نمودار گشتاور و قدرت موتورهاي سري XU7 و TU5

تصویرمباحث مربوط به انواع پژو

مدیران انجمن: Monarch, whiteshark

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
نمایه کاربر
Heisenberg
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: نمودار گشتاور و قدرت موتورهاي سري XU7 و TU5

پست توسط Heisenberg » 26 آپریل 2017, 16:15

Kymbojin نوشته شده:درود بر همه دوستان عزیز. در کلوپ سمند مساله ای مطرح کردم. خواهش می کنم دوستانی که تجربه ماشین های مختلف دارند، لطف کنند جواب بدهند؟
فرض بنده این بود که در سربالایی با سرعت نهایتا سی چهل کیلومتر میایید که سبقت بگیرید یه دفعه از روبرو ماشین میاد. بی اختیار به گاز فشار میدین، می دونیم که موقعیت ترسناکیه حتی ممکنه راننده دست و پاشو گم کنه و فراموش کنه معکوس بده. کدوم ماشین به محض فشار به پدال گاز سرعت می گیره یا حداقل کم نمیاره و شما را از مهلکه به در می بره و اینکه ترجیحا نیاز به معکوس نداره چون معکوس ممکنه خودش چند ثانیه تاخیر ایجاد کنه(405 xu7 ، سمند xu7 ، سمند ef7 ، پارس ، ال 90 ، پراید ، لیفان x60 ، پژو 405 slx و ...)
سلام

کسی از دوستان هست جواب این سوال رو بلد باشه ؟
mohammadn
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: پراید
Has thanked: 0

پست توسط mohammadn » 28 آپریل 2017, 15:00

افشین خان در موقعیتی که شما گفتی هیچکدوم از موتورای بالا توانایی نجات صد در صد شما از اون مهلکه رو ندارن.ولی بین اونها xu7 برای فرار از اون مخمصه توانایی بالاتری نسبت به بقیه داره.
نمایه کاربر
Heisenberg
سرعت : 22 كيلومتر در ساعت
Has thanked: 1 time

پست توسط Heisenberg » 29 آپریل 2017, 00:57

mohammadn نوشته شده:افشین خان در موقعیتی که شما گفتی هیچکدوم از موتورای بالا توانایی نجات صد در صد شما از اون مهلکه رو ندارن.ولی بین اونها xu7 برای فرار از اون مخمصه توانایی بالاتری نسبت به بقیه داره.
پس فکر می کنم xu7 قدرت و کشش بیشتری داره ولی تکنولوژی قدیمی و معایب بیشتر

درسته ؟
نمایه کاربر
whiteshark
مدیر کلوپ 206، رانا و سیتروئن
نوع خودرو: 207 & T5
محل اقامت: صندلی جلو بغل شاگرد شوفر
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

پست توسط whiteshark » 29 آپریل 2017, 08:07

سلام
هر موتوری که تورک ماکسیمم اون تو دور پایین تری بدست بیاد
وحید
سوته دلان یکی یکی تموم شدن . . .
نمایه کاربر
habib8624
سرعت : 40 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: SLX~2.6T5~LogA~DAF
محل اقامت: 大阪市

پست توسط habib8624 » 01 ژوئن 2017, 12:08

Kymbojin نوشته شده:درود بر همه دوستان عزیز. در کلوپ سمند مساله ای مطرح کردم. خواهش می کنم دوستانی که تجربه ماشین های مختلف دارند، لطف کنند جواب بدهند؟
فرض بنده این بود که در سربالایی با سرعت نهایتا سی چهل کیلومتر میایید که سبقت بگیرید یه دفعه از روبرو ماشین میاد. بی اختیار به گاز فشار میدین، می دونیم که موقعیت ترسناکیه حتی ممکنه راننده دست و پاشو گم کنه و فراموش کنه معکوس بده. کدوم ماشین به محض فشار به پدال گاز سرعت می گیره یا حداقل کم نمیاره و شما را از مهلکه به در می بره و اینکه ترجیحا نیاز به معکوس نداره چون معکوس ممکنه خودش چند ثانیه تاخیر ایجاد کنه(405 xu7 ، سمند xu7 ، سمند ef7 ، پارس ، ال 90 ، پراید ، لیفان x60 ، پژو 405 slx و ...)
با TU5 SLX و تندر و سمند EF7 دوگانه رو بنزین (بخاطر ضرایب گیربکس و ضریب تراکم بالاتر) اگه رو دنده ۲ باشید براحتی می شه شتاب گرفت. رو دنده ۳ فقط پارس ELX قدیم می تونه تو این حالت شتاب بگیره. البته اگه ظرفیت تکمیل باشه سمند افت می کنه. در مورد XU7 فکر می کنم دیگه وقتش گذشته چه برسه بخواییم مقایسش کنیم.
نمایه کاربر
persian_man
دنده 2
نوع خودرو: SUV 2.4GDI
Has thanked: 38 times
Been thanked: 21 times

پست توسط persian_man » 05 ژولای 2017, 10:20

موتوری که در دور پایین بتونه گشتاور خوبی ارایه بده در مواقع شتاب گیری بدون دنده معکوس ، بهتر میتونه عمل میکنه . موتوری که در دور پایین گشتاور خوبی نداشته باشه در دنده های سبک ، بدون دنده معکوس از توانایی کمتری برخوردار هست .
    No Replacement for Displacement

HorsePower sells car but Torque wins race

دشمن دانش ، جهل نیست بلکه توهم دانستن است
mir_16
نوع خودرو: پارس

پست توسط mir_16 » 27 فوریه 2018, 14:42

درسته،موتورهایی که حداکثر گشتاورشون تو دورهای پایین تره تو دنده های سبک تر و دورهای پایین تر کشش خوبی دارن، بر عکس xu7 موتور tu5 مثل یک آدم دو رو هست،رو هر ماشین یه نوع عملکردی داره که اونم به خاطر اینه که با ecu های مختلف رو اتاق های مختلف نصب شده....من پارس lx الان دارم...قبلا هم هاچبک 83 یا صندوقدار داشتم...نوع شتابگیریشون کاملا متفاوته..به خصوص پارس.منظورم شتاب کم یا زیاد نیست،نوع گاز خورشونه که حس میکنم برنامه هاشون مثل زاویه پاشش،مدت و .... کاملا با هم متفاوته و شبیه به هم نیستن
نمایه کاربر
mohammad.R.S
شروع حركت
نوع خودرو: PEUGEOT 405 GLX

پست توسط mohammad.R.S » 17 می 2018, 10:08

Heisenberg نوشته شده:
26 آپریل 2017, 16:15
سلام

کسی از دوستان هست جواب این سوال رو بلد باشه ؟
سلام دوست عزیز همین سوال شما برام اتفاق افتاده . موتور های سری xu7 واقعا کشش این قسمتارو دارن خودم برام اتفاق افتادم دنده 3 بودم اومدم تو سبقت یادم رف معکوس بدم پامو تا ته فشار دادم رو گاز و یه بسم الله گفتم زدم دل دریا . شتابگیریش تو اون شیب واقعا عالی بود یه slx پشت سرم بود کم اورد
ارسال پست

بازگشت به “پژو Peugeot”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان