تمام هدفم پیدا کردن اونیه که کمتر مشکل داشته باشه، آیا TU5 عمر مفیدش بیشتره؟
ATANLOULOU
مدیر کلوپ 405
Been thanked: 1 time

پست توسط ATANLOULOU » 02 سپتامبر 2015, 15:36

خدمت شما عرض كنم كه
تيپ 5 همش شتاب و سرعت نيست ، كلی امكانات ايمنی و رفاهی مناسب هم بدست مياريد
از ترمز قدرتمند با سيستم EBD , ABS گرفته تا ايربگ راننده و سرنشين ضمن اينكه قابليت اضافه كردن بسياری گزينه ها رو هم به سادگی در اختيار داريد.
موتور TU5 هم موتور بسيار Efficient ی هستش و مطلوبيت بالايی داره ضمن اينكه ساختار اين موتور در دراز مدت بسيار بهتر از TU3‌ هستش و دوام و كارايی خيلی بهتری داره از سر سيلندر و واشرش گرفته تا خود ساختار زير موتور طوری هست كه قطعن ميتونيد ماشينی پيدا كنيد كه نه تنها موتورش دست نخورده و با زنشده باشه بلكه تا مدتها شما هم لازم نباشه سراغش بريد.
ضمن اينكه به لطف فرمايشات حضرات دلال قيمت مناسب تری هم داره چون ايشان ميفرمايند مخارج متفاوتی با تيپ 2 دارند كه واقعيت در عمل طور ديگريست.
نمایه کاربر
A Min
دنده 1
نوع خودرو: T5
محل اقامت: تهران

پست توسط A Min » 02 سپتامبر 2015, 16:51

داشتم ميخوندم و ميگذشتم اما نشد...
واقعا توضيحات كامل و دقيق مثل هميشه...
واقعا ممنون اشكان جان :hb:
دوست عزيز دقيقا فرمايشات بالا درسته..
تيپ ٥ علاوه بر موتور قويتر.. ايمني بالاتر .. اپشنهاي بيشتر اطاق مثل ايينه ها برقي تهويه اتوماتيك چهار شيشه برقي دو ايربگو....
به دليل ديسكي بودن ترمزهاي عقب و بهره وري از سيستم اي بي اس و اي بي دي ماشين ترمز مطمئن و قابل قبولي داره
موتور ١٦٠٠ يا همون تي يو ٥ به مراتب از نظر عمر موتور و قطعات بالاتر از تيپ دو و سه قرار ميگيره
و اما اگر تصميم خريد قطعي شد حتما به يه تعميركار نشون بدين و بخواهيد كه براتون دياگ بزنه
سيستم برق ماشين رو چك كنيد و اگر ايراد موتوري نباشه به راحتي با باقي پولتون ميتونيد خرجهايي مثل جلوبندي و تعويض قطعات مصرفي رو انجام بديد و لذت ماشين رو ببريد...
من هم كاملا موافقم كه ماشين سالم ماشين بي رنگ نيست و اين اصطلاح دلالهاست ..
ماشين بدون ضربه پيدا كنيد و بس
موفق باشيد
Skipper
شروع حركت

پست توسط Skipper » 02 سپتامبر 2015, 17:40

از لطف همه ی دوستان سپاسگزارم :hb: :hb:
Skipper
شروع حركت

پست توسط Skipper » 12 سپتامبر 2015, 13:40

سلام

یک 206 نقره ای پیدا کردم، مدل 85 تیپ 5، کارکرد 80 هزار تا
دست یک پیرمرد 70 ساله بوده از صفر، از آشنایان هست (دوست صمیمی پدربزرگ)
ماشین بدون رنگ، بدون خط و خال! رخ ماشین در حد 94-93 هست! طوری که تا نبینید باور نمی کنید.
تا چه قیمتی ارزش خرید داره؟
نمایه کاربر
SLR 722E
دنده 1
نوع خودرو: Mazda3New FL/ L90E2
محل اقامت: IRAN 63
Has thanked: 1 time

پست توسط SLR 722E » 12 سپتامبر 2015, 13:51

اگر از کارکردش و سایر مشخصاتش مطمعن هستید معطلش نکنید چون این موراد بسیار کمیابه.البته از لحاظ ECU ممکنه 7.4.5 باشه با توجه به 85 بودنش ولی بازم برای مصرف کننده تا 23-24 تومن هم میرزه.
Mercedes-Benz.The Best or Nothingتصویر
ارسال پست

بازگشت به “[10 تا 20 میلیون]”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان