درموقع مواجه شدن با خطر تصادف در لحظه چه واکنشی نشان دادید؟

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
Reza.K
شروع حركت
نوع خودرو: ام وی ام 530

Re: درموقع مواجه شدن با خطر تصادف در لحظه چه واکنشی نشان دادید؟

پست توسط Reza.K » 20 ژوئن 2017, 06:49

سلام
تصادف شدید یکی دو تا داشتم. مقصر هم خودم بودم
یه بارش که بخاطر اینکه نمیخواستم دنده کم کنم و شیب رو به بالا رو راحت برم گازو پر کردم و توی تقاطع یه پراید از بغل زد بهم. لحظه ای که فهمیدم داره میاد دیدم هییییچ راه گریزی نیست مگه سرعت بیشتر من و ترمز شدید اون. ترمز اون که دست من نبود مس پامو از رو گاز برنداشتم و تا بعد برخورد هم پام رو گاز بود. بیچاره پیکانمون. دیگه ماشین نشد

یه بارم که سر پیچ رو برف سرعتو کم نکردم و پیچ پیچید و من نپیجیدم. نتیجه خروج از جاده و زدن به تابلو خطر و دیوار ساختمون توی جاده چالوس

معمولا تند و پر گاز رانندگی میکنم ولی اولیت یک رانندگیم سلامتی خودم و دیگران و ماشین هست. همیشه راهنما میزنم و تا جلو شلوغ میشه فلاشر. همیشه حواسم هست بقیه بهم نزنن و مسیر خودمو با رفتار دیگران هماهنگ میکنم و این باور دارم که هیچ کس مراعات منو نخواهد کرد پس خودم باید مراقب باشم و رو احتیاط و ترمز دیگران حساب نکنم. توی تنش ها و نزدیک شدن ماشین ها به هم، چه به خودشون چه به ماشین من، خودمو برای تصادف آماده میکنم و به دنبال راه فرار یا کاهش تلفات هستم. اگه نگاهتون این جوری باشه انشالله تصادف نمیکنید. همیشه فرض کنید الان جلویی ها یا بغلی یا حتی پشت سری ممکنه تصادف کننِ و شما باید از تصادف خودتون با اونا جلوگیری کنید.
نمایه کاربر
NIMA Ss
دنده 1
نوع خودرو: پراید...SD_V8
محل اقامت: کرج

Re: درموقع مواجه شدن با خطر تصادف در لحظه چه واکنشی نشان دادید؟

پست توسط NIMA Ss » 20 ژوئن 2017, 07:55

واکنش اولم دست به دنده و یه معکوس شدید همراه با ترمزی در آستانه قفل(بدون abs)
برای کسی که میفهمد هیچ توضیحی لازم نیست و برای کسی که نمیفهمد هر توضیحی اضافه است.....
آنانکه میفهمند عذاب میکِشند و آنانکه نمیفهمند عذاب می دهند.
ارسال پست

بازگشت به “رانندگی در شرایط خاص”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان