تاپیک جامع لوازم مصرفی لیفان(همه مدل ها)

تصویر
520-620-820-X60-X50

مدیران انجمن: دينگاليگا, MCP

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
LF520
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 520i
محل اقامت: کرج

Re: تاپیک جامع لوازم مصرفی لیفان(همه مدل ها)

پست توسط LF520 » 23 نوامبر 2014, 15:43

تشکر جناب M.K.A
الان بهترین شمعی که از برند بریسک میشه گرفت چیه؟(برای LF481)
الان شما از شمع ها راضی هستید؟ تغییری محسوس بوده؟ بی زحمت شماره ش رو برام pm کنید. ممنون
مستندات لیفان 520:
http://b2n.ir/LIFAN_520
نمایه کاربر
rodolf
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: سمندLx-1.8 مالتی+620
محل اقامت: تهران-بوستان سعدی

پست توسط rodolf » 17 دسامبر 2014, 15:28

باسلام
برای لیفان 620-1800 با کد موتور LFB479Q کدام شمع بکار می رود.
از شمعهای کرولا 2007 می توان استفاده نمود.
در مورد استفاده از شمعهای سوزنی نیز راهنمایی بفرمایید.کدام مارک و مدل
باتشکر
Mohsen-Nik
نمایه کاربر
M.K.A
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: Cielo & Lifan620
محل اقامت: Mini City

پست توسط M.K.A » 21 دسامبر 2014, 21:49

rodolf نوشته شده:باسلام
برای لیفان 620-1800 با کد موتور LFB479Q کدام شمع بکار می رود.
از شمعهای کرولا 2007 می توان استفاده نمود.
در مورد استفاده از شمعهای سوزنی نیز راهنمایی بفرمایید.کدام مارک و مدل
باتشکر
با سلام کد شمع تویوتا کرولا DENSO K16R-U11
ارزش حرارتیش مشایه شمعیه که روی لیفان هست.
لینک لیست شمع های معمولی مناسب لیفان 1800 سی سی
http://www.sparkplug-crossreference.com ... orch/k6rtc
در خصوص شمع های سوزنی اگه منظورتون ایریدیومی هست باید بگم بازدهی را افزایش و مصرف سوخت رو کاهش میدهند.
لیست شمعای ایریدیومی مناسب
denso ik16
(BOSCH FGR8DQI(4501
NGK IFR5A11
وصف خورشید ز خفاش مپرس
raybod
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: lifan 620

پست توسط raybod » 10 فوریه 2015, 08:55

دوست عزیز M.K.A
سلام

از شمع های بریسک که معرفی کردی ناراضی نیستم ولی میخام شمع سوزنی روهم امتحان کنم
از اونجاییکه از اصل بودن شمع های بوش توی بازار نمیشه اطمینان پیدا کنم مجبورم از همینها که تو بازار میفروشن بخرم
حدود شصت تومن
پیشنهاد میکنید از کجا بخرم ؟
و چه کدی به تریتک میخوره؟
ممنون
نمایه کاربر
IDn
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: new x60
محل اقامت: teh

پست توسط IDn » 13 آپریل 2015, 16:46

مخزن روغن این ماشین 4/5 لیتره چجوری 4 لیتر میریزن؟؟؟
من 4 لیتری کاسترول ریختم
اصلا بهران و پارس رو بریزید بیرون

4/5 لیتر خودم ریختم با تعویض فیلتر روغن تا گیج روغن جای درست وایساد
ماشین رو هم روشن کردم که توی موترو بره بعد نیم لیتر اضافه کردم

صافی بنزین چی استفاده میکنید دوستان؟؟
فکر کنم صافیش پر شده چون موقع استارت بعضی موقع ها گاز نمیخوره روشن نمیشه بعد که روشن میشه گاز میدم دود سیاه میده شدید
نمایه کاربر
Massood.B
نوع خودرو: Lifan 520

پست توسط Massood.B » 18 ژولای 2015, 13:15

سلام خدمت دوستای لیفان سوار همونطور که همه میدونین تامین قطعات یدکی لیفان یکی از مشکلات جدیه لیفانه که همه ما رو نگران کرده . یا باید حتما ماشین رو بخابونی توی نمایندگی و کلی معطلی و هزینه آخرشم شاید نتیجه مطلوب و دلچسب عاید نشه یا متوسل شیم به فروشنده های امیرکبیر و چراغ برق با قیمت های گزاف و دوبله . من هفته گذشته محور پروانه فن پشت رادیاتم هرز شده بود و نمیچرخید، هرجا زنگ زدم گفتن باید کامل عوض کنی(با دیاق و الکتروموتور) !!!!!! و قیمت از 100 تومن تا 180 تومن متغیر میدادن اونم بخاطر یه پروانه ساده . خلاصه یه نفر آدرس نمایندگی شرکت بم خودرو رو بهم داد رفتم پروانه خالی رو گرفتم 9.500 تومن!! و واقعا بادیدن این مجموعه که دو سوله بسیار بزرگ پر از لوازم انواع لیفان از ریزترین پیچ و مهره تا میل لنگ و ... بود احساس دلگرمی و اطمینان خاطر پیدا کردم و گفتم به دوستان اطلاع بدم که اسیر چراغ برق و نمایندگی ها نشن ، جنسو بدون نیاز به خود ماشین و محدودیت بخرین و ماشین رو پیش مکانیک معتمد ببرین با حداقل هزینه.ضمنا چند نمونه اختلاف قیمت اونجا با چراغ برق رو داشته باشین:
میل لنگ 520 : بازار تهران 550 هزار تومن نمایندگی بم خودرو 250هزار تومن
سفت کن تسمه تایم : بازار تهران 45 تومن نمایندگی بم خودرو 17.500
اینم آدرسو و شماره تلفنش:
جاده مخصوص کرج -بین کیلومتر 11 و 12 از سمت کرج -خیابون عاشری - پ7 روبروی ساختمان اسکاد 44545719
arash154
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط arash154 » 24 آپریل 2016, 21:20

M.K.A نوشته شده:ابتدا از روغن موتور شروع میکنیم،روغن موتور دارای ویژگی‌های است که کارایی مهمی در عملکرد موتور خودرو دارد.

یکی از ویژگی‌های روغن موتور، «گرانروی» آن است، به عبارت دیگر مقاومتی که یک روغن نسبت به جاری شدن به علت اصطکاک داخلی مولکول‌های آن از خود نشان می‌‌دهد، گرانروی (ویسکوزیته) نامیده می‌‌شود. گرانروی روغن با تغییر دمای آن، تغییر می‌‌کند و هر چه روغن گرم‌تر شود، گرانروی آن کمتر می‌شود. از این رو همواره باید گرانروی با دمایی که گرانروی در آن دما اندازه گیری شده، قید شود. گرانروی روغن معمولاً در دمای 40 و100 درجه سانتی‌گراد اندازه گیری می‌‌شود.‏

چون روغن پایه که از پالایش نفت خام بدست می‌‌آید، هنوز ویژگی‌های لازم برای استفاده در موتور خودروهای مدرن و ماشین آلات صنعتی را به طور کامل دارا نیست، بسته به نوع وظیفه‌ای که از آن انتظار می‌‌رود، مواد افزودنی مختلف به آن افزوده می‌شود تا در روغن مقاومت لازم برای شرایط سنگین کار، حرارت و فشار زیاد موتور به طور بهینه ایجاد شود.

بنابراین در ابتدا با افزودن پلیمر ویسکوزیته روغن را به میزان لازم می‌رسانند سپس از هر یک از مواد ذیل به میزان لازم به منظور تأمین ویژگی‌های مناسب افزوده می‌شود.
از جمله مواد افزودنی عبارت هستند از:
پاک کننده‌‌ها و معلق کننده‌‌ها
بهبود دهنده شاخص گرانروی
مواد ضد اکسیداسیون
مواد ضد سائیدگی
مواد ضد کف
مواد ضد خوردگی و ضد زنگ زدگی
مواد پایین آورنده نقطه ریزش.

وظایف اصلی روغن موتور عبارت است:
روان‌سازی قسمت‌های متحرک موتور.
به حداقل رساندن اصطکاک و فرسایش.
کمک به کاهش حرارت و جذب ذرات معلق و رسوبات لجنی حاصل از احتراق.‏

از آنجا که روغن موتور باید این چند کار را به طور همزمان انجام دهد، فرمولاسیون شیمیایی پیچیده‌‌ای را می‌‌طلبد، اما برای آگاهی از عملکرد روغن موتور چگونگی رده ‌بندی آن و انتخاب نوع صحیح روغن موتور برای خودرو، نیازی نیست شیمیدان یا مهندس شیمی باشید، بلکه کافی است با انواع مختلف روغن موتور، رده ‌بندی و علائم و اختصارات آن آشنا شوید.‏

انواع روغن‌ها‏
مینرال
روغنی است که بر پایه نفت خام ساخته می‌‌شود و سال‌ها است در خودروها به کار می‌‌رود و همه ما با آن آشنایی داریم.‏
سنتتیک
روغنی است که از ترکیبات شیمیایی یا پولیمراسیون هیدروکربن‌ها (‏Olefins) تولید می‌شود نه از تصفیه نفت خام. این نوع روغن نخستین بار در موتورهای جت به کار گرفته شد و به دلیل مزایایی که نسبت به نوع مینرال دارا است، در سالیان اخیر مصرف آن در خودروها نیز فزونی یافته است. روغن‌‌های سنتتیک در انواع مختلف دارای مواد تشکیل دهنده متفاوت هستند که این موضوع آنها را از لحاظ کیفیت و نوع مصرف نیز با یکدیگر متمایز می‌‌کند.

از بین صدها نوع روغن سنتتیک با فرمولاسیون‌های مختلف که هر یک محاسن و معایبی دارند، نوعی که بر پایه ‏Poly alpha olefins‏ یا به اختصار (‏PAO‏) ساخته می‌‌شود و مقادیر کمی هم ‏Ester‏ دارد، دارای کارایی و مقبولیت بیشتری است.‏

کاهش مصرف روغن به دلیل عمر بیشتر آن، غیرخورنده و غیرسمی بودن، تبخیر شوندگی پایین، دمای سوختن بالا، مقاومت در برابر اکسیداسیون بالا، دارا بودن شاخص ویسکوزیته بالا به صورت طبیعی (عکس ‌العمل سریع در مقابل تغییرات دما، کاهش مصرف سوخت تا 2/4 درصد، نقطه روان شدن پایین، قابلیت استفاده از روغن‌های با گستره ویسکوزیته زیاد بدون نگرانی از شکست پلیمرها از مزایای روغن‌های سنتتیک هستند. .(خلاصه اینکه موتور ماشینتون کلی دعاتون میکنه) :grin:

نیمه سنتتیک

مخلوطی از روغن سنتتیک و مینرال (ارگانیک) است. این نوع روغن کیفیت روغن‌‌های سنتتیک را ندارد، اما در شرایط سخت نظیر دماهای بالا یا بار زیاد عملکرد بهتری نسبت به نوع مینرال از خود نشان می‌‌دهد.

برای داشتن روغن موتور خوب و مناسب روغن پایه باید خاصیت های زیر را داشته باشد:
بالا بودن شاخص گرانروی
پایداری در برابر اکسیداسیون
نقطه ریزش پایین Low Pour Point
پایین بودن فراریت Low Volality

هفته گذشته لیفان بنده بعد از 6 ماه بلاخره کارکرد 9000 رو رد کرد و لازم دیدم روغن به اصطلاح توتال 7000 که در سرویس اولیه توسط نمایندگی توی ماشین ریخته شده بود رو عوض کنم،با مطالعه دفترچه ماشین و مطابقت با دفترچه های خارجی و همینطور دفترچه کرولا و عدم اعتماد به روغن های خارجی موجود در ایران روغن موتورهای تمام سنتتیک با سطح کیفی SM زیر رو انتخاب کردم:
دفترچه لیفان تصویر
دفترچه کرولا تصویر
بنده روغن 5w30 رو برای آب و هوای ایران توصیه نمیکنم با توجه به جدول زیر: تصویر
1- بهران رانا: تصویر
2- پارس سوپر پیشرو: تصویر
3- ایرانول رویال پلاس: تصویر
4- سپاهان لیزویل: تصویر
مقایسه روغن ها روی جدول: تصویر
البته دوستان از کیفیت Sl هم میتونن استفاده کنن اگه میخوان کمتر هزینه کنن.

ابتدا با توجه به فصل گرمای که در پیش داریم میخواستم از بهران رانا استفاده کنم ،چون رانا 5w50 است ولی مشکلی که ممکن ایجاد کنه مصرف سوخت رو به دلیل گرانروی بیشتر در دمای کارکرد موتور بیشتر کنه.پس بنده پارس سوپر پیشرو SM 5w40 انتخاب کردم به دلیل اینکه سبک رانندگیم معمولیه و مصرف سوخت رو کاهش میده.
برای فیلتر روغن هم ترجیح دادم از فیلترهای تویوتایی استفاده کنم که 2 گزینه قابل انتخاب است:
90915-YZZE1 تصویر
90915-YZZE2 تصویر
که تنها تفاوت در ارتفاع فیلتر است که فیلتر بزرگتر سطح فیلتراسیون بیشتری به ما میده و در نتیجه عمر بیشتری داره،در ضمن به اویل پمپ هم فشار کمتری میاره.
فیلتر فابریکی لیفان: تصویر
امیدوارم این تاپیک و این مطلب برای دوستان مفید بوده باشه و بیشتر به ماشینتون اهمیت بدید و به اطلاعات اشتباه و غیر مفید تعویض روغنی ها که فقط به فکر سود بیشتر هستن توجه نکنید.
فیلتر تویوتایی 20000 تومان تایلندی،6000 تومان چینی.
روغن پارس سوپر پیشرو 5W40 65000 تومان(مفت به خدا،پارس با کمترین سود داره محصولاتشو میده) :-)
از اونجایی که روغن تمام سنتتیک عمر و دوام بیشتری داره قصد کردم این روغن رو 16000 تا برونم.نتایج رو هم به مرور اعلام میکنم.
در ضمن جزئئیات بیشتر از روغن هایی که در بالا ذکر شد موجود میباشد در صورت نیاز بگید آپ کنم.
سلام دوست عزیز اطلاعات خوبی دادی میشه بیشتر توضیح بدی چرا روغن بهران رانا که گرانروی بالایی داره مصرف سوخت را بالا میبره؟
arash154
شروع حركت

پست توسط arash154 » 24 آپریل 2016, 21:54

دوستان لطفا هرکسی که اطلاعات دقیق داره جواب بده
لیست کامل از قطعات لیفان 620 با حجم 1800 سی سی که میشه از قطعات ماشین های دیگه جایگزین آن را بکنیم بنویسید هر کسی اطلاعی داره بی نصیب نذاره
yassepid
نوع خودرو: lifan 520

Re: RE: Re: تاپیک جامع لوازم مصرفی لیفان(همه مدل ها)

پست توسط yassepid » 04 می 2016, 14:37

mahdiw710 نوشته شده:یه جمع بندی قطعات مشترک برای لیفان 520:
فیلتر هوا »»»پراید
فیلتر بنزین»»» 405
فیلتر روغن»»»تویوتا کرولا
دسته موتورای چپ و راست»»»206 یا 405 احتمالا
لنت جلو»»» تندر
مه شکن»»»پراید 132 خورونده میشه
با اجازه دوستان یه نطلب رو هم من اضافه کنم که بلبرینگ چرخ عقب ۲۰۶ هم به لیفان میخوره

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk
arash154
شروع حركت

پست توسط arash154 » 14 می 2016, 11:03

سلام به همگی
میخوام دیسک و صفحه لیفان 620 1800 را عوض کنم. کسی از دوستان عوض کرده؟ میگن تویوتا کرولا بهش میخوره هر کی خودش یا آشناهاش دیسک و صفحه تویوتا را گذاشته بگه تا خیالم راحت بشه الکی نرم بخرم بعد نخوره. دیسک و صفحه ای که پاورکلاچ میگه تقویت شده بهتره یا از نمایندگی بخرم؟ هر کی تجربه تعویض داره لطفا بگه یکی دو روزه نهایت یه هفته دیگه میخوام عوض کنم
ارسال پست

بازگشت به “لیفان Lifan”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان