معرفی برترین خودروهای دریفت جهان - تاپ 10

تصویر
بحث و تبادل نظر در مورد مسابقات دریفت Drift
wanener
نوع خودرو: nissan altima
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: معرفی برترین خودروهای دریفت جهان - تاپ 10

پست توسط wanener » 18 ژانویه 2015, 22:41

سلام
من عطا ژیانی هستم چون اولین بار تو تی تی پست میزارم به رسم ادب خودم معرفی کردم
چون مبحث زیبای دریفت رو خیلی دوست دارم با اجازه دوستان تا جایی که اطلاعاتم اجازه بده راجع به سوالهای مطرح شده یکم توضیح میدم

1.اولین مطلب وجود تنها یک دستگاه خودرو تویوتا AE86 در ایران هست که متعلق به آقای پدرام بابایی هست . تویوتا هایی که در ریس دیدیم یا در سطح خیابانها که شباهت زیادی به هم دارند تویوتا KE70 که نمونه شرکت کننده اون در ریس ودرکلاس 1600 GT شرکت میکنه .برتری این خودرو و دلیل انتخاب اون از دهه هشتاد تا الان برای دریفت نسبت تقسیم وزن 50 به 50 در این خودرو هست .
2. خودروسازی نیسان در اواسط دهه 80 میلادی شاسی رو طراحی وبه بازار ارایه کرد که بر روی اون اتاقها آلتیما(سفیرو) سیلویا و اسکای لاین قرار گرفت و لازم به ذکر که نمونه فست بک سیلویا رو با سری sx میشناسیم (180,200,240) یک نمونه 200sx از این سری خودرو در ایران موجود هست که متعلق به جناب آقای رضا موسوی قهرمان دریفت هست .
نمونه کوپه این سری رو با نام سیلویا میشناسیم که شامل s13 , s14 ,s15 هست تا اونجا که اطلاع دارم از این اتاق در ایران موجود نیست.
نمونه دیگر این اتاق همون GTR هست که همه اون رو میشناسیم اما چرا R34 ,R35 در این رتبه بندی جایی نداره به این علته که این خودرو ها به صورت استاندارد در AWD هستند و طبق قوانین فورمولا دریفت فقط خودروهایی مجاز بشرکت در مسابقات میباشند که حداقل 600 خودرو تولید سالانه داشه باشند و RWD باشند. اما از سری R33خودرو GTS-R مجاز بشرکت در مسابقات هست چون RWD میباشد.(لازم بذکر هست که شاسی در R35 تغییر پیدا کرده)
آخرین نمونه این اتاق سفیرو میباشد که در ایران با نام آلتیما شناخته میشه که در کلاس خانوادگی ولوکس این کمپانی قرار میگیره.
3. نکته بعدی که بارها و بارها تکرار شده و باز هم میگم دریفت فقط با خودروی دیفرانسیل عقب امکان پذیر خودرو های دو دف یا دف عقب مجاز به شرکت در این مسابقات نیستند مثل سوبارو یا لنسر . خودروی KEN BLOCK هم یک خودرو دودف میباشد و رشته نمایشی ایشون GIMKHANA نامیده میشودکه مخصوص خودروهای دو دف میباشد.
4. شاسی و زیر بندی E30 , E36 بسیار نزدیک بهم هست اما تغییرات کوچیک و بهینه شده اون در E36 اون رو نسبت به E30 ارجح کرده.

فکر میکنم اینکه چه اطاقهایی در این رده بندی جای دارند رو فهمیدیم اما در مورد تغییرات ,قوانین بسیار زیاد ولی بطور خلاصه در تقویت موتور هیچ محدودیتی وجود نداره , تغییرات در شاسی تقریبا ممنوع است و استفاده از NOS مجاز است و.....
بحث تفاوت بین RB , 2JZ , 1JZ , 1UZ بحث خیلی مفصلیه انتخاب اون برمیگرده به نحوه رانندگی و انتخاب راننده و تیونر چون باید دید که موتوری تورک بالا در دور پایین میخواهیم یا توان بالا در دور بالا وخیلی موارد دیگه مثل وزن موتور که نسبت تقسیم وزن در خودرو رو به چه شکلی در شاسی منتقل میکنه ویا انتخاب تیونر که پارامترهای زیادی و در نظر میگیره که واقعا تو این بحث و اینجا نمیگنجه :ques:
فرق پاور اسلاید و دریفت , تعریف دریفت برهم زدن تعادل ماشین و کنترل خودرو در مسیر تعیین شده ودر حالت OVER STEER (فرمان مخالف) ,امادر پاوراسلاید بعد از برهم زدن کنترل خودرو نسبت به اینرسی حرکتی خودرو شما بعد از طی مسافتی فرمان خودرو را صاف کرده (UNDER STEER ) وزاویه خودرو را ازدست میدهید .

عکسی که دوستمون گذاشتن تویوتا GT86 هست نه SUBARU BRZ . البته این دو خودرو هیچ تفاوتی باهم ندارند در یک خط تولید ساخته میشوند و برند خودرو متفاوت هست . این خودرو برای زنده کردن یاد AE86 ساخته شد ونکته قابل توجه در اون نسبت وزن 50 به 50 اون هست که مهمترین پارامتر در انتخاب یک خودرو مسابقه دریفت هست اما هنوز این خودرو جایگاه خودشو در این رشته پیدا نکرده.
نمایه کاربر
SajjadR
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: JAC S5 AT
محل اقامت: تهران

پست توسط SajjadR » 19 ژانویه 2015, 11:46

آقای ژیانی سلام
ممنون از اطلاعاتی که مختصر اما مفید دادید و امیدوارم در تاپیک های دریفت از حضور شما که دارای سابقه در دریفت هستید استفاده ببریم.
به عنوان یک آماتور علاقه مند فقط دوست دارم در مورد تویوتا GT86 یا سوبارو BRZ یا Scion FR-S که همون طور که فرمودید همه در حقیقت یک ماشین هستند چندتا نکته و استنباط شخصی بگم.
این ماشین واقعا پتانسیل خوبی داره که هنوز در داخل ایران زیاد درک نشده. در حال حاضر گرایش به این ماشین به دلیل پتانسیل های خوبی که داره در دنیای حرفه ای دریفت رو به افزایشه. عده ای با تقویت موتور خود این ماشین و عده ای هم با تغییر موتور این ماشین مثل تغییر به 2JZ یا حتی موتور کوروت و... در دنیای دریفت شرکت میکنند. چیزی که من تا الآن دیدم یکی از بهترین تیون های موجود برای این ماشین در صورت عدم علاقه به تغییر موتور مربوط به Crawford Performance هست که کار تخصصیش تیون مدلهای مختلف سوبارو از جمله BRZ هست. نمونه کارشون سوباروهایی هست که کن بلاک در Gymkhanaهای 1 و 2 ازشون استفاده کرد. یکی دو بار از طریق اینترنت و صفحه ف ی س ب و ک خودشون باهاشون تماس داشتم خیلی خوب جواب میدن و راهنمایی میکنند و خیلی دوست دارم که بالاخره یه نفر با بودجه و علاقه کافی در ایران پیدا بشه که از پکیج کامل این تیونر روی GT86 استفاده بکنه و نتیجه کار رو ببینیم. جدای از این شرکت HKS ژاپن و بعضی دیگه هم برای این ماشین پکیج های تیونینگ دارند که واقعا جالب هستند.
wanener
نوع خودرو: nissan altima

پست توسط wanener » 19 ژانویه 2015, 20:46

آقا سجاد عزیزممنون از لطفتون.
کاملا درست میفرمایید اتاق مورد بحثمون دارای شاسی و طراحی هست که بهترین بازخورد رو برای دریفت داشته باشه ومطمئنا یکی از اتاقهایی هست که بیش از پیش مورد توجه دریفترها قرار خواهد گرفت و همین الان هم چند تا از بهترینهای دریفت دنیا در حال استفاده از این خودرو هستند این اتاق با برند تویوتا توسط KEITCHI TSUCHIA بنیانگذار دریفت معرفی شد و DAY. YUSHIHARA بعد از سالها دست از سر سیلویا S13 خودش برداشت و از این خودرو استفاده کرد, فقط آمار گیری این نشریه زمانی بود که هنوز این اتاق جاش و تو این رشته پیدا نکرده بود.
یک نکته هم راجع به انتخاب موتور هست و اون اینه که درطراحی موتورهای جدید میزان مصرف و آلودگی دردرجه اول اهمیت قرار داره برای همین در رده حرفه ای, موتورهای تولید شده در سالهای 1995 تا 2005 بیشتر مورد توجه تیونرها قرار داره.
نمایه کاربر
pejipejman
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پیکان 1600 مدل 76
محل اقامت: رشت

پست توسط pejipejman » 30 آگوست 2015, 23:50

یه لینک میذارم بازش کنید ببینید خیلی جالبه. بازسازی و تیون کامل Toyota Corolla AE86
هست.از اول تا اخرش با شرح و عکس هست.

http://www.driftworks.com/blog/dw86-complete-build/
ارسال پست

بازگشت به “Drift - دریفت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان