تويوتا كمری 2007 - Toyota CAMRY XV40

تصویر شامل مباحث مربوط به تویوتا کمری، کرولا 9th، آریون
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
mangro
شروع حركت
نوع خودرو: EF7

Re: تويوتا كمری 2007 - Toyota CAMRY XV40

پست توسط mangro » 10 ژانویه 2018, 13:48

mahjoubreza نوشته شده:
09 ژانویه 2018, 12:14
mangro نوشته شده:
09 ژانویه 2018, 10:15
mahjoubreza نوشته شده:
08 ژانویه 2018, 19:43
mangro نوشته شده:
08 ژانویه 2018, 11:40
مصطفي 61 نوشته شده:
06 ژانویه 2018, 13:01
سلام به همگي
من 2سالي هست كه يه كمري 2007 خريدم و تنها مشكلم با اين ماشين ارتفاعش به نظرم كمه و يخورده تكون هاي ريزش زياده.
خواستم دوستان راهنمايي كنند كه بقيه كمري ها همينشكليه يا فنر هاي ماشين منو دستكاري كردند!

و اينكه كسي درخصوص تعويض فنرلول ها و قيمتش و اينكه از كجا بگيرم اطلاعي داره به من بده
ممنون از دوستان
سلام
من هم یکسال پیش کمری 2007 خریدم و مشکل شما را داشتم و توی هر سرعت گیری کف ماشین گیر میکرد . مدتها پیگیر حل این مشکل بودم و به چند جلوبندی کار مراجعه کردم و حتی خود نمایندگی میخواست با تعویض پیچ های سر کمک با پیچ های بلند تر و قراردادن واشر ارتفاع را بیاره بالا ولی به نظرم کار اصولی نبود و انجام ندادم. تا اینکه یک نفر پیدا کردم با قراردادن یک قطعه 3 سانتی مشکل را بر طرف کرد و دیگه توی هیچ دست اندازی حتی با سرنشین کامل و صندوق پر بار کف ماشین گیر نمیکنه.
البته از دو ماه بعد صدای کوبش کمک عقب از سمت شاگرد را دارم که خیلی روی اعصاب هست . البته نمایندگی و جلوبندی کارهای بیرون گفتن ربطی به افزایش ارتفاع نداره.
نمایندگی تشخیص خرابی کمک را داد ولی با تعویض کمک هم مشکل همچنان بر قراره. یک بار کل صندوق رو خالی کردم حتی جک و آچار چرخ و زاپاس را برداشتم ولی بازم میکوبه انگار تو ناهمواری ها خودشو ول میکنه بوم میکوبه حتی تو چاله های به عمق ۱ سانت هم کوبش داره . تا الان کمک عقب و میله موجگیر ها و لاستیک چاکدار هم عوض شده . اگزوز مشکلی نداره و زیر ماشین هم چک شده و قطعه ای که شل باشه و بتونه عامل ایجاد صدا باشه پیدا نشده. لطفا اگه تجربه ای تو این زمینه دارین ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز این صدایی که میگین دقیقا چطور صدایی هست مثل صدای تق تق یا لق لق میمونه من همین مشکله شما رو داشتم به همه جا رفتم نمایندگی مکانیکی وو ووو اما حل نشد من هم مثل شما این صدا رو دقیقا از پشت قسمت شاگرد میشنیدم دادم کمک ماشین و اگزوز و 1000 جا رو جک کردن موردی نبود شاید باورتون نشه از سانروف میومد اونم یکی تو نمایندگی متوجه شد من خودم گفتم حتما اینم هم سر کاریه چون صدا از عقب میومد ولی دادن قسمت صافکاری تو نمایندگی درست کرد و واقعا مشکل حل شد 60 تومن گرفت
سلام
قبل از هرچیز از پاسخ سریع و پیگیری تون کمال تشکر را دارم.
صدا دقیقا صدای خرابی کمک هست ، وقتی که روغن زده و فقط فنر لول در حال کار هست . به هرکی نشون دادم مستقیما به خرابی کمک اشاره میکنه ولی بعد از باز کردن کمک با کمال تعجب دیدن که کمک کاملا سالم هست . با این حال کمک را عوض کردم ولی صدا هنوز هست. و دقیقا از محل کمک متمایل به صندوق میاد. صدای برخورد دو فلز نیست. بین پوسته سپر و بدنه را هم ابر گذاشتن . قطعه فلزی روی اگزوز را هم فیکس کردن و ابر گذاشتن تا صدا نده. و جالبه که روی چاله های ریز 1 سانتی که کمک اصلا فعالیتی نداره هم صدا میاد ولی کمتر.
با سلام
من هم وقتی به مکانیکی بردم گفتن از کمکه ماشینه و حتی یکی گفت از میل موجگیره که اونم برام پرس کرد ولی مشکل حل نشد یادمه تو نمایندگی صافکار گفت اگه سانروف رو باز میکردی صداش قطع میشد پس شما هم یکبار سانروفتو باز کن و تست کن ببین صدا میاد . من خودم از کاور در بگیر تا سپر عقب رو هم باز کردم ولی صدا میداد . چون شما هم مثل من همه چیزو بررسی کردین میگم شاید از سانروف باشه
من بردم نمایندگی همت جو تو تبریز که فهمیدن من شمارشونو میدم بگو یه سوال فنی دارم وصل کنن به تعمیرگاه شاید اونا بتونن راهنمایی کنن 04133331296
موفق و پیروز باشید
سلام
جناب محجوب از لطف و توجه شما بسیار سپاسگذارم.خودرو من سانروف نداره.حتما با این شماره تماس میگیرم.از لطف شما ممنونم.

سعید کمری
شروع حركت
نوع خودرو: تویوتا کمری

پست توسط سعید کمری » 12 ژانویه 2018, 01:49

باسلام،بالاخره فهمیدم چطوری چراغ ایربگ داخل کیلومتر خاموش میشه،دوستان مکانیک گفت بلافاصله بعد از بازکردن سوییچ نباید استارت زد بلکه باید 20ثانیه صبر کنید تا ای سی یو کامل لود بشه بعد استارت بزنید،من وقتی فورا بعد از بازکردن سوییچ استارت میزنم چراغ ایربگ داخل کیلومتر روشن میماند،از راهنمایی شماmehr7400درمورد گریبکس اتوماتیک ونحوه کار متشکرم. :-?
کمریSE2007

Alireza.196
نوع خودرو: toyota camry

پست توسط Alireza.196 » 12 ژانویه 2018, 11:41

:) سلام دوستان من به تازگی کمری 2008 خریدم، قبل از خرید و تا همین امروز خیلی از نوشته های شما رو اینجا خوندم و بهم کمک کرد تشکر می کنم
یه سوال داشتم " آیا کسی میدونه تنظیم چپ و راست چراغ جلوها چطوریه؟ :sad: " فکر میکنم چراغ سمت شاگرد نورش به راست منحرفه میخوام متمرکز بشه به روبرو
یه سوال دیگه اینکه " بنزین سوپر بزنیم به این ماشین یا نه؟ "من هر دو نوع بنزین رو امتحان کردم تفاوتی توی عملرد موتور حس نکردم

نمایه کاربر
Mehr7400
سرعت : 35 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: 2011 Toyota Aurion
محل اقامت: کرج

پست توسط Mehr7400 » 13 ژانویه 2018, 00:03

سعید کمری نوشته شده:
12 ژانویه 2018, 01:49
باسلام،بالاخره فهمیدم چطوری چراغ ایربگ داخل کیلومتر خاموش میشه،دوستان مکانیک گفت بلافاصله بعد از بازکردن سوییچ نباید استارت زد بلکه باید 20ثانیه صبر کنید تا ای سی یو کامل لود بشه بعد استارت بزنید،من وقتی فورا بعد از بازکردن سوییچ استارت میزنم چراغ ایربگ داخل کیلومتر روشن میماند،از راهنمایی شماmehr7400درمورد گریبکس اتوماتیک ونحوه کار متشکرم. :-?
اون که مسلمه قبل از استارت باید یک فرصتی داد
ولی با این حال نباید چراغ ایربگ روشن بشه
شما ایربگ فرمان و داشبورد (و اگر ایربگ پرده ای داره) رو چک کنید
ممکنه قبلا عمل کرده باشه و با ایربگ جایگذین نشده باشه!
برخی به جای جایگذینی ایربگ (که مسلما هزینه داره) با مقاومت چراغ ایربگ رو خاموش میکنند تا خریدار متوجه نبود ایربگ نشه!

Alireza.196 نوشته شده:
12 ژانویه 2018, 11:41
:) سلام دوستان من به تازگی کمری 2008 خریدم، قبل از خرید و تا همین امروز خیلی از نوشته های شما رو اینجا خوندم و بهم کمک کرد تشکر می کنم
یه سوال داشتم " آیا کسی میدونه تنظیم چپ و راست چراغ جلوها چطوریه؟ :sad: " فکر میکنم چراغ سمت شاگرد نورش به راست منحرفه میخوام متمرکز بشه به روبرو
یه سوال دیگه اینکه " بنزین سوپر بزنیم به این ماشین یا نه؟ "من هر دو نوع بنزین رو امتحان کردم تفاوتی توی عملرد موتور حس نکردم
پشت چراغ پیچ تنظیم داره
نه نیاز حتمی به بنزین سوپر نداره! (ولی بهتره هر 2-3 باک یه سوپر بزنید)
این ماشین تنها ماشین خارجی هست که حساسیت چندانی به نوع سوخت نداره و براش فرقی نمیکنه!
(در باقی ماشینهای به روزتر این مسئله خیلی خیلی مهمه و حتی باعث روشن شدن چراغ چک یا ریپ زدن و کاهش قدرت میشه!)

اون توصیه من رو هم انجام ندادید زیاد مهم نیست
ولی انجام بشه بهتره (انژکتورها شسته میشه)
فقط بعد از سوپر زدن هر از چندگاهی دور موتور رو تا ردلاین بالا ببرید تا موتور سرحال بیاد و انژکتورها باز بشه
موفق باشید

h.adab2
نوع خودرو: کمری

پست توسط h.adab2 » 13 ژانویه 2018, 07:46

سلام دوستان. :o
من کمری ۲۰۰۹ با کارکرد ۸۲۰۰۰ کیلومتر دارم.امروز ماشینم کنار یک کمری دیگه بود و صدای موتورم زیادتر از آن بود.دوستانی که در اصفهان هستند لطفا یک تعمیر کار خوب و ماهر تویوتا معرفی کنند ممنون میشم.
نوشته های قبلی دوستان را که میخوندم مواردی مثل دسته موتور ، تسمه دینام و هرزگرد و بلبرینگ ، نوع روغن موتور ، شمع ها، دریچه گاز را اشاره کرده بودند.آیا به جز این موارد مورد دیگری میتونه تو صدای موتور تاثیر بزاره.
روغن موتور را نمایندگی کاسترول ۱۰_۴۰ ریخته که تا حالا ۳۰۰۰ کیلومتر کار کرده.فکر میکنید کدام مورد بیشترین تاثیر را داره و بر اساس اولویت کدام را تست کنم که زودتر به نتیجه برسم .ممنون

نمایه کاربر
Alireza_MH
دنده 4
نوع خودرو: Lancer Evolution II
محل اقامت: تهران - پاسداران
تماس:

پست توسط Alireza_MH » 13 ژانویه 2018, 11:32

روغن موتور رو عوض کنید
کاسترولی که توی موتوره واقعا بی کیفیته
توی روغن های ایرانی از پارس سوپر پیشرو 5w30 استفاده کنید
توی خارجی ها ادینول سوپر لایت 5w40
صدای موتورتون خیلی کمتر میشه
Diamonds Last For Ever

نمایه کاربر
مصطفي 61
نوع خودرو: Camry 2007
محل اقامت: تهران

پست توسط مصطفي 61 » 13 ژانویه 2018, 12:43

mangro نوشته شده:
مصطفي 61 نوشته شده:
سلام به همگي
من 2سالي هست كه يه كمري 2007 خريدم و تنها مشكلم با اين ماشين ارتفاعش به نظرم كمه و يخورده تكون هاي ريزش زياده.
خواستم دوستان راهنمايي كنند كه بقيه كمري ها همينشكليه يا فنر هاي ماشين منو دستكاري كردند!

و اينكه كسي درخصوص تعويض فنرلول ها و قيمتش و اينكه از كجا بگيرم اطلاعي داره به من بده
ممنون از دوستان
سلام
من هم یکسال پیش کمری 2007 خریدم و مشکل شما را داشتم و توی هر سرعت گیری کف ماشین گیر میکرد . مدتها پیگیر حل این مشکل بودم و به چند جلوبندی کار مراجعه کردم و حتی خود نمایندگی میخواست با تعویض پیچ های سر کمک با پیچ های بلند تر و قراردادن واشر ارتفاع را بیاره بالا ولی به نظرم کار اصولی نبود و انجام ندادم. تا اینکه یک نفر پیدا کردم با قراردادن یک قطعه 3 سانتی مشکل را بر طرف کرد و دیگه توی هیچ دست اندازی حتی با سرنشین کامل و صندوق پر بار کف ماشین گیر نمیکنه.
البته از دو ماه بعد صدای کوبش کمک عقب از سمت شاگرد را دارم که خیلی روی اعصاب هست . البته نمایندگی و جلوبندی کارهای بیرون گفتن ربطی به افزایش ارتفاع نداره.
نمایندگی تشخیص خرابی کمک را داد ولی با تعویض کمک هم مشکل همچنان بر قراره. یک بار کل صندوق رو خالی کردم حتی جک و آچار چرخ و زاپاس را برداشتم ولی بازم میکوبه انگار تو ناهمواری ها خودشو ول میکنه بوم میکوبه حتی تو چاله های به عمق ۱ سانت هم کوبش داره . تا الان کمک عقب و میله موجگیر ها و لاستیک چاکدار هم عوض شده . اگزوز مشکلی نداره و زیر ماشین هم چک شده و قطعه ای که شل باشه و بتونه عامل ایجاد صدا باشه پیدا نشده. لطفا اگه تجربه ای تو این زمینه دارین ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام و تشكر
ميخوام بدونم ماشين شما هم تكون هاي ريزي كه انگار ماشين اسپرت شده رو داشت و اينكه با گذاشتن اون قطعه نرمي ماشين بيشتر شد يا فرقي نكرد
مشكل من هم ارتفاع كمه ماشينه و هم خشكي فنر ها و تكون هاي زيادش
ممنون ميشم

h.adab2
نوع خودرو: کمری

پست توسط h.adab2 » 13 ژانویه 2018, 23:09

Alireza_MH نوشته شده:
13 ژانویه 2018, 11:32
روغن موتور رو عوض کنید
کاسترولی که توی موتوره واقعا بی کیفیته
توی روغن های ایرانی از پارس سوپر پیشرو 5w30 استفاده کنید
توی خارجی ها ادینول سوپر لایت 5w40
صدای موتورتون خیلی کمتر میشه
سلام.این سه مدل در بازار هست.آیا تجربه ای در مورد آنها دارید کدام بهتره :
۱- ادینول 5W-40 SN/CF مدل SUPPER LIGHT سینتتیک
۲- ادینول 5W-30 SN/CF مدل EXTRA POWER سینتتیک
۳- ادینول 10W-40 SN/CF نیمه سینتتیک

نمایه کاربر
Alireza_MH
دنده 4
نوع خودرو: Lancer Evolution II
محل اقامت: تهران - پاسداران
تماس:

پست توسط Alireza_MH » 14 ژانویه 2018, 01:05

من سوپرلایت رو تجربه دارم واقعا عالیه
Diamonds Last For Ever

mangro
شروع حركت
نوع خودرو: EF7

پست توسط mangro » 14 ژانویه 2018, 14:05

مصطفي 61 نوشته شده:
13 ژانویه 2018, 12:43
mangro نوشته شده:
مصطفي 61 نوشته شده:
سلام به همگي

ممنون از دوستان
سلام
سلام و تشكر
ميخوام بدونم ماشين شما هم تكون هاي ريزي كه انگار ماشين اسپرت شده رو داشت و اينكه با گذاشتن اون قطعه نرمي ماشين بيشتر شد يا فرقي نكرد
مشكل من هم ارتفاع كمه ماشينه و هم خشكي فنر ها و تكون هاي زيادش
ممنون ميشم
سلام
خیر تکون اضافی و غیر عادی ندارم .اون قطعات روی نرمی ماشین و هندلینگ هیچ تاثیری نداره چون هیچ گونه تغییری توی کمکها ایجاد نشده و فقط این قطعات بین کمک و اطاق قرار گرفته و باعث شده اطاق 3 سانت بالاتر قرار بگیره.

ارسال پست

بازگشت به “تویوتا سدان - Sedan”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان