راهنمایی خرید بی ام و برای دریفت

تصویر
بحث و تبادل نظر در مورد مسابقات دریفت Drift
نمایه کاربر
ali-2012
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: ماکسیما
محل اقامت: کرج
Has thanked: 0
Been thanked: 0

راهنمایی خرید بی ام و برای دریفت

پست توسط ali-2012 » 30 ژوئن 2014, 16:46

سلام به همه ی اساتید من برا انتخاب چند مدل بی ام و برای دریفت مشکل دارم و از شما دوستان خواستم راهنماییم کنید
فقط دوستان اگه سوالاتم مبتدی هست ببخشید دیگه
من تقریبا 3 سال پیش یک روا داشتم که هم قیمت خودش خرجش کردم و معمولا اکثر مواقع هم باهاش دریفت میکردم هم ماشین زیر پام بود هم باهاش دریفت میکردم معمولا خرجه خاصی هم نداشت به غیر از صفحه لاستیک و ... که مربوط میشه به خوده استحلاک کار اما ماشین رو فروختم و الان مدته زیادی هست که دریفت نکردم اما قصد دارم یک ماشین خوب جمع کنم و به طور تخصصی اموزش ببینم اما ترجیح میدم که ماشین برا زیر پام هم باشه و 4 در باشه فقط سوالی که دارم دو مورد آخر به غیر از توربو باید چه تغیراتی روشون انجام بشه
و البته سقف هزینه ها با احتساب پول ماشین حدود 100 تومنه
دوستان اگه گزینه های دیگه ای هم هست لطفا راهنمایی کنید
دوستان بازم ببخشید اگه سوالاتم مبتدیانه هست

1_bmw e36 316i مدل 1991 http://www.iranmashin.com/index.php?mod ... 923&mashin
1997 ،528i_2 ب ام و ، http://www.bama.ir/car/details-2-143463 ... i-for-sale
318 2006_3 تقریبا از 65 شروع میشه
4_320 2006 فقط با توجه به اتومات بودن گزینه خوبی هست حدود 80 90
نمایه کاربر
ali-2012

Re: راهنمایی خرید بی ام و برای دریفت

پست توسط ali-2012 » 02 ژولای 2014, 13:41

دوستان هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم
نمایه کاربر
O.Z
دنده 1
نوع خودرو: nova coupe - camaro
محل اقامت: اهواز

پست توسط O.Z » 02 ژولای 2014, 14:39

بهتره که به جای این کار شما مثلا 30 تومن رو برای خرید و جمع کردن یه اتاق قدیمی تر هزینه کنید که صرفا به علاقتون برسین و باقی رو واسه خودتون ماشین شهری بخرید که اعصابتون راحت تر باشه
نمایه کاربر
ali-2012

پست توسط ali-2012 » 04 ژولای 2014, 12:16

O.Z نوشته شده:بهتره که به جای این کار شما مثلا 30 تومن رو برای خرید و جمع کردن یه اتاق قدیمی تر هزینه کنید که صرفا به علاقتون برسین و باقی رو واسه خودتون ماشین شهری بخرید که اعصابتون راحت تر باشه
بله پس از یکسری مشورت منم به ای نتیجه رسیدم شما درست میگید
دوستان نظرتون راجع به e36 91 چه طوره ؟ :srch:
چه تغییراتی باید روش انجام بشه ؟
هزینه نگهداریش چه طوره ؟
نمایه کاربر
شاهين 13
يار قديمي
نوع خودرو: 206TU5
محل اقامت: همين نزديكي

پست توسط شاهين 13 » 05 ژولای 2014, 16:40

ali-2012 نوشته شده:
O.Z نوشته شده:بهتره که به جای این کار شما مثلا 30 تومن رو برای خرید و جمع کردن یه اتاق قدیمی تر هزینه کنید که صرفا به علاقتون برسین و باقی رو واسه خودتون ماشین شهری بخرید که اعصابتون راحت تر باشه
بله پس از یکسری مشورت منم به ای نتیجه رسیدم شما درست میگید
دوستان نظرتون راجع به e36 91 چه طوره ؟ :srch:
چه تغییراتی باید روش انجام بشه ؟
هزینه نگهداریش چه طوره ؟
سلام
دوست عزیز، این مسئله نکته ای نیست که من بیام به شما لیست قطعات بدم و شما بری در مغازه بخری و ببندی و الهی به امید تو ! بری مسابقه دریفت شرکت کنی ! :smile:
شما اول باید ببینی چقدر بودجه داری برای این منظور، بعد ببینی چی کار میخوای بکنی
بعد با توجه به اینکه ماشین مد نظرت ژاپنی هست یا آلمانی یا حتی امریکایی، اونوقت بری سراغ تیونری که اون سبک ماشین رو جمع میکنه و بشینید ببینید با توجه به امکانات موجود در ایران و همچنین لوازمی که امکان سفارش دادن و آوردنش از خارج به ایران هست، چه کاری میخواید انجام بدید و در اصل قابل انجام هست

به نظرم شما هیچ تصوری نسبت به اینکه یک مسابقه دریفت چجوری هست و ماشین های شرکت کننده اش چجوری آماده شدند ندارید، پیشنهاد میکنم اول یکی از مسابقات یا تمرین ها رو از نزدیک تماشا کنید و با راننده ها از نزدیک صحبت کنید و بعد مطمئنا خودتون با اطلاعاتی که به دست آوردید میتونید بهتر، دقیق تر و سریعتر تصمیم بگیرید

اینکه الان من بیام محسنات و معایب E36 برای دریفت رو لیست کنم و بعد 4 تا گزینه دیگه مطرح بشه و باز دوستان دیگه بیان نظر بدن، تا روز قیامت میتونه طول بکشه و 20 تا کتاب هم از توش در بیاد اما خب نتیجه ؟ هیچی ! :smile:
همین ایی 36 ماشینی هست با هندلینگ خوب اما آماده کردنش به دلیل وزن زیاد نیاز به موتوری قدرتمند داره که حداقل 300 اسب خروجی برای شما داشته باشه، سیستم تعلیق مخصوص دریفت میخواید، نه اینکه ببرید بدید یک کمک ساز و بگید تا خرخره براتون سفت کنه و کثیف کاری، سیستم فرمان رو باید تغییر بدید و خیلی چیزای دیگه
حالا مثلا شما اگر بخواید جای ایی 36 یک 2002 بگیرید، کار راحت تره و هزینه به مراتب کمتر چون این ماشین مناسب تره، برای 2002 یک موتور با حدود قدرت 200 اسب بخار کفایت میکنه، این یعنی کلی کاهش هزینه ! به دلیل شرایط خاص فیزیکی این ماشین هزینه آماده کردن سیستم تعلیق هم بسیار کمتر میشه، جعبه فرمونش هم مثلا میتونید ماله پراید رو ببندید و جواب میده
خب میبینید که شرایط متفاوته، به نظرم اول برید و ببینید و خصوصا مطالعه کنید، بعد اقدام به تصمیم گیری کنید
این روزا هزینه آماده کردن ماشین خیلی بالا رفته و یهو میبینید 70 - 80 میلیون هزینه کردید در حالی که اشتباه بوده یا اصلا به اون ماشین علاقه نداشتید
نمونه اش هم در مسابقات دریفت خودمون هست که افراد بعد از کلی هزینه، میرن یه ماشین جدید از ابتدا آماده میکنند چون راه رو اشتباه طی کردند
موفق باشید
نمایه کاربر
ali-2012

پست توسط ali-2012 » 05 ژولای 2014, 18:49

خیلی ممنون از توضیحات کاملتون شاهین جان والا من قصد مسابقه دادن ندارم فقط میخواستم هنر دریفت رو به طور کامل یاد بگیرم ولی با توجه به صحبت های دوستان من هم با فرمایش های شما کاملا موافق هستم اصلا هم توان یک اشتباه چند ده میلیونی رو ندارم
و ترجیح میدم 2 ماشین داشته باشم یکی برا زیر پام و دیگری برای دریفت
فعلا هم اولویت با 2002 bmw هست
فقط دوستان توی ماشین های ژاپنی چه مدلی میشه پیدا کرد که هزینه وحشتناک رو دستمم نذاره راستش زیاد از رخ 2002 خوشم نمیاد البته مخلص همه ی 2002 دارای سایت هم هستیم
نمایه کاربر
O.Z
دنده 1

پست توسط O.Z » 05 ژولای 2014, 19:53

حالا 2002 رو نخواستی واسه بی ام و انتخاب زیاد داری
سلیکا هم به شخصه خیلی دوست دارم
نمایه کاربر
ali-2012

پست توسط ali-2012 » 06 ژولای 2014, 03:18

آماری از سلیکا دراوردم تمیزش حدود 12 13 هست فقط دوستان گزینه خوبی هست برا آموزش آماتور؟
حدودا با خرجهای روش چند تموم میشه ؟
هزینه هاش با 2002 چقدر فرق میکنه؟
نمایه کاربر
rxsina
دنده 1
نوع خودرو: E46 coupe
محل اقامت: پاسداران

پست توسط rxsina » 06 ژولای 2014, 03:40

تویوتا های مدل پایین اساسا هزینه ای ندارن مگر نمونه های خاصی مثل کریسیدا، مگه اینکه دنبال شیشه لچکی یا لوازن تزئینیش بگردی که به نظرم میشه از این دست لوازمات صرفنظر کرد
داشبوردش از 2002 خوب مشخص هست سختتر گیر میاد پس گرونتر هست ولی در کل چون هدف بازسازی نیست و میخوای استفاده بکنی خرج خاصی نداره
نمایه کاربر
O.Z
دنده 1

پست توسط O.Z » 06 ژولای 2014, 04:20

من واقعا استایل سلیکا رو دوست دارم ولی فکر میکنم 02 و کلا بی ام و واسه دریفت یه چیز دیگست
تجربه 02 رو که داشتم واسم جالب بود که چقدر ماشین تو دست بود و عکس العمل های ماشین خیلی راحت قابل پیش بینی بود و دقیق میدونستی داری چکار میکنی
با 02 و یه موتور نه چندان قوی واقعا میشه خیلی کارا کرد که بخش عمدش واسه وزن کمش هست که حدود 100-110 کیلویی از سلیکا کمتره
یه نکته دیگه از این 02 استانداردی که من سوار شدم و خیلی واسم جالب بود سواری نرم و راحتش بود!
قفل شده

بازگشت به “Drift - دریفت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان