تا حالا تصادف شدید داشتید ؟؟؟ شما زدید یا اونا زدن به شما !

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
memaran
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 405/85 logan/91
محل اقامت: یاسوج

Re: تا حالا تصادف شدید داشتید ؟؟؟ شما زدید یا اونا زدن به شما !

پست توسط memaran » 03 فوریه 2016, 12:58

سلام ممنون بابت گردگیری تاپیک کار خوبی انجام دادین

قصه ما از اونجایی شروع شد که یزد ارشد قبول شدیم و دوترم هر هفته توی این مسیر (یاسوج-اقلید-یزد) در رفت و اومد بودم یه چند باری با صحنه های خیلی دلهره اور و بدجوری مواجه شدم که فقط خدا کمک میکرد ....از اونجایی این مسیر بیابونیه از اقلید به اونور و اکثرا هم ماشین سنگین هستن و خواب الودگی و اینا واقعا تردد و خیلی سخت و دلهره اور میکنه

سرتونو درد نیارم اخرین باری که خواستم برم یزد بعد امتحانای همین ترم بود که میشه حدودا یه ماه پیش . خونواده هم گفتن ما هم باهات میایم فردا که یه سیاحتی بکنیم اونجارو
همیشه میگم خدا بنده هاشو دوس داره و تا تقدیر ادم نباشه شاید بری به سمت مرگ ولی خدا ادمو نجات میده
شب که خوابیدم دم دمای صبح خواب دیدم که تو همین مسیر با خونواده دارم میرم و نرسیده به اقلید یه کامیون اومده رو ماشین و خونواده همه تو ماشینن زیر کامیون و فقط من سالمم که یادمه زنگ زدم به اورژانس گفتم پونزده کیلومتری نرسیده به اقلید تصادف کردم توروخدا سریع بیاین

از خواب که بیدار شدم از استرس و شوک خوابم نبرد قرار بود ساعت 8 راه بیوفتیم ولی من بخاطر این خواب به روی خودمم نیاوردم که همچین خوابی دیدم بخاطر همین دم دمای ساعت 11 یه صدقه دادم و بسم الله حرکت کردم

تو مسیر سرعتم و بالای 80 نبردم برای احتیاط کل حواسم به جاده بود تا همینکه دقیقا بعد از تونل اقلید (تقریبا 10 -15 کیلومتر نرسیده به اقلید ) کسایی با این جاده اشنان میدونن چه جوریه همینکه از دهنه تونل 2 کیلومتر دور شدم با همون سرعت 80 یه تریلر از جاده سمت خودش داشت میومد و خدا شاهده فقط میدونم 100 متر نرسیده به من یهویی اومد شاخ به شاخ ماشین و روند طرف من کلا من 5 ثانیه فرصت داشم تصمیم بگیرم که خودش خیلی بود
راه فراری نداشتم تو اون لحظه فقط میدونم ماشین و دادم شونه سمت راست جاده که خاکی هم بود و سرعتم و دوچندان کردم که فقط ازش رد بشم ( چون رفته رفته داشت وارد شونه میشد تریلره فک کنم خوابش برده بود ) ازش که رد شدم متاسفانه یه ماشین پشت سر من بود با فاصله کمی که با تریلره برخورد کرد ولی چون جاده سربالایی بود سرعت تریلر زیاد نبود و زود متوقف شد طرف که به خودش اومد .

خدا نکنه کسی تو همچین موقعیتی قرار بگیره اونروز دیگه کنترل رانندگی نداشتم چون واقعا دلهره اور بود . خداروشکر که از قبلش اون خواب و دیدم و خدا اگاهم کرد شاید اگر اون خواب و نمیدیدم الان . . .

همیشه ذکر و یاد خدارو فراموش نکنیم که فقط خودشه که پناه و ارامش دهنده دلای ماهاست.

سر این جریان خونواده نتوستن به توافق برسن از ادامه تحصیل من تو یزد و مادرم بیشتر از همه مانع شد و خلاصه انصراف دادم از اونجا ببخشید سرتونو درد اوردم شاید ربطی به تاپیک هم نداشت ولی امیدوارم خالی از لطف هم نبوده باشه .
EISA.GHASEMIAN
نمایه کاربر
MOMO-R5
دنده 3
نوع خودرو: 405،برلیانس ۳۳۰،pk

پست توسط MOMO-R5 » 30 مارس 2016, 18:53

یک پراید صفر ۱۳۱ خریده بودم که حتی نایلون هاش روش بود .کنار خیابون پارکش کرده بود که یک نیسان وانت با دنده عقب و سرعت گرفت یک تیر اهن هم بجای سپر جوش کرده بوده به ماشینش که یکهو زد به گلگیر جلو ماشینم و بوووم .جالبیش اینجا بود وقتی ماشینو زده بود بازم گاز میداد و ماشینو تا وسط خیابون کشوند.گلگیر و سپر و جلوپنجره و سینی فن چراغ و غیره رو نابود کرد فقط نمیدونم چطور شد که کاپوت حتی خط هم بهش نیفتاد. ماشینو خسارتشو گرفتمو دوساعت نشد که فروختمش
ماشینام:
1-پژو405
2-برلیانس ۳۳۰ سفید معروف به عروسک چینی
3-pk مشکی معروف به جیمبو،عاشق قدیمی رنو ۵ و پی کی هستم.
Rezayee
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط Rezayee » 09 آپریل 2016, 19:37

تا حالا پنج بار تصادف کردم.توی چهار تا از اینها مقصر طرف مقابل بود و با توجه به اینکه من میدونستم مقصر نیستم و آرامش کامل داشتم و اصلا بی منطق و دعوایی نبودم.با این حال در هرچهار تصادف,همه مقصرین اصرار داشتن که من مقصرم و بی خیال بشم و برم!!حتی بعضی با لحن خیلی مهربون . انگار که بخوان گولم بزنن!!خواستم اینجا این خاطره رو صرف نظر از اینکه موضوع تصادفات چی بوده بگم,که افراد اگه با آدمی که خانمه!یا بچه است یا ناتوانه یا حتی خنگ یا حتی عقب افتاده است,مواجه شدن,حقشو ضایع نکنن...نا گفته نماند که در اون هیر و ویر تصادف,در همه ی موارد,مردایی بودن که میامدن میزدن به شیشه و یواشکی بدون اینکه کسی بشنوه به من میگفتن:خانم شما مقصر نیستیا!!ما الکی اینجوری طرف اینو گرفتیم که فرارنکنه بره!!یا جملاتی شبیه به این.کلا رفتار های اجتماعی خیلی ها عجیب و غریبه.حتی وقتی پلیس میامد هم من توی ماشینم نشسته بودم و اون مقصرین میرفتن که به پلیس بگن من مقصرم و اونا خوبن !! یعنی از کوچکترین فرصت برای از بین بردن حق من دریغ نمیکردن!!که البته خوشبختانه نشد.ولی کلی از وقت و انرژیم هدر رفت و اعصابم خورد شد که مسببش اونها بودن.
نمایه کاربر
Amir ELX
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: EF7 MUX / پراید
محل اقامت: کرج

پست توسط Amir ELX » 13 آپریل 2016, 12:06

در یک روز گرم تابستانی با پراید رانندگی می کردم که به علت حواس پرتی و عدم توجه به جلو، تصادف خفیفی کردم و از پشت به پیکان وانت زدم...

پیاده شدم اتفاق خاصی نیفتاده بود....
اما...
اما قفل کاپوت آسیب دیده بود و زبانه ی قفل نمی توانست کاپوت را محکم نگه دارد.
در راه صافکاری بودم و مجبور شدم وارد اتوبان تهران - کرج شوم.

در سرعت 110 کیلومتر بر ساعت در لاین سبقت در حال رانندگی بودم که ناگهان کاپوت به هوا بلند شد و درست به شیشه چسبید!
با لطف و توجه خداوند آرام آرام به سمت چپ اتوبان و گارد ریل نزدیک شدم و آهسته پهلو گرفتم و ماشین را نگه داشتم!
خودروی پشت سرم یک L90 بود که راننده ی حواس جمعی داشت و طی وقوع حادثه همه چیز را با خونسردی کنترل کرد و از بروز تصادف جلوگیری کرد...

کاپوت را مهار کردم...
ماشین ها به سان موشک از کنارم عبور می کردند و برای حرکت مجدد کار را برایم سخت می کردند. :???:
مجبور به شتابگیری سریع شدم تا مبادا تصادف کنم و با زحمت بسیار پراید زبان بسته را به منتهی الیه سمت راست آوردم...
خدا رو شکر به دلیل کوتاه بودن کاپوت پراید، به سقف آسیب نرسید و شیشه حتی کوچک ترین ترکی بر نداشت... :-D

یک راست رفتم پیش صافکار.

تصویر
تصویر

ماشین باید فابریک جمع می شد... کاپوت را با نمونه ی رنگ کوره ای تعویض کردم. :fly:
توری برف پاک کن که پاره شده بود نیز با دقت بسیار ترمیم شد و نقاشی شد... :cool:

در نهایت پس از حدود دو سال سواری پراید صبا مدل 88 ABS دار با دولکه رنگ به قیمت 12/800/000 در تابستان پارسال فروخته شد...
بدترین حادثه ی رانندگی عمرم بود.

این هم عکس های ماشین بعد از اتمام کار...

تصویر
تصویر
تصویر
Sony RSX-GS9
SS REF 4.920 Re-Cap + Re-Chip
SS REF 1.1000 Re-Cap + Re-Chip
Gladen Zero Pro 165.2 PP
Gladen Zero 12 Pro
t51
يار همراه
نوع خودرو: کلکسیون
محل اقامت: caliske

پست توسط t51 » 22 آپریل 2016, 13:15

31سال رانندگی و4بارتصادف وخسارت هر4تارابه من پرداخت کردند---------ازسالیان قبل که ارزش پول فرق میکرداز30هزارتومان تا2ملیون ودویست هزارتومن همیشه خسارت پرداختی کمترازآسیب بوده----رانندگان دراصفهان وشاهین شهراکثرا باحوصله هستند---درتهران هم خیلی رانندگی کردم تندولی دقیق هستندولی حوصله اشان کم هست----------اهوازلوطی منش وبخاطرکولرماشین سریعترازمعمول میرانندوحوصله وقت تلف کردن ندارندوراحت ازخسارت ماشینشان صرف نظرمیکنند..........
***_ آهنگ شورش http://www.namasha.com/v/QUWMhlGE
نمایه کاربر
Arvin_Amarth
دنده 3
نوع خودرو: BMW X3 28i F25 R.I.P

پست توسط Arvin_Amarth » 31 مارس 2017, 11:40

معمولا آدم وقتی میخواد تصادف کنه (حالا چه مقصر چه غیر مقصر) قبلش چند تا اخطار سراغش میاد
مثلا یادمه زمستون سال 87 میخواستم به سمت مشهد سرازیر بشم ماشینم هم زانتیا بود
قصد داشتم تو جاده بنزین بزنم و نزدیک ترین جایگاه حدود 10 کیلومتر با من فاصله داشت
شاید باورتون نشه تو این 10 کیلومتر شاید نزدیک به 8 بار من از تصادفات مهلگی گریختم و برام جای سوال بود که چرا مثل یک آهنربا دارم هرچی حادثه است رو به سمت خودم جذب میکنم? عین میدون جنگ و مین بود
خلاصه سرتون رو درد نیارم با بدبختی رسیدم پمپ بنزین،پیاده شدم که نازل رو بچپونم تو حلقوم لوله ی باک سوییچم افتاد،خم شدم سوییچ رو وردارم دیدم یک دوو سیلو محترم از تو محوطه سُر سُره خوران داره میاد اومد زارتی گذاشت تو صندوق ماشین من.
افسر رو صدا کردیم اومد و کروکی کشید و کوپنش رو کندم،اومدم دوباره ماشین رو وارسی کنم دیدم زیاد ماشین داغون نشده،پوسته ی سپر یک ترک کوچولو خورده ولی در صندوق باز مونده
هرکاری کردم در صندوق بسته نشد.
خلاصه سرتون رو درد نیارم گفتم ولش کن بر می گردم
جالب اینجاس که تو مسیر برگشت یک دونه اتفاق هم برام نیفتاد
ماشین رو گذاشتم بچه ها درست کنن و خودم رفتم خونه
فرداش خبر دار شدم که جاده ی فرعی ای که به خاطر خلوت بودنش قصد داشتم از اونجا برم یک فروند تریلی (من نمیدونم تریلی چه غلطی اونجا میکرده) با یک تراکتور شاخ به شاخ زده و 3 تا ماشین رو هم تو مسیرشون جارو کردن که متسفانه دو نفر هم فوت کردن
ساعت چند?
دقیقا همون ساعتی که قرار بود من اونجا باشم!!!!
حالا اینو نوشتم که تجربه ای باشه برای دوستان عزیز:اگر قصد سفر کردید (حتی سفر خیلی کوتاه) و دیدید که خیلی غیر منطقی و زیاد حوادث شما رو تهدید میکنن از سفرتون صرف نظر کنید چون مطمئن باشید که حادثه ای ناگوار در جلو انتظارتون رو میکشه
جهت اطلاع بعد از این داستان 2 بار دیگه هم برام این اتفاق افتاد.
How "Old School" Motor Head Should Be
Big Block > Small Block
Naturally Aspirated > Turbo
Pure Petrol > Hybrid
Manual Transmission > Automatic Transmission
Analog > Digital
نمایه کاربر
پایونیر
يار همراه
نوع خودرو: L90
محل اقامت: کارمــــــــــــــیــــــــــســــــــــــــــــــــــــــــــــــــیــن

پست توسط پایونیر » 01 آپریل 2017, 07:32

سلام
خرافاتی نیستما (شما هم نیستید البته) ولی کاملا با حرفای شما موافقم. شاید اسمش حس ششم باشه یا هر چی ولی دقیقا برا منم همینطوره . نمیدونم چرا اینطوری میشه گاها !؟ بد بیاری پشت سر هم تو یه روز و یه تصمیم .
اون روزی هم که میخوام خودم پر خطر باشم همه ازم فاصله میگیرن و جاده و راه و خودروها کلا آوانس بهم میدن (شوخی) :hah:
«محمد»
نمایه کاربر
رضامولوی پور1361
کاربر ويژه
نوع خودرو: خط 11
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط رضامولوی پور1361 » 08 آپریل 2017, 10:31

سلام
منم پارسال اوایل 9سمند با وام ایران خودرو گرفتم که تا سال 98 قسط داره تا حالا 6 تا تصادف کردم که تقریباً همه جزیی بوده و به جز اولی که همون روز نصب پلاک بود و زه سپر یه پارس خیلی جزئی به در گرفت و ماشین هنوز تو دستم نبود مابقی من مقصر نبودم و بهم زدن ولی انقدر روی ماشین حساسم که توی هرکدوم ماشینو کامل درست کردم حتی تو یکی از این تصادفا که یه روآازپشت سرخورد و زد به سپر عقب 10 تومن بیشتر نداد 100 تومن از جیبم خرج کردم و نصف سپر عقب رنگ شد شدیدترینشم که آخری بود دور میدون یه ال 90 به جلو زد و جلوپنجره چراغ سپر گلگیر و کاپوت مورد عنایت قرار گرفت 550 از بیمه گرفتم و 450 خرج ماشین شد شاید هم بیشتر یه کوچولو گلگیر و کاپوت هم به خاطر اینکه از رد قلمگیری بدم میاد رنگ کردم جلوپنجره که پایه هاش شکست و ظاهر سالم بود و سپر رفتن ترمیم چراغ ماشین هم نو گرفتم قبلی رو ترمیم کردم فروختم
کلا مشهدیا بد رانندگی میکنن
نصف عقل آدمی اظهار دوستی ومحبت به عموم مردم است.
bavariamw5
شروع حركت
نوع خودرو: 405

پست توسط bavariamw5 » 12 ژانویه 2018, 13:46

بد ترین تصادف من مال سال ۹۲ که تازه یه ۴۰۵ خریده بودم. خیر سرمون اومدیم با خانواده بریم طالقان از کرج. اون روز من جای خودمو با پدرم عوض کردم و پدرم به اصرار که باید کمربند ببندین وگرنه میریم. اقا همه کمربند بستن جز من که وسط نشسته بوودم. ریر خروجی کردان داشتم با دوربین ور میرفتم که یهو بابامون گفت یا حسین و بووووووومممممم و بعدشم شروع کردیم به چرخیدن دور خودمون. سرتونو درد نیارم یه تریلی تو خط یک خوابش برده بوود و از عقب ما رو مورد عنایت خاص خودش قرار داده بوود. پژو بدبخت شد هاچبک و یارو هم تو کلانتری با یه گواهینامه موتور ماشینشو ازاد کرد و رفت و من موندم یه پرونده که به درد هیچی نمیخورد. کلی مکافات کشیدم تا حکم توقیف خودروش رو گرفتم و تونستم تو تعویض پلاک ورامین ماشینشو بخوابونم. منم به تلافیش رضایت ندادم و تا ۸ ماه بعد که روز دادگاه بوود ماشینشو تو پارکینگ نگه داشتم. اما در کل به یه نتیجه رسیدم که تو رانندگی بیشتر از جلو باید حواست به عقب باشه. و هیچ وقت هم به خودت مغرور نشی. چون تازه از روزی که گفتی من بلدم گرفتاریهات بخاطر‌رفتار خطرناکترت شروع میشن
سهیل62
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط سهیل62 » 07 آپریل 2018, 11:31

خب خداروشکر . ملت نود درصد زدن بهشون و مقصر نبودن و همه چی خوب و خوش . لابد ایتهمه تصادف در طول شبانه روز مقصرا از فضا میان . از بین تقریبا 50 تا نظر یه نفر شاید دیدم که صادقانه گفت مقصر بوده . دوست عزیز تاپیک گذار موضوع تاپیکتو عوض کنی به نظرم بحث معقول تر به نظر میاد : "کی هیچ وقت مقصر نبوده و بتمن وار جون بقیه رو نجات داده؟؟؟؟؟ "والااااا. شده عین صحنه ی تصادف که هر کی میگه من بی تقصیرم
ارسال پست

بازگشت به “ایمنی و تصادفات”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان