خفن ترين آب و هوايي كه رانندگي كردين...

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
mdre13
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: peugeot
محل اقامت: ایران زمین
تماس:

Re: خفن ترين آب و هوايي كه رانندگي كردين...

پستتوسط mdre13 » شنبه 10 بهمن 1394, 3:01 pm

واسه من مربوط به اب و هوا نمیشه .من دو سال پیش تو یکی از جاده های کوهستانی شمال اشتباه محض انجام دادم با سواری جاده انحرافی و محلی با شیب خیلی زیاد رو بی هدف رفتم پایین گفتم شاید به رودخانه یا ... برسه ( البته قبلش دیدم که یه سیمرغ داره بالا میاد) جاده شیب خیلی تندی داشت و پس از 60 -70 متر یه پیچ تقریبا 90 در حدود 10 - 20 متر و دوباره با پیچ 90 رو به پایین .من تا 90 دوم رفتم پایین اما شدیدا ترسیدم از بالا نرفتن ماشین . با مکافات تمام بخاطر عرض خیلی کم تونستم دور بزنم بدبختی برگشت بود که ماشین بالا نمیرفت ( جاده خاکی و سنگلاخ) بماند به سمت عقب هم برمیگشت که امتداد جاده به دره ختم میشد. خانواده هم داخل ماشین .اشکم دراومد و فقط خواست خدا بود که تونستم خلاص بشم.
خدایا ، تمام خنده های تلخ امروزم را می دهم ، یکی از آن گریه های شیرین کودکیم را پس بده

MOHAMMAD

نمایه کاربر
goyban
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید کارب
تماس:

پستتوسط goyban » سه شنبه 14 دی 1395, 2:22 pm

خیلی وقت پیشا که هنوز ماشین بهمون نمیدادن و باید میپیچوندیم و تازه موتور خریده بودیم با پسر خالم گفتیم مسیر ۱۲۰ کیلومتری نجف آباد فریدونشهر و با موتورهامون بریم و کله هم پر باد که ما خیلی خفنیم و این حرفا
با هم راه افتادیم اولاش خوب بود بعد باد گرفت که رو موتور کلا کج بودیم اینم بگم موتور CG 125 بود :))
بعد بارون گرفت که خیس شدیم ولی نصف مسیر و اومده بودیم گفتیم بریم جلو تر برف گرفت دیگه یه مرغداری پیدا کردیم رفتیم اون تو تا نمیریم از سرما
بعد از طرف طناب گرفتیم و پیچیدیم دور تایر که جای زنجیر چرخ عمل کنه بعد از حدود ۶ ساعت رسیدیم خونه و دونفری همونجوری با لباس رفتیم زیر دوش آب گرم
کامل یخ زده بودیم و کلی دعوامون کردن و بعدشم که یه هفته سرما خورده بودیم :))))))

Reza.K
نوع خودرو: ام وی ام 530

پستتوسط Reza.K » سه شنبه 30 خرداد 1396, 1:48 am

سلام
یه شب توی ایام عید مسیر بین دو تا روستا تدی طالقان رو رانندکی کردم. فکر کنم گواهینامه نداشتم یا تازه گرفته بودم. خانواده شامل پدر مادر و پدربزرگ مادبزرگ (خدا رحمتشون کنه) باهام بودن. ماشین هم پیکان. برف میزد. خیلی برف میزد. خیلی خیلی برف میزد. تو عمرم دیگه چنین برفی ندیدم. جاده هییییچ روشنایی نداشت. اون مسیر رو توی روز چند بار رفته بودم. وقتی نور بالا میزدی جلوت میشد کهکشان نوری. فقط ددنه های سفید میدیدی. نه جاده نه تابلو نه پیچ هیچی. نهایتا کاپوت. من بجای جلو فقط بغل رو نگاه میکردم که چقدر از لبه جاده فاصله دارم و بسته به کم و زیاد شدن فاصله فرمون میدادم. شاید 60 70 درصد مسیر نگاهم بجای جلو به بغل بود
خیلی تجربه خاصی بود. نه از جاده بیرون رفتم نه ماشین لیز خورد. آروم رفتم ولی خوب و مطمئن.

نمایه کاربر
fard
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: بلیط مترو
محل اقامت: شهر باران

پستتوسط fard » یک شنبه 18 تیر 1396, 8:10 am

چند سال قبل اتوبان قزوین برف شدید اتوبان سرسره مه و کولاک دید افقی فکر کنم 5 متر بود بلد لاستیک نصف کردم و یاعلی رفتم چشمام میسوخت جالب اینجاست یک کاروان ماشین پشتم بود منم لیدر بودم :-? اما خبر نداشتن لیدر کور شده خوب نمیبینه :-o به نزدیک عوارضی که رسیدم دیدم نور اتیش میاد هیچی نمیدیدم به صورت غریزی سرعت کم کردم تا 10 کیلومتر یهو تو فاصله 5 متری دیدم تریلی رفته داخل عوارضی و کابین بلیط فروشی نابود کرده :( و نوری که دیده بودم مربوط به اتش زدن لاستیک بود برای هشدار با بدبختی رد شدم و به سلامت به خونه رسیدم فردا اخبار اعلام کرد در همون محل حدود 20 تا ماشین زدن به هم
علی فرد

نمایه کاربر
mehrdad_zero
سرعت : 24 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پارس TU5
محل اقامت: اصفهان

Re: پاسخ : خفن ترين آب و هوايي كه رانندگي كردين...

پستتوسط mehrdad_zero » جمعه 13 مرداد 1396, 3:42 pm

همین پارسال ،زمستان ۹۵ بود من و پسر داییم با خانواده هامون دوتا ماشین شدیم میخواستیم از اصفهان بریم پیست اسکی کوهرنگ. پسر دایی من عاشق رانندگی توی تاریکی شبه ، مثل جغد میمونه.
اونروز هم اصرار کرد که ساعت ۴ صبح راه بیفتیم منم قبول کردم با این نیت که زود برسیم اونجا و زود هم برگردیم که به شلوغی پیست و ترافیک جاده نخوریم.
هوا تازه روشن شده بود که رسیدیم نزدیکیهای کوهرنگ ، یه برف و کولاک شدیدی گرفت که ۵ متریمون را به زور میدیدیم. یکم جلوتر جاده یخ زده بود و چون صبح زود بود ماشینهای راهداری هنوز نیومده بودند جاده را تمیز کنند. یه لیز بازاری بود که نگو . گاز میدادم لاستیکهام سور میخورد -چون یکم فرسوده شده بودند- میرفتم کنار جاده که لاستیکهای یه طرف اصطکاکش زیاد بشه ماشین راه بره گیر میکردم بعد راه می افتادم ترمزم کار نمیکرد جاده هم مثل صابون لیز لیز بود بطوری که یه بار از ماشین پیاده شدم پام لیز خورد پهن شدم کف زمین.
رسیدیم اول جاده پیست چون جزو اولین ماشینها بودیم ۳۰ سانت هم برف اومده بود جاده کلا بسته شده بود.جاده هم تازه سربالایی بود!
یه ماشین میرفت جلو گیر میکرد ماشین بعدی به اجبار پشتش متوقف میشد دوباره به همین صورت یه هفت هشت تا ماشین یواش یواش جاده را باز کردیم رفتیم جلو.
خلاصه سرتونو درد نیارم این یه تیکه جاده یخ زده و برف گرفته رد کردنش از کل مسیر اصفهان به کوهرنگ بیشتر وقت ما را گرفت.
جالب این بود که موقع برگشت که سه چهار ساعتی از طلوع آفتاب گذشته بود دیگه انگار نه انگار که صبح این جاده چی بود.

فرستاده شده از SM-G930Fِ من با Tapatalk

سلطاني 2
نوع خودرو: خودرو ملی مالزی
محل اقامت: اراک

پستتوسط سلطاني 2 » شنبه 14 مرداد 1396, 7:17 am

غروب پنج شنبه 14 بهمن 1396
از اهواز برمیگشتم سمت اراک و بعد از عوارضی خروجی اتوبان اهواز-خرم آباد چنان برف و سرمایی شده بود که عمراً توی این جاده تجربه نکرده بودم . آروم و با احتیاط تا خرم آباد خودمو رسوندم و دیدم تیغه برف پاکن ها روی شیشه جا خوب عمل نمیکنه و برای مسیر باقیمونده دردسر میشه .
بعد از تعویض اونها راه افتادم توی جاده که فقط برف بود و یخبندان . مشکل بزرگ این بود قبلاً نمک پاشیده بودن و اون گل و نمک وقتی میخورد به شیشه جلو ، دیگه پاک نمیشد و باید توی مسیر نگه میداشتم و با دست پاکش میکردم . خلاصه با هزار بدبختی و مکافات خودمو رسوندم و صبح وقتی هوا روشن شد و قیافه یخ زده و پر از قندلیهای یخی ماشین رو توی محوطه دیدم ، خدا رو شکر کردم ماشین توی راه خراب نشده

نمایه کاربر
NIMA Ss
دنده 1
نوع خودرو: پراید...SD_V8
محل اقامت: کرج

پستتوسط NIMA Ss » شنبه 14 مرداد 1396, 10:11 am

سلطاني 2 نوشته شده:غروب پنج شنبه 14 بهمن 1396
از اهواز برمیگشتم سمت اراک و بعد از عوارضی خروجی اتوبان اهواز-خرم آباد چنان برف و سرمایی شده بود که عمراً توی این جاده تجربه نکرده بودم . آروم و با احتیاط تا خرم آباد خودمو رسوندم و دیدم تیغه برف پاکن ها روی شیشه جا خوب عمل نمیکنه و برای مسیر باقیمونده دردسر میشه .
بعد از تعویض اونها راه افتادم توی جاده که فقط برف بود و یخبندان . مشکل بزرگ این بود قبلاً نمک پاشیده بودن و اون گل و نمک وقتی میخورد به شیشه جلو ، دیگه پاک نمیشد و باید توی مسیر نگه میداشتم و با دست پاکش میکردم . خلاصه با هزار بدبختی و مکافات خودمو رسوندم و صبح وقتی هوا روشن شد و قیافه یخ زده و پر از قندلیهای یخی ماشین رو توی محوطه دیدم ، خدا رو شکر کردم ماشین توی راه خراب نشده

داداشی در آینده سفر میکنی؟!!!!! با این اوضاع جوی بعید میدونم بهمن 96 برف بیادا
برای کسی که میفهمد هیچ توضیحی لازم نیست و برای کسی که نمیفهمد هر توضیحی اضافه است.....
آنانکه میفهمند عذاب میکِشند و آنانکه نمیفهمند عذاب می دهند.

سلطاني 2
نوع خودرو: خودرو ملی مالزی
محل اقامت: اراک

پستتوسط سلطاني 2 » یک شنبه 15 مرداد 1396, 6:41 am

:smile: :smile: :smile:
شما ببخشید . 95 رو اشتباهاً 96 نوشتم.

نمایه کاربر
t51
متخصص سمند
نوع خودرو: EF7بنزینی92

پستتوسط t51 » دیروز, 12:27

سلطاني 2 نوشته شده:غروب پنج شنبه 14 بهمن 1395

درودبرشما-بهمن95هم من ازاصفهان به اهواز ازسمت بروجردوایذه میرفتم که گردنه قامیشلو برف شدیدی گرفت وهمه تریلی هاوسواریها درپایین گردنه توقف وترافیک درست کردند.یک MVMصفرکیلومتربالاستیکهای چهارفصل جرات کردازحاشیه گردنه رفت بالا،من هم بالاستیک تابستانه وبدون زنجیربافاصله30متری شروع بحرکت کردم.هردوعین
سرسره روی برفهابودیم وبعلت نبودن ماشین توی گردنه،ازوسط راه استفاده میکردیم.رانندهMVM ازآینه به من نگاه میکردو در آن گردنه خالی نقطه قوتش بودم ومن هم به جای لاستیکهایی که برایم دربرف ایجادمیکرد نگاه میکردم ولذت میبردم وهردوتاانتهای گردنه باهم بودیم ونه ایشان دل میکندکه ازمن فاصله بگیردونه من تمایلی به سبقت ازایشان داشتم.
بلافاصله برف شدت بسیاری گرفت وگردنه ازداخل آینه پیدانبود.بلافاصله ازشهرستان بروجردیکدست زنجیر تهیه کردم وگذاشتم درصندوق عقب. پیروزباشید. :grin:
سهیل _عبادت بجزخدمت خلق نیست.هیچ گروه تلگرامی عضونیستم.

بازگشت به “رانندگی در شرایط خاص”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان