تاپیک جامع راهنمایی برای تویوتاهای دهه 90

تصویر مباحث مربوط به تویوتا کریسیدا، کراون، کرونا 9th ، کرولا 6/7th
قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
ارسال پست
نمایه کاربر
paradise
سرعت : 60 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: تويوتـا
محل اقامت: هر چند وقت يك جا

Re: تاپیک جامع راهنمایی برای تویوتاهای دهه 90

پست توسط paradise » 14 ژولای 2013, 22:17

بعد کلی سرچ تو اینترنت نتیجه برایم غیر قابل انتظار بود ،فیلر توصیه کارخونه ای کجا فیلر تجربی مکانیک های عزیز کجا
منبع مورد نظر هنوز در دسترس هست ؟ من یک سری اطلاعات لازم ( راهنمای سرویس و تعمیر) برای کرونا و کرولا لازم دارم.
،عجب ماشینی بود این کارینا ،یادش بخیر

به اعتقاد من هم اعجوبه ای بود.لذت سواری را با کارینا تجربه کرده ام. جایی دیگر هم گفته بودم که یکی از آشنایان حدود 400 کیلومتر را با سه سیلندر طی طریق کرده بود.

چند بار به من پیشنهاد معاوضه با کراون ( مدل های 85 به بعد ) شده ، بزرگوارانی که تجربه دارند بفرمایند چنین معاوضه ای به صلاح هست یا نه ؟ برای مصرف روزمره و مسافرت.
اولین ماشین من لنسر بود
گوشی تان هم خاص بوده :wink: پی نهصد و نود معروف!

یک نکته قابل توجه ، در بعضی موارد قطعات مورد نیاز کرونای من با پراید و خودروهای موجود در بازار همخوانی داشته، به عنوان مثال شیلنگ ترمز و در رادیاتور با پراید یکی است که این نگرانی ها در مورد کمبود وسایل را کمرنگ می کند.
آهستــــه .... پیوستــــه
گاهی به دیگران هم کمی حق بدهیم

global
نوع خودرو: cerato
محل اقامت: mashhad

پست توسط global » 14 ژولای 2013, 22:34

یک نکته قابل توجه ، در بعضی موارد قطعات مورد نیاز کرونای من با پراید و خودروهای موجود در بازار همخوانی داشته، به عنوان مثال شیلنگ ترمز و در رادیاتور با پراید یکی است که این نگرانی ها در مورد کمبود وسایل را کمرنگ می کند.[/quote]

اگه دوستان موارد مشابه دیگه ای رو هم سراغ دارن دریغ نکنن.مثلا همین در روغن.

نمایه کاربر
mehran1357
سرعت : 15 کيلومتر در ساعت
نوع خودرو: فعلا سمند

پست توسط mehran1357 » 15 ژولای 2013, 17:21

گوشی تان هم خاص بوده :wink: پی نهصد و نود معروف!
بسیار مشعوف شدیم و کف کردیم از این دقت نظر شما پارادایس عزیز :( (دیگه مثل اون گوشی ندیدم)
لذت رانندگی -دید بسیار عالی به اطراف-و حس قدرت و شتابگیری ناگهانی با وجود وزن زیاد از مشخصه های رانندگی با کراون است نکته ای هم که در مورد این خودرو جلب نظر میکند این است که برخلاف ماشینهای امریکایی از حجم بزرگ خودرو استفاده بهینه شده واین کاملا راضی کننده است فقط وقت رانندگی در شهر باید حواستان باشد که تا چند متر پشت سر شما هنوز ماشینتان ادامه دارد!
مصرف این خودرو هم بستگی مستقیم به مهارت راننده و سبک رانندگی اون داره (در جاده حدود 10 در صورت تنظیم نبودن برو بالا)
درمورد قطعات نیز تجربه من این بود که مثلا لنت رو(اون قدیما) در نمایندگی تویوتا 30 تومن قیمت کردم . منم بازش کردم بردم یک مغازه قطعه فروشی نشون دادم گفت مال چه ماشینیه گفتم یه ماشین داغون دارم میخام تحویل بدم رفت توی لنتاش گشت مشابه اونو آورد وحساب کرد شد 12 تومن .میدونید قطعات موتوری معمولا استاندارد هستند و به چند نسل ماشین میخورن (کراون انژکتور رو نمیدونم) قطعات بدنه اذیت میکنن اونم حوصله میخاد واینکه آدم ببینه عشقش به ماشین ارزشش رو داره یا نه

نمایه کاربر
danial2
سرعت : 50 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: mitsubishi
محل اقامت: شاهین شهر

پست توسط danial2 » 16 ژولای 2013, 03:36

چند بار به من پیشنهاد معاوضه با کراون ( مدل های 85 به بعد ) شده ، بزرگوارانی که تجربه دارند بفرمایند چنین معاوضه ای به صلاح هست یا نه ؟ برای مصرف روزمره و مسافرت.
کروان فقط دهه 90 اونم به شرط سالم و اتومات البته از مدل 87 به بالا
منبع مورد نظر هنوز در دسترس هست ؟ من یک سری اطلاعات لازم ( راهنمای سرویس و تعمیر) برای کرونا و کرولا لازم دارم.
والا منبع خواستی فکر نکنم وجود داشته باشه چون قرار دادن این نوع اطلاعات تو اینترنت به خاطر قانون کپی رایت کشورهای خارجی ممنوع است و اگه هم باشه به صورت پولی هست ،اما اینقدر گشتم تا خیلی چیزارو پیدا کردم شما میتونید مثلا بنویسید service manual Toyota corona 1990 یا repair manual Toyota corona 1990
و سرچ کنید ،1 سایتی هم هست میتونید شماره فنی و قطعات ماشینو باهاش چک کنید چون عکساش از تک تک قطعات هر مدل تویوتا توش هست اونم بد نیست با کلی مدلهای تویوتا یا آپشنهای خاص اون مدل ها آشنا می شید در کل سایت جالبی هست.مثلا کرون 1990 که تو ژاپن تولید میشده با موتور 2jz و خیلی آپشنای دیگه مثل تنظیم ارتفاع ماشین ،سنسور باران ،نور ،پنل بخاری همش به صورت دکمه ،مونیتور برای سرنشینای عقب و کلی چیزای دیگه که ما اینجا رنگشم ندیدیم واسه آدم میتونه جالب باشه. اسمش toyodiy هست
من مست می عشقم بس توبه که بشکستم ............... راهم مزن ای عابد میخانه چه می دانی.
عاشق شو و مستی کن ترک همه هستی کن ............... ای بت نپرستیده بتخانه چه می دانی

نمایه کاربر
byazdaani
سرعت : 20 كيلومتر در ساعت
نوع خودرو: کرولا 93
محل اقامت: مشهد

پست توسط byazdaani » 17 مارس 2014, 12:12

با سلام
برای من سئوالی پیش آمده که دلیل تنوع زیاد خودروهای تویوتا در یک کلاس چیست.مثلا کرولا 93 با کرونا 93 چه حکمتی پشتش وجود داره؟ این دو ماشین بدنشون واقعا تفاوت جدی نداره.نمیشد مثل بنز و میتسوبیشی موتورهای متفاوت رو روی یک اتاق نصب کرد؟

نمایه کاربر
ERS
نوع خودرو: Buick,Cielo
محل اقامت: تهران

پست توسط ERS » 17 مارس 2014, 13:44

اساتید گرامی یه راهنمایی میخواستم ببینم کریسیدا 92 سالم و قابل استفاده روزمره چند میشه خرید؟

نمایه کاربر
paradise
نوع خودرو: تويوتـا
محل اقامت: هر چند وقت يك جا

پست توسط paradise » 17 مارس 2014, 15:45

متوسط حدود 15 تومان، طبیعی است که بالاتر و پایین تر هم موجود است ولی میانگین عرض کردم
آهستــــه .... پیوستــــه
گاهی به دیگران هم کمی حق بدهیم

نمایه کاربر
ERS
نوع خودرو: Buick,Cielo
محل اقامت: تهران

پست توسط ERS » 18 مارس 2014, 08:13

وضعیت تعمیرات و لوازمشون چه جوریه؟
لوازم فنی و تزیینی پیدا میشه؟
حقیقت چون واسه استفاده روزمره میخوام قبل خرید یکم اطلاعات راجع به هزینه ها و موجودی لوازم میخوام که بالاخره یه سبک سنگین کنم بعد برم دنبال مورد مناسب..
بازسازی سیلو لیفت بک
viewtopic.php?f=84&t=98007

بهسازی اسپرو 1993
viewtopic.php?f=390&t=99543

نمایه کاربر
byazdaani
نوع خودرو: کرولا 93
محل اقامت: مشهد

پست توسط byazdaani » 18 مارس 2014, 12:29

با سلام.در تاپیک جامع قطعات یدکی تویوتا های دهه 80-90 قیمتها موجود است.
ولی قیمت لوارم تویوتا در مشهد خیلی پائین است.
ERS نوشته شده:وضعیت تعمیرات و لوازمشون چه جوریه؟
لوازم فنی و تزیینی پیدا میشه؟
حقیقت چون واسه استفاده روزمره میخوام قبل خرید یکم اطلاعات راجع به هزینه ها و موجودی لوازم میخوام که بالاخره یه سبک سنگین کنم بعد برم دنبال مورد مناسب..

نمایه کاربر
diyukis
دنده 1
محل اقامت: هیرکانا

پست توسط diyukis » 22 ژولای 2014, 18:19

نظر دوستان در این مورد چیه.
توی ظاهر که به نظر خوب میاد.کارکردش هم اگر واقعی باشه که دیگه عالیه.
تودوزیش هم نشون میده قرص و محکمه.یعنی زیاد از ماشین استفاده نشده.(البته اگر تودوزی فابریک باشه)
باز دوستان تویوتا سوار بهتر میتونن نظر بدن.
http://www.bama.ir/car/details-2-152358 ... a-for-sale

-----------------------------
نظرتون در مورد این مورد رو هم بفرمایید.قیمتش معقول هست؟
http://www.bama.ir/car/details-2-152349 ... i-for-sale

ارسال پست

بازگشت به “تویوتا دهۀ 80 و 90 - Semi classic”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان