اتوبوس های مسافربری اسکانیا !

مدیر انجمن: espero

نمایه کاربر
espero
راننده شتاب 400 متر - «پایش»
نوع خودرو: پرشيا 16V
محل اقامت: شیراز
تماس:

Re: اتوبوس های مسافربری اسکانیا !

پست توسط espero » 12 سپتامبر 2013, 14:57

دوستان همه ما از این اتفاق ناراحت شدیم اما تاپیک رو منحرف نکنید
ممنون
زندگی قصه تلخیست که از آغازش ‍‍‍ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ بس که آزرده شدم چشم به پایان دارم
محمودي
شروع حركت
نوع خودرو: سمند lx مدل 1391
محل اقامت: تبريز

پست توسط محمودي » 19 سپتامبر 2013, 09:56

مازيار نوشته شده:
vbogie12 نوشته شده:آقا مازیار من یکبار این سوالو مطرح کردم جواب نگرفتم. خیلی درموردش فکر کردم. به این نتیجه رسیدم که سری اول اتوبوس های با گیربکس اپتی کروز این صدارو اصلا ندارن. و تعویض دنده به کندی انجام میشه. (کندتر از وقتی که ماشین دنده دستی باشه). بعد مدلهای جدید تر این صدارو دارن و دنده بهتر عوض میشه. مثل یک راننده فرز و حرفه ای. و مدلهای جدید (مارال) این صدا خیلی توشون مشهود هست ولی دنده بسیار عالی و بی نقص عوض میشه به طوری که هیچ راننده ای به این سرعت نمیتونه دنده رو عوض کنه.
حدس خودم اینه که این یه سیستم ترمز هست برای موتور. وقتی دور بالا میره و ماشین کلاچ میگیره این سیستم فعال میشه و سریعا دور موتور رو پایین میاره تا با دور گیربکس یکی بشه و کلاچ آزاد بشه. این سیستم توی سرعت عوض شدن دنده ها خیلی موثر هست. عیب نیست چون من اسکانیا سوار شدم با 6000 کیلومتر کارکرد! خط کرمان. که یعنی هفته اول کار ماشین بوده! اما این صدا رو داشت.
صداش هم آزار دهنده هست. اما راننده با بازی با پدال گاز خیلی راحت میتونه صدارو حذف کنه. فقط کافیه بعد از دور گرفتن موتور توی یک دنده موقعی که راننده نیاز به تعویض دنده رو حس کرد با کم کردن گاز، گیربکس رو به تعویض دنده وادار کنه . دنده بسیار نرم و بیصدا و البته با سرعت ملایم عوض میشه.
به عنوان مثال اگر تعویض دنده بدون این سیستم 2 ثانیه زمان لازم باشه بااین سیستم توی کمتر از یک ثانیه دنده عوض میشه
که اینطور... آره منهم اتفاقا یه ماشین صفر از بیهقی سوار شدم که سفر اولش بود قرآن گذاشتن و اسپند چرخوندن توش! ولی صدا رو داشت البته من صندلی 1 بودم اذیت نمیکرد از اون فاصله.
ولی بازهم برای من غیر منطقیه. صدا مخصوصا برای نیمه ی عقبی اتوبوس و بدتر از همه 2-3 ردیف صندلی های آخر، وحشتناکه. اونها حتی لرزشش هم میتونن حس کنن. تو ماشینهای با کارکرد بالا، تزیینات داخلی قسمتهای عقب با هر بار ایجاد این صدا و ضربه اش، مشخصاً صدا میدن مشخصه که در دراز مدت این بلا سرشون اومده و افتادن به جیر جیر. حداقل میتونن از یه عایق صوتی مناسبتر برای اطراف موتور استفاده کنن (در صورتی که بگیم نقص نیست) . یعنی بگیم این سیستم واقعا تو اتوبوسهای اصلی کارخانه هم وجود داشته باشه، من که باور نمیکنم اسکانیا همچین محصولی بده بیرون بعد به راننده سفارش کنه که شما گاز رو کم کن وقت تعویض تا صدا نده! یا یه سیستمی برای تعبیه میکنه یا اینکه عایق هارو تقویت میکنه.
همین دزدیهای کارخانه ایرانی از این اتوبوس اروپایی است که 44 نفر زنده زنه سوختند اگه مثل سوئد مونتاژمیکرد محال یا اینطور نبود خلاصه ما 405 میسازیم میدزدیم اتوبوس میدزدیم چرا چون شیعه دست پرورده آخوندان هستیم خودشان دزد و دزد پرورش داده اند ایت اللهی که دزدی کنه یک کارخونه عقاب نکنه وای بر حال ما ایرانیان به چه روزی گرفتار شدیم وای
نمایه کاربر
mamad_sport
دنده 1
نوع خودرو: Cerato Yd-Soren Ef7
محل اقامت: Tehran...Ferdows blvd

پست توسط mamad_sport » 19 سپتامبر 2013, 11:43

آقا لطفا از این بحثا نکنید اینجا که شیلتر میشیما!
اما من هنوزم معتقدم که اسکانیا تو اتوبوس سازی بالاتراز ولوو قرار داره.یه سری نقایص جزئی داره که بیشترهم مربوط میشه به مونتاژ.ضعف ایمنی هم بعید میدونم داشته باشه.مگه میشه اسکانیا بیاد یه ماشین ناامن بده بیرون؟!
چه چرک بدبویی دارد لباس پاکی در تن ناپاکی که به تبلیغ پاکی مشغول است
نمایه کاربر
en.delbordeh
دنده 2
محل اقامت: مازندران

پست توسط en.delbordeh » 26 سپتامبر 2013, 23:13

سلام
جمعه 5 مهر،قراره شبکه 1 سراسری،مناظره ای برگزار کنه با رییس راهور و تولید کننده این اتوبوس و ..... در مورد حادثه قم
ساعت 4:30 بعد از ظهر
سلامتی سه تن؛ناموس و رفیق و وطن
سلامتی سه کس؛زندونی و سرباز و بی کس
hadi_le
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط hadi_le » 13 ژانویه 2014, 15:40

کسی از قیمت هاش خبری داره
t51
يار همراه
نوع خودرو: کلکسیون
محل اقامت: caliske

پست توسط t51 » 24 مارس 2017, 11:55

اتوبوسهای3محوره اسکانیابرای سفرهای تا5ساعته بسیارراحت بودند، چندبارباتعاونی1ایران پیمابین تهران واصفهان سوارشدم واقعانرم و راحت بودند.البته تمایل داشتم ردیف1پشت سر شاگرد وراهرو بشینم وحس خیلی خوبی داشت.ترمینال آرژانتین هم نوع2طبقه خیلی راحتی داشت که الان نمیدانم ساخت کدام کشوربودند.طبقه1خیلی ساکت ونرمی داشتند. :grin:
***_ آهنگ شورش http://www.namasha.com/v/QUWMhlGE
navid-b
شروع حركت
نوع خودرو: مشخص نشده!

پست توسط navid-b » 21 ژولای 2018, 00:35

هیچ چیز صدای اسکانیا نمیشه
هیچ ماشینی زشت نیست !! هر ماشینی برای خودش جذابیتی داره
اگه یه کم با دقت نگاه کنی متوجه میشی
ارسال پست

بازگشت به “اتوبوس و مینی بوس”

چه کسی حاضر است؟