در تصادفات شديد براي نجات جان انسانها چه كار كنيم ؟

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
مهران ـ م
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: MB w124/w210
محل اقامت: Malaysia
اینستاگرام: Mehran.montazeri

Re: در تصادفات شديد براي نجات جان انسانها چه كار كنيم ؟

پست توسط مهران ـ م » 25 نوامبر 2011, 19:46

دوستانی که علاقه به داشتن اطلاعات توی این زمینه دارند من پیشنهاد میکنند یه دوره در کلاسهای امداد رسانی سازمان هلال احمر شرکت کنند
کلاس های پر بار و خیلی مفیدی داره و به خوبی میتونه توی هر شرایطی نه تنها تصادف کمکتون کنه

دوره ها کوتاهه ومیشه با تنظیم وقت مناسب داخل دوره ها شرکت کرد هزینش هم پائینه اما از نظر من بازدهی بالایی داره
این کار باید برای راننده های جاده ( راننده های سنگین ) اجباری باشه که متاسفانه نیست ( بعید میدونم خود راننده های سنگین هم به رغبت به این کار نداشته باشند )

من خودم و یکی از دوستان توی این دوره ها شرکت کردیم و واقعا هم با حرفه امداد گری خوب اشنا شدیم و هم چون استادمون دکتر بود با زمینه های پزشکی اشنا شدیم
دوستم توی سربازی چندین بار تونسته بود با اطلاعاتی که از این کلاسها کسب کرده بود به هم خدمتی ها کمک کنه ( مثل تشنج و...)

امداد گر هیچ وقت حق نداره خارج از حیطه اختیاراتش عمل کنه بلکه فقط باید تا رسیدن نیروهای پزشکی و اورژانس مصدوم را اماده نگه داره

من خودم برسم بالای سر مصدوم تنها کار هایی که میکنم اول باز کردن راه تنفس و جلوگیری از خونریزی هست ( بدون جابجایی مصدوم )

نکته ای که فکر میکنم به درد همه بخوره اینه که یه اصطلاحی در پزشکی هست به نام راکون که توی این مواقع افراد دور چشمشون مثل راکون های داخل کارتن سیاه میشه این نشونه اینه که اون شخص دچار شکستگی از ناحیه لگن شده

به همین خاطر در صحنه های تصادف اگه چنین چیزی مشاهده کردید بدونید اون شخص لگنش شکسته و به هبچ عنوان جا به جاش نکنید
PM for Business
نمایه کاربر
car20
شروع حركت
نوع خودرو: ایکس 60
تماس:

پست توسط car20 » 26 نوامبر 2011, 13:48

BEN نوشته شده:یکی از وسایلی که تو مواقع تصادف و خطر کاربرد زیادی داره خوردکن شیشه هست , جای خیلی کمی میگیره و سعی کنید همیشه داخل اتاق ماشین و به سهولت در دسترس باشد (تعبیه جایی زیر لبه جلو صندلی راننده خوبه)
ممنون ، جالب بود فكر بسيار خوبيه ، چون زياد شنيدم كه افراد توي ماشين گير افتادن فقط ايني كه مي گيد رو از كجا ميشه تهيه اش كرد ؟
masod2000 نوشته شده: چراق قوه و طناب و پتو سفری و کیف کمک های اولیه وزنجیر چرخ و سیم باطری ویه بیلچه کوچیک
ممنون موارد بسيار خوبي رو اشاره كرديد - مخصوصا طناب و سيم باطري

مهران ـ م نوشته شده: نکته ای که فکر میکنم به درد همه بخوره اینه که یه اصطلاحی در پزشکی هست به نام راکون که توی این مواقع افراد دور چشمشون مثل راکون های داخل کارتن سیاه میشه این نشونه اینه که اون شخص دچار شکستگی از ناحیه لگن شده

به همین خاطر در صحنه های تصادف اگه چنین چیزی مشاهده کردید بدونید اون شخص لگنش شکسته و به هبچ عنوان جا به جاش نکنید
ممنون - نكته خوب و مفيدي بود - اصولا فكر كنم توي تصادف اگر خطر انفجار يا سوختگي مصدومين رو تهديد نكنه بهتر باشه كه از جابجايي مصدومين تا حد امكان خودداري بشه - چون بعضا ديده شده كه يك جابجايي ناشيانه لطمات جبران ناپذيري رو به سلامت افراد وارد كرده .

در هر صورت ممنون از دوستان بايد ليست وسايلي رو كه توي ماشين مي گذارم رو مجددا بازنگري اساسي كنم .
نمایه کاربر
DEATH
فعال کلوپ فنی تخصصی
نوع خودرو: Casper
محل اقامت: ایران 44
تماس:

پست توسط DEATH » 26 نوامبر 2011, 14:07

يه نكته هم در مورد كپسول ها اطفاي حريق.
اينها دو نوع داره. گازي و پودري. حتما سعي كنيد از نوع پودري توي ماشين داشته باشيد. چون نوع گازي بدرد آتش سوزيهاي خودرو نميخوره.
يه بار دم خونمون نصفه شب ديديم سر و صدا مياد، ديديم يه ميني بوس موتورش آتيش گرفته و داره ميزنه تو اطاق. رفتيم پايين و كپسول را هم برديم. گازوئيل از تو موتور ميچكيد و نميذاشت كه آتيش خاموش بشه. چند تا كپسول گازي هم بود كه هيچكدوم فايده نداشتند. ولي وقتي كه با كپسول پودري زديم رو آتيش كلا خاموشش كرد و ديگه اثري از آتيش نموند كه در اثر چكه گازوئيل شعله ور بشه.

اين هم يه تجربه بود.

موفق باشيد.
فرهاد
پروردگارا، ازت ممنونيم بخاطر همه چيز. و از همه مهمتر، بابت ماشينهاي سريع ازت ممنونيم.

مباحث طبقه بندي شده كلوپ پرايد
تيونينگ 141 نقره اي
swim
نوع خودرو: ماشین ندارم

پست توسط swim » 19 ژوئن 2018, 13:41

مهران ـ م نوشته شده:
25 نوامبر 2011, 19:46

نکته ای که فکر میکنم به درد همه بخوره اینه که یه اصطلاحی در پزشکی هست به نام راکون که توی این مواقع افراد دور چشمشون مثل راکون های داخل کارتن سیاه میشه این نشونه اینه که اون شخص دچار شکستگی از ناحیه لگن شده

به نظر شکستگی لگن اشتباه باشه. من توی گوگل سرچ کردم و نوشته علت raccoon eyes شکستگی در سر و صورته.
ارسال پست

بازگشت به “تجربیات آموزنده”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان