سمند ال ایکس ef7 مولتی پلکس آری یا نه؟

مدیران انجمن: ALI => Eshghe Mashin, espero

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست

تا 30 تومن کدام سمند تکسوز را ترجیح می دهید؟

1.سمند ال ایکسef7 مولتی پلکس
81
48%
2.سمند ال ایکسef7 سیستم سخنگو
36
21%
3.سمند ال ایکسxu7 مولتی پلکس
20
12%
4.سمند ال ایکسxu7 سیستم سخنگو
9
5%
5.سمند se
7
4%
6.هیچ کدوم از مدل های سمند رو پیشنهاد نمی کنم
16
9%

مجموع رای گیری: 169
نمایه کاربر
Veneno
دنده 2

Re: سمند ال ایکس ef7 مولتی پلکس آری یا نه؟

پست توسط Veneno » 17 اکتبر 2014, 20:35

Rolls-Royce نوشته شده:مدل جدیدا دیگه قابلیت نشون دادن اطلاعات ندارن ؟
منظورتون چیه؟
مقایسه soren elx . vs .pars lx
viewtopic.php?f=135&t=96918

دلمو به هیچی خوش کردم !
نمایه کاربر
Rolls-Royce
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Mazda3N

پست توسط Rolls-Royce » 17 اکتبر 2014, 22:45

Veneno نوشته شده:در حال حاضر توی مدلهای مشکل عمده دیگه نداره.خورده مشکل هایی هس که به مرور رفع میشه.مثلا واسه خودم فقط مشکلم کپ موتوره که اونم با تعویض شمع با مدل سوزنی کمتر خواهد شد.مشکلاتش خیلی کمتر شده.و پیشنهاد میکنم این ماشین پر شتاب رو حتما تجربه کنید.
مولتی پلکس که فقط توی سورن و الان سمندهای دوگانه سوز هس یه نمایشگر روبروتون داره که کلیه اطلاعات اونجا نمایش میده.در سخنگو اون اطلاعات در اونجا نمایش داده میشه و حرف هم میزنه.مثلا در هنگام حرکت اگه در باز باشه سخنگو میگه در بازه ولی مولتی نشون میده کدوم در بازه.اگه میخواید بگیرید حتما صفر بگیرید.یه ابندی اروم ازش بکنید و قطعات مصرفی رو با نوع خوب عوض کنید.
ef7های الان دیگه این قابلیت ندارن ؟
mohamadb1995
شروع حركت
نوع خودرو: 132**درانتظارJAC 1.8
محل اقامت: mashhad

پست توسط mohamadb1995 » 08 نوامبر 2014, 22:44

Rolls-Royce نوشته شده:
Veneno نوشته شده:در حال حاضر توی مدلهای مشکل عمده دیگه نداره.خورده مشکل هایی هس که به مرور رفع میشه.مثلا واسه خودم فقط مشکلم کپ موتوره که اونم با تعویض شمع با مدل سوزنی کمتر خواهد شد.مشکلاتش خیلی کمتر شده.و پیشنهاد میکنم این ماشین پر شتاب رو حتما تجربه کنید.
مولتی پلکس که فقط توی سورن و الان سمندهای دوگانه سوز هس یه نمایشگر روبروتون داره که کلیه اطلاعات اونجا نمایش میده.در سخنگو اون اطلاعات در اونجا نمایش داده میشه و حرف هم میزنه.مثلا در هنگام حرکت اگه در باز باشه سخنگو میگه در بازه ولی مولتی نشون میده کدوم در بازه.اگه میخواید بگیرید حتما صفر بگیرید.یه ابندی اروم ازش بکنید و قطعات مصرفی رو با نوع خوب عوض کنید.
ef7های الان دیگه این قابلیت ندارن ؟
ای اف سون های الان پایه گاز سوزشون مولتی پلکس هستن
انصافا اگه موتور ملی سالم گیرت بیاد با هیچ ماشین دیگه ای عوض نمیکنی(بین ایرانیها)!
من یه 90 اش رو داشتم از نظر سواری و موتوری کولاک بود اما مشکل برقی داشت فروختمش، الانم یه صفرشو میخوام بگیرم....
اگه خدا بخواد فردا این کار رو میکنم.....
جهان هر کس به اندازه‌ وسعت فکر اوست!
xpga
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت

پست توسط xpga » 16 نوامبر 2014, 10:30

ef7 های پایه گاز سوز مشکلاتشون حل شده ؟
همشون هم مالتی هستند دیگه ؟
این مورد خریدش بهینه است ؟
safayeto
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: LX EF7
محل اقامت: اصفهان

پست توسط safayeto » 22 نوامبر 2014, 01:35

سلام دوستان

من سال 89 بعد از تحقیق فراوان یه دونه پایه گاز سوزش رو خریدم البته اون موقع هنوز بنزینیش نیومده بود. فوق العاده راضی بودم از نرمی کار موتورش بخصوص روی گاز و کم صدا بودن موتورش . اصلاً روغن ریزی نداشت روی گاز ( مخزن گازش نسبت به مدلهای حالا بزرگتر بود) تا 400 کیلومتر ترکیبی شهر و بزرگراه رفتم. تا اینک سال 92 تصادف شدیدی از جلو کردم و مجبور شدم بفروشمش .
دومرتبه تصمیم به خرید مدل بنزینیش گرفتم و اسفند 92 یدونه صفرشو خریدم تاالان که راضیم (15000تا) البته منتظر سورن elx بودم که خبری نشد. وقتی برای خرید به بنگاه ها میرفتم از ef7 بد میگفتند و میگفتند تو دیوانه ای که ef7 میخوای ! یک دوره ای درسال 90 مشکل روغن ریزی و سوختن واشرسرسیلندر زیاد شده بود و همون باعث بدنامی ef7 توی اذهان شد. خیلی ها هم فقط شنیده اند بدون آنکه تجربه کرده باشند.

البته ماشینای داخلی تخم مرغ شانسی اند بستگی داره ماشین در کدوم سالن در شیفت شب یا روز و از چه قطعاتی از کدوم قطعه ساز مونتاژ شده باشه ! که تا حالا بنده خوش شانس بودم :smile:

خوب قطعاتش نسبت به Xu7 گرونتره ولی مگه ماشینای دیگه توی کشور فطعاتشون ارزونتره ؟ ماشینهای جدید با موتورهای جدیدتر فقط توی نمایندگی های مربوطه ( نمایندگی داریم تا نمایندگی نه هر نمایندگی ) قابل تعمیرند که طبیعی و اکثر مکانیکای بیرون سررشته ای از اونا ندارند.
نمایه کاربر
zadeh
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ef7 بنزینی
محل اقامت: کاشمر

پست توسط zadeh » 20 سپتامبر 2015, 19:52

سلام می خواستم بدونم اف 7 بنزینی مدل 94 مولتی پلکس داشبورد جدید هست یا فرقی با قدیمی ها ندارن
ماشین من اف 7 بنزینی آخر 92 هست ارزش داره بفروشم یک مدل جدید بگیرم البته ماشین من تا به حال ایراد اساسی نداشته .
ممنون
نمایه کاربر
zadeh
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ef7 بنزینی
محل اقامت: کاشمر

پست توسط zadeh » 30 سپتامبر 2015, 16:04

سلام می خواستم بدونم اف 7 بنزینی مدل 94 مولتی پلکس داشبورد جدید هست یا فرقی با قدیمی ها ندارن
ماشین من اف 7 بنزینی آخر 92 هست ارزش داره بفروشم یک مدل جدید بگیرم البته ماشین من تا به حال ایراد اساسی نداشته .
ممنون
رضا تبریزی
نوع خودرو: سمند ef7دوگانه

پست توسط رضا تبریزی » 31 می 2016, 20:54

با سلام .
بنده قبلا ماشینهای ماکسیما و سوناتا و ویتارا و زانتیا رو داشتم و بنظرم رانندگی با ماکسیما لذتش از همش بیشتره .
و اما در مورد ef7:
بنا به دلایلی تصمیم گرفتم ماشین ارزونتر برونم . از سال 90 سمند بنزینی ef7 خریدم 2 سال روندم فروختمش . سال 92 یدونه ثبت نامی دوگانه سوزشو خریدم . کیفیتش کلی پایین تر از مدل 89 شده بود .
در کل راضی هستم
تصمیم دارم اینم بفروشم دوباره صفرشو ثبت نام کنم .
نمایه کاربر
hassanpop
دنده 2
نوع خودرو: سمند LX سال
محل اقامت: اصفهان-اصفهان

پست توسط hassanpop » 24 ژولای 2017, 16:16

بذارید من هم اضافه کنم.
Ef7 یه موتپر من داری مذخرف برگرفته شده از tu5 پر استهلاک هست.معایب وحشتناکی داره مثل واشر زدن داغی بیش از حدموتور ،مشکلات برقی گم و مبهم مشکلات دسته سیم،نا همخوانی کولر با موتور،تعمیرات طاقت فرسا و هزینه بر.صدای بم موتور داخل اتاق،مشکلات مکانیکی مبهم.روغن ریزی.کپ کردن موتور.عمر پایین.
من نمیدونم این ۶۵ درصدی که به این موتور رودست مونده ایرانخودرو رای دادند بخاطر دوتا مزایاش بوده؟؟؟
اونم مالتی پلکس عصاب خورد کن؟!
خودتونو با بد بودن مدلهای قبل گول نزنید خودتونم خوب میدونید این موتور تا الان بازارنداره.
از استانداردهای چندگانه خودروهای داخلی چه میدانید
http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=107550
edvardoali
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سورنELX

پست توسط edvardoali » 24 ژولای 2017, 16:57

یکی از شوخی های بعضی از کاربران عزیز که تجربه استفاده و پرسش میدانی درباره کیفیت ef7 ندارن !اینه که میگن واش میزنه!!! (:
در کل این موتور با توجه به رنج قیمیتی محصولاتی که ازش تولید میشه خوب هست و نسب به پادشاه سرسیلتدر زن ها!xu7 تو اکثر زمینه ها برتری محسوسی داره!
بعضی مشکلات پیش پا افتاده اگر هم تو محصولاتش مثل سمند و سورن و دنا باشه با یکم وقت گذاشتن و گارانتی اکثرشون قابل رفع هستن.
اگر ایرانخودرو مثل رنو روی کیفیت قطعات مصرفی سختگیری بیشتری میکرد میزان رضایمتندی خیلی هم بیشتر میشد
ارسال پست

بازگشت به “[20 تا 40 میلیون]”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان