تاپیک جامع دیسک وصفحه کلاچ کلیه خودروها

مدیر انجمن: كوروش پيروز

قوانین انجمن
1. قوانین تیونینگ تاک :arrow:
2. راهنمای استفاده از فوروم :arrow:
- لطفا قبل از ایجاد تاپیک جدید از تکراری نبودن آن مطمئن شوید.
- لطفا فقط در رابطه با موضوع تاپیک، پست ارسال کنید.
افشین54
شروع حركت
نوع خودرو: دنا

Re: تاپیک جامع دیسک وصفحه کلاچ کلیه خودروها

پست توسط افشین54 » 24 مارس 2018, 12:19

ممل-امریکایی نوشته شده:
23 مارس 2018, 21:14
افشین54 نوشته شده:
21 مارس 2018, 19:55
باسلام خدمت دوستان نظر شما در مورد نرم کردن کلاچ با جایگزین کردن قطعات که تبلیغ میکنند چی هست .سپاسگزارم
سلام دوست عزیز
اگر منظورت اون قطعه ای هست که بالای پدال نصب میشود.از نظر نرم شدن تا سی درصد تأثیر دارد ولی بعضی از افراد اعلام خرابی زودرس دیسک و صفحه با نصب این قطعه را کردند.مشکل بعدی هم خارج شدن ناگهانی سیم کلاچ از قطعه هست که یکی دوبار خودم تجربش رو داشتم.
دوست گرامی من دیسک و صفحه کلاج تازه تعویض کردم ودیسک و صفحه پری دمپر تو نمایندگی برام گذاشتن چون قبلیه صدای تق تق میداد حالا این جدید یه مقدار سفته یه آقای هست در کرج با اسم مهندس دهقان میگه قطعه ای رو اختراع کرده با ضمانت 10 سال که کلاج رو نرم میکنه یه پدال کلاج با سیم کلاچ وقطعه اختراعی خودش جمعا 350 تومن بنظر شما انجام بدم.
افشین54
شروع حركت

پست توسط افشین54 » 24 مارس 2018, 12:38

yasar_azera_2010 نوشته شده:
24 مارس 2018, 12:13
ممل-امریکایی نوشته شده:
23 مارس 2018, 21:14
افشین54 نوشته شده:
21 مارس 2018, 19:55
باسلام خدمت دوستان نظر شما در مورد نرم کردن کلاچ با جایگزین کردن قطعات که تبلیغ میکنند چی هست .سپاسگزارم
سلام دوست عزیز
اگر منظورت اون قطعه ای هست که بالای پدال نصب میشود.از نظر نرم شدن تا سی درصد تأثیر دارد ولی بعضی از افراد اعلام خرابی زودرس دیسک و صفحه با نصب این قطعه را کردند.مشکل بعدی هم خارج شدن ناگهانی سیم کلاچ از قطعه هست که یکی دوبار خودم تجربش رو داشتم.
باسلام
بنده تقریبا 3،4 ماهی هس انداختم خداییش خیلی خوبه مشکلی هم ندارم
دوست عزیز ماشین شما چی آیا برا دنا هم همین عملکرد و داره
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: SAMAND XU7 1396
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
تماس:

پست توسط ممل-امریکایی » 24 مارس 2018, 12:47

سلام دوست عزیز
فکر کنم منظور شما۳۵تومن بود.چون قیمتش همین هست و یک قطعه کوچک هست که بالای پدال نصب میگردد در واقع شعاع القا نیرو را تغییر میدهد.برای ماشین هایی مثل روآ و آردی و آریسان یک قطعه دیگه لازم هست که روی گیربکس نصب میشود.ولی برای پارس و دنا و پژو فقط همون قطعه روی پدال کافی هست.موفق باشید.
نیست شو تا هستیت از پی رسد
تا تو هستی، هست در تو کی رسد
تا نگردی محو خواری فنا
کی رسد اثبات از عز بقا
افشین54
شروع حركت

پست توسط افشین54 » 24 مارس 2018, 12:52

آقا نه 350 میگه منم موندم دیگه این چیه با اون قیمت.
نمایه کاربر
ممل-امریکایی
يار همراه
نوع خودرو: SAMAND XU7 1396
محل اقامت: ایران خوزستان
اینستاگرام: @mr_daglas
تماس:

پست توسط ممل-امریکایی » 24 مارس 2018, 12:58

من در خصوص قطعه نرم کننده کلاچ با چنین قیمت اطلاع ندارم و ندیدم.شاید کاربران دیگر بتوانند راهنمایی کنن.
نیست شو تا هستیت از پی رسد
تا تو هستی، هست در تو کی رسد
تا نگردی محو خواری فنا
کی رسد اثبات از عز بقا
Gh_Ali
شروع حركت
نوع خودرو: Toyota Cressida

پست توسط Gh_Ali » 11 می 2018, 17:35

سلام
من یه کریسیدا دارم به تازگی دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ رو عوض کردم
از موقعی که عوض کردم وقتی ماشین خوب گرم میشه موقع نیم کلاج میلرزه مخصوصا وقتی سر بالایی باشه خیلی میلرزه
کلاچ رو بردم مکانیک رگلاژ کرد یکم بهتر شد ولی هنوز میلرزه
البته الان فقط توی سربالایی موقع نیم کلاچ میلرزه و لرزش هم شدیده نسبتا
مورد بعدی اینه که ماشین وقتی توی دنده ۴ هست وقتی دور موتور بالای ۲۵۰۰ باشه به محض این که پارو از روی گاز برداری یه صدای قیژ قیژ خفیفی از گیربکس میاد که اگه تو همون حالت یکم با دسته دنده بازی کنی و تکونش بدی صدا کم و زیاد میشه و فقط توی دنده ۴ این حالتو داره
ممنون میشم راهنمایی کنید
mamal1357
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط mamal1357 » 12 می 2018, 11:02

سلام
من یک ریو مدل 1389 دارم. 62 هزارتا کار کرده. تا حالا هیچ تنظیم موتور نرفتم. شمع و هیچ قطعه ای عوض نشده. جدیدا ی مقدار توان ماشین کم شده. کلاچ ی کم سفت شده. البته گاهی سفت تر و بعد نرم تر میشه. ماشین رو دنده یک گذاشتم و ترمز دستی رو کشیدم اروم گاز دادم و کلاچ رو اروم بالا میارم و ماشیین میل به حرکت داره اما اگر کلاچ را تا بالا بیارم خاموش میشه. تو سر بالایی کم نفسه. نمیدونم عیب از شمع و تنظیم مئتوره یا کلاچ. صافی بنزینم عوض نکردم. لطفا بگید کلاچ رو چه جور تست کنم. ایا میشه همه موارد از موتور باشه. من اهل تیک زدن و فشار به ماشین نیستم.
ضمنا ماشین من در حالت سکون ی صدای خر خر میده که با گرفتن کلاچ فرقی نمیکنه. از چی میت.نه باشه.

ممنون از لطفتون
لطفا همه موارد رو پاسخ بدین
Gh_Ali
شروع حركت
نوع خودرو: Toyota Cressida

پست توسط Gh_Ali » 12 می 2018, 17:47

mamal1357 نوشته شده:
12 می 2018, 11:02
سلام
من یک ریو مدل 1389 دارم. 62 هزارتا کار کرده. تا حالا هیچ تنظیم موتور نرفتم. شمع و هیچ قطعه ای عوض نشده. جدیدا ی مقدار توان ماشین کم شده. کلاچ ی کم سفت شده. البته گاهی سفت تر و بعد نرم تر میشه. ماشین رو دنده یک گذاشتم و ترمز دستی رو کشیدم اروم گاز دادم و کلاچ رو اروم بالا میارم و ماشیین میل به حرکت داره اما اگر کلاچ را تا بالا بیارم خاموش میشه. تو سر بالایی کم نفسه. نمیدونم عیب از شمع و تنظیم مئتوره یا کلاچ. صافی بنزینم عوض نکردم. لطفا بگید کلاچ رو چه جور تست کنم. ایا میشه همه موارد از موتور باشه. من اهل تیک زدن و فشار به ماشین نیستم.
ضمنا ماشین من در حالت سکون ی صدای خر خر میده که با گرفتن کلاچ فرقی نمیکنه. از چی میت.نه باشه.

ممنون از لطفتون
لطفا همه موارد رو پاسخ بدین
سلام
با توجه به سن و کار کرد ماشین به نظر من هرچه سریع تر اقدام به تعویض تسمه تایم ماشین بکنید چون در صورت پاره شدن باعث دردسر میشه
شمع ها و فیلتر بنزین ماشین هم عوض کنید چون به هر حال عمر مفید اون ها هم تموم شده
در مورد سفتی کلاج میتونه مربوط به سیم کلاجتون باشه .
اگه محل درگیری کلاچ نسبت به قبل بالا تر اومده کلاچ نیاز به رگلاژ داره
در مورد صدای خر خر هم میتونه از خیلی چیزا باشه باید بیشتر توضیح بدین حتی احتمال داره از تسمه تایم هم باشه
SASAali
شروع حركت
نوع خودرو: پیکان

پست توسط SASAali » 13 می 2018, 21:21

سلام وخسته نباشید من یه پیکان دارم دیسک وصفحه رو ۱ ماه هست عوض کردم ولی بیشتر اوغات وقتی کلاج رو میگیرم که بزم دنده یه صدا میاد که انگار صفحه به جایی گیره ممکنه صفحه بد جا خورده باشه یا تاب برداشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید
نمایه کاربر
رضامولوی پور1361
کاربر ويژه
نوع خودرو: خط 11
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط رضامولوی پور1361 » 16 می 2018, 04:35

سلام ماشین من صفحه صاف کرده طوری که الان فقط گاز میخوره حداکثر دور موتور 2 بیشتر گاز بدم درجا فقط گاز میخوره حداکثر هم 60تا میره ماشین اونم تو دنده 4 و5سر بالایی هم دیگه وحشتناک تر اصلا بالا نمیره خیلی با درد سر به بدبختی بالا میره میشه یه ماهی باهاش سر کرد??????
نصف عقل آدمی اظهار دوستی ومحبت به عموم مردم است.
ارسال پست

بازگشت به “سیستم انتقال قدرت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان