چه ماشینی جا داره واسه موتور 2jz

نمایه کاربر
soheilemad
نوع خودرو: مگان 2000-63
محل اقامت: شیراز

چه ماشینی جا داره واسه موتور 2jz

پست توسط soheilemad » 25 آپریل 2015, 19:40

سلام من میخوام یه ماشین واسه دریفت جمع کنم با موتور 2jz ge اول درباره موتور خیلی تحقیق کردم که به این موتور رسیدم
بدنه هم خیلی گشتم ولی خب زیاد نتیجه جالبی نگرفتم
ظاهر ماشین واسم مهم نیست
مهم اینه که این موتور تویین توربو جا بشه
پلاک بشه
هزینه خرید ماشین کم باشه میخوام بیشتر هزینه روی قسمتهای مهم واسه دریفت بزارم
من خیلی پروژه و مقاله اینجا خوندم و دربارشون تحقیق جزیی داشتم
چند سال اینجا کاربر هستم و بیشتر خواننده پروژه و مقاله استادا بودم
خودم چنتا پروژه داشتم ولی خب وقتش نبود اینجا بیام بزارم
حالا میخوام پیشنهاد اتاق استادای بزرگ بدن واسه این موتور غول چه اتاقی مناسبه خوش قیمت و حداقل قیمت باشه و جوابگو
پلاک شدن با موتور واسم مهمه
در ضمن هزینه که واسه بدنه نمیخوام خرج کنم میخوام برای تجهیزات حرفه ای دریفت بزارم
مثل موتور 2jz ge و سیستم تعلیق و .....
نمایه کاربر
SajjadR
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: JAC S5 AT
محل اقامت: تهران

Re: چه ماشینی جا داره واسه موتور 2jz

پست توسط SajjadR » 26 آپریل 2015, 10:22

soheilemad نوشته شده:
سلام من میخوام یه ماشین واسه دریفت جمع کنم با موتور 2jz ge اول درباره موتور خیلی تحقیق کردم که به این موتور رسیدم
ظاهر ماشین واسم مهم نیست
پلاک بشه
حالا میخوام پیشنهاد اتاق استادای بزرگ بدن واسه این موتور غول چه اتاقی مناسبه خوش قیمت و حداقل قیمت باشه و جوابگو
در ضمن هزینه که واسه بدنه نمیخوام خرج کنم میخوام برای تجهیزات حرفه ای دریفت بزارم
من فقط به عنوان یک آماتور می تونم نظر بدم ولی فکر می کنم موتور 2JZ-GTE انتخاب خوبیه. اما مشکل در این خواسته شماست که حتما بشه باهاش ماشین پلاک کرد. قوانین پلاک کردن ماشین با موتور تعویضی دست و پا گیر و متاسفانه تا حدودی احمقانه هست. اگر قصد پلاک کردن داشته باشید تعداد سیلندر قید شده تو کارت فعلی ماشین باید حتما حداقل 6 باشه تا بتونید این موتور رو هم که 3000 سی سی و شش سیلندر هست روش نصب کنید. در مورد بعدی مطمئن نیستم اما فکر نمی کنم بتونید روی ماشینی به غیر از برند تویوتا این موتور رو نصب کنید که این کار شما رو خیلی سخت تر میکنه. به عنوان مثال دوستانی که از نیسان آلتیما استفاده می کنند، میرن سراغ نمونه های شش سیلندر و از موتور RB26DET استفاده می کنند که اون هم یک موتور فوق العاده و با پتانسیل هست که در دنیای دریفت خیلی ازش استفاده میشه.
اگر مساله پلاک رو در نظر نگیریم، به نظر شخصی من که تنها یک علاقه مند هستم و شاید کاملا هم نظرم درست نباشه گزینه های زیر ارزش فکر کردن دارند:
-تویوتا کریسیدا
-نیسان آلتیما
-اتاق های E30 و E36 بی ام و (البته E36 از نظر قیمت به طور قطع گرون تر هست و تقریبا برای کار و هدف شما به صرفه نیست)
ترکیب این موتور با E30 و E36 تابحال هم خارج از ایران و هم در داخل ایران انجام شده و نتایج جالبی به دنبال داشته.
در ضمن برای ستاپ این موتور میتونید به صورت سینگل توربو هم این کار رو بکنید و از پیچیدگی ستاپ و بقیه مسایلی که ناشی از پیچیدگی بیشتر کار هست کم کنید.
نمایه کاربر
soheilemad
نوع خودرو: مگان 2000-63
محل اقامت: شیراز

پست توسط soheilemad » 27 آپریل 2015, 11:11

SajjadR نوشته شده:
soheilemad نوشته شده:
ظاهر ماشین واسم مهم نیست
پلاک بشه
من فقط به عنوان یک آماتور می تونم نظر بدم ولی فکر می کنم موتور 2JZ-GTE انتخاب خوبیه. اما مشکل در این خواسته شماست که حتما بشه باهاش ماشین پلاک کرد. قوانین پلاک کردن ماشین با موتور تعویضی دست و پا گیر و متاسفانه تا حدودی احمقانه هست. اگر قصد پلاک کردن داشته باشید تعداد سیلندر قید شده تو کارت فعلی ماشین باید حتما حداقل 6 باشه تا بتونید این موتور رو هم که 3000 سی سی و شش سیلندر هست روش نصب کنید. در مورد بعدی مطمئن نیستم اما فکر نمی کنم بتونید روی ماشینی به غیر از برند تویوتا این موتور رو نصب کنید که این کار شما رو خیلی سخت تر میکنه. به عنوان مثال دوستانی که از نیسان آلتیما استفاده می کنند، میرن سراغ نمونه های شش سیلندر و از موتور RB26DET استفاده می کنند که اون هم یک موتور فوق العاده و با پتانسیل هست که در دنیای دریفت خیلی ازش استفاده میشه.
اگر مساله پلاک رو در نظر نگیریم، به نظر شخصی من که تنها یک علاقه مند هستم و شاید کاملا هم نظرم درست نباشه گزینه های زیر ارزش فکر کردن دارند:
-تویوتا کریسیدا
-نیسان آلتیما
-اتاق های E30 و E36 بی ام و (البته E36 از نظر قیمت به طور قطع گرون تر هست و تقریبا برای کار و هدف شما به صرفه نیست)
ترکیب این موتور با E30 و E36 تابحال هم خارج از ایران و هم در داخل ایران انجام شده و نتایج جالبی به دنبال داشته.
در ضمن برای ستاپ این موتور میتونید به صورت سینگل توربو هم این کار رو بکنید و از پیچیدگی ستاپ و بقیه مسایلی که ناشی از پیچیدگی بیشتر کار هست کم کنید.
مرسي راهنمايي
من نظر خودم بيشتر رو التيما هست ولي يكم سخت بيدا ميشه
از كريسيدا خوشم نمياد
٣١٦ هم كه هركى داره قيمت نجومي ميده كلا خودش ميشه موتورشو تقويت كرد ولي من كه ميخوام خودم موتور بزارم بايد يه اتاق موتور خراب بيدا كنم موتورش به دردم نميخوره
واسه بلاك هم اتاق با موتور خودش بلاك بشه من تو شهر اهل جلب توجه نيستم
ميخوام واسه مسير خونه تا بيست راحت برم و بيام ماشين هم دارم واسه شهر جوري باشه كه اكه نتونستم اون ماشين و ببرم با اين هم كارم راه بيوفته
نمایه کاربر
SajjadR

پست توسط SajjadR » 27 آپریل 2015, 16:08

soheilemad نوشته شده:
SajjadR نوشته شده:
soheilemad نوشته شده:
ظاهر ماشین واسم مهم نیست
پلاک بشه
-تویوتا کریسیدا
-نیسان آلتیما
مرسي راهنمايي
من نظر خودم بيشتر رو التيما هست ولي يكم سخت بيدا ميشه
از كريسيدا خوشم نمياد
٣١٦ هم كه هركى داره قيمت نجومي ميده كلا خودش ميشه موتورشو تقويت كرد ولي من كه ميخوام خودم موتور بزارم بايد يه اتاق موتور خراب بيدا كنم موتورش به دردم نميخوره
واسه بلاك هم اتاق با موتور خودش بلاك بشه من تو شهر اهل جلب توجه نيستم
ميخوام واسه مسير خونه تا بيست راحت برم و بيام ماشين هم دارم واسه شهر جوري باشه كه اكه نتونستم اون ماشين و ببرم با اين هم كارم راه بيوفته
خواهش می کنم. امیدوارم بتونی یک پروژه با نتیجه عالی به انجام برسونی.
اگر بیشتر نظرت روی اتاق آلتیما هست بازم به عنوان یک آماتور دو تا پیشنهاد دارم:
-موتور RB26DET که اون هم مثل 2JZ-GTE امتحان پس داده هست و تو همون حدود قدرت و گشتاور داره و روی اتاق آلتیما خوب جواب داده
-سری موتورهای VK56 که البته هشت سیلندر هست
آلتیما هر از گاهی دیدم تو باما آگهی می کنند. به چند نفر آشنا هم بسپری بالاخره به امید خدا یه خوبش رو گیر میاری. سعی کن شش سیلندرش رو گیر بیاری که اگر خواستی پلاک کنی احتمالا ساده تر باشه.
jalalp1
دنده 3
نوع خودرو: DAEWOO RACER 93
محل اقامت: مشهد

پست توسط jalalp1 » 29 آپریل 2015, 09:08

البته خیلی بی ادبیه در حضور اساتیدی مثل آقا بهزاد و آقا عطا و سایر مقام داران رشته دریفت ما اظهار نظر کنیم ، اما به نظر منم آلتیما یکی از بهترین گزینه ها هست و اتاقش استعداد دریفت رو داره
موتور هم از رده خود نیسان میشه استفاده کرد همونطور که آقا سجاد گفت
مثلا RB25DET که فابریک توربو داره RB25DET - twin-cam TURBO (T3 Turbo) (245 to 250 hp and 319 N·m)
موتورهای با کیفیت و با دوامی داره نیسان
اینطور که شنیدم جزو موتورهای خود آلتیما هم بوده و مشکل پلاک نداره
نمایه کاربر
reza.valipour121
دنده 1
نوع خودرو: E36,Rio,Golf mk2
محل اقامت: بابل

پست توسط reza.valipour121 » 18 می 2015, 18:20

اگر بخواید موتور تو سند قید بشه باید تعداد سیلندر موتور قبلی ماشین و کشور سازنده یکی باشه
مثلا" میشه رو آلتیما هم RB و هم JZ تو سند بخوره به شرطی که آلتیما از قبل شش سیلندر بوده باشه و اگر هم نبوده باشه باید یه آشنا گیر بیارید تا کارتون رو راه بندازه

اگر تصمیمتون در مورد 2jz قطعی هست که هیچی وگرنه میتونید رو SR20 هم فکر کنید که گزینه بسیار مناسبی هست و خیلی راحت تو سند میخوره و از طرفی آلتیمای 4 سیلندر به راحتی گیر میاد
بنده خودم دو مورد آلتیما 4 سیلندر سراغ دارم که یدونه سالم به قیمت 12 تومن و دیگری موتور خاموش که برای شما مناسب هست 6 تومن

خلاصه تصمیم نهایی رو شما باید بگیرید
موفق باشید
نمایه کاربر
HOSEIN-FR
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: PRIDE B6 ENGINE
محل اقامت: مشهد شهرک غرب

پست توسط HOSEIN-FR » 23 می 2015, 12:34

اگه فقط انتخابت 2jz هست فقطم باید روی کریسیدا بندازیش البته حتی روی سلیکا هم 2jz بستن ولی بدرد دریفت نمیخوره واسه درگ خوبه که اونم سینی جلو برش خورده
اگه واقعا میخای اینکارو بکنی کریسیدای 6 سیلندر گیر بیار اونوقت میتونی حتی 2jz رو بیاری تو کارت بشرط داشتن برگ سبز موتور
در ضمن یه اتاق سالم التیما با موتور sr20 هم میتونه بره تو سند و خوبم راه میره ک دوستان هم اشاره کردن اما قطعات بدنه التیما و لوازم sr20 بمراتب نایابتر و گرونتر از کریسیدا با 2jz هست
بهترین ماشینهای تیونینگ شده در مشهد

viewtopic.php?f=26&t=78894&start=130
نمایه کاربر
Mohammad 145
دنده 1
نوع خودرو: Roa G1
محل اقامت: مـــشـــهـــد

پست توسط Mohammad 145 » 08 ژولای 2015, 23:27

سلام
ما که عددی نیستیم بخوایم پیشنهاد بدیم به استادان
واسه یادآوری میگم تویوتا سوپرا فک کنم گزینه ی خوبی باشه
تو ایران پیدا میشه؟
ما از اوناش نیستیم چیزی بنویسیم....!
نمایه کاربر
SajjadR

پست توسط SajjadR » 25 ژولای 2015, 10:32

Mohammad 145 نوشته شده:سلام
ما که عددی نیستیم بخوایم پیشنهاد بدیم به استادان
واسه یادآوری میگم تویوتا سوپرا فک کنم گزینه ی خوبی باشه
تو ایران پیدا میشه؟
نسل A70 (مدل قبل از 1992) به صورت انگشت شمار (اگر اشتباه نکرده باشم دو تا یا سه تا) تو ایران هست که یادمه یه سفید رنگش یه مدت تو سایت باما با قیمت 120 میلیون آگهی شده بود.
نمایه کاربر
.::EHSAN-GOLpesar::.
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: PARS ELX--Pride 132
محل اقامت: تهران-میانه

پست توسط .::EHSAN-GOLpesar::. » 08 آگوست 2015, 01:12

این موتور به اتاق RD میخوره؟
هر موتوری توش باشه کسی بهش گیر نمیده..
نمیدونم چرا تو این انجمن از کسی سوالی میپرسی جوابیو میده که خودش میخواد نه جوابی که تو رو به پاسخ برسونه..
ارسال پست

بازگشت به “Drift - دریفت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان